Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okolice Trogiru - Poljica

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DarekM
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.06.2006
Okolice Trogiru - Poljica

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekM » 25.07.2006 17:40

Witam wszystkich forumowiczów tuż po ( niestety ) powrocie z Chorwacji. Na początku chciałbym zaznaczyć iż był to mój pierwszy pobyt w tym pięknym państwie a przy wyborze miejsca pobytu kierowałem się wskazówkami zawartymi na forum. Decyzja zapadła na miejscowość o nazwie Poljica zgodnie z rekomendacją forumową :
forum/viewtopic.php?t=11586&highlight=matijas
Drodzy forumowicze jeśli poszukujecie apartamentu w spokojnym miejscu i nastawiacie się na poznanie kultury, obyczajów, smaków Chorwackich polecam Wam ten apartament. Gospodarze są wspaniałymi osobami , które z anielską cierpliwością chcą i potrafią pokazać prawdziwą Chorwację . Nie przypuszczałem nawet , że będąc na tych wakacjach będę miał możliwość spróbowania tak niebywałych rzeczy jak gotowane małze z pobliskiej chodowli, sałatki z ośmiornic, kałamarnic, krewetki z rusztu, szkampi, sardele i inne ryby z grila oraz przednia potrawa z cielęciny robiona pod przykrywą o nazwie PEKA. Wszystkie te potrawy były przygotowywane przez Państwa Matijas wraz z moją małżonką - dzięki czemu mieliśmy okazję nauczyć się sposobu przygotowywania tych dań. Wynajmując ten apartament macie również możliwość popływania łódką gospodarzy po oklicznych zatokach Jednocześnie zatrzymując się w tej miejscowości macie bardzo blisko do wspaniałych atrakcji chorwackich tj.: Śrtedniowieczny Trogir wraz z obfitym targie rybnym, Primosten , Park Krka ze wspaniałymi wodospadami, Split z pałacem Doklecjana, Sybenik
Poljica należy przy tym do bardzo spokojnych miejscowości - na plaży nie ma ścisku a jeżowce są w bezpiecznej odległości
Reasumując : gościnność , otwartość , serdeczność i znajomość języka polskiego przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.
Drodzy forumowicze planując wakacje i czytając posty o fascynacjach tym Państwem, które jeszcze niecałe trzy tygodnie temu wydawały mi się za bardzo przesadzone i " lukrowane" teraz, po powrocie i porównaniu z dotychczasowymi pobytami w innych państwach basenu morza śródziemnego uważam , że Chorwacja dzięki takim miejscom ja Poljica i ludziom pokroju Państwa Matijas ma swój klimat i wiem ,że w przyszłym roku pojadę tam a dokładnie do Snijezany i Branka . Naprawdę są to niezapomniane smaki, widoki, wspomnienia....

Darek Materna

P.S.
Jeśli macie jakieś pytania to piszcie na mail'a:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

A tutaj podaję linka do oferty rodziny Matijas:
http://www.trogir-online.com/matijas/pl/offer.htm
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.07.2006 21:19

Cieszę się , że moja propozycja została przyjeta. Gratuluje miłego pobytu.
DarekM
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekM » 08.09.2008 06:57

W tym roku w wyniku zmiany planów po raz drugi znaleźliśmy się w Poljicy u państwa Matijas.
Drodzy forumowicze relację ze swojego wyjazdu którą zamieściłem w 2006 roku na forum równie dobrze można odnieść do tego pobytu:

Nadal rodzina państwa Matijas ze swoim podejściem do gości naprawdę potrafi bardzo mile zaskoczyć.

Po trzykroć polecam Poljice jako miejsce na spokojny, rodzinny wypoczynek :!:
artur998
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur998 » 27.07.2009 21:59

Byłem u Państwa Matijas . Oto moja relacja: forum/viewtopic.php?p=416796#416796 Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 23.08.2013 14:00

Witam,
Byłem w tym roku u Państwa Matijas, dla osób ceniących spokój i rodzinną atmosferę polecam.
Sami Państwo Matijas bardzo goscinni i służący pomocą w każdej sytuacji.
Co prawda byłem tam tylko 4 dni ale naprawdę było bardzo rodzinnie i miło.
Plaża mała - napewno nie taka atrakcyjna jak np. Baśka Voda, ale ma swój urok i jest tam spokojnie, poza tym to dobra baza wypadowa do wyjazdów na inne atrakcje np.: Wodospady Krka, Trogir, Split, Kornatii,
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.08.2013 14:14

Czy byli Polacy u Państwa Matijas. Czy robili grilla albo pekę. Szkoda, że byłeś tylko 4 dni. Czy Pani Snieżana dobrze mówi i rozumie po polsku. Tylu u niej przebywa co roku polaków, że pewnie już włada w miarę po polsku :D
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 23.08.2013 22:33

Tak byli Polacy, co do grilla to nie robili ale za to co wieczór siadaliśmy przed domem i degustowaliśmy ich wyrobów tych w płynie i w stałych formach.
Pani Snieżana dobrze mówi po polsku można się wszystkiego dowiedzieć. Opowiadali jak zbiera się oliwki, figi, limonki, mandarynki; oraz jak wyrabia się trunki. Było bardzo przyjemnie. Niestety byłem tylko 4 dni ponieważ wcześniej byłem cały tydzień w Baska Voda i szukając wolnej kwatery skontaktowałem się z nimi i skorzystałem z ich apartamentu (bardzo ładnego i przestronnego).
MariuszAgataSonia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 08.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszAgataSonia » 08.09.2013 17:29

DarekM napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów tuż po ( niestety ) powrocie z Chorwacji. Na początku chciałbym zaznaczyć iż był to mój pierwszy pobyt w tym pięknym państwie a przy wyborze miejsca pobytu kierowałem się wskazówkami zawartymi na forum. Decyzja zapadła na miejscowość o nazwie Poljica zgodnie z rekomendacją forumową :
forum/viewtopic.php?t=11586&highlight=matijas
Drodzy forumowicze jeśli poszukujecie apartamentu w spokojnym miejscu i nastawiacie się na poznanie kultury, obyczajów, smaków Chorwackich polecam Wam ten apartament. Gospodarze są wspaniałymi osobami , które z anielską cierpliwością chcą i potrafią pokazać prawdziwą Chorwację . Nie przypuszczałem nawet , że będąc na tych wakacjach będę miał możliwość spróbowania tak niebywałych rzeczy jak gotowane małze z pobliskiej chodowli, sałatki z ośmiornic, kałamarnic, krewetki z rusztu, szkampi, sardele i inne ryby z grila oraz przednia potrawa z cielęciny robiona pod przykrywą o nazwie PEKA. Wszystkie te potrawy były przygotowywane przez Państwa Matijas wraz z moją małżonką - dzięki czemu mieliśmy okazję nauczyć się sposobu przygotowywania tych dań. Wynajmując ten apartament macie również możliwość popływania łódką gospodarzy po oklicznych zatokach Jednocześnie zatrzymując się w tej miejscowości macie bardzo blisko do wspaniałych atrakcji chorwackich tj.: Śrtedniowieczny Trogir wraz z obfitym targie rybnym, Primosten , Park Krka ze wspaniałymi wodospadami, Split z pałacem Doklecjana, Sybenik
Poljica należy przy tym do bardzo spokojnych miejscowości - na plaży nie ma ścisku a jeżowce są w bezpiecznej odległości
Reasumując : gościnność , otwartość , serdeczność i znajomość języka polskiego przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.
Drodzy forumowicze planując wakacje i czytając posty o fascynacjach tym Państwem, które jeszcze niecałe trzy tygodnie temu wydawały mi się za bardzo przesadzone i " lukrowane" teraz, po powrocie i porównaniu z dotychczasowymi pobytami w innych państwach basenu morza śródziemnego uważam , że Chorwacja dzięki takim miejscom ja Poljica i ludziom pokroju Państwa Matijas ma swój klimat i wiem ,że w przyszłym roku pojadę tam a dokładnie do Snijezany i Branka . Naprawdę są to niezapomniane smaki, widoki, wspomnienia....

Darek Materna

P.S.
Jeśli macie jakieś pytania to piszcie na mail'a:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

A tutaj podaję linka do oferty rodziny Matijas:
http://www.trogir-online.com/matijas/pl/offer.htm


Potwierdzam wszystkie pozytywne informacje na temat Matijasów : Snieżany i Branko. Byliśmy u nich w tym roku w lipcu i żałuję że tylko 2 tyg. Bardzo chcemy powrócić tam w przyszłym roku, to bardzo dobre i sprawdzone miejsce z kameralną plażą dla osób lubiących spokój, dla porównania powiem że 10 km dalej w Trogirze do którego też zaglądaliśmy ( stare miasto przepiękne ) jest tyle ludzi że tylko przyjechać, zobaczyć i zaraz wracać do małej Policy, do spokojnej wioski. U Matijasuów czujesz się jak u dobrej rodziny, chociaż chyba Matijasowie są bardziej rodzinni. Podsumowując, my podejmowaliśmy decyzję na podstawie cro.pl i potwierdzam, można jechać do nich jak w dym. Macie pytania, dzwońcie : 501 522 405. Mam zdjęcia i film z drogą od domu do samej plaży, równe 300m.
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 01.09.2017 14:48

Ciekawostka, Państwo Matijasowie mają teraz duży basen od strony podwórka.
Poza tym ich wyroby nie straciły nic na walorach smakowych - potwierdzam po tegorocznych degustacjach.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 21.07.2018 10:51

Pytanie do bywalcow Poljicy - czy zjemy tam dobra pizze lub w ogole pizze? Czytalem, ze sa ze 2-3 knajpki nieopodal plazy.
Moze jakies wrazanie z ostatnich lat z tego miasteczka - sklepy, knajpki, plaza, okoliczne plaze? Czytalem gdzies, ze fajna jest plaza w Starym Trogirze, tylko dojazd slaby.
Piszcie! :)

pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.07.2018 13:42

robertms napisał(a):Pytanie do bywalcow Poljicy - czy zjemy tam dobra pizze lub w ogole pizze? Czytalem, ze sa ze 2-3 knajpki nieopodal plazy.
Moze jakies wrazanie z ostatnich lat z tego miasteczka - sklepy, knajpki, plaza, okoliczne plaze? Czytalem gdzies, ze fajna jest plaza w Starym Trogirze, tylko dojazd slaby.
Piszcie! :)

pozdrawiam

Już ładnych kilka lat tam nie byłem, ale zawsze dobra pizza była tutaj: https://goo.gl/maps/AakMFLL6mFS2
Plaże w całej miejscowości były wysypane drobnym żwirkiem z łagodnym zejściem do wody, my najczęściej wybieraliśmy ta przy "porcie".
Do Uvala Stari Trogir jest trochę trudny dojazd, ale jak nie masz auta rzuconego na glebę to spokojnie dasz radę. :papa:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.07.2018 18:03

Dzieki dids76!
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 09.09.2018 11:06

edycja sierpien'2018:

2018 r. - jedyna restauracja w Poljica to Kacina (owoce morza, alkohole ale takze pizza i pasta). Reszta serwuje fast-food tuz przy plazy/porcie.
Plaze male, kameralne, niestrzezone, ale "oznakowane" bojkami. Z ciekawostek: prysznic na plazy "free", w przeciwienstwie np. do Primosten, gdzie automat zyczy sobie podajze 2,5 Kn.... Podobnie z parkingiem, bez zadnych oplat tuz przy plazy, miejsc sporo.
Do tego 2 sklepy: Studenac + prywatny w drugim koncu miejscowosci.
Ogolnie miejscowosc spoko, kameralnie, blisko Trogiru. Wiecej "atrakcji" w pobliskiej Marinie.

pozdrawiam
ja+ty=my
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja+ty=my » 18.04.2019 23:04

a czy w pobliżu Poljicy odkryliście jakieś fajne dzikie plażyczki ? czy raczej korzystacie z tych "miejskich"?

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Okolice Trogiru - Poljica
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone