Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 19.08.2021 20:53

wojtekkos2 napisał(a):Bez googla to już nie można jechać? Są mapy, znaki drogowe, numery dróg itd.


Pewnie ze można ale z goole łatwiej więc po co sobie życie utrudniać...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2021 09:19

wojtekkos2 napisał(a):Bez googla to już nie można jechać? Są mapy, znaki drogowe, numery dróg itd.


Już widzę oczami wyobraźni jak jedziesz w ulewie, nocy, ze śpiącą w aucie rodziną, nieznanym Ci objazdem zadupiami w obcym kraju i korzystasz z papierowych map, znaków drogowych i numerów dróg :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.08.2021 09:59

piotrulex napisał(a):
wojtekkos2 napisał(a):Bez googla to już nie można jechać? Są mapy, znaki drogowe, numery dróg itd.


Już widzę oczami wyobraźni jak jedziesz w ulewie, nocy, ze śpiącą w aucie rodziną, nieznanym Ci objazdem zadupiami w obcym kraju i korzystasz z papierowych map, znaków drogowych i numerów dróg :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Sorry, ale kiedyś tak jeździłem i jakoś nie widziałem większego problemu :wink: Wcześniej przygotowana trasa z numerami dróg i miastami na jakie trzeba się kierować. :papa:
Pewnie że navi pomaga, tylko nie róbmy z niej wyroczni i nie opierajmy się tylko na niej. :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2021 10:47

dids76 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
wojtekkos2 napisał(a):Bez googla to już nie można jechać? Są mapy, znaki drogowe, numery dróg itd.


Już widzę oczami wyobraźni jak jedziesz w ulewie, nocy, ze śpiącą w aucie rodziną, nieznanym Ci objazdem zadupiami w obcym kraju i korzystasz z papierowych map, znaków drogowych i numerów dróg :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Sorry, ale kiedyś tak jeździłem i jakoś nie widziałem większego problemu :wink: Wcześniej przygotowana trasa z numerami dróg i miastami na jakie trzeba się kierować. :papa:
Pewnie że navi pomaga, tylko nie róbmy z niej wyroczni i nie opierajmy się tylko na niej. :wink:


Sorry, ale ja też. Natomiast moja babka KIEDYŚ robiła pranie w strumieniu i zdziwiła się jak moja matka pralkę kupiła :mrgreen:

Na pierwszy wyjazd do cro miałem map, atlasów i wydruków cały kartonik po składance komputerowej do drukarki :) Nie miałem komórki, karty płatniczej, klimy w pełnoletnim aucie, jechaliśmy bezpłatnymi trasami i też daliśmy radę :D
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 20.08.2021 11:35

toomas napisał(a):
wojtekkos2 napisał(a):Bez googla to już nie można jechać? Są mapy, znaki drogowe, numery dróg itd.


Pewnie ze można ale z goole łatwiej więc po co sobie życie utrudniać...

Warto mieć w podróży mapę papierową, a nawigacje są różne ;)

Mapy.cz tak proponują objazdy autostrady w SŁOWENII, załączona opcja Słowenia bezpłatne - reszta państw płatne.
Start Bratysława link trasa https://pl.mapy.cz/s/fagumuhebu
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2021 12:06

surfing napisał(a):
toomas napisał(a):
wojtekkos2 napisał(a):Bez googla to już nie można jechać? Są mapy, znaki drogowe, numery dróg itd.


Pewnie ze można ale z goole łatwiej więc po co sobie życie utrudniać...

Warto mieć w podróży mapę papierową, a nawigacje są różne ;)

Mapy.cz tak proponują objazdy autostrady w SŁOWENII, załączona opcja Słowenia bezpłatne - reszta państw płatne.
Start Bratysława link trasa https://pl.mapy.cz/s/fagumuhebu


Warto
Mapy.cz to świetna aplikacja, jeżdżę na niej od lat rowerem, choć też czasami komuś na podwórko zaleca wjechać, a punkty czy zmiany pojawiają się często z wielomiesięcznym opóźnieniem (OSM) :)
Niedawno mi się pojawiła w android auto, więc może faktycznie warto przetestować
wojtekkos2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 20.08.2021 17:18

piotrulex napisał(a):
dids76 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
wojtekkos2 napisał(a):Bez googla to już nie można jechać? Są mapy, znaki drogowe, numery dróg itd.


Już widzę oczami wyobraźni jak jedziesz w ulewie, nocy, ze śpiącą w aucie rodziną, nieznanym Ci objazdem zadupiami w obcym kraju i korzystasz z papierowych map, znaków drogowych i numerów dróg :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Sorry, ale kiedyś tak jeździłem i jakoś nie widziałem większego problemu :wink: Wcześniej przygotowana trasa z numerami dróg i miastami na jakie trzeba się kierować. :papa:
Pewnie że navi pomaga, tylko nie róbmy z niej wyroczni i nie opierajmy się tylko na niej. :wink:


Sorry, ale ja też. Natomiast moja babka KIEDYŚ robiła pranie w strumieniu i zdziwiła się jak moja matka pralkę kupiła :mrgreen:

Na pierwszy wyjazd do cro miałem map, atlasów i wydruków cały kartonik po składance komputerowej do drukarki :) Nie miałem komórki, karty płatniczej, klimy w pełnoletnim aucie, jechaliśmy bezpłatnymi trasami i też daliśmy radę :D

Zgodzę się, tylko chodzi mi o to, że niektórzy jak im google nie chce pokazać danej trasy, to rozkładają ręce i myślą, że nie można tamtędy jechać (patrz słynny Cvetlin).
St.Witch
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 20.08.2021 21:26

??[/quote]
Bez googla to już nie można jechać? Są mapy, znaki drogowe, numery dróg itd.[/quote]

Jak napisałam:próbowałam wysłać trasę znajomym. Nigdy nie byli w Cro. Owszem można,kilka pierwszych naszych wyjazdów (z malutkimi dziecmi)tak właśnie wyglądało . Akurat z niektórych zdobyczy techniki się cieszę, choc i bez nich sobie poradze.Kiedys nie było tez zmywarek na przykład a dziś zmywarka to moja najlepsza przyjaciółka.Wraz z pralką.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.08.2021 23:32

wojtekkos2 napisał(a):Zgodzę się, tylko chodzi mi o to, że niektórzy jak im google nie chce pokazać danej trasy, to rozkładają ręce i myślą, że nie można tamtędy jechać (patrz słynny Cvetlin).

Ale tego typu problemy są charakterystyczne właśnie dla tych ludzi, którzy wcześniej głównie używali map papierowych, nie mają wystarczającego doświadczenia w użytkowaniu map elektronicznych i nie potrafią poradzić sobie z problemami stworzonymi przez mapy elektroniczne.
A używając tylko i wyłącznie map papierowych, to połowa jadących tymi objazdami słoweńskiej autostrady zgubiłaby drogę i pobłądziłaby.
ryniu92
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryniu92 » 21.08.2021 00:03

Co ty nie powiesz.... Mam prawie 6 dych korzystałem z map papierowych a teraz z map elektronicznych i nie mam problemów.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.08.2021 00:30

ryniu92 napisał(a):Co ty nie powiesz.... Mam prawie 6 dych korzystałem z map papierowych a teraz z map elektronicznych i nie mam problemów.

I niby o czym ma to świadczyć?
Ja pisałem o przypadkach takich jak opisany tu wcześniej brak możliwości wyznaczenia trasy przez Cvetlin, a to jest tylko jedna z wielu pułapek jakie elektroniczna nawigacja potrafi zastawić na kogoś, kto nie ma dużego doświadczenia w korzystaniu z niej.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 22.08.2021 12:56

Pytanie, ale o inny objazd. Coś nie mogę znaleźc odpowiedzi.

Wybieram się na krótki wypad w okolice Bled. Muszę jechać przez Karawanken, to wiem. Potem mam cholernie krótki odcinek autostrady, a wiem, że jakoś mogę to minąć, jadąc przez Jesenice. Za cholerę nie mogę ogarnać sensownej trasy. Ma ktoś jakiś patent? Nawet google maps, mimo zaznaczenia "unikaj opłat", wrzuca mnie na chwilę na autostradę. Ktoś coś?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.08.2021 14:32

Zjedź w Villach na Wurzenpass
https://goo.gl/maps/c9P1Yq5q2TcJJ3Su8
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 22.08.2021 21:08

Słowenia kolejny raz przedłużyła o tydzień tranzyt bez zaświadczeń do niedzieli 29.08.2021
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 23.08.2021 09:44

boboo napisał(a):Zjedź w Villach na Wurzenpass
https://goo.gl/maps/c9P1Yq5q2TcJJ3Su8


Ano znalazłem też powyższe. Wychodzi mi jakaś godzinka dłużej. Chyba wywalę za winietkę i Karawanken. Jadę bezpośrednio, bez noclegów w trakcie, więc...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 352
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone