Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Palenie w Cro

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 04.09.2016 22:37

Mikromir napisał(a):Dla osób niepalących dym papierosowy jest, łagodnie mówiąc, przykry.
Nie znoszę, gdy w pobliżu mojego obozowiska na plaży ktoś się dosiada blisko i bezceremonialnie zapala papierosa, a zapaszek leci prosto na mnie i moje dzieci. Relaks nie cieszy. Ewakuujemy się do wody.
Nienawidzę, gdy jestem w trakcie posiłku w knajpie, a ktoś przy stoliku obok zaczyna palić. Posiłek nie cieszy. Smak już nie taki. Łapać talerze i się przenosić? Dokąd, jeśli wkoło więcej palących?
Nie cierpię, gdy chcę posiedzieć na balkonie, a poniżej ktoś właśnie sobie pali i zapaszek leci wprost do góry. Uciekam do apartmana i zamykam drzwi.

Rozumiem Cię, sytuacje dosyć upierdliwe ...

Mikromir napisał(a):
pyton napisał(a):Ale bez przesady żeby dym z papierosów potrafił zepsuć wakacje :?:

Naturalnie wszyscy mają prawo. Ale to naprawdę bardzo psuje wakacje niepalącym. Bo dla niepalących zapach dymu papierosowego to po prostu smród. I tyle.

Zapach dymu/smród może irytować, wkurzać, denerwować i psuć wakacje. Ale żeby zepsuć ? Tylko na tym się skupiać ? To ma być jedyny wyznacznik udanych wakacji ? Wg mnie nie.
Jeżeli kogoś doprowadza to do szału to nie powinien tam jechać. Szkoda urlopu, pieniędzy i nerwów.
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 05.09.2016 13:51

CROberto napisał(a):Moją swobodą obywatelska jest oddychać świeżym powietrzem... :!:
Jeśli jestem w knajpie na plaży, czy spacerze powinienem sie cieszyć swobodą...
Poapierochy których nienawidzę ,i ich smród wprawia mnie w ...że sie tak wyrażę kulturalnie w dyskomfort-chyba każdy nie palący rozumie.
Wychodząc gdziekolwiek z natury tego smrodu nie ma,bo gdyby był to bym takie miejsce omijał.
To palcze bezwzględnie powinni sie stosować do nieuprzykrzania życia innym...
Będąc w połowie posiłku ,mogę jedynie zwrócić uwagę na ten problem,gdzie raczej mało prawdopodobne że nie zostanę potraktowany pobłażliwym uśmiechem...
Dla mnie to to samo jakby ktoś obok mnie nieustannie puszczał bąki...
Palacze zazwyczaj uzurpują sobie prawo do beztroskiego zasmradzania i zaśmiecania otoczenia(oczywiście jest jakiś promil wyjątków).
Jestem na plaży zazwyczaj odludnej,ale nie zawsze.
Jeżeli ktoś w pobliżu zaczyna jarać i na mnie leci odchodzę,ale kątem oka mu sie przyglądam...
Jeżeli grzebie w kamykach peta to bez względu na płeć -wiek -urodę-narodowość zwracam mu dosyć głośno uwagę na jego "wyczyn".
Drugiego już koło mnie nikt nie zapalił...możliwe też że zaliczył jakiś postęp kulturalny.
Syf z peciarni jest wszędzie - ulica,chodnik,przed wejściami do sklepów ,na plaży :twisted: na szlaku :twisted: ...po prostu wszędzie.
Dlatego powinny być zakazy i nakazy w tym względzie.
Palacz powie "Moja wolność,moja swoboda"...
A gdzie wtedy moja wolność i swoboda :?:
Jak nawet nie czuję to na ten syf patrzę.
Już nie jednemu powiedziałem gdy mnie wk... w śmieceniem w pięknych okolicznościach przyrody że...
Niczym nie różni się w tym momencie od gęsi-gdzie stanie tam "nasra"...
Gdyby palacze brali pod uwagę że ich nałóg zakłóca normalne funkcjonowanie otoczenia,brali pod uwagę że innym to przeszkadza i nie syfili petami ,gdzie popadnie to nie było by dyskusji.
Jeżeli idę na impre etc. z góry akceptuję to że conajmniej połowa będzie palić -skoro wiem -nie marudzę.
Dokonuję wyboru ,ale najczęściej go nie mam... :!:
Btw.
Mimo że to nie moje dzieci ,to wcurwia mnie to że jakiś tatuś lub mamusia jara niejednokrotnie w aucie gdy maluchy siedzą z tyłu -skoro nie przejmują się nimi ,to jak mają sie przejmować kimkolwiek.(to powinno być zabronione-jedzie sam niech się truje)
Mógłbym podać mnóstwo przykładów.
Więc niech nikt nie pisze że nie powinno w tym względzie być zakazów-inaczej się nic nie poprawi.
AMEN
Temat rzeka, ale dobrze to ująłeś. Ja dodam tylko do tych prymitywnych zachowań wyrzucanie niedopałków przez okno w samochodzie - nagminne na naszych i nie tylko naszych drogach...

Swoją drogą to w dzisiejszych czasach, gdzie epidemie chorób tzw. cywilizacyjnych wykańczają coraz to młodszych ludzi - podziwiam beztroskę w tym względzie osób palących...
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 05.09.2016 13:58

zmichal napisał(a):Ja dodam tylko do tych prymitywnych zachowań wyrzucanie niedopałków przez okno w samochodzie - nagminne na naszych i nie tylko naszych drogach...


A święta racja.

A czy byłoby źle gdyby takie zachowania karać mandatem 500 zł ?
Dla mnie cacy :D - znowu krok do przodu a nikt nie powinien się burzyć , że taki mandat i to w takiej kwocie istnieje :D .
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.09.2016 14:04

Rysio napisał(a): Jeśli ktoś wprowadza mi zakazy i nakazy czuję się jak wspomniane wcześniej zwierzę, a tego nie toleruję i z pewnością przynajmniej w mojej opinii nie jest to miarą ucywilizowania społeczeństwa, co najwyżej jego zniewolenia. Więc jak na początku napisałem - edukacja i wychowanie - tak, regulacja prawna - nie.


Brawo :) nic dodać nic ująć, szkoda, że tylko w jedną stronę :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.09.2016 14:17

bluesman napisał(a):
Brawo :) nic dodać nic ująć, szkoda, że tylko w jedną stronę :mrgreen:


Co masz na myśli bo nie bardzo rozumiem ?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.09.2016 14:29

Ja proponuję wszystkich palaczy pozamykać w rezerwatach, jak kiedyś Indian.
Pobudować im tam szkoły, sklepy, ale bez szpitali.
Naturalna selekcja jest niezbędna, bo "indianinuf" będzie przybywać, co gwarantuje nam nowa ustawa traktująca na równi palacza papierosów z e-palaczami, co jest wg mnie totalną bzdurą.
Ale powoli przywykam, bo to dopiero początek.

Paliłem ponad 20 lat.
Od ok.czterech się e-inhaluję.
Nigdy nie paliłem w miejscach gdzie było to zabronione, a już palenie w trakcie posiłku pasuje do tego tak jak jedzenie hot-doga na kiblu ( z opuszczonymi gaciami).
Jeżeli właściciel knajpy dopuszcza palenie w środku, to niestety ale niepalący się powinni dostosować do tych, którzy palą.
Albo zmienić lokal na taki gdzie palić nie wolno....

Rozumiem zakazy, rozumiem niepalących.
Ale bez jaj, że siedząc na plaży nie mogę zapalić, bo komuś, siedzącemu 100 metrów ode mnie to zepsuje urlop*.
Zakazując mi palenia niepalący psuje urlop mnie.
W tę stronę to nie działa?

*nie mówię o miejscach typu Makarska, gdzie wszyscy siedzą jeden na drugim.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 05.09.2016 20:29

anakin napisał(a):Zakazując mi palenia niepalący psuje urlop mnie.


Idąc tym tokiem rozumowania nie zakazujmy niczego co jest upierdliwe ( nie tylko na plaży; pomijając picie i klnięcie co jest dosyć powszechnym zwyczajem naszych krajan nad polskim morzem ) - pozwólmy zatem robić grile no bo co w tym złego ? :D

W tym temacie nie ma co generalizować bo to nie o to chodzi. Chcesz - pal ale tak abym to drugiej osobie nie przeszkadzało - ot i po sprawie.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 05.09.2016 21:02

Venom555 napisał(a): W tym temacie nie ma co generalizować bo to nie o to chodzi. Chcesz - pal ale tak abym to drugiej osobie nie przeszkadzało - ot i po sprawie.

Równie dobrze można by powiedzieć - przeszkadza Ci mój papieros po obiedzie idź do knajpki dla niepalących, przeszkadza Ci mój dymek na plaży odsuń się na taką odległość abyś nie czuł - ot i po sprawie :D
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 05.09.2016 22:07

Kulturalny palacz to czysty oksymoron. Ich można "wychować" tylko zakazami i najlepiej mandatami.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 05.09.2016 22:08

nowotarżanin napisał(a):Równie dobrze można by powiedzieć - przeszkadza Ci mój papieros po obiedzie idź do knajpki dla niepalących, przeszkadza Ci mój dymek na plaży odsuń się na taką odległość abyś nie czuł - ot i po sprawie :D

To jaracz powinien się dostosować do otoczenia , by innym nie przeszkadzać , a nie ten co nie pali!
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 06.09.2016 06:02

Ciekawe w tym jest to, że najbardziej rezonują neofici.
Ale możnaby zawrzeć układ z niepalącymi :D

Palacze nie palą, a niepalący kierowcy nie jeżdżą szybciej niż 90 kmh. Nawet jeśli można.
Bo przecież ich (oraz bliskich) zdrowie jest im bardzo ważne, więc zdają sobie sprawę, że im szybciej, tym autko więcej pali i wyrzuca z rury więcej trucizny.
To w "układzie" zdrowotnym.

W "układzie" estetycznym możnaby się dogadać następująco:
palacze nie smrodzą na plaży, a niepalący mają porządne pedicure.
(nie wiem, co jest bardziej obrzydliwe, smród papierosa, czy zagrzybione szpony)

:papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.09.2016 10:50

Rysio napisał(a):Co masz na myśli bo nie bardzo rozumiem ?


Rzecz jest prosta żądasz autonomii dla siebie, odmawiając jej innym :mrgreen:
i to jest ciekawy dualizm :)
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 06.09.2016 11:29

boboo napisał(a):Ciekawe w tym jest to, że najbardziej rezonują neofici.
Ale możnaby zawrzeć układ z niepalącymi :D

Palacze nie palą, a niepalący kierowcy nie jeżdżą szybciej niż 90 kmh. Nawet jeśli można.
Bo przecież ich (oraz bliskich) zdrowie jest im bardzo ważne, więc zdają sobie sprawę, że im szybciej, tym autko więcej pali i wyrzuca z rury więcej trucizny.
To w "układzie" zdrowotnym.

W "układzie" estetycznym możnaby się dogadać następująco:
palacze nie smrodzą na plaży, a niepalący mają porządne pedicure.
(nie wiem, co jest bardziej obrzydliwe, smród papierosa, czy zagrzybione szpony)

:papa:

......i używają mydła...tudzież dezodorantów i innych kosmetyków....
A jak nie to do więzienia z nimi....lub do koloni karnej....to do tych co powyżej chcą selekcji,kar,mandatów i wychowywania....
Wolę zapach papierosa niż smród brudasów na plaży .....w konobach....knajpkach..itp.
Niejednokrotnie te całe rodziny z tymi dziećmi...co nie tolerują zapachu papierosa...potrafią zepsuć człowiekowi dzień,urlop ...odór jak za przeproszeniem z murzyńskiej chaty....
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.09.2016 11:57

Alias21 napisał(a):Wolę zapach papierosa niż smród brudasów na plaży .....w konobach....knajpkach..itp.
Niejednokrotnie te całe rodziny z tymi dziećmi...co nie tolerują zapachu papierosa...potrafią zepsuć człowiekowi dzień,urlop ...odór jak za przeproszeniem z murzyńskiej chaty....


Przedziwna konstatacja ...... To co wolisz to Twoja sprawa reszta to ...., nie sądze, by zapach ciała roznosił się po plaży tak jak smród dymu papierosowego. Poza tym jeżeli ludzie wchodza do morza to ich nie póżniej nie czuć. Wnioskuję z wpisu, że palisz, nie wiem czy wiesz, że palacze mają przytępiony zmysł węchu i smaku.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.09.2016 11:58

boboo napisał(a):(nie wiem, co jest bardziej obrzydliwe, smród papierosa, czy zagrzybione szpony)

:papa:


Zagrzybione szpony śmierdzą na plaży lub w konobie ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Palenie w Cro - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone