Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport dla dziecka

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
katarzynam
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzynam » 04.06.2012 13:59

Jeżeli są paszporty to nie ma problemu, nawet jeżeli zdjęcia dzieci są zabawne. Od 26.06 tracą ważność wpisy dzieci w paszportach rodziców. Dlatego jeżeli ktoś podróżował z dzieckiem na podstawie wpisu w swoim paszporcie to teraz musi wyrobić dziecku paszport lub przynajmniej dowód osobisty, bo ten wystarczy aby spokojnie jechać do Chorwacji.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 04.06.2012 14:18

wojtek_p napisał(a):
Aldonka napisał(a):
wojtek_p napisał(a): A słowo decydujące ma celnik i jak powie że dziecko niepodobne to nie wpuści i tyle. Ja wolę wydać 50zł (zdjęcie + paszport) i jechać bez obaw.

Już doszliśmy do tego, że my sknery co 50 zł na dziecko żałują :)


Nie o to chodzi. Ja jadąc na wakacje mam wypoczywać, nie będę się stresował ze trafię na typa który wstał lewą nogą i mi dziecka nie przepuści. Każdy robi jak uważa.


Jeśli wstał lewą nogą, to i tak się przyczepi :-) Nieważne czy zdjęcie w paszporcie ma 5 lat czy 1 miesiąc ;-) Masz rację, każdy robi jak uważa, ale miejmy świadomość, że paszport jest dokumentem z datą ważności i w pewnym sensie jeśli ważny jest jeszcze przez rok, to jest po prostu ważny i tyle.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2012 14:19

Ukrainiec na granicy tak się przypier....ł że dziecko się zmieniło i nie jest podobne w paszporcie nie puści i basta :lol: dorobiłem aktualny dowód osobisty dzieciakowi w Urzędzie miasta i po sprawie :wink:
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 04.06.2012 16:11

W tym roku wpadłem na identyczny pomysł. Młody ma paszport od 5 roku życia i od tego czasu troszkę się zmienił /minęło siedem lat/. Dla spokoju wyrobiłem mu dowód osobisty i nie widzę przeszkód na granicy chorwackiej.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.06.2012 18:17

Jak ktoś ma wątpliwości i trochę czasu to zdąży
(urzędy mają się uwijać).
Wniosek składałem 15 maja - w zeszły piątek był gotowy - dziś odebrałem.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 04.06.2012 18:37

Ogólnie można powiedzieć że tamtejsi celni są dużo milsi od naszych "starych". Dawniej każdego traktowali jak przemytnika :D
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 06.06.2012 21:21

katarzynam napisał(a):Jeżeli są paszporty to nie ma problemu, nawet jeżeli zdjęcia dzieci są zabawne. Od 26.06 tracą ważność wpisy dzieci w paszportach rodziców. Dlatego jeżeli ktoś podróżował z dzieckiem na podstawie wpisu w swoim paszporcie to teraz musi wyrobić dziecku paszport lub przynajmniej dowód osobisty, bo ten wystarczy aby spokojnie jechać do Chorwacji.


No to dobrze się złożyło, że akurat w czerwcu kończy się mój paszprt, do którego mam wpisanego Mikołaja ;)
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 09.06.2012 10:25

katarzynam napisał(a): Od 26.06 tracą ważność wpisy dzieci w paszportach rodziców. Dlatego jeżeli ktoś podróżował z dzieckiem na podstawie wpisu w swoim paszporcie to teraz musi wyrobić dziecku paszport lub przynajmniej dowód osobisty, bo ten wystarczy aby spokojnie jechać do Chorwacji.


Po Schengen można będzie dalej sie poruszać z wpisem, z tego co zrozumiałem.

Natomiast wczoraj, w związku z tą sprawą, była kolejka na 150-200 osób do urzędu paszportowego w Krakowie. :evil:
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 09.06.2012 12:15

katarzynam napisał(a):Jeżeli są paszporty to nie ma problemu, nawet jeżeli zdjęcia dzieci są zabawne.


Potwierdzam jak najbardzej. Moje dzieci mają niezmienione paszporty od siedmiu lat . Co roku podczas pobytu w Chorwacji przekraczamy granicę z BiH i nigdy nie było żadnego problemu .
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 09.06.2012 21:42

viltob08 napisał(a):... ale miejmy świadomość, że paszport jest dokumentem z datą ważności i w pewnym sensie jeśli ważny jest jeszcze przez rok, to jest po prostu ważny i tyle.


Taaaaaak, a na jakiej podstawie stwierdzają czyj jest paszport? Jeszcze na podstawie zdjęcia, aczkolwiek do nowych paszportów skanują linie papilarne (bodajże od 5 czy 7 roku życia), więc wtedy można przyjąć takie założenie. Póki co identyfikacja jest na podstawie zdjęcia i jeżeli się trafi na sumiennego celnika będzie problem.

To, że nigdy do tej pory nie miało się problemów, nie oznacza, że na nie się nie trafi ;) W końcu zawsze musi być ten pierwszy raz ...
aleksandra6400
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 09.06.2012 23:26

Pamiętam w tamtym roku gdy składaliśmy wniosek na paszport był tłum ludzi ,wydawali numerki.My się już nie załapaliśmy,podszedł do nas kierownik działu i mówi żeby mu pokazać paszport dziecka bo być może nie trzeba wymieniać gdy dziecko się nie zmieniło.
Jednak kazał nam złożyć wniosek,przyjął nas mimo braku numerków,nie musieliśmy przychodzić ponownie do urzędu.Dziecko moje będzie miało 12 lat w lipcu i ma już 4 paszport.
Takie są moje doświadczenia z paszportem syna.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1621
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 10.06.2012 07:04

DarCro napisał(a):
katarzynam napisał(a): Od 26.06 tracą ważność wpisy dzieci w paszportach rodziców. Dlatego jeżeli ktoś podróżował z dzieckiem na podstawie wpisu w swoim paszporcie to teraz musi wyrobić dziecku paszport lub przynajmniej dowód osobisty, bo ten wystarczy aby spokojnie jechać do Chorwacji.


Po Schengen można będzie dalej sie poruszać z wpisem, z tego co zrozumiałem.

Natomiast wczoraj, w związku z tą sprawą, była kolejka na 150-200 osób do urzędu paszportowego w Krakowie. :evil:

Moim zdaniem źle zrozumiałeś .
Cytat ze strony MSW
"Od tego dnia dzieci, które dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, przy przekraczaniu granicy muszą posiadać własny dokument podróży. Dokumentem podróży dla dzieci może być paszport, paszport tymczasowy oraz - w zależności od celu podróży - dowód osobisty"
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 10.06.2012 08:10

Na to wygląda.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 10.06.2012 14:35

grypserek napisał(a):
viltob08 napisał(a):... ale miejmy świadomość, że paszport jest dokumentem z datą ważności i w pewnym sensie jeśli ważny jest jeszcze przez rok, to jest po prostu ważny i tyle.


Taaaaaak, a na jakiej podstawie stwierdzają czyj jest paszport? Jeszcze na podstawie zdjęcia, aczkolwiek do nowych paszportów skanują linie papilarne (bodajże od 5 czy 7 roku życia), więc wtedy można przyjąć takie założenie. Póki co identyfikacja jest na podstawie zdjęcia i jeżeli się trafi na sumiennego celnika będzie problem.

To, że nigdy do tej pory nie miało się problemów, nie oznacza, że na nie się nie trafi ;) W końcu zawsze musi być ten pierwszy raz ...

Zatem mnie z pewnością cofną :-) W zeszłym roku miałam jeża na głowie w dodatku w jasnym kolorze, w tym roku burza czarnych włosów :lol: Damy radę, jak do tej pory nikt nigdy nam paszportów dokładnie nie sprawdzał ( i oby tak dalej) :papa:
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 10.06.2012 18:22

viltob08 napisał(a):Zatem mnie z pewnością cofną :-)

No tego nie powiedziałem i oczywiście nie życzę. Każdy swój rozum ma, ale pisanie "Nieważne czy zdjęcie w paszporcie ma 5 lat czy 1 miesiąc ... miejmy świadomość, że paszport jest dokumentem z datą ważności i w pewnym sensie jeśli ważny jest jeszcze przez rok, to jest po prostu ważny i tyle" wprowadza ludzi w błąd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport dla dziecka - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone