Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 12.05.2017 14:17

Postnapisał(a) mags_piwko » 12-05-2017 14:58

W Pisaku można kupić świeże ryby na 2 sposoby, a mianowicie.
1. Bywa, że podpływa rybak i sprzedaje w porcie/marina;
2. W przeszłości, również w zeszłym roku, w sezonie obok STUDENAC'a ( sklep sieciówka w Hr) stał facet i z pojemników sprzedawał rybki różne.
Następną opcją jest kupno na Hali Rybnej w Omisiu; jadąc z Pisaka, po prawej stronie przed Cetiną; generalnie jest tam targowisko, stragany a ryby sprzedają w budynku; 20 minut jazdy ale trzeba tam być około 7 mej rano.
I jeszcze jedna podpowiedź; będąc w Splicie, koniecznie trzeba odwiedzić Halę Rybną ( czy jak tam się to zwie) .... jest na co popatrzeć, duży wybór
i najlepiej w godzinach przedpołudniowych ... i wszelaki sort owoców morza.
Można również podpytać gospodarza....
mags_piwko
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mags_piwko » 13.05.2017 22:41

oldGIZMO napisał(a):Postnapisał(a) mags_piwko » 12-05-2017 14:58

W Pisaku można kupić świeże ryby na 2 sposoby, a mianowicie.
1. Bywa, że podpływa rybak i sprzedaje w porcie/marina;
2. W przeszłości, również w zeszłym roku, w sezonie obok STUDENAC'a ( sklep sieciówka w Hr) stał facet i z pojemników sprzedawał rybki różne.
Następną opcją jest kupno na Hali Rybnej w Omisiu; jadąc z Pisaka, po prawej stronie przed Cetiną; generalnie jest tam targowisko, stragany a ryby sprzedają w budynku; 20 minut jazdy ale trzeba tam być około 7 mej rano.
I jeszcze jedna podpowiedź; będąc w Splicie, koniecznie trzeba odwiedzić Halę Rybną ( czy jak tam się to zwie) .... jest na co popatrzeć, duży wybór
i najlepiej w godzinach przedpołudniowych ... i wszelaki sort owoców morza.
Można również podpytać gospodarza....




Dziękuje za rewelacyjną odpowiedź!! Na pewno skorzystam z twoich rad. Jadę w czerwcu wiec nie wiem czy jakiś rybak będzie sprzedawał rybki w porcie - to jeszcze nie w pełni sezon.
Ale tak jak napisałes Omis to juz wiem, ze się tam wybiore! Być w CHorwacji i nie jeść świeżej ryby to trochę tak jakby się nie korzystało z okazji.

Dziękuje!
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 14.05.2017 14:33

Wszystko się zgadza . W Omisiu jest targ rybny , często tam zaglądaliśmy będąc w HR ale w Splicie to jest dopiero TARG RYBNY . Ale i w Splicie najlepiej być rano . Pozdrawiam CRO Forum - Janusz (wielbiciel dań z ryb)
andy13
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy13 » 14.05.2017 15:47

rozumiem, że i w porcie, i przy studenacu trzeba być wczesnym rankiem?
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 14.05.2017 18:36

andy13 napisał(a):rozumiem, że i w porcie, i przy studenacu trzeba być wczesnym rankiem?

Jeżeli mówimy o marinie w Pisaku, to:
Miejscowi, co niektórzy, też zajmują się namiastką rybactwa;
Jest taka knajpa przy marinie gdzie serwują dania ze świeżej ryby, którą sobie można wskazać ... wskazującym palcem
...ale kiedy podpływa faktycznie kuter z rybami, trzeba się dowiedzieć ... u gospodarza pewnie, raz albo i 2 razy w tygodniu
w sezonie
Przy sklepie .... generalnie do południa ...aż sprzeda
W Omisiu - ca 7-ma rano- bo tam kupują również właściciela restauracji..

Z halami ze świeżą rybą panuje zasada... kto rano wstaje ... ten ma większy wybór :) ... również w Splicie

a dla tych co lubią żabie udka polecam Restoran Kaštil Slanica ... droga z Omisia wzdłuż Cetiny, jej lewą stroną na Kucice;
po lewej stronie z widokiem na rzekę ... smacznego
a dalej jadąc, po prawej znajduje się Konoba Kremenko - Restauracja
21208, Svinišće
Chorwacja

+385 91 558 7013
Otwarte do 22:00
konoba-kremenko.hr
.. nie byłem ale Makłowicz polecał :)
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 14.05.2017 21:18

mags_piwko napisał(a):Turcja ? niebezpiecznie.

Niebezpiecznie jest teraz w Pisaku, można zginąć dojeżdżając do apartamentu, albo spaść z przepaści :D
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 14.05.2017 21:22

oldGIZMO napisał(a):
andy13 napisał(a):rozumiem, że i w porcie, i przy studenacu trzeba być wczesnym rankiem?

Jeżeli mówimy o marinie w Pisaku, to:
Miejscowi, co niektórzy, też zajmują się namiastką rybactwa;
Jest taka knajpa przy marinie gdzie serwują dania ze świeżej ryby, którą sobie można wskazać ... wskazującym palcem
...ale kiedy podpływa faktycznie kuter z rybami, trzeba się dowiedzieć ... u gospodarza pewnie, raz albo i 2 razy w tygodniu
w sezonie
Przy sklepie .... generalnie do południa ...aż sprzeda
W Omisiu - ca 7-ma rano- bo tam kupują również właściciela restauracji..

Z halami ze świeżą rybą panuje zasada... kto rano wstaje ... ten ma większy wybór :) ... również w Splicie

a dla tych co lubią żabie udka polecam Restoran Kaštil Slanica ... droga z Omisia wzdłuż Cetiny, jej lewą stroną na Kucice;
po lewej stronie z widokiem na rzekę ... smacznego
a dalej jadąc, po prawej znajduje się Konoba Kremenko - Restauracja
21208, Svinišće
Chorwacja

+385 91 558 7013
Otwarte do 22:00
konoba-kremenko.hr
.. nie byłem ale Makłowicz polecał :)


W konobie kremenko najlepiej mieć rezerwację, zwłaszcza w sezonie jest bardzo ciasno, ale rzeczywiście polecam knajpke - bardzo urokliwa :papa:
Jupek
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 21.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jupek » 17.05.2017 09:27

Hej,
my w tym roku znowu celujemy w Pisak (tym razem tylko we 2 z moją Adą bo w 2014 byliśmy z rodzicami). Rezerwowaliśmy kwaterę jak co roku przez znany portal na "n" i ogólnie wiemy co i jak. Interesuje mnie za to opinia kogoś kto może korzystał w Pisaku z apartamentu w VILA ANCI (Put Porta 88) - jak z gospodarzami, czy jest gdzie zaparkować no i czy droga do plaży to tragedia ? Chociaż to ostatnie to akurat się przyda do przygotowań do biegu na Okraj w sierpniu :D
pf78
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pf78 » 01.06.2017 08:32

Witam wszystkich!

w tym roku 1 raz Chorwacja i padło na Pisak
Apartament no3 w JENA
był ktoś może w zeszłym roku i może podzielić się opiniami /poradami?

a może mamy już tegorocznych Pisakowców? jakieś nowości- winda na plaże zamiast schodów? ;)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 03.06.2017 17:18

henius34 napisał(a):
mags_piwko napisał(a):Turcja ? niebezpiecznie.

Niebezpiecznie jest teraz w Pisaku, można zginąć dojeżdżając do apartamentu, albo spaść z przepaści :D

ZAWSZE MOŻNA PIECHTY....
Jutro cisne na Pisak
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 04.06.2017 19:23

oldGIZMO napisał(a):
henius34 napisał(a):
mags_piwko napisał(a):Turcja ? niebezpiecznie.

Niebezpiecznie jest teraz w Pisaku, można zginąć dojeżdżając do apartamentu, albo spaść z przepaści :D

ZAWSZE MOŻNA PIECHTY....
Jutro cisne na Pisak

szerokości, my dopiero za 19 dni :papa:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 04.06.2017 22:20

Witajcie.
Jestem w Pisaku i winien Wam jestem informacje z trasy.
Rybnik, Cieszyn, Cadca , Żylina, Bratyslawa, Węgry ( M1 przez MO na M7 ) HR - 4 i 1 do Piska, Dalmacja.... start 4 VI 2017 godz. 6: 15 przyjazd 19:30.
Trasa do Bratysławy: dwa zwężenia ca 50 km i 40 km przed Bratysławą za MOP Hradek; nie liczę facetów malujących wiadukt z zajęciem dwóch pasów;
Węgry prawie płynnie do M7; później ca 40 km krok za krokiem, akurat Budapesztanom się zachciało nad Balaton ..... wszystkim!!!!!!????????????????????
Przejście graniczne; wybrałem stare; trochę trwało.... niż obudziłem pograniczników; Hungar obejrzał paszporty, spytał dokąd ,
Chorwat też zażyczył sobie paszporty.... wystawiłem już nogę z auta, kiedy jego wzrok przenikliwy padł na przednią szybę, za którą umiejscowiłem magnetyczną "kroplę" bo z tyłu mi nie trzyma ; jak to w trabancie :); i szybko zapytał ... iz Polska ? na co odparłem inteligentnie ... nooooooooooooooooooooo; machnął ręką i pociśli my dalej;
W Chorwacji chyba mają zatrudnionego jakiegoś " dręczyciela kierowców"; ograniczeń do 100 - mnogo i bez rozsądnego uzasadnienia;
Mała Kapela - jeden tunel czynny dla dwóch kierunków i następny tunel też dla dwóch kierunków ... może w sezonie udrożnią..
. i jeszcze jeden obrazek z trasy w Chorwacji.... zrolowany samochód; być może kierowca zasnął i przerolował przez bariery rozdzielające ...
Rozsądnego wojażowania... po to są Odmorista i hotele by wrzucić bieg rozsądkowi...
Podsumowując:
Jechałem w zasadzie bez problemów; mała ilość samochodów, bo poza sezonem przeca;
Granicę H/Hr przekraczałem nietypowo; stare przejście;
1298,6 km w 13 godz. 15 min. średnia 98 km/h i niezbyt przekraczałem dozwoloną ;)
czysta jazda 12 godz. 12 min - średnia 104;
W dzień , przy małej ilości samochodów/ w nocy nie podołałbym, wzrok jest old
Pozdrawiam oG

Góra
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 05.06.2017 00:13

oldGIZMO napisał(a):Witajcie.
Jestem w Pisaku i winien Wam jestem informacje z trasy.
Rybnik, Cieszyn, Cadca , Żylina, Bratyslawa, Węgry ( M1 przez MO na M7 ) HR - 4 i 1 do Piska, Dalmacja.... start 4 VI 2017 godz. 6: 15 przyjazd 19:30.
Trasa do Bratysławy: dwa zwężenia ca 50 km i 40 km przed Bratysławą za MOP Hradek; nie liczę facetów malujących wiadukt z zajęciem dwóch pasów;
Węgry prawie płynnie do M7; później ca 40 km krok za krokiem, akurat Budapesztanom się zachciało nad Balaton ..... wszystkim!!!!!!????????????????????
Przejście graniczne; wybrałem stare; trochę trwało.... niż obudziłem pograniczników; Hungar obejrzał paszporty, spytał dokąd ,
Chorwat też zażyczył sobie paszporty.... wystawiłem już nogę z auta, kiedy jego wzrok przenikliwy padł na przednią szybę, za którą umiejscowiłem magnetyczną "kroplę" bo z tyłu mi nie trzyma ; jak to w trabancie :); i szybko zapytał ... iz Polska ? na co odparłem inteligentnie ... nooooooooooooooooooooo; machnął ręką i pociśli my dalej;
W Chorwacji chyba mają zatrudnionego jakiegoś " dręczyciela kierowców"; ograniczeń do 100 - mnogo i bez rozsądnego uzasadnienia;
Mała Kapela - jeden tunel czynny dla dwóch kierunków i następny tunel też dla dwóch kierunków ... może w sezonie udrożnią..
. i jeszcze jeden obrazek z trasy w Chorwacji.... zrolowany samochód; być może kierowca zasnął i przerolował przez bariery rozdzielające ...
Rozsądnego wojażowania... po to są Odmorista i hotele by wrzucić bieg rozsądkowi...
Podsumowując:
Jechałem w zasadzie bez problemów; mała ilość samochodów, bo poza sezonem przeca;
Granicę H/Hr przekraczałem nietypowo; stare przejście;
1298,6 km w 13 godz. 15 min. średnia 98 km/h i niezbyt przekraczałem dozwoloną ;)
czysta jazda 12 godz. 12 min - średnia 104;
W dzień , przy małej ilości samochodów/ w nocy nie podołałbym, wzrok jest old
Pozdrawiam oG

Góra


Naprawdę?!!!!
Ludzie szukacie izolacji, spokojnej miejscowości z dala od zgiełku do tego jeszcze poza sezonem dla większego spokoju, a pierwsze co to w internet wchodzicie.
Pewnie połowę urlopu spędzisz głową w laptopie.
Z drugiej stronie to w Pisaku i tak nie ma co robić. :oczko_usmiech:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 08.06.2017 13:05

henius34 napisał(a):
mags_piwko napisał(a):Turcja ? niebezpiecznie.

Niebezpiecznie jest teraz w Pisaku, można zginąć dojeżdżając do apartamentu, albo spaść z przepaści :D

Dwa dni temu na zjeździe do Pisaka prawie wyprzedziłem samochód ... prawie, bo niespodziewanie zjechał do garażu .. :mrgreen:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 08.06.2017 21:18

Hej Gizmo

Jaj tam woda?
Ciepła?

Gdzie plażujecie?
Wrzuć jakąś fote.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone