Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtekkos2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 04.08.2021 12:35

Slavko1974 napisał(a):
piotrulex napisał(a):Ja kolejny rok jadąc na wyspę Krk nie omijałem Słoweńskich autostrad i pojechałem przez przejście Rupa zjeżdżając koło Postojnej. Solidnie wykorzystam te 15E jadąc dość długo płatną drogą, ominę zawalone Macelj i Lućko, zapchany kawałek autostrady do zjazdu w dół oraz finalnie spory kawał płatnej autostrady w cro. Na Krk wychodzi mi taniej i szybciej niż omijanie kawałka Słowenii i płacenie za cro. Jadąc przez Rupę zapłacę w cro jedynie niecałe 5zł za kawałek autostrady


No to akurat nie podlega chyba dyskusji :).



I to wydaje się słuszna koncepcja.
wojtekkos2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 04.08.2021 12:54

Jaki jest koszt autostrady od Macejl do Zagrzebia, bo oficjalny cennik nie podaje, a przecież ten odcinek też jest płatny.
mkay
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkay » 04.08.2021 13:00

piotrulex napisał(a):Ja kolejny rok jadąc na wyspę Krk nie omijałem Słoweńskich autostrad i pojechałem przez przejście Rupa zjeżdżając koło Postojnej. Solidnie wykorzystam te 15E jadąc dość długo płatną drogą, ominę zawalone Macelj i Lućko, zapchany kawałek autostrady do zjazdu w dół oraz finalnie spory kawał płatnej autostrady w cro. Na Krk wychodzi mi taniej i szybciej niż omijanie kawałka Słowenii i płacenie za cro. Jadąc przez Rupę zapłacę w cro jedynie niecałe 5zł za kawałek autostrady


wyjeżdżam nad ranem w najbliższy poniedziałek w okolice Crikvenicy i chyba najbardziej skłaniam się ku tej trasie. możesz napisać coś więcej? o której byłeś na granicy SLO-HR i w jaki dzień tygodnia? były jakieś utrudnienia (korki) na słoweńskich autostradach? ile czekałeś w Rupie?

jeszcze dopytam: czy na Słowenię można kupić winiety online'owo? gdzie ty kupowałeś jadąc tym przejściem? można jakoś na granicy?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.08.2021 13:01

wojtekkos2 napisał(a):Jaki jest koszt autostrady od Macejl do Zagrzebia, bo oficjalny cennik nie podaje, a przecież ten odcinek też jest płatny.

48 lub 49 kn. Standardowe auto.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.08.2021 13:08

wojtekkos2 napisał(a):Jaki jest koszt autostrady od Macejl do Zagrzebia, bo oficjalny cennik nie podaje, a przecież ten odcinek też jest płatny.

48Kn, chyba że wjedziesz drugim wjazdem Đurmanec wtedy tylko 27Kn
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.08.2021 13:19

wojtekkos2 napisał(a):Jaki jest koszt autostrady od Macejl do Zagrzebia, bo oficjalny cennik nie podaje, a przecież ten odcinek też jest płatny.

A gdzie sprawdzałeś ten oficjalny cennik? Przecież jest cała rozpiska tutaj
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 04.08.2021 13:31

vin napisał(a):
wojtekkos2 napisał(a):Jaki jest koszt autostrady od Macejl do Zagrzebia, bo oficjalny cennik nie podaje, a przecież ten odcinek też jest płatny.

A gdzie sprawdzałeś ten oficjalny cennik? Przecież jest cała rozpiska tutaj

Zapewne sprawdzał tutaj: https://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik a tam faktycznie nie ma cen dla odcinka od Macelj do Zagreba.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2021 13:55

mkay napisał(a):
piotrulex napisał(a):Ja kolejny rok jadąc na wyspę Krk nie omijałem Słoweńskich autostrad i pojechałem przez przejście Rupa zjeżdżając koło Postojnej. Solidnie wykorzystam te 15E jadąc dość długo płatną drogą, ominę zawalone Macelj i Lućko, zapchany kawałek autostrady do zjazdu w dół oraz finalnie spory kawał płatnej autostrady w cro. Na Krk wychodzi mi taniej i szybciej niż omijanie kawałka Słowenii i płacenie za cro. Jadąc przez Rupę zapłacę w cro jedynie niecałe 5zł za kawałek autostrady


wyjeżdżam nad ranem w najbliższy poniedziałek w okolice Crikvenicy i chyba najbardziej skłaniam się ku tej trasie. możesz napisać coś więcej? o której byłeś na granicy SLO-HR i w jaki dzień tygodnia? były jakieś utrudnienia (korki) na słoweńskich autostradach? ile czekałeś w Rupie?

jeszcze dopytam: czy na Słowenię można kupić winiety online'owo? gdzie ty kupowałeś jadąc tym przejściem? można jakoś na granicy?


Wjeżdżałem w piątek około 8 rano, korek krótki, może z 300-500m i godzina stania. Na trasie w SLO spokojnie

Wyjeżdżałem w piątek i koło 11-12 też godzina stania do granicy. Jakaś boczna droga i dojeżdżałem do głównej tuż przed samą granicą. Do wjazdu była kolejka na 2-3km. Koło 14-15 spokojnie z godzina stracona przed Ljubljaną, gdyż na dobre 20km przed rozjazdem zaczynało się korkować. Raz się stało kilka minut w miejscu, później jechało 120, aby za chwilę kulać się kilkanaście km/h
wojtekkos2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 04.08.2021 15:40

piotrulex napisał(a):Ja kolejny rok jadąc na wyspę Krk nie omijałem Słoweńskich autostrad i pojechałem przez przejście Rupa zjeżdżając koło Postojnej. Solidnie wykorzystam te 15E jadąc dość długo płatną drogą, ominę zawalone Macelj i Lućko, zapchany kawałek autostrady do zjazdu w dół oraz finalnie spory kawał płatnej autostrady w cro. Na Krk wychodzi mi taniej i szybciej niż omijanie kawałka Słowenii i płacenie za cro. Jadąc przez Rupę zapłacę w cro jedynie niecałe 5zł za kawałek autostrady


Wg mnie koszt porównywalny: w CRO 110 kn, w SLO 15 euro, kilometry też podobnie.
mkay
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkay » 04.08.2021 15:51

piotrulex napisał(a):Wjeżdżałem w piątek około 8 rano, korek krótki, może z 300-500m i godzina stania. Na trasie w SLO spokojnie

Wyjeżdżałem w piątek i koło 11-12 też godzina stania do granicy. Jakaś boczna droga i dojeżdżałem do głównej tuż przed samą granicą. Do wjazdu była kolejka na 2-3km. Koło 14-15 spokojnie z godzina stracona przed Ljubljaną, gdyż na dobre 20km przed rozjazdem zaczynało się korkować. Raz się stało kilka minut w miejscu, później jechało 120, aby za chwilę kulać się kilkanaście km/h


szczerze mówiąc miałem nadzieję, że napiszesz, że było super i gładko.... nie ułatwiłeś decyzji;)
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.08.2021 20:05

Chris_M napisał(a):
vin napisał(a):
wojtekkos2 napisał(a):Jaki jest koszt autostrady od Macejl do Zagrzebia, bo oficjalny cennik nie podaje, a przecież ten odcinek też jest płatny.

A gdzie sprawdzałeś ten oficjalny cennik? Przecież jest cała rozpiska tutaj

Zapewne sprawdzał tutaj: https://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik a tam faktycznie nie ma cen dla odcinka od Macelj do Zagreba.

Jeśli tak, to jakby sprawdzać ceny za przejazd Autostradą Wielkopolską na stronie dot. AmberOne i dziwić się, że nie ma podanych :D
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 04.08.2021 20:15

vin napisał(a):
Chris_M napisał(a):
vin napisał(a):
wojtekkos2 napisał(a):Jaki jest koszt autostrady od Macejl do Zagrzebia, bo oficjalny cennik nie podaje, a przecież ten odcinek też jest płatny.

A gdzie sprawdzałeś ten oficjalny cennik? Przecież jest cała rozpiska tutaj

Zapewne sprawdzał tutaj: https://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik a tam faktycznie nie ma cen dla odcinka od Macelj do Zagreba.

Jeśli tak, to jakby sprawdzać ceny za przejazd Autostradą Wielkopolską na stronie dot. AmberOne i dziwić się, że nie ma podanych :D

Zwracam uwagę, że https://www.hac.hr to jest oficjalna strona internetowa firmy Hrvatske autoceste d.o.o., więc skąd przeciętny turysta ma wiedzieć, że jakiś fragment najważniejszej chorwackiej autostrady jest własnością jakiejś innej firmy, w dodatku mało komu znanej?
Poza tym, musiała nastąpić jakaś zmiana w organizacji lub własności tych autostrad, bo dawniej na stronie https://www.hac.hr był kalkulator pozwalający wyliczyć koszt przejazdu na dowolnym odcinku chorwackich autostrad, włącznie z odcinkiem zaczynającym się w Macelj.
Chicken77
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chicken77 » 04.08.2021 21:20

Czy przejście Mureck-Trate i później Lenart/Gocova są otwarte?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.08.2021 21:43

Chicken77 napisał(a):Czy przejście Mureck-Trate i później Lenart/Gocova są otwarte?

Mureck/Trate na 100% otwarte. Przejścia Lenart/Gocova za dziada nie potrafię odnaleźć.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.08.2021 22:06

Chris_M napisał(a):Zwracam uwagę, że https://www.hac.hr to jest oficjalna strona internetowa firmy Hrvatske autoceste d.o.o., więc skąd przeciętny turysta ma wiedzieć, że jakiś fragment najważniejszej chorwackiej autostrady jest własnością jakiejś innej firmy, w dodatku mało komu znanej?
Poza tym, musiała nastąpić jakaś zmiana w organizacji lub własności tych autostrad, bo dawniej na stronie https://www.hac.hr był kalkulator pozwalający wyliczyć koszt przejazdu na dowolnym odcinku chorwackich autostrad, włącznie z odcinkiem zaczynającym się w Macelj.

Hm, choćby stąd - to tylko jeden 'klik' od strony z cennikiem, i od razu widać, że to nie jest operator poszukiwanego odcinka. Mimo wszystko na mapie HAC nadal jest możliwość wyliczenia opłaty za przejazd A2.
P.S. Pokusiłbym się o tezę, że najważniejszą chorwacką autostradą jest jednak A1 :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 346
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone