Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 02.07.2017 15:32

Rafał78 napisał(a):
Agawa. napisał(a):dokładnie w linii prostej u celu wygląda tak


Ode mnie w linii prostej 996 km
...a wygląda bardzo ładnie 8) i jeszcze to karlovačko :) ....musiałaś :?: :wink:
...12-tego też sobie takie wypije :lol:

Pozdrav :papa:


sorki, nie mogłam się oprzeć :mrgreen:
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 02.07.2017 15:33

pablo150 napisał(a):
Agawa. napisał(a):
oldGIZMO napisał(a):... zamilkło... zatkało ?
.. a propos Pisak... na zdjęciu, w oddali, rzekłbym na horyzoncie linii widać góry; Beskidy.
.. i licząc w linii prostej to jakieś 720 km do.. PISAKA oczywiście .. :papa:


dokładnie w linii prostej u celu wygląda tak:
DSC02865.JPG

Pozdrawiamy z cudownego Pisaka :papa:


O ktoś zostawił puszkę.

nie byle jaką puszkę :oczko_usmiech:
AnnaK
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 09.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaK » 02.07.2017 17:19

Więc i ja dorzucę swoje o Pisaku. Wróciliśmy 29.06.17, był to nasz 4 raz w Chorwacji i pierwszy w Pisaku - dwie pary + 2 dzieci a właściwie nastolatków.
Nam to mieścina bardzo sie spodobała- ma swój urok, klimat, spokój. Mieszkaliśmy w Villi Porat, więc przy samej plaży - rewelacja, zwłaszcza pamiętając ubiegłoroczny wyjazd do Vodic w lipcu gdzie do plaży 15-20 min chodziliśmy w skwarze a o 9.00 rano już był problem z miejscem na plaży. Tu na spokojnie z racji bliskości korzystaliśmy z plaży i morza, jak się czegoś zapomniało, czy dziecku zachciało sie na materacu popływać, a to maski zapomniało, a to coś do picia - nie ma problemu.
Co do trudności z poruszaniem sie samochodem po ulicach Pisaka nie było tak tragicznie jak sie naczytałam na forum. Co drugi, trzeci dzień gdzieś jeździliśmy zwiedzać bliższe i dalsze miejscowości i były dni gdzie z żadnym samochodem sie nie mijaliśmy. Samochód wrócił do Polski nie obity :), aczkolwiek widzieliśmy tam stojące samochody trochę porysowane i nie były to samochody tylko miejscowych. Zdaję sobie sprawę, że to był czerwiec i mniej turystów - więc i na plaży spokojniej i na drodze. Faktycznie wszędzie pod górę ale później z górki :) Było i gdzie pospacerować, chodziliśmy za kościółkiem, w stronę miejscowości/wsi Borak, ścieżka pomiędzy morzem i apartamentami, bardzo fajne widoki, w miarę płasko :)
Co do samego apartamentu ( byliśmy w nr 1 ) warunki ok, duży taras, dwie sypialnie, w salonie rozkładana sofa, dwie łazienki, czysto ( jedna tylko z wc ), są ręczniki, można raz na pobyt skorzystać z pralki (sic!). Parking jest oddalony ok. 100-150m od budynku (pod górkę ). Wpisując adres Villi w nawigacji poprowadzi właśnie na parking, ze zdjęć poznałam, ze to ten ale gdzie Villa Porat ? :) Akurat Polacy opuszczali apartamenty i wyjeżdżali z parkingu - powiedzieli jak dość do Villi i dali klucz od parkingu ( tam praktycznie wszędzie łańcuszki na parkingach :)) Generalnie przy rozpakowaniu i pakowaniu później najlepiej zjechać na dół do portu a potem to już tylko miejsce wyznaczone.
Pobyt w Pisaku zaliczam do udanych – teraz pozostaje myśleć o kolejnych wakacjach. Myślę, że czerwiec to dobry czas na urlop i przyszły rok też raczej będzie w czerwcu – bo mniej turystów a pogoda już super.
W zał. Fot – widok z tarasu i samo miejsce pobytu…
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 02.07.2017 19:04

Pytanie do "Agawy".
... który raz jesteście w Chorwacji ?; który raz jesteście w Pisaku ?????
Ja tak dla statystyki ...
Pozdrav: oG
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 02.07.2017 21:28

oldGIZMO napisał(a):Pytanie do "Agawy".
... który raz jesteście w Chorwacji ?; który raz jesteście w Pisaku ?????
Ja tak dla statystyki ...
Pozdrav: oG


W Chorwacji po raz ósmy (Baska na Krk, Brela, Zivogosce, Zivogosce, Zubovici na Pag, Drage, Drage i Pisak) tak że Pisak po raz pierwszy i być może nie ostatni :)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 02.07.2017 22:12

...do statystyki :wink:

My w tym roku jedziemy siódmy raz.
Ruskamen , Gradac , Pisak , Pisak , Ivan Dolac , Zavala...a w tym roku Murvica
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 02.07.2017 22:48

Agawa. napisał(a):
oldGIZMO napisał(a):Pytanie do "Agawy".
... który raz jesteście w Chorwacji ?; który raz jesteście w Pisaku ?????
Ja tak dla statystyki ...
Pozdrav: oG


W Chorwacji po raz ósmy (Baska na Krk, Brela, Zivogosce, Zivogosce, Zubovici na Pag, Drage, Drage i Pisak) tak że Pisak po raz pierwszy i być może nie ostatni :)


A Brela się nie podobała?
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 04.07.2017 17:36

pablo150 napisał(a):
Agawa. napisał(a):
oldGIZMO napisał(a):Pytanie do "Agawy".
... który raz jesteście w Chorwacji ?; który raz jesteście w Pisaku ?????
Ja tak dla statystyki ...
Pozdrav: oG


W Chorwacji po raz ósmy (Baska na Krk, Brela, Zivogosce, Zivogosce, Zubovici na Pag, Drage, Drage i Pisak) tak że Pisak po raz pierwszy i być może nie ostatni :)


A Brela się nie podobała?


Trochę za tłoczna jeśli chodzi o centrum, ale byliśmy w Stomaricy więc tłoków nie było i najczęściej chodziliśmy na plażę nieopodal Vrulji z okienkiem :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 06.07.2017 08:16

W 2007 r . w restauracji w Pisaku bywali i tacy goście ..... dla ułatwienia podpowiem, że nie jest to chomik :)
Załączniki:
J29  1.jpg
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 06.07.2017 11:56

O, jaki ładny :)

Dzień dobry wszystkim :) Czytam forum od jakiegoś czasu, bo w tym roku pierwsza nasza wyprawa do Cro - tak, do Pisaka właśnie :) Ten wątek to skarbnica informacji, choć niektóre już sprzed lat i pytanie, czy aktualne ;) Szczura zapewne już nie ma, ale może potomków zostawił ;) Czy nadal są te dwie restauracje plus piekarnia? Czy lody faktycznie niedobre? (To główne zmartwienie moich dzieci ;) )
Wyruszamy za tydzień, trasę planujemy na dłużej (dzieci), jeden nocleg jeszcze w Polsce (jedziemy z północy), drugi w Ptuju. Bardzo cieszy mnie, że Pisak nie jest miejscowością imprezową i głośną, nie tego szukamy ;) Jak nam zabraknie tłumów, ruszymy do Splitu czy Makarskiej ;)

Powiedzcie mi, drodzy cromaniacy, co warto z Chorwacji przywieźć? W ramach prezentu? ;) Prócz rakiji, oczywiście ;)

Doczekać się nie mogę tej podróży i Waszymi zdjęciami tylko się bardziej nakręcam :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 06.07.2017 12:15

Najbardziej aktualne wieści ma zapewne Agawa gdyż na miejscu.
ale, ale..... Jest sklep samoobsługowy, Studenac; obok stoisko z owocami i warzywami;
przy marinie są dwie restauracje z tym, że ta większa z wybudowanym "aneksem" na plaży (co tam podają to nie wiem dokładnie, ponieważ jak wyjeżdżałem 17 czerwca to jeszcze nie uruchomili); są też dwie kavany..
Piekarnia jest.
Co do lodów to nie jadłem w Pisaku ( ale w Omisiu i Makarskiej, a i owszem; były znakomite)
Prezent; należałoby pojechać do Splitu i pobuszować w podziemiach Pałacu Dioklecjana bo tam kram na kramie ( stragany-stoiska) - można wybrać.
Oliwa, ale z pewnego źródła "niechszczonadomaci" - rewelacja...
Powyżej zaproponowałem odwiedzenie dwóch restauracji ; jedna w Makarskiej, druga w Omisiu..
... i mam pytanie jeżeli można .... autko z croplą ?????
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 06.07.2017 12:35

oldGIZMO napisał(a):... i mam pytanie jeżeli można .... autko z croplą ?????


Czyli co? ;)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 06.07.2017 13:26

sossna napisał(a):
oldGIZMO napisał(a):... i mam pytanie jeżeli można .... autko z croplą ?????


Czyli co? ;)

naklejka lub magnetyczna :papa:
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 06.07.2017 13:47

oldGIZMO napisał(a):
sossna napisał(a):
oldGIZMO napisał(a):... i mam pytanie jeżeli można .... autko z croplą ?????


Czyli co? ;)

naklejka lub magnetyczna :papa:


Już się dokształciłam :) Nie, jeszcze nie mam :) Rozumiem, że must have, by łatwiej rozpoznać rozpoznać "swojaków"? ;)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 06.07.2017 14:04

Nie ma wprawdzie obowiązku.... ale sama w sobie jest ładna ..
No to jeszcze jedno pytanie; jaki adres wybraliście w Pisaku ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone