Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.07.2021 20:05

malgoga napisał(a):Dałam Ptuj -Cvetlin , pogubie sie , to pewne
A może taka opcja
https://goo.gl/maps/modXrQ1xDhEQrwKd7

Prawie idealnie, tylko na rondzie Pesnica musisz pojechać troszkę inaczej, żeby nie wjechać na krótki (ale zawsze) odcinek płatnej H2.
malgoga
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malgoga » 27.07.2021 20:14

dzięki
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 27.07.2021 20:24

Marsallah napisał(a):
malgoga napisał(a):Dałam Ptuj -Cvetlin , pogubie sie , to pewne
A może taka opcja
https://goo.gl/maps/modXrQ1xDhEQrwKd7

Prawie idealnie, tylko na rondzie Pesnica musisz pojechać troszkę inaczej, żeby nie wjechać na krótki (ale zawsze) odcinek płatnej H2.


Parę stron wcześniej była spora dyskusja o tym, że można przejechać przez rondo prosto bo nie ma już tabliczki o konieczności posiadania winiety. To jak w końcu jest?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.07.2021 21:29

Slavko1974 napisał(a):
Marsallah napisał(a):
malgoga napisał(a):Dałam Ptuj -Cvetlin , pogubie sie , to pewne
A może taka opcja
https://goo.gl/maps/modXrQ1xDhEQrwKd7

Prawie idealnie, tylko na rondzie Pesnica musisz pojechać troszkę inaczej, żeby nie wjechać na krótki (ale zawsze) odcinek płatnej H2.


Parę stron wcześniej była spora dyskusja o tym, że można przejechać przez rondo prosto bo nie ma już tabliczki o konieczności posiadania winiety. To jak w końcu jest?

Winieta nie obowiązuje. Nastąpiły dobre zmiany. Przeczytaj post kolegi Chris_M » 16.07.2021 09:58 objazdy-autostrady-w-slowenii-dyskusja-t29291-5040.html
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 27.07.2021 21:30

_Wlkp_ napisał(a):Droga E59 w Słowenii czyli A2 jest płatna.
Jeśli chcesz ominąć płatny odcinek w Słowenii to w Austrii jadąc od Graz A9 na zjeździe 226 Gersdorf kieruj się na drogę 69 kierunek na Mureck, dalej 433 na Lenart, dalej 229 na Ptuj i tak jak wcześniej napisałem z Ptuj kieruj się drogą 690 na granicę Cvetlin. Dalej Trakoscan i drogą 508 w Chorwacji do autostrady A2

Nie lepiej przy zjeździe 226 lub 228 włączyć opcję "unikaj oplat"? Fakt, że GM nie prowadzi przez Mureck tylko "drugą" stroną, przez Maribor i przejście graniczne przy Rogatecu. Jak chcesz jechać MLP i Cvetlin to wpisz sobie takie "przystanki" i koniecznie "unikaj opłat"!
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 28.07.2021 21:10

Marsallah napisał(a):
malgoga napisał(a):Dałam Ptuj -Cvetlin , pogubie sie , to pewne
A może taka opcja
https://goo.gl/maps/modXrQ1xDhEQrwKd7

Prawie idealnie, tylko na rondzie Pesnica musisz pojechać troszkę inaczej, żeby nie wjechać na krótki (ale zawsze) odcinek płatnej H2.

A jak na tej Twojej trasie wygladał odcinek: Starse - Gmina Kidricevo?
Bo wg GM to jest jakaś wiejska droga i z tego powodu ja ten odcinek ominąłem i aż pod Ptuj pojechałem szeroką drogą krajową 454:
https://www.google.pl/maps/dir/46.68442 ... !1e1?hl=pl

Ponieważ ta trasa przez Majsperk była dla mnie trochę za bardzo "krajoznawcza", więc w drodze powrotnej przetestowałem trasę przez Slovenską Bystricę, trasę którą w dni robocze jeżdżą ciężarówki, cały czas drogami krajowymi:
https://www.google.pl/maps/dir/46.19593 ... !1e1?hl=pl

Ta trasa jest co prawda o 5 km oraz 5 minut dłuższa, ale za to cały czas prowadzi szerokimi drogami krajowymi z wyznaczoną linią środkową oraz wymalowanymi liniami krawędzi jezdni.
W tygodniu mogą na niej być ciężarówki, ale w weekend one nie jeżdżą, więc jest prawie całkowicie pusta.
Ta trasa wydaje się być idealna jeśli ktoś jedzie np. z przyczepą lub wozem campingowym, na całej trasie jest tylko jedno miejsce gdzie jest ostry podjazd i ciasny zakręt (Pecica).

A teraz definitywne wyjaśnienie kwestii winiet na trasie szybkiego ruchu H2.
GM co prawda w Mariborze chciało mnie wyprowadzić na darmową drogę Sentiljska Cesta, ale ja uparłem się żeby sprawdzić jak wygląda sprawa z winietami na H2 i w Mariborze wjechałem na H2 tak, jak to przedstawiłem na mapie z przebiegiem mojej trasy.
A tam przy wjeździe na H2 jest stoi znak z przekreślonym na krzyż symbolem winiety!
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.07.2021 22:23

Chris,
odcinek Starše - Kidricevo rewelka. Nowy asfalt, nowe rondo.

Odcinek od Majšperk do Rogatca faktycznie ma "premie górskie", ale to nic przy drodze Žetale - Rogatec.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 29.07.2021 14:38

Pytanie do znawców tematu czy na ten odcinek muszę kupić winietę ? czy można to ominąć :wink:
Załączniki:
IMG_20210729_152142.jpg
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 29.07.2021 19:04

Potrzebuje szybkiego info. Czy przejście Lupinjak jest otwarte 24h?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 29.07.2021 19:18

Przemasss napisał(a):Potrzebuje szybkiego info. Czy przejście Lupinjak jest otwarte 24h?

Tak!
https://www.policija.si/eng/areas-of-wo ... -crossings
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 29.07.2021 23:03

Przemasss napisał(a):Potrzebuje szybkiego info. Czy przejście Lupinjak jest otwarte 24h?

Tak, ale obecnie należy go unikać. Zatłoczone przez tiry. Rogatec / Hum na Sutli lepsze.
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 30.07.2021 07:25

kurcze, daję z Murecka do Cvetlin (bez opłat i autostrad) i zamiast na Cvetlin to ciągnie na Meje dopiero wtedy na Cvetlin przez drogę 690 za cholerę nie chce. Co zrobić?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 30.07.2021 08:13

skrzys napisał(a):kurcze, daję z Murecka do Cvetlin (bez opłat i autostrad) i zamiast na Cvetlin to ciągnie na Meje dopiero wtedy na Cvetlin przez drogę 690 za cholerę nie chce. Co zrobić?

Przecież jeśli ustawisz mu punkt trasy na Cvetlin, to musi Cię tam zaprowadzić drogą nr 690!
A w razie wątpliwości, jeśli jeszcze masz wybór, to jedź przez Maribor i Majsperk na Rogatec.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 30.07.2021 08:20

Sprawdziłem, faktycznie tak jest jak piszesz!
Ewidentnie Słoweńcy znowu wprowadzili Google'a w błąd, że tamto przejście graniczne jest nieczynne!
Ustaw sobie jako punkt docelowy to samo przejście ale po słoweńskiej stronie granicy i wtedy Google poprowadzi tak jak trzeba.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 30.07.2021 13:08

Siema. Trasa do Cro i z Cro do Polski zrobiona. Objazd bezproblemowy. Aut w stronę Cro w Cvetlinie brak, w drodze powrotnej było nas z 10ciu.
Objazd jak najbardziej warty. Zwłaszcza w związku z tym co się działo w niedzielę na granicy. Korek na 15-20 km. Ludzie z gołymi tyłkami sr*** i sik*** po krzakach i poboczu. Biwaki porozbijane. Stali w korku z 4 godziny. A my zjechaliśmy w Durmancu. Droga obok autostrady bez problemu dojechaliśmy do Cvetlina. Aż mi głupio było jechać, gdy oni stali.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 344
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone