Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 30.06.2019 11:07

Wiem, że to temat parkingów w Dubrownik, a czy macie jakieś dobre miejsce do zjedzenia obiadu po zwiedzaniu.
Parking pewnie przy Atlant. Może być dobra pizza bo z dzieciakami. Gwiazdki Michelin nie są wymagane
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 30.06.2019 20:12

stachmat napisał(a):Wiem, że to temat parkingów w Dubrownik, a czy macie jakieś dobre miejsce do zjedzenia obiadu po zwiedzaniu.
Parking pewnie przy Atlant. Może być dobra pizza bo z dzieciakami. Gwiazdki Michelin nie są wymagane


Ja bym wytrzymał jeszcze godzinę i szukał obiadu w Neum. Znacznie taniej, oferta knajp duża i no i jedna granica z głowy...
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 01.07.2019 13:13

arturescu napisał(a):
stachmat napisał(a):Wiem, że to temat parkingów w Dubrownik, a czy macie jakieś dobre miejsce do zjedzenia obiadu po zwiedzaniu.
Parking pewnie przy Atlant. Może być dobra pizza bo z dzieciakami. Gwiazdki Michelin nie są wymagane


Ja bym wytrzymał jeszcze godzinę i szukał obiadu w Neum. Znacznie taniej, oferta knajp duża i no i jedna granica z głowy...


Polecam konobę Bonaca w Neum :)
Akrysz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akrysz » 03.07.2019 23:02

sviva napisał(a):Niedaleko starego miasta jest parking darmowy. Dojście do Starego zajmuje kilka minut (najbardziej uciążliwe są podziemne schody) ale parking za free i do tego bezpieczny bo ruch niewielki. Obok jest automechanika. Jak będę miał chwilę to obczaję na google maps i wam podeślę.



cześć Sviva...podesłałeś czy może coś przegapiłem:)
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 04.07.2019 00:12

stachmat napisał(a):Wiem, że to temat parkingów w Dubrownik, a czy macie jakieś dobre miejsce do zjedzenia obiadu po zwiedzaniu.
Parking pewnie przy Atlant. Może być dobra pizza bo z dzieciakami. Gwiazdki Michelin nie są wymagane


Bardzo, ale to bardzo polecam
https://www.tajmahal-dubrovnik.com/

I jeszcze tutaj było bardzo smacznie, do tego świetne widoki na morze
https://www.nautikarestaurants.com/

Ceny nie wydały mi się wygórowane, jakby się ktoś zastanawiał. A jedzenie w obu miejscach było bardzo dobre.
A w Neum będę się stołował jak wybiorę się do Neum :roll:
:lol:
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 17.07.2019 13:50

Flayszakal napisał(a):Ceny nie wydały mi się wygórowane, jakby się ktoś zastanawiał. A jedzenie w obu miejscach było bardzo dobre.


Dziękuję za sugestię.
Ceny raczej do niskich nie należą. Zobaczymy
grzesis
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesis » 09.08.2019 10:53

Witam wszystkich
Kilka sugestii, mogą się przydać. Do Dubrownika z okolicy Makarskiej wyjechaliśmy o godz. 6:00. Na drodze mały ruch, przejścia graniczne przekraczane praktycznie bez kolejki. Cena zwiedzania murów 200kn można płacić kartą, wycieczka łajba Glas Boll wzdłuż murów i wokół pobliskiej wyspy 75kn tylko gotówka, czas płynięcia 50min. . Na murach ok. godz. 9:00 nie ma tłumów spokojnie można obejść i robić zdjęcia, a i temperatura nie jest taka dokuczliwa. Parkowaliśmy w Atlant Center koszt 15kn godz. Jedyne co to dla mnie był problem z parkomatem. Najlepiej znaleźć go na samym początku, jest umieszczony wewnątrz parkingu, przyjmuje papierki do 100kn włącznie, ale włożenie gotówki do parkomatu to już duże wyzwanie. Za którymś razem jakoś się udało. Po zapłaceniu odbiera się bilet i wkłada w przy bramce obok tej co się wjeżdżało. Podnosi się szlaban i się wyjeżdża. WC darmowe na parterze galerii. W powrotnej drodze po 5 godz. Zwiedzania na granicach również nie było kolejki, ale w stronę Dubrownika to na moje oko ok 3km przy wyjeździe z Bośni w stronę Dubrownika. Tankowanie paliwa w Neum cena 2,36 BAM (bośniackich pieniędzy ok 5,17 zł litr) i zakupy w markecie przed światłami po prawej stronie jadąc od Dubrownika. Np. piwo Ożujsko 1l 1,9 BAM (kurs ok 2,1zł) prawie dwa razy taniej niż w Chorwacji. Pozdrawiam z CRO
szym1976
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) szym1976 » 11.08.2019 12:22

A można zapłacić za ten parking kartą żeby nie było problemu z banknotami?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.08.2019 12:40

Nie. Tylko gotówka.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 12.08.2019 17:22

Potwierdzam to co napisał grzesis co do atlant center.
My skorzystaliśmy z autobusu i w kiła minut przy murach.
Na parkingu pełno polskich aut :-)
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 12.08.2019 17:42

Pieszo mniej więcej ile by się szło z Atlanta Center?
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 12.08.2019 22:31

Pokazuje ok 25-30 minut. W min 30st to trochę męczące, a z dziećmi to już bym całkowicie odpuścił. My mieliśmy ok 31st o 9.00. W południe to już była masakra. Bilet to 12kun na osobę.
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 12.08.2019 23:45

stachmat napisał(a):Potwierdzam to co napisał grzesis co do atlant center.
My skorzystaliśmy z autobusu i w kiła minut przy murach.
Na parkingu pełno polskich aut :-)


Cześć, jutro wybieram się z rodzinką do Dubrovnika, mógłby ktoś napisać trochę szczegółów odnośnie dojazdu komunikacją miejską do starego miasta z tego parkingu, jakiś numer lini, jaki koszt, jak często kursuje itp.
Dziękuję z góry...
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 13.08.2019 08:48

Napisałem wyżej 12 kun od osoby. Dziecko lat 8 płaciło normalnie a 3 latek nic.
Większość autobusów z tego przystanku jedzie do Pile np 1abc, 3, 6. Rozkład jest na budce przystankowej.
Jedna rada - wchodzisz przednim wejściem i kasujesz bilety. Pozostałymi wychodzisz. Za bilety tylko gotówka.
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 16.08.2019 01:17

Cześć, zatem przetestowane i godne polecenia. Rodzinka wysadzona przy głównej bramie Pila, samochód odprowadzony na parking za 10 kun i powrót pod mury autobusem. Wszystko dość sprawnie przebiegło, zatem naprawdę polecam takie rozwiązanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone