Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paryż raz jeszcze.

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 05.06.2012 21:23

Jakaż kosmiczna odległość musi nas dzielić, skoro Twoja wiadomość potrzebowała niemal pięciu miesięcy żeby do mnie dotrzeć. :wink: Będę mógł kiedyś z dumą powiedzieć, że moja korespondencja z Tymoną trwała przez całe lata...

Jeśli wolałabyś bardziej prozaiczne wytłumaczenie, to ja też jestem relacyjną gapą. :lol:

Tymona napisał(a):
jan_s1 napisał(a):Jak byś nabrała ochoty, to skrobnij jednak ze dwa słowa i pokaż parę zdjęć.
No i właśnie z tym "nabieraniem ochoty" jakoś mi nie wychodzi :wink: Ale nie mówię "nie" :D



Twoje ostatnie zdanie pozostawia nas przy nadziei. :)

Serdecznie pozdrawiam.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 06.06.2012 11:35

jan_s1 napisał(a):Jakaż kosmiczna odległość musi nas dzielić, skoro Twoja wiadomość potrzebowała niemal pięciu miesięcy żeby do mnie dotrzeć. :wink:

Tymona napisał(a):
jan_s1 napisał(a):Jak byś nabrała ochoty, to skrobnij jednak ze dwa słowa i pokaż parę zdjęć.
No i właśnie z tym "nabieraniem ochoty" jakoś mi nie wychodzi :wink: Ale nie mówię "nie" :D



Twoje ostatnie zdanie pozostawia nas przy nadziei. :)

Serdecznie pozdrawiam.

:lol: :lol: :lol: No widzisz - spóźnianie jednak pociąga za sobą poważne konsekwencje :wink: bo te 5 miesięcy zadecydowało o tym, że mojej relacji na pewno nie będzie, a Wy przy nadziei nie macie co trwać :wink: bo... nadzieja przerzuciła się na mnie i systematycznie się zwieksza - skutecznie odciągając mnie od innych czynności życiowych takich jak odwiedzanie świata wirtualnego (o realnym nie wspominając ):wink: :lol:

Tak więc - odpowiedzialność za ciąg dalszy paryskiej relacji spada całkowicie na Ciebie (na szczęście masz wsparcie w Weldonie). Już nie mogę doczekać się kolejnych odcinków Twoich paryskich opowieści !!!!!!


jan napisał(a):Będę mógł kiedyś z dumą powiedzieć, że moja korespondencja z Tymoną trwała przez całe lata...
:lol: :lol: :lol: - tak, tak masz rację, trzeba podtrzymywać tradycję gatunku :lol: W związku z tym, aby utrzymać prawidłowe tempo, na odpowiedź masz 4miesiące i 29 dni :wink: :D


serdecznie pozdrawiam
:D
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008
tani pokój na wypad do Paryża

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 06.06.2012 11:56

jak ktoś potrzebuje tani pokój w Paryżu to poniżej link
Magda która wynajmuje jest Polką ohajtaną z francuzem ....
fajne pokoje w Colombes pod Paryżem ...
byłem tam dwa razy (rok temu i 8 lat temu ) i pierwszy raz miałem obawy bo to Colombes a nie Paryż w efekcie co 20 minut kolejka do samego centrum czas przejadu 15 minut ...
ceny nie pamietam ale taniej od hotelu i bardzo przyjemnie...
http://www.globrelations.com/pokoje/topic3/index.html
MagMia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagMia » 22.09.2012 20:12

Przeczytałam Twoją relację dwa razy -podobnie jak Tymona ponad rok temu, z ołówkiem w ręku :)
Teraz pójdą w ruch przewodniki i jak dobrze pójdzie, to za 2 tygodnie będę smakować Paryż.
Dzięki za ciekawą relacje :!:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 23.09.2012 19:12

Dwa razy to nawet ja jej nie czytalem. :)
Przyjemnego pobytu zycze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2012 11:29

..dzięki Janie..ponotowane, pozapisywane, to cel podróży mojej żony od ..nastu lat. Widzę że czas chyba nadszedł spełnić jej marzenie :smo: :papa:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 25.09.2012 16:59

Pozdrawiam Dobrego Męża. Domyślam się, że żony samej nie puścisz i że wybierasz się wraz z Nią. Pokażesz chyba parę zdjęć, bo zauważyłem, że Twoje ostatnie dokonania są bardzo ładne.
MagMia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagMia » 30.09.2012 13:14

Dzięki , to już za 5 dni....
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 30.09.2012 18:11

Tak się niespodziewanie złożyło, że 18 października lecę na tydzień do tego naszego Paryża. Jak mi się uda zrobić parę zdjęć, to będzie kolejny (nie pamiętam już który) suplement.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.09.2012 18:20

jan_s1 napisał(a):Tak się niespodziewanie złożyło, że 18 października lecę na tydzień do tego naszego Paryża. Jak mi się uda zrobić parę zdjęć, to będzie kolejny (nie pamiętam już który) suplement.


Ja sie pisze na ten suplement jakby co!:)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 28.10.2012 17:14

Poszedłem na Pere Lachaise zrobić jedno zdjęcie. Oczywiście zrobiłem więcej. Spróbowałem coś z tego ułożyć z myślą o naszych bliskich i najbliższych, których nie ma już wśród nas…


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.10.2012 17:39

jan_s1 napisał(a):Poszedłem na Pere Lachaise zrobić jedno zdjęcie. Oczywiście zrobiłem więcej.

Wybierając się do Warszawy, robię zazwyczaj też więcej, więc się nie dziwię, że, pokonawszy taki kawał drogi, też zrobiłeś kilka ;)

To fajnie, bo, mimo, że nie wszystkim pasują fotki z cmentarzy, mi się podobają :D

Pozdrawiam
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 28.10.2012 18:02

jan_s1 napisał(a):Poszedłem na Pere Lachaise zrobić jedno zdjęcie. Oczywiście zrobiłem więcej. Spróbowałem coś z tego ułożyć z myślą o naszych bliskich i najbliższych, których nie ma już wśród nas…

weldon napisał(a):To fajnie, bo, mimo, że nie wszystkim pasują fotki z cmentarzy, mi się podobają :D

... i mnie też ... i to bardzo, bardzo !

Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.10.2012 19:43

Janie, a do Balzaca trafiłeś?

Jeśli kiedyś będzie mi dane być 4 raz w Paryżu - na pewno w końcu pojadę na Pere Lachaise

pozdrowienia
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 28.10.2012 21:02

Mariuszu i Piotrze - dzięki za wizytę.

tony montana napisał(a):Janie, a do Balzaca trafiłeś?


Nawet się nie starałem, bo zdjęcia miały mieć charakter impresyjny, a nie informacyjny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Paryż raz jeszcze. - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone