Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcin K.
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin K. » 15.08.2021 11:47

Wojtas2010 napisał(a):Witam wszystkich.
Mam pytanie ustawiając trasę z Lenart do Cvetlin ustawiłem sobie unikaj opłat i google poprowadziło mnie tak. Pytanie czy ta trasa jest ok czy lepiej jechać przez Ptuj?



Pozdrawiam

Czasami tamtędy nie przekraczaj granicy. Nie ma tam straży granicznej i przekroczenie jej w tym miejscu jest uważane jako nielegalne.
Marcin K.
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin K. » 15.08.2021 12:17

LESIU811 napisał(a):
Wojtas2010 napisał(a):Witam wszystkich.
Mam pytanie ustawiając trasę z Lenart do Cvetlin ustawiłem sobie unikaj opłat i google poprowadziło mnie tak. Pytanie czy ta trasa jest ok czy lepiej jechać przez Ptuj?



Pozdrawiam

Ja przekraczałem granice w Cvetlin wczoraj o 1 w nocy w drodze do Cro. Na granicy byliśmy tylko my a na stronie HAK widziałem że w Macelj były duże korki. Pogranicznik zeskanował tylko jeden paszport i nas puścił. Na granicy austriacko-słowenskiej w Mureck nic nie sprawdzali.

Czyli Cvetlin działa całą dobę? Gdzieś słyszałem, że tylko od 6-22.
WESMOND
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) WESMOND » 15.08.2021 13:00

Marcin K. napisał(a):
Wojtas2010 napisał(a):Witam wszystkich.
Mam pytanie ustawiając trasę z Lenart do Cvetlin ustawiłem sobie unikaj opłat i google poprowadziło mnie tak. Pytanie czy ta trasa jest ok czy lepiej jechać przez Ptuj?



Pozdrawiam

Czasami tamtędy nie przekraczaj granicy. Nie ma tam straży granicznej i przekroczenie jej w tym miejscu jest uważane jako nielegalne.


Gdzie jest informacja, że to jest nielegalne?
LESIU811
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) LESIU811 » 15.08.2021 14:27

Marcin K. napisał(a):

Czyli Cvetlin działa całą dobę? Gdzieś słyszałem, że tylko od 6-22.[/quote]
Normalnie siedział w budce w jedną i drugą stronę można było przejechać
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.08.2021 16:48

WESMOND napisał(a):
Marcin K. napisał(a):
Wojtas2010 napisał(a):Witam wszystkich.
Mam pytanie ustawiając trasę z Lenart do Cvetlin ustawiłem sobie unikaj opłat i google poprowadziło mnie tak. Pytanie czy ta trasa jest ok czy lepiej jechać przez Ptuj?



Pozdrawiam

Czasami tamtędy nie przekraczaj granicy. Nie ma tam straży granicznej i przekroczenie jej w tym miejscu jest uważane jako nielegalne.


Gdzie jest informacja, że to jest nielegalne?

To jest krecia robota Słoweńców, którzy za wszelka cenę chcą zmusić kierowców by w tranzycie jeździli autostradą.
Najpierw (jeszcze przed wakacjami) zabronili w tranzycie korzystać z przejść przeznaczonych dla ruchu lokalnego, a potem wprowadzili Googla w błąd, że całodobowe przejście graniczne Cvetlin jest zamknięte.
Wtedy Google zaczęło prowadzić kierowców przez sąsiednie przejścia graniczne (te przeznaczone dla ruchu lokalnego), a tam słoweńska policja nakładała mandaty na wszystkie osoby w samochodzie.
Na szczęście (podejrzewam, że w wyniku nacisków UE) już w trakcie wakacji Słowenia otworzyła wszystkie swoje przejścia graniczne dla obywateli UE i problem z karaniem osób w tranzycie się skończył, ale Google Maps w w dalszym ciągu nie chce prowadzić przez przejście graniczne w Cvetlinie.
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 15.08.2021 17:01

Cvetlin nie zawsze wskakuje, ale wczoraj GM tamtędy chciało jechać w trybie "Unikaj opłat".
Marcin K.
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin K. » 15.08.2021 19:35

Przez Cvetlin przejedziesz normalnie. Nawet chorwaccy policjanci mówili, że tam nie ma problemu. Natomiast na przejściu na którym nie ma celników nie przekraczaj.
"Wjazd na terytorium Słowenii w innym niż wskazane powyżej miejscu zostanie uznany za nielegalny i na postawie art. 145 ust. 1 ustawy o cudzoziemcach wiąże się z nałożeniem kary grzywny w wysokości od 800 do 1200 euro na osobę. Mandat ten nakładany jest zarówno na kierowcę, jak i na wszystkich pasażerów, także osoby nieletnie. W przypadku płatności na miejscu (lub do 8 dni) należność ulegnie obniżeniu o połowę, ale dla kilkuosobowej rodziny nadal będzie to bardzo wysoki wydatek. Warto także pamiętać, że brak płatności równoznaczny jest z zatrzymaniem przez policję dokumentów tożsamości podróżnych, dokumentów samochodu itp. do czasu rozliczenia należności (a więc de facto do momentu zapłaty, w przypadku przelewu jest to chwila zaksięgowania kwoty na wskazanym rachunku)"
Niestety nie mogę udostępnić linków.
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 15.08.2021 20:48

Przez Cvetlin jechałem wczoraj około 9 rano. Wszystko bez problemu, brak jakiejkolwiek kolejki w obie strony.
baggick
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) baggick » 16.08.2021 11:09

W piątek 20. sierpnia planujemy wyjazd z okolic Wrocławia. Planujemy jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię. Rodzice zaszczepieni + 2 dzieci poniżej 10lat. Proszę lepiej zorientowanych o informację:
1. Czy podróżowanie drogami lokalnymi po Czechach, Austrii i Słowenii wiąże się jakimś ryzykiem nałożenia kary. Oczywiście nie planuje żadnych noclegów w tych krajach co najwyżej tankowanie i kawa :)
2. czy można wjechać do Słowenii przez przejście w Bad Radkersburg;
3. następnie wjechać do Chorwacji przez przejście w Ormož;
4. zarekomendujcie jakiś sprawdzony nocleg w okolicach Varazdinu.
bankowy76
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bankowy76 » 16.08.2021 17:31

baggick napisał(a):W piątek 20. sierpnia planujemy wyjazd z okolic Wrocławia. Planujemy jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię. Rodzice zaszczepieni + 2 dzieci poniżej 10lat. Proszę lepiej zorientowanych o informację:
1. Czy podróżowanie drogami lokalnymi po Czechach, Austrii i Słowenii wiąże się jakimś ryzykiem nałożenia kary. Oczywiście nie planuje żadnych noclegów w tych krajach co najwyżej tankowanie i kawa :)
2. czy można wjechać do Słowenii przez przejście w Bad Radkersburg;
3. następnie wjechać do Chorwacji przez przejście w Ormož;
4. zarekomendujcie jakiś sprawdzony nocleg w okolicach Varazdinu.



1.Nie nie wiąże się to z ryzykiem kary jeśli chodzi o covid, ale wygodniej u szybciej będzie z poplatkiem w Czechach i winietką w Austrii autostradami. Na lokalnej drodze za przekroczenie prędkości możesz zapłacić większy mandat niż za winietki.
2.Tak można
3.Tak można
4. Nie mam. Na portalu booking sprawdź jest tego dużo między Varazdinem a Zagrzebiem
BLACHA_997
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) BLACHA_997 » 16.08.2021 18:53

Proponuję Hotel Tourist w Varażdinie. Świetna lokalizacja, bezpłatny parking dobre śniadania i przy okazji można trochę pochodzić po mieście. Albo hotel Castellum w Cakovcu. Oba położone są przy parę km od autostrady więc dojazd nie jest uciążliwy.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 16.08.2021 19:42

Marcin K. napisał(a): Natomiast na przejściu na którym nie ma celników nie przekraczaj.
"Wjazd na terytorium Słowenii w innym niż wskazane powyżej miejscu zostanie uznany za nielegalny i na postawie art. 145 ust. 1 ustawy o cudzoziemcach wiąże się z nałożeniem kary grzywny w wysokości od 800 do 1200 euro na osobę. Mandat ten nakładany jest zarówno na kierowcę, jak i na wszystkich pasażerów, także osoby nieletnie. W przypadku płatności na miejscu (lub do 8 dni) należność ulegnie obniżeniu o połowę, ale dla kilkuosobowej rodziny nadal będzie to bardzo wysoki wydatek. Warto także pamiętać, że brak płatności równoznaczny jest z zatrzymaniem przez policję dokumentów tożsamości podróżnych, dokumentów samochodu itp. do czasu rozliczenia należności (a więc de facto do momentu zapłaty, w przypadku przelewu jest to chwila zaksięgowania kwoty na wskazanym rachunku)"
Niestety nie mogę udostępnić linków.



Czyli wjazd na teren Słowenii w Mureck jest nielegalny????
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.08.2021 19:51

aro_40 napisał(a):

Czyli wjazd na teren Słowenii w Mureck jest nielegalny????
A to niby dlaczego? 8O :roll:
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 16.08.2021 20:03

aro_40 napisał(a):Czyli wjazd na teren Słowenii w Mureck jest nielegalny????

Pewnie chodziło koledze o wjazd na teren Słowenii z terytorium Chorwacji. Chorwacja nie jest "w Schengen" i przekraczanie granic w miejscach w których brak straży granicznej nie jest legalne z wyjątkiem ruchu lokalnego (okolicznych mieszkańców).
Z Austrii do Słowenii (i w drugą stronę) możesz wjeżdżać dowolnie.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.08.2021 20:06

dids76 napisał(a):
aro_40 napisał(a):

Czyli wjazd na teren Słowenii w Mureck jest nielegalny????
A to niby dlaczego? 8O :roll:

@aro_40 pyta zapewne sarkastycznie :) względem przejścia granicznego w strefie schengen. Inna sprawa dotyczy przejść granicznych słoweńsko-chorwackich bez posterunków służb granicznych. O czym pisze @Marcin K. Taki galimatias z tego. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 350
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone