Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pass
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pass » 07.08.2021 08:39

Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 07.08.2021 08:43

pass napisał(a):Zależy gdzie chcesz granice przekroczyć, Cvetlin w tej opcji odpada
Przy wjeździe do Słowenii ustawiam "unikaj dróg płatnych", ustawiam punkt pośredni Cvetlin i podejrzewam że mnie tam dowiezie.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 07.08.2021 08:48

Kechebet napisał(a):
pass napisał(a):Zależy gdzie chcesz granice przekroczyć, Cvetlin w tej opcji odpada
Przy wjeździe do Słowenii ustawiam "unikaj dróg płatnych", ustawiam punkt pośredni Cvetlin i podejrzewam że mnie tam dowiezie.


Ostatnio GM nie prowadź przez Cvetlin. Chyba jakiś błąd na mapach.
pass
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pass » 07.08.2021 08:59

toomas napisał(a):
Kechebet napisał(a):
pass napisał(a):Zależy gdzie chcesz granice przekroczyć, Cvetlin w tej opcji odpada
Przy wjeździe do Słowenii ustawiam "unikaj dróg płatnych", ustawiam punkt pośredni Cvetlin i podejrzewam że mnie tam dowiezie.


Ostatnio GM nie prowadź przez Cvetlin. Chyba jakiś błąd na mapach.


Sprawdź;-) moim zdaniem poprowadzi przez Cvetlin ale nie przez granice tam ;-)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.08.2021 09:01

pass napisał(a):
toomas napisał(a):
Kechebet napisał(a):
pass napisał(a):Zależy gdzie chcesz granice przekroczyć, Cvetlin w tej opcji odpada
Przy wjeździe do Słowenii ustawiam "unikaj dróg płatnych", ustawiam punkt pośredni Cvetlin i podejrzewam że mnie tam dowiezie.


Ostatnio GM nie prowadź przez Cvetlin. Chyba jakiś błąd na mapach.


Sprawdź;-) moim zdaniem poprowadzi przez Cvetlin ale nie przez granice tam ;-)

Nie prowadzi do Gradisce i Cvetlina bo Słoweńcy wprowadzili GM w błąd. Można śmiało jechac mimo wskazań GM
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 07.08.2021 09:28

sviva napisał(a):
pass napisał(a):
toomas napisał(a):
Kechebet napisał(a):
pass napisał(a):Zależy gdzie chcesz granice przekroczyć, Cvetlin w tej opcji odpada
Przy wjeździe do Słowenii ustawiam "unikaj dróg płatnych", ustawiam punkt pośredni Cvetlin i podejrzewam że mnie tam dowiezie.


Ostatnio GM nie prowadź przez Cvetlin. Chyba jakiś błąd na mapach.


Sprawdź;-) moim zdaniem poprowadzi przez Cvetlin ale nie przez granice tam ;-)

Nie prowadzi do Gradisce i Cvetlina bo Słoweńcy wprowadzili GM w błąd. Można śmiało jechac mimo wskazań GM

Będę jechał korzystając z Waze, a nie GM. Na podglądzie trasy sprawdzę które przejście mi proponuje.
wojtekkos2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 09.08.2021 11:49

Ludzie, czy już nikt nie jeździ wg tradycyjnych map? Z przeczytanych wątków wynoszę wrażenie, że jak GM nie pokaże drogi na Cvetlin, to znaczy, że ta droga nie istnieje.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2021 10:04

wojtekkos2 napisał(a):Ludzie, czy już nikt nie jeździ wg tradycyjnych map? Z przeczytanych wątków wynoszę wrażenie, że jak GM nie pokaże drogi na Cvetlin, to znaczy, że ta droga nie istnieje.


Ludzie :)

Osobiście nie znam nikogo, kto jeździ patrząc w atlas czy papierowe, rozkładane mapy :)

Ty znasz? Super. Ja nie znam. Też super

:)
wojtekkos2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 10.08.2021 12:02

Oj, to już jestem w takim wypadku bardzo stary. Ja ich nadal używam i bardzo to lubię. Musisz jednak przyznać, że w takim przypadku są bardziej pomocne niż GM, których czasem nie można okiełznać.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 10.08.2021 12:26

wojtekkos2 napisał(a):Oj, to już jestem w takim wypadku bardzo stary. Ja ich nadal używam i bardzo to lubię. Musisz jednak przyznać, że w takim przypadku są bardziej pomocne niż GM, których czasem nie można okiełznać.

Każdy używa co lubi i jak lubi :)
Mapy elektroniczne można używać także w sposób "tradycyjny". Wystarczy nie używać opcji prowadzenia do celu. Oprócz samych bardzo szczegółowych map mamy wtedy dodatkowo usługę ustalania lokalizacji. Nie trzeba śledzić cały czas mapy aby się nie zgubić lub ponownie ustalać pozycje.
Osobiście uzywam opcji prowadzenia nawet w codziennej drodze do pracy i do domu. Mogę jechać 15 min. lub 50 min. zależnie od sytuacji na drodze. Dróg mogę wybrać kilka i zależnie od natężenia ruchu czy utrudnień mogę zdecydować która wybrać.
Dla każdego, coś miłego byle z głową ;)
niezaszczepiony2
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 02.08.2021
Kraków -> Nin autostrada A5 w Słowenii

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezaszczepiony2 » 11.08.2021 00:28

Witam

Planuje niedługo trasę Kraków -> Nin, Google Maps prowadzi mnie przez kawałek Słowenii:

https://www.google.pl/maps/dir/Krak%C3% ... e0!5m1!1e1

Chciałbym się zapytać czy ten odcinek podlega jakimś innym zasadom, np. nie wymagana jest winieta bo mnie jest wymagana. Czy ktoś może mi to potwierdzić, zaprzeczyć?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Kraków -> Nin autostrada A5 w Słowenii

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.08.2021 08:29

niezaszczepiony2 napisał(a):Witam

Planuje niedługo trasę Kraków -> Nin, Google Maps prowadzi mnie przez kawałek Słowenii:

https://www.google.pl/maps/dir/Krak%C3% ... e0!5m1!1e1

Chciałbym się zapytać czy ten odcinek podlega jakimś innym zasadom, np. nie wymagana jest winieta bo mnie jest wymagana. Czy ktoś może mi to potwierdzić, zaprzeczyć?

Na Twoją trasę potrzebujesz słoweńską winietę. Żeby przejechać przez Słowenię bez winiety musisz jechać tak: https://goo.gl/maps/4TvYVjK46PA9fZ31A
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.08.2021 11:03

wojtekkos2 napisał(a):Oj, to już jestem w takim wypadku bardzo stary. Ja ich nadal używam i bardzo to lubię. Musisz jednak przyznać, że w takim przypadku są bardziej pomocne niż GM, których czasem nie można okiełznać.


Mapy papierowe zapewne są pomocne, zwłaszcza w nadzwyczajnych sytuacjach

Średnio sobie wyobrażam z nich korzystać jadąc w środku nocy, gdy cała reszta bandy smacznie sobie w aucie śpi. Budzić ich nie będę, sam podczas jazdy nie ogarnę, a jak się zatrzymam to i tak się obudzą.

Ostatnio trochę pogubiłem się na rowerze w lesie. Właśnie wgrywam nowe i dokładniejsze mapy do zegarka :)
Takitam82
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Takitam82 » 11.08.2021 14:51

Kechebet napisał(a):
pass napisał(a):Zależy gdzie chcesz granice przekroczyć, Cvetlin w tej opcji odpada
Przy wjeździe do Słowenii ustawiam "unikaj dróg płatnych", ustawiam punkt pośredni Cvetlin i podejrzewam że mnie tam dowiezie.
Daj znać któredy jechałeś i jak GM poprowadziło
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 11.08.2021 15:09

@Takitam82
Mnie GM (unikaj opłat) poprowadziło "drugą" stroną przez przejście w Dobovec pri Rogatecu. Żadnych problemów, na granicy pusto.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 348
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone