Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.07.2021 09:58

uszoskoczek napisał(a):Drodzy koledzy, jeśli chodzi o H2 w okolicach Mariboru (i rondo w Pesnicy) to wygląda na to, ze na ta drogę od 01/01/2020 nie trzeba już winietki. Pochyliłem się nad tym przypadkiem kiedy google maps sugerowało mi jazdę H2 pomimo zaznaczenia omijania dróg płatnych:

//edit: naprodukowalem sie żeby wkleić linki ale z uwagi że mam świeżo zarejestrowane konto nie mogę postowac linków post będzie bez nich

trochę poszukałem i znalazłem to: szukajcie na stronie dars artykułu zatytuowanego: Hitra_cesta_skozi_Maribor_s_1_januarjem_2020_izvzeta_iz_vinjetnega_sistema

DARS oczywiście się tym za bardzo nie chwali :)

z google translate: The government recategorized the Maribor expressway between Pesnica and Tezno into a regional road and exempted it from the vignette system on 1 January 2020. The company DARS dd will continue to toll trucks or all vehicles with a maximum permissible mass exceeding 3.5 tonnes.

więc wyglada na to że można spokojnie jechać (o ile sie nie przekracza 3,5t) :)

Dzięki, to bardzo cenna informacja!!!
A tutaj bezpośredni link do niej:
https://www.dars.si/Sporocila_za_javnos ... ga_sistema
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.07.2021 12:58

Mapy Google mają ponad półroczny poślizg z oznaczeniem opisywanej drogi H2, która jest już wojewódzką 430.
https://www.google.pl/maps/dir/46.59557 ... !3e0?hl=pl
Przy wytyczaniu trasy na MG patrzcie i analizujcie stan faktyczny i nie tylko na tym odcinku. :D
sarniak11
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) sarniak11 » 16.07.2021 13:27

Witam, jade za tydzien od Austrii, czytam posty w każdym cos innego:(

Czy ktos jechał w niedawno,pposiada aktualne info , prosze niech wrzuci link do map google z gotowcem jak sie dostac z okolic SPIELFIELF (austria) do Chorawacji, omijajc platne odcinki , kolejke na głównej granicy i zeby droga byłoa ok :):)

Z góry dzięki :D
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.07.2021 14:46

sarniak11 napisał(a):jak sie dostac z okolic SPIELFIELF (austria) do Chorawacji, omijajc platne odcinki , kolejke na głównej granicy i zeby droga byłoa ok :):)

Zbyt dużo wymagasz, tych wszystkich warunków jednocześnie nie da się spełnić.
Słoweński rząd dba o to, żeby takiej trasy nie dało się wytyczyć :wink:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 16.07.2021 16:27

Chris_M napisał(a):Dzięki, to bardzo cenna informacja!!!
A tutaj bezpośredni link do niej:
https://www.dars.si/Sporocila_za_javnos ... ga_sistema


No dokładnie! Trochę się trasa upraszcza.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 16.07.2021 16:29

endryu napisał(a):Mapy Google mają ponad półroczny poślizg z oznaczeniem opisywanej drogi H2, która jest już wojewódzką 430.
https://www.google.pl/maps/dir/46.59557 ... !3e0?hl=pl
Przy wytyczaniu trasy na MG patrzcie i analizujcie stan faktyczny i nie tylko na tym odcinku. :D


Nie tylko Google...Here też za to Mapy.cz i OSM pokazują już drogę 430.
Kubusss
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubusss » 16.07.2021 16:49

Witam wybieram się jutro w okolice Rijeki. Czy droga e61 na Słoweni przez rosenbach(Austria) krajn Lublana, Rupa(Chorwacja) jest płatna?
Pierwszy raz wybieram się w ten rejon Chorwacji. Może ktoś podpowie alternatywę ?
Pozdrawiam wszystkich
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.07.2021 16:53

Chris_M napisał(a):
sarniak11 napisał(a):jak sie dostac z okolic SPIELFIELF (austria) do Chorawacji, omijajc platne odcinki , kolejke na głównej granicy i zeby droga byłoa ok :):)

Zbyt dużo wymagasz, tych wszystkich warunków jednocześnie nie da się spełnić.
Słoweński rząd dba o to, żeby takiej trasy nie dało się wytyczyć :wink:


Dlaczego? Kolega przecież idealnie opisał trasę Šentijl-Pesnica-Maribor-Rogatec
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.07.2021 17:01

Marsallah napisał(a):Dlaczego? Kolega przecież idealnie opisał trasę Šentijl-Pesnica-Maribor-Rogatec

Ten odcinek od Majsperku do Rogateca to taki raczej turystyczno-krajobrazowy, niż odpowiedni dla kogoś, kto w ciągu jednego dnia musi przejechać ponad 1200 km :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.07.2021 13:19

Chris_M napisał(a):
Marsallah napisał(a):Dlaczego? Kolega przecież idealnie opisał trasę Šentijl-Pesnica-Maribor-Rogatec

Ten odcinek od Majsperku do Rogateca to taki raczej turystyczno-krajobrazowy, niż odpowiedni dla kogoś, kto w ciągu jednego dnia musi przejechać ponad 1200 km :)

A, to tak. Ja to jeżdżę do Chorwy na 3-4 dni, nie spieszy mi się.
Ale jakość nawierzchni super.
AgaKar
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKar » 17.07.2021 16:52

dids76 napisał(a):
AgaKar napisał(a):Witam forumowiczów,
za tydzień wyjazd do Chorwacji. Planuję przekroczyć granicę Słoweńsko-Chorwacką w sobotę koło 5 rano. Dwa lata temu przekraczałam ją w TRNOVEC (Ilz-Bad Radkersburg-Trnovec) a w drodze powrotnej w ORMOŽ. W tym roku myślę o trasie MLPC lub tej ze screena (czy ktoś ma z nią doświadczenia?). Czy na tych trasach mogą mnie czekać jakieś "pułapki"? Dzięki za wskazówki :wink:

Tą "niebieską" czyli Bad Radkersburg - Lenart - Ptuj - Cvetlin jechałem kilka razy. Droga ok. O tym drugim przejściu zapomnij, tam nie wolno przekraczać granicy (chociaż mnie GM kiedyś też tak poprowadziło). Jeżeli już jedziesz przez Bad Radkersburg i jedziesz w sobotę to radziłbym jechać na Ormož. W sobotę Macelj jak i okoliczne przejścia się mocno korkują, na Ormož raczej korków nie widziałem.



Dzięki za odpowiedź :)
Nie wiesz dlaczego Google Maps nie chce wyznaczyć mi trasy przez Ormož? Może zamknięte przez obostrzenia covidowe...
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 17.07.2021 18:21

AgaKar napisał(a):
dids76 napisał(a):
AgaKar napisał(a):Witam forumowiczów,
za tydzień wyjazd do Chorwacji. Planuję przekroczyć granicę Słoweńsko-Chorwacką w sobotę koło 5 rano. Dwa lata temu przekraczałam ją w TRNOVEC (Ilz-Bad Radkersburg-Trnovec) a w drodze powrotnej w ORMOŽ. W tym roku myślę o trasie MLPC lub tej ze screena (czy ktoś ma z nią doświadczenia?). Czy na tych trasach mogą mnie czekać jakieś "pułapki"? Dzięki za wskazówki :wink:

Tą "niebieską" czyli Bad Radkersburg - Lenart - Ptuj - Cvetlin jechałem kilka razy. Droga ok. O tym drugim przejściu zapomnij, tam nie wolno przekraczać granicy (chociaż mnie GM kiedyś też tak poprowadziło). Jeżeli już jedziesz przez Bad Radkersburg i jedziesz w sobotę to radziłbym jechać na Ormož. W sobotę Macelj jak i okoliczne przejścia się mocno korkują, na Ormož raczej korków nie widziałem.



Dzięki za odpowiedź :)
Nie wiesz dlaczego Google Maps nie chce wyznaczyć mi trasy przez Ormož? Może zamknięte przez obostrzenia covidowe...


Mi też nie wyznaczył, ustawiłem punkt koło mostu przy rzece, punkt graniczny był normalnie otwarty, okienko słoweńskie i chorwackie obok siebie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2021 18:46

Marsallah napisał(a):
toomas napisał(a):Taką trasą jeździsz? https://goo.gl/maps/vKZD1hQVLWE6vCAt6

Tak. Tędy dziś jechałem, po raz pierwszy i pewnie nie ostatni.

Ciekawa ta trasa tylko zaznaczając opcje "bez opłat" i "autostrad" ani razu nie prowadziło mnie tędy czyli drogą 430 tylko drogą nr 1 od Mariboru. Odległościowo jest to samo ale intryguje mnie dlaczego tak jest ?
https://www.google.pl/maps/dir/Spielfel ... b1!2b1!3e0
karmelion
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) karmelion » 17.07.2021 19:02

Ormož otwarty, cisza spokój - 3 auta. Z pułapek jedynie zwierzyna leśna
deathmanLFC
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) deathmanLFC » 17.07.2021 19:25

Ja dziś o 6 rano zameldowałem się w Cvetlinie, Słoweńców nie było, a Chorwaci mieli kompletnie wy...ebane, dodam że w Trate godzinę wcześniej Austriak olał mnie i nawet nie wyszedł z budki, tylko machnął jechać , w Cvetlinie stałem około 30 paru minut......

Już pewnie było ale dziś 17.07 zjazd 226 Gersdorf Mureck otwarty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 337
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone