Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parking i Kantory Primosten i Trogir - PILNE

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krusza
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.06.2012
Parking i Kantory Primosten i Trogir - PILNE

Nieprzeczytany postnapisał(a) krusza » 15.06.2012 08:35

Witam

jako swieżynka na forum, chciałabym poradzić się doświadczonych forumowiczów. A jako że wyjazd już jutro, mam nadzieje na szybkie odpowiedzi :)
Moje pytanie brzmi - Gdzie w Primosten i Trogirze znajdują się kantory,w których najkorzystniej wymienię walutę i w jakich godzinach są otwarte. Czy w niedzielę też ?
Drugie pytanie dotyczy bezpłatnych i tych najtańszych parkingów w Primosten i Trogirze. Wiem, że podobne pytania już były swego czasu i jakieś informacje już mam, ale chciałabym dowiedzieć się o aktualny stan.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc
Pozdrawiam :D
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 15.06.2012 08:51

My w Trogirze wymienialiśmy euro w kantorze przy targowisku. Był czynny zawsze:-) a kurs najlepszy w okolicy. O darmowych parkingach, to raczej można zapomnieć, ale w całkiej przystępnej cenie parkowaliśmy w Trogirze właśnie przed targowiskiem ( jadąc od Rogoźnicy po prawej stronie, dosyć duży wjazd), a w Primosten zjeżdżając do ronda, również po prawej stronie. Ceny ok.20kn
krusza
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krusza » 15.06.2012 09:54

dziękuję ślicznie za opd.
A czy te 20 kun to opłata dzienna czy godzinowa?
Przepraszam jeśli to głupie pytanie ale ja niestety w temacie cen się nie orientuje.
A czy w Primosten też możesz polecić jakiś kantor?
I czy kantory te pobierają jakąś prowizję?

Wielkie dzięki za dalszą pomoc i odpowiedzi.
Pozdrawiam :D
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 15.06.2012 09:56

W Chorwacji lepiej wymieniać w bankach. Kantory pobierają prowizję :)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 15.06.2012 10:38

krusza napisał(a):dziękuję ślicznie za opd.
A czy te 20 kun to opłata dzienna czy godzinowa?
Przepraszam jeśli to głupie pytanie ale ja niestety w temacie cen się nie orientuje.
A czy w Primosten też możesz polecić jakiś kantor?
I czy kantory te pobierają jakąś prowizję?

Wielkie dzięki za dalszą pomoc i odpowiedzi.
Pozdrawiam :D


Oj, wydaje mi się, że jednak za godzinę, bo to praktycznie samo centrum miasta :-) Jeśli chodzi o kantor w Primosten, to nie mam pojęcia, bo zakupy w Studenacu płaciliśmy kartą, a euro wymienialiśmy w pobliskiej Rogoźnicy, gdzie mieszkaliśmy :-) Kantorów ci zresztą wszędzie dostatek i kurs w tych miejscowościach bardzo równy. A kantory nie pobierają dodatkowej prowizji. Czasami dobrze jest wymienić większą gotówkę ;-) wtedy jeszcze coś możesz ponegocjować :papa:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.06.2012 10:45

krusza napisał(a):A czy te 20 kun to opłata dzienna czy godzinowa?

20? 5-8 za godzinę.

Zdaje się, że gdzieś widziałem 10, ale to jakiś odosobniony przypadek.

W Trogirze na wysokości mostu pieszego to było chyba 6 kn za godzinę.
W Primostenie też nie zbankrutowałem, a 20 bym w życiu nie dał za godzinę.
W Rogoznicy trzeba uważać - są strefy uzależnione od miejsca postoju i godziny.
Niestety, często trzeba szukać studenciaków pobierających opłaty.
Mam ze dwa mandaty, bo olałem sprawę po jakichś 10 minutach czekania.

Kuny w kantorze, a jeszcze lepiej wypłacać z bankomatu - sprawdźcie
który z chorwackich banków należy do tej samej grupy co wasz - wtedy, zazwyczaj, nie ma prowizji.
jaser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 28.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaser » 15.06.2012 10:47

Na tym parkingu płaci się jeżeli dobrze pamiętam 8 kun za godzine (2011rok)
Można jeszcze próbować przy KONZUMIE na przeciw targowiska ale raczej trudno o miejsce (mały parking darmowy) i potwierdzam inne parkingi raczej płatne.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 15.06.2012 10:54

Dlatego napisłam " wydaje mi się " :-) takich paragonów niestety nie przechowuję :-)
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 15.06.2012 11:03

w Primoszten jest kilka parkingów , jadąc od Rogoźnicy po prawej na kilkanaście samochodów - najtaniej lub po lewej przy restauracji , bliżej centrum - kilkadziesiąt metrów po zjeżdzie z gł. drogi duży parking - trochę drożej ale to nie tak dużo ; najtańszy 5 kun/h a najdroższy 7 kun /h (w tym roku może być inaczej) więc nie jest to wielka różnica , o Trogirze już jest napisane wcześniej
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 15.06.2012 12:26

Jeśli wprowadziłem w błąd z tymi kantorami, to przepraszam :)
Jeżdżę do Chorwacji od 1996 roku i jeszcze w 2009 w bankach było taniej niż w innych "mjenjacnicach" (nie wiem czy tak to się pisze :oops: ).
Możliwe, iż coś się w ostatnich dwóch sezonach zmieniło. Nie porównywałem. Ale do 2009 na 100% w bankach było korzystniej. Zresztą były o tym wzmianki na forum. Pisano, że w Chorwacji odwrotnie niż u nas :)
Tak czy inaczej różnice niewielkie :)
Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.06.2012 12:49

witia napisał(a):Tak czy inaczej różnice niewielkie :)

W sumie to jest najważniejsze, bo kantory masz zazwyczaj pod ręką, a różnice, jeżeli nawet są, to nie usprawiedliwiają tracenia czasu i kilometrów na poszukiwanie banku lub oddziału.

Można wymienić przy okazji, jeżeli się akurat koło banku przechodzi, ale specjalnie omijać powszechne kantory, tylko po to, żeby zaoszczędzić kilka złotych, to już wymaga wymiany jakiejś sporej kwoty, a to, mz, nie jest nawet rozsądne.

No, chyba, że płacimy kunami za cały pobyt, to i owszem :)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 15.06.2012 13:03

My właśnie płacimy kunami za cały pobyt. Stąd to przyzwyczajenie do banków ( jedna duża wymiana na cały pobyt i koniec :) )
Ale na doraźne potrzeby to też bym banku nie szukał. Choćby ze względu na mniej "przyjazne" godziny urzędowania.
Najważniejsze ( powtórzymy jeszcze raz): różnice niewielkie :)
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 30.03.2013 19:44

W Trogirze są dwa przy bazarze bodajże w godzinach 7- 23. A w Primostenie były w takim ładnym Zameczku też chyba w tych samych godzinach. :D
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 30.03.2013 20:06

piotrek99 napisał(a):W Trogirze są dwa przy bazarze bodajże w godzinach 7- 23. A w Primostenie były w takim ładnym Zameczku też chyba w tych samych godzinach. :D


Toć to było pilne, ale w czerwcu ubiegłego roku :mrgreen:
wolandero
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 07.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolandero » 30.03.2013 23:58

W obydwu miejscowościach przy niewielkim szczęściu można uniknąć opłaty za parking, mnie się zawsze udało, po prostu w Trogir przejeżdżamy most za mostem w prawo i parkujemy z tubylcami na uliczkach, zawsze było miejsce, w Primosten stajemy z tubylcami przy Jadrance jakieś 500m od zjazdu do miasta, obok biura podróży, są tam schody które prowadzą w dół około 200 m i wychodzimy przy Konzum.Pozdr.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Parking i Kantory Primosten i Trogir - PILNE
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone