Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pirovac 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009
Pirovac 2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 18.01.2012 23:39

Cześć 1 - droga przez mękę czyli złe dobrego początki :)

Jedno (dosłownie) zdanie tytułem wstępu:
Zachęcony relacją Jacka B z Kleku (Jacku dziękuję za inspiracje i wybacz jeżeli mój styl będzie podobny) postanowiłem podzielić się moimi wspomnieniami z urlopu spędzonego w Pirovacu w roku 2008.


Decyzja o wyjeździe do Chorwacji zapadła już na początku roku więc było dużo czasu na poszukiwania celu podróży. To miała być nasza druga wspólna wizyta w tym pięknym kraju więc wiedzieliśmy już co nieco. Po wielu godzinach w internecie wreszcie wybraliśmy - Pirovac - mała miejscowość w Dalmacji środkowej między Zadarem a Sibenikiem. Znalazłem odpowiednią metę, rezerwacja, zaliczka, kilka miesięcy czekania, wreszcie "nadejszla wielkopomna chwila" jak mówił klasyk. :)

Obrazek

Plan ambitny - 1050 km samochodem bez klimy z 4-letnim dzieckiem "na jeden raz". Z uwagi na brak klimy i małe dziecko wybrałem podróż nocą. Never again jak mówią Rosjanie.
Wyjazd 18:00. Odpalam, sprawdzam spryskiwacze przedniej szyby i... nic się nie dzieje. Maska do góry, drut, obcążki i wężyk od spryskiwaczy naprawiony. Poślizg - pół godziny. No ja Cię bardzo przepraszam ale żeby to nie był zły omen... no i wykrakałem. :evil:

Obrazek

Kto jeździł w tych latach do Cro to pamięta, że nie od razu Rzym zbudowano. Chorwackie tunele na autostradach też.
W 2008 roku dwa z najdłuższych chyba tuneli były oddane do użytku tylko po jednej stronie co powodowało gigantyczne korki. Z tego powodu nasza podróż trwała łącznie około 21 godzin :!: Masakra.

Jakieś 200 km przed celem podróży zatrzymaliśmy się na parkingu żeby rozprostować zbolałe gnaty i naszym oczom ukazały się pierwsze widoki co nieco rekompensujące tę drogę przez mękę.

Obrazek


Obrazek


Kto się kimnął w samochodzie ten jakoś dawał radę. Niestety miejscówka za kółkiem była bez leżanki ;)
Obrazek



Po baaaaardzo długiej podróży wreszcie dotarliśmy na miejsce.
Apartamenty "Pirovcanka" wyglądały już od pierwszego wejrzenia bardzo dobrze i tak też było w rzeczywistości.

Obrazek


Obrazek
Rok na zdjęciu jest błędny, źle ustawiona data w aparacie.


Rzut oka na widok z balkonu i już nie pamiętam o trudach podróży :)

Obrazek



Po rozpakowaniu trzeba było przywitać się z morzem.

Obrazek


Teraz już wszystko gra :) Wieczorem Pirovac nabrał zupełnie innego wymiaru ale o tym w następnej części.

Obrazek
Ostatnio edytowano 26.01.2012 23:18 przez alladyndelscorcho, łącznie edytowano 2 razy
Jacek B
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 263
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek B » 18.01.2012 23:46

Już jestem :D :D :D :D :D
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 18.01.2012 23:47

To czekam na więcej :D .
Siadam w pierwszym rzędzie .
Jacek B
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 263
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek B » 18.01.2012 23:51

Bardzo fajnie się czyta i ogląda :D :D :D

alladyndelscorcho napisał(a):Zachęcony relacją Jacka B z Kleku (Jacku dziękuję za inspiracje i wybacz jeżeli mój styl będzie podobny)

:oops: :oops: :oops:
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 19.01.2012 00:15

Dziękuję. Już wybieram zdjęcia do części II :)
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 19.01.2012 00:57

Ja też przysiądę sie do popatrzenia... Jeszcze nie mam tyle odwagi co Ty... No ale może ty mnie zachęcisz " Zachęcony relacją Jacka B z Kleku "... Podoba mi się Twoja relacja
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 19.01.2012 08:32

Jestem i chętnie poczytam :lol:
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 19.01.2012 08:34

Melduję się i ja :)
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 19.01.2012 09:21

Relacja z roku 2008 8O rewelacja :D

To znaczy że na swoją z roku 2011 mam jeszcze... 3 lata :twisted:

:wink:
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 19.01.2012 10:23

Proszę o miejsce. Czekamy na C.D.
PZDR.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 19.01.2012 18:29

alladyndelscorcho napisał(a):
Obrazek



Tego Wam zazdroszczę, ale tylko w sensie odległości :P :P :P

Cześć.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 19.01.2012 18:38

Jestem i ja :D
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 19.01.2012 20:28

Fajnie, że mamy co poczytać i pooglądać!
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.01.2012 21:27

Jestem i ja :)

1050 km to dla niektórych marzenie :) Ja mam 1680, a co mają powiedzieć Ci z północy :)

Muszę szczerze powiedzieć, że na pierwszy rzut oka ta miejscowość kompletnie nie przypadła mi do gustu. Kąpiel wśród łódek....dla mnie znikoma to przyjemność no ale mam nadzieję, że dalsza część relacji nieco choć zmieni mój punkt widzenia.
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 19.01.2012 21:48

Aldonka napisał(a):Jestem i ja :)

1050 km to dla niektórych marzenie :) Ja mam 1680, a co mają powiedzieć Ci z północy :)

Muszę szczerze powiedzieć, że na pierwszy rzut oka ta miejscowość kompletnie nie przypadła mi do gustu. Kąpiel wśród łódek....dla mnie znikoma to przyjemność no ale mam nadzieję, że dalsza część relacji nieco choć zmieni mój punkt widzenia.


Ale frekwencja 8O Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa. Aldonka kąpiel między łódkami była tylko na szybko, pod apartamentem na przywitanie z morzem. Prawdziwa plaża jeszcze dzisiaj. Właśnie siadam do pisania cz. II :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone