Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza przygoda z Camperem-Chorwacja 10-23 września

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
@ndrew
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 05.08.2011
Pierwsza przygoda z Camperem-Chorwacja 10-23 września

Nieprzeczytany postnapisał(a) @ndrew » 05.08.2011 21:39

Witam serdecznie.
Na imię mam Andrzej,wraz z żoną Marleną
we wrześniu planujemy wyjazd do Chorwacji.
Będzie to nasz pierwszy wyjazd do tego państwa.
Z racji tego,że planujemy zabrać również nasze 2 córeczki( 2,5 roku i 16 miesięcy)postanowiliśmy wynająć campera- Mobilvettę M71.
W sumie będą 4 os dorosłe( 30,35,60,65 lat i 2 dzieci.
Wyjazd z okolic Łodzi.
Nie mamy sprecyzowanych planów.
Założenia są takie, żeby zatrzymywać się w 3 miejscach(kempingi).
Na każdym kempingu "pomieszkać 3-4 dni,poleżakować,zwiedzić najbliższą okolicę i w następne miejsce.Tak mniej więcej pół na pół-trochę nygusowania i trochę zwiedzania:-)
Koniecznie chcemy załapać wodospady.

Wstępnie udało mi się zaplanować początek naszej wyprawy.
Planujemy wyjazd z Łodzi jakoś rano...6-9.......
Cel Plitvickie Jeziora.
Plan jest taki,żeby dojecha PJ w nocy/nad ranem,kimnąć się ze 3 godzinki(2 kierowców,więc nie będzie tak męcząco) na parkingu przed wejściem i ok 9 rano do 14-15 zaliczyć wodospady.
Następnie wyruszyć na Zaton bei Nin i tam zostać może 2-3 dni...dalej jeszcze nie wiem :-)Docelowo Makarska.......chyba :-)
I tutaj ,prośba do Was:
Czy można zaparkować kamperka na parkingu przed wejściem (najprawdopodobniej wejście nr2...tak coś wyczytałem na forum :-) i się tam parę godzin przespać,jeśli dotarlibyśmy tam w nocy powiedzmy o 3-4 ? Czy nikt się nie doczepi?
Takie rozwiązanie jest dla nas korzystne jeszcze z jednego powodu:
otóż moi rodzice i dzieciaczki....nie wiem,czy dadzą radę wędrować kilka godzin,więc zawsze mogliby się wrócić i poczekać na miejscu.
Czy jeśli wejdę wejściem nr 2 to gdzie wyjdę?I jak dotrę z powrotem do miejsca,z którego wystartowałem czyli do kamperka?
Czy ten parking jest wliczony w cenę biletu?
Orientacyjnie,ile czasu mogę jechać z Łodzi do Plitvickich?Nie licząc postojów..sama podróż?

Wycieczka ma być po prostu .......piękna :-)
Chcemy mieć wspaniałe wspomnienia,piękne zdjęcia i trochę również wypocząć.....chociaż częściowo.
Bardzo dziękuję za propozycje i rady....
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 06.08.2011 00:20

Zaparkuj na parkingu i przenocuj rodziców i dzieci... Po jakiego chcesz stać akurat przed Kempem ?
@ndrew
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) @ndrew » 06.08.2011 18:54

Kejter napisał(a): Po jakiego chcesz stać akurat przed Kempem ?

:?: :?: :?:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.08.2011 19:07

Witaj na forum.
Kosztowną formę zwiedzania sobie wymyśliłeś... :wink:
Dystans do Plitvic to zapewne około 1200km
Myślę, że prędkość podróżna to 80-100km/h
Powinno Wam wystarczyć około 16-18h z przerwami, tak więc powinniście dotrzeć około północy.
Przy wejściu nr 2 żadnej bramy ani szlabanów sobie nie przypominam... Myślę, że możecie wjechać bez problemów i pospać. Nie czyńcie tego jednak w ustronnych miejscach, gdyż takie biwakowanie jest w cro zabronione. Nawet na parkingach przy autostradach jest dozwolone dla tzw. uzyskania kondycji do dalszej podróży.
Zwiedzanie rozpoczyna się przy 2-ce (południowa strona Parku). Przy parkingu kupujecie bilety, przechodzicie kładka nad jezdnią i udajecie się na przystanek, skąd autobusy przewożą Was na miejsce startu zwiedzania.
@ndrew
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) @ndrew » 06.08.2011 20:41

FUX napisał(a):Kosztowną formę zwiedzania sobie wymyśliłeś... :wink:


Dlaczego tak sądzisz? :) :lol: :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.08.2011 20:54

Ponieważ koszt wynajmu auta i opłaty na campach = ca. 2 x apartament w cro... :wink:
Rozważałem podobną opcję na wycieczkę w tym roku do Włoch.
Wygrała opcja wynalezienia hoteli w miejscach, które nam odpowiadały; wyszło na korzyść hoteli. Dotyczyło 4 osób i dwóch pokoi.
@ndrew
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) @ndrew » 06.08.2011 23:45

Masz rację.Jednak przeważył komfort podróżowania,spokój (dzieciaki-na pokładzie dziadki-bajki,cos nowego,) a dla nas jakaś nowość......koszty......no cóż.....raz nie zawsze :-)gorzej jak się spodoba :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.08.2011 08:03

Już kilka podejść robiłem do wynajęcia. Zawsze coś stawało na przeszkodzie. Jak termin pasował, to auta nie było i odwrotnie.
Podświadomie czuję, że jednak to dobrze, że nie wynająłem. Chyba by się spodobało. Z drugiej strony wygoda podróżowania od hoteliku do hoteliku, jak to miało miejsce we Włoszech w tym roku, wyższe prędkości przelotowe, możliwość wjazdu tam, gdzie kamperów sobie nie życzono, koszty autostrad, zakaz jazdy w wyższych górach. Dużo jest tych za i przeciw.
@ndrew
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) @ndrew » 12.08.2011 09:18

Chyba jednak zrezygnuję z Plitvickich i zaliczymy KRKA...z dzieciaczkami będzie łatwiej....no i będą miały frajdę z kąpieli.
Najprawdopodobniej wylądujemy od razu gdzieś w okolicach Sibenika na kilka dni, na jakimś fajnym,zadbanym campingu nad samym morzem (możecie coś polecić?cena na drugim miejscu-ma być jakość :-) ) i potraktujemy to jako bazę wypadową na KRKA,Kornati...
A Plitvice i tak zaliczymy jak maluchy troszkę podrosną...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.08.2011 09:23

Jedźcie na kamp Zablace koło Sibenika.
Kameralnie, czysto, pod drzewami.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.08.2011 09:40

Dobrą bazą wypadową do Parku Krka jest Pakoštane :lol:

Postawcie kampera na kampie Kozarca
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.08.2011 09:55

W Pakostane jest także kilka innych.
@ndrew
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) @ndrew » 12.08.2011 09:59

Ciekawe propozyje.
A jakiś kamp z plażą żwirkową,z jakimiś fajnymi,kameralnymi zatoczkami?
I przy okazji...kąpiel na KRKA we wrzesniu...dobry pomysł...chodzi mi temp. wody pod wodospadami...?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.08.2011 10:04

FUX napisał(a):W Pakostane jest także kilka innych.


Tak, ale Kozarica zdecydowanie najlepszy :idea:

W tym roku zadebiutował nowy kamp.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.08.2011 10:25

Wprawdzie byłam tylko przejazdem, ale bardzo mi się spodobał camping Jezera Lovisca w Tisno http://www.jezera-kornati.hr/
Ładna plaża idealna dla malucha i czyściutkie sanitariaty.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pierwsza przygoda z Camperem-Chorwacja 10-23 września
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone