Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Palenie w Cro

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 06.09.2016 16:23

Z napisał(a):
maniust napisał(a):
elka21 napisał(a):
Akc3nt napisał(a):
Mariusz_M napisał(a):Kulturalny palacz to czysty oksymoron. Ich można "wychować" tylko zakazami i najlepiej mandatami.


Spotkałem w tym roku jednego "kulturlanego palacza" na plaży. Jak nachodziła go ochota na palenie to szedł sobie stanąć obok śmietnika i wracał jak skończył i tak kilka razy. Ot taki rodzynek i to nasz rodzony Polak.

Reszta jak psy spuszczone ze smyczy palili gdzie popadnie i ile się da. :/

A, czy to nie było, na plaży w Żulianie :?:

To było w zeszłym roku w Tucepi i to byłem ja. :oczko_usmiech:

To jednak było w tym roku,ponieważ w Zuljanie byłem ja :D ,lecz dziwne bo żona również pod ten kosz przy palmie chodziła :D

To nie był kosz przy palmie, lecz w rogu plaży, tej po lewej stronie, do której trzeba była przejść przez lasek, w górę po schodkach.
Tam mój chłop poczciwina sobie popalał :mrgreen:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.09.2016 16:35

jeździłem na plaże pomiędzy Lokva a Mimice i najgorsze były weekendy jak zjeżdżali się Chorwaci...palili gdzie się da a dla nich da się wszędzie a do tego jak smoki...ale po weekendzie kiedy na plaży zostawali sami Polacy i Czesi można było oddychać świeżym powietrzem:)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.09.2016 18:07

bluesman napisał(a):Przedziwna konstatacja ...... To co wolisz to Twoja sprawa reszta to ...., nie sądze, by zapach ciała roznosił się po plaży tak jak smród dymu papierosowego. Poza tym jeżeli ludzie wchodza do morza to ich nie póżniej nie czuć. Wnioskuję z wpisu, że palisz, nie wiem czy wiesz, że palacze mają przytępiony zmysł węchu i smaku.

I potem wchodzisz do tej wody co ten smród z brudem został, bajka ...
Ja nie palę, węch mam jak pies myśliwski i powiem Ci, że brudas bardziej mnie obrzydza niż palacz ...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.09.2016 18:18

anakin napisał(a):Poza tym wyzbyłem się smrodu ciuchów i już nie wali z gęby jak małpie z ucha.

Ciekawa dysputa, aż korci, żeby dołączyć, ale rzuciłem tak dawno, że nie pamiętam jak to bylo źle, a w zoo tez dawno nie byłem. :oczko_usmiech:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 06.09.2016 19:24

anakin napisał(a):Paliłem ponad 20 lat.
Od ok.czterech się e-inhaluję.

I to jest to :D
Jakby tak od jutra wszyscy nagle się tylko e-inhalowali ,to problem znika...Obrazek
Jest czysto,nie ma nigdzie petów... 8)
Może się pięć metrów ode mnie w ten sposób inhalować każdy :D
Czasami może nie ta nuta zapachu,ale....trudno na przykład "ścigać"kogoś za to, że się perfumuje wbrew mojemu gustowi... :mrgreen: :oczko_usmiech:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 06.09.2016 19:36

CROberto napisał(a):Jakby tak od jutra wszyscy nagle się tylko e-inhalowali ,to problem znika...ObrazekJest czysto,nie ma nigdzie petów... 8)

Taka myśl mnie naszła , czy te e-inhalowanie pod jaranie podchodzi , bo kiedyś widziałem gościa w komunikacji jak się tym e-cośtam inhalował , a jak wół jest znak w autobusie........... ?

Obrazek
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 06.09.2016 20:48

bluesman napisał(a):Zagrzybione szpony śmierdzą na plaży lub w konobie ?

Urlop można popsuć nie tylko poprzez zmysł węchu.
Również wzrok a także słuch odgrywa dużą rolę.
O, zerknij choćby tu:
jak-poznac-polaka-na-plazy-t34273-435.html#p1738754
A najgorsze, że takie usłyszane albo zobaczone dłużej zostaje w pamięci.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 06.09.2016 21:23

boboo napisał(a):O, zerknij choćby tu:
jak-poznac-polaka-na-plazy-t34273-435.html#p1738754
A najgorsze, że takie usłyszane albo zobaczone dłużej zostaje w pamięci.


To jest akurat już standardem - zapodałeś linka gdzie palenie jest pestka przy takim zachowaniu :) .
To taki kolejny przykład jak dużo nam jeszcze brakuje do tych "bardziej cywilizowanych" - można by jeszcze zanim przyjadą dorzucić temat jazdy w idiotycznym konwoju, którego zasad poruszania się w takim szyku kompletnie nie znają; gdzie jeden drugiego się trzyma na zabój i tak jadą w 4-5 aut. Widziałem gości na warszawskich numerach w zeszłym roku z poprzypinanymi naszymi flagami z wymalowanymi trupimi czaszkami 8O - łapy mi opadły.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.09.2016 21:38

maniust napisał(a):
CROberto napisał(a):Jakby tak od jutra wszyscy nagle się tylko e-inhalowali ,to problem znika...ObrazekJest czysto,nie ma nigdzie petów... 8)

Taka myśl mnie naszła , czy te e-inhalowanie pod jaranie podchodzi , bo kiedyś widziałem gościa w komunikacji jak się tym e-cośtam inhalował , a jak wół jest znak w autobusie........... ?

Obrazek

Nie podchodzi-ło.
Do tej pory regulowały to wyłącznie jakieś zakazy czysto teoretyczne, bez konsekwencji prawnych.
Tzn. takie np.MPK sobie mogło zakazać palenia, ale pan policjant nie mógł mnie za to już ukarać.
Natomiast w nowej Ustawie e-papieros ma być traktowany jako papieros, a więc będzie można gości kroić w postępowaniu mandatowym jakby palili normalnego papierosa.
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 07.09.2016 08:43

bluesman napisał(a):
Alias21 napisał(a):Wprowadźmy trochę logiki do tego co piszesz...
Nie wiem po czym sądzisz że palę....
Poza tym...jeżeli ludzie wchodzą do wody...z naciskiem na jeżeli....
Przytępienie zmysłu węchu i smaku pewnie jest wadą palaczy....ale nie tylko ich....


Prosze o podanie gdzie brakuje w moim wpisie logiki ? Panie Logiku czy ja gdzieś napisałem co jest wadą palaczy ?

Już podaję gdzie...
Idąc Twoim pokrętnym tokiem rozumowania można odnieść wrażenie że pisząc... "Poza tym jeżeli ludzie wchodza do morza to ich nie póżniej nie czuć.".....

to mógłbym zadać Ci pytanie : a skąd o tym wiesz ?
I tak jak Ty odniosłeś wrażenie że palę bo wolę dym papierosa niż smród brudasa, to Ty skoro wiesz że nie czuć to praktykowałeś takie zachowanie i zaliczasz się do tej grupy...
Dlatego pisałem o wprowadzeniu trochę logiki do tego co piszesz.. :wink:
I to by było na tyle z mojej strony w tym temacie....
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.09.2016 09:08

Alias21 napisał(a):Już podaję gdzie...
Idąc Twoim pokrętnym tokiem rozumowania można odnieść wrażenie że pisząc... "Poza tym jeżeli ludzie wchodza do morza to ich nie póżniej nie czuć.".....

to mógłbym zadać Ci pytanie : a skąd o tym wiesz ?


Pokrętnym ? i to jest jeden z merytorycznych argumentów 8O aha czyli ważne jest żródło ? nie wiedziałeś o dezynfekującej roli wody morskiej inaczej woda + Nacl ? Wiesz dlaczego chcąc utrzymać śweżość wielu produktów soli się je by zapobiec rozwojowi bakterii ? Ostatnio stosuje się słoną wodę do dezynfekcji basenów.
Smród u brudasów wynika z niedomycia się i rozwoju bakterii gnilnych powodujących właśnie nieprzejemny zapach. Może być też u ludzi nieprzyjemny zapach związany z chorobą ale to coś innego.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.09.2016 16:24

bluesman napisał(a):Ostatnio stosuje się słoną wodę do dezynfekcji basenów.
Smród u brudasów wynika z niedomycia się i rozwoju bakterii gnilnych powodujących właśnie nieprzejemny zapach. Może być też u ludzi nieprzyjemny zapach związany z chorobą ale to coś innego.


Bardzo ciekawe.
Mnie uczyli czegoś innego ale widać dawno to było i technika poszła do przodu. :lol:

Co do reszty, nie wiem co to ma wspólnego z paleniem :?:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.09.2016 16:52

Vjetar napisał(a):
bluesman napisał(a):Ostatnio stosuje się słoną wodę do dezynfekcji basenów.
Smród u brudasów wynika z niedomycia się i rozwoju bakterii gnilnych powodujących właśnie nieprzejemny zapach. Może być też u ludzi nieprzyjemny zapach związany z chorobą ale to coś innego.


Bardzo ciekawe.
Mnie uczyli czegoś innego ale widać dawno to było i technika poszła do przodu. :lol:

Co do reszty, nie wiem co to ma wspólnego z paleniem :?:


Czy to było do Ciebie ?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.09.2016 17:06

Bea.ta napisał(a):
bluesman napisał(a):Przedziwna konstatacja ...... To co wolisz to Twoja sprawa reszta to ...., nie sądze, by zapach ciała roznosił się po plaży tak jak smród dymu papierosowego. Poza tym jeżeli ludzie wchodza do morza to ich nie póżniej nie czuć. Wnioskuję z wpisu, że palisz, nie wiem czy wiesz, że palacze mają przytępiony zmysł węchu i smaku.

I potem wchodzisz do tej wody co ten smród z brudem został, bajka ...
Ja nie palę, węch mam jak pies myśliwski i powiem Ci, że brudas bardziej mnie obrzydza niż palacz ...

no gorzej jak wchodzisz do wody, w której wcześniej palacze palili fajki...obrzydlistwo, lezą sobie w wodzie pala fajeczki a wszystko leci do wody...bleee, niestety w tym roku częsty widok w cro:(
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.09.2016 21:44

amatus1 napisał(a):no gorzej jak wchodzisz do wody, w której wcześniej palacze palili fajki...obrzydlistwo, lezą sobie w wodzie pala fajeczki a wszystko leci do wody...bleee, niestety w tym roku częsty widok w cro:(

Receptą na to jest apartman bez basenu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Palenie w Cro - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone