Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.04.2022 11:47

rocker napisał(a):pytanie do tych którzy jechali ostatnimi czasu przez Mureck -> Lenart i do granicy z HR, taką oto trasą
https://goo.gl/maps/9xjRpRJtZqtWQPEB7

jak to dziś wygląda, ja tam ostatnio jechałem 3 lata temu i dobrze wspominam trasę, ale nie wiem czy się coś nie zmieniło


Według Twojej trasy do czasu wejścia Chorwacji do strefy Schengen nie możesz jechać (chociaż GM ju mnie kiedyś tak poprowadziło). Poprostu nie można w tym miejscu przekraczać grancy.
Do Cvetlin trzeba jechać tą trasą https://goo.gl/maps/VzaLmF8RWerz8Hdg7, według GM niestety nie da się w tm miejscu przekroczyć granicy.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 29.04.2022 07:52

Witam serdecznie

Wrzucam info uzyskane od strony Słoweńskiej apropo przejść granicznych Dulga Vas i Pince. Na wstępie... Planując w tym roku wyjazd do Chorwacji ponownie chciałem pojechać sprawdzoną drogą 86 przez Węgry (ostatni raz jechałem nią w 2013). Na YT pod którymś filmikiem z 2021 pojawiły się komentarze apropo zmiany przejazdu przez Słowenię by ominąć autostradę przez Dulga Vas i kierunek na Mursko. Wspomniano tam że droga ta podlega już opłacie tak samo jak autostrada która leci obok. Dopytałem wstawiającego i potwierdził że w 2021 mandat na 800 euro dostał jego znajomy stąd to info i okazało się że Policja nie słucha wymówek odnośnie tego że mapy Googla tak kierują jako droga bezpłatna. W dniu wczorajszym także skontaktowałem się z autorem filmiku z planowaniem trasy na 2022 (film z kwietnia 2022) właśnie tą samą drogą i wspomniałem mu o tych informacjach i zapytałem czy wie o tym coś więcej. Zaciągnął wiedzy po stronie Słoweńskiej i uzyskał odpowiedź jak niżej, sam jest w szoku ....

"Dear Sir/Madam,

Border point Dolga vas and Pince are both motorway border pass for which e-vignette is obligatory! For your purpose, you have to choose other border pass. At the link: E-vignette validity | EVinjeta (dars.si) you can find the map you have asked for.

Best regards,"

W wolnym tłumaczeniu...

"Szanowni Państwo,
Przejścia graniczne Dolga Vas i Pince są autostradowymi przejściami granicznymi, na których obowiązuje e-winieta! Dla Pana potrzeb należy wybrać inne przejście graniczne. Pod linkiem: Ważność e-winiety | EVinjeta (dars.si) można znaleźć mapę, o którą Pan pyta.
Pozdrawiam serdecznie,"

Zostaje zatem odbicie z 86 na Lenti i później do M70 i do przejścia Letenye lub wcześniej z 86 na Server, Vaswar i dalej do M7 lub Server, Janoshaza i dalej do M7.

Jak ktoś ma inne pomysły piszcie.
Ostatnio edytowano 29.04.2022 22:22 przez slr, łącznie edytowano 1 raz
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 29.04.2022 19:55

Jak widać na mapie:

Przejście graniczne Dolga Vas.jpg


przejście graniczne Dolga Ves faktycznie leży w ciągu płatnej trasy szybkiego ruchu H7, ale na zdrowy rozsądek, mierzący ok. 500 metrów początkowy odcinek drogi od przejścia granicznego do pierwszego ronda powinien by bezpłatny.
Warto by Słoweńców zapytać jaki jest status właśnie tego odcinka, a człowieka z YT którego ukarano mandatem spytać, na którym odcinku drogi był, gdy nałożono na niego ten mandat.

PS:
Ponieważ wciąż powtarzają się pytania o status tego odcinka drogi nr 109, więc wyjaśniam, że na tym odcinku winiety nie obowiązują, a rozwiązanie zagadki można znaleźć tutaj:
post2258243.html#p2258243
Ostatnio edytowano 18.06.2022 20:58 przez Chris_M, łącznie edytowano 2 razy
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 29.04.2022 20:09

Wg mnie to fakenews.
Na stronie operatora autostrad DARS odcinek od przejścia do ronda oznaczony jest jako droga 109.
Ekspresówka H7 zaczyna się za rondem.

Zrzut ekranu 2022-04-29 200628.jpg
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 29.04.2022 20:13

Odpowiedź Słoweńców jest z wczoraj... dotyczy całego odcinka... niestety. Weź się z nimi kłuć tam na drodze jak jedziesz zna urlop... Wcześniej jak się zjedzie do M7 km wychodzą nawet mniej więc po co gdybać w tym roku :)
Załączniki:
86.jpg
Ostatnio edytowano 29.04.2022 22:22 przez slr, łącznie edytowano 1 raz
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 29.04.2022 20:16

mchrob napisał(a):Wg mnie to fakenews.
Na stronie operatora autostrad DARS odcinek od przejścia do ronda oznaczony jest jako droga 109.
Ekspresówka H7 zaczyna się za rondem.

Zrzut ekranu 2022-04-29 200628.jpg


Wczoraj o tym pisałem z https://www.youtube.com/c/napradpoPolsce i właśnie on pisał wczoraj do Słoweńców :) Chcesz zweryfikować czy to fakenews pisz do niego tylko że on sam był w mega szoku po ich odpowiedzi :) a pare dni temu sam ten objazd znowu zalecał teraz dał nawet info pod nim że właśnie jest ta zmiana :)

-
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.04.2022 20:33

Opłata jest za rondem, tak było zawsze. A ten znajomy pewnie pojechał dalej. Ponadto jeżeli droga równoległa jest z opłatą autostradową to jak to wygląda jazda przez miejscowość Dolga Vas i Lendawa.
Jest takie prawdopodobieństwo, że wjechał na odcinek autostradowy by zjechać na rondka w Lendawie, tak prowadzi GM jak wpiszemy Redics - Mursko Sredisce lub samo Mursko S. jako punkt docelowy czy pośredni.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.04.2022 20:35

slr napisał(a):Odpowiedź Słoweńców jest z wczoraj... dotyczy całego odcinka... niestety. Weź się z nimi kłuć tam na drodze jak jedziesz zna urlop... Wcześniej jak się zjedzie do M70 km wychodzą nawet mniej więc po co gdybać w tym roku :)


Pewnie obie strony korzystają z translatora a to powoduje przekłamania w tłumaczeniu.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 29.04.2022 20:45

Panowie ale czy wy czytacie... było mówione że z jednego filmiku o tym odcinku było takie info... wczoraj z innego autor wysłał zapytanie do Słoweńców i macie odpowiedz .... "Przejścia graniczne Dolga Vas i Pince są autostradowymi przejściami granicznymi, na których obowiązuje e-winieta". Ja zdaje sobie sprawę jak to można odczytać... pytanie tylko teraz czy ryzyk fizyk i jchać i gdybać czy wybrać zjazd do M7 wcześniej i mieć w kieszeni jednak parę km i z głowy problem. Nic na siłe ja tylko to info wrzuciłem co o tym sobie myślicie wasza sprawa. Nadmienię tylko że to są informację z dwóch dość znanych kanałów YT z tamtego roku info i z wczoraj 28.04.2022.
Ostatnio edytowano 29.04.2022 22:23 przez slr, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.04.2022 21:07

Ostatnio tym odcinkiem jechałem we wrześniu ubiegłego roku. Jak zwykle do ronda i potem na Lendavę. Jadąc w tamtym kierunku na drodze przed Lendavą stała policja z radarem, myślę że gdyby to była droga płatna to raczej by mnie skasowali 8) .
W tym roku jadę 18 czerwca, na 99% pojadę przez Dolga Vas.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 29.04.2022 21:12

Jak wcześniej... ryzyk fizyk ale jak widać coś w tym temacie się zmieniło od tamtego roku :) Przypomnę tylko że wspomniany mandat za przejazd tą drogą wynosił 800 euro :) Ja wolę sobie odbić na Węgrzech wcześniej na południe nie jechać do końca na Dulga Vas i będzie mniej km a i nie musze główkować czy dostanę mandat w Słowenii czy nie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.04.2022 21:19

Kłócić się nie będę bo od wprowadzenia winiet w Słowenii nie takie legendy tu opowiadali.
Według mapy na stronie DARS do ronda jest droga 109, z rondem zaczyna się droga płatna H7
DARS.png
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 29.04.2022 21:36

Też nie chcę bo w tej informacji od Słoweńców oni sami podają tą stronę do weryfikacji, a jednocześnie podają że są to przejścia autostradowe :) Tylko dlaczego ktoś miałby kłamać i podawać informację że w tamtym roku dostał tam mandat za jazdę bez winiety przez objazd? Na chłopski rozum teraz jak patrzę na mapę to różnica w czasie dojazdu i km to jakieś parę km i parę min. między przez Słowenię a przez Węgry.

Słowenia 2:48h - 224 km
Węgry do M7 - 2:47h - 233 km

PS
Zapytałem dzisiaj jeszcze "na prąd przez Polskę" gdzie dokładnie wysyłał zapytanie o ten przejazd. Jak odpisze dam znać.
Załączniki:
c1.jpg
Słowenia
c2.jpg
Węgry do M70
Ostatnio edytowano 29.04.2022 22:24 przez slr, łącznie edytowano 1 raz
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 29.04.2022 22:06

slr napisał(a):PS
Zapytałem dzisiaj jeszcze "na prąd przez Polskę" gdzie dokładnie wysyłał zapytanie o ten przejazd. Jak odpisze dam znać.

Zapytaj go jeszcze, czy na pewno złapali go na tym 500-metrowym odcinku drogi od przejścia granicznego do ronda, czy gdzieś dalej.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 29.04.2022 22:15

slr napisał(a):Panowie ale czy wy czytacie... było mówione że z jednego filmiku o tym odcinku było takie info... wczoraj z innego autor wysłał zapytanie do Słoweńców i macie odpowiedz .... "Przejścia graniczne Dolga Vas i Pince są autostradowymi przejściami granicznymi, na których obowiązuje e-winieta".

Trzeba było spytać nie o przejście graniczne (bo na samym przejściu winieta nie może obowiązywać), tylko o odcinek drogi nr 109 i wtedy odpowiedź zapewne byłaby całkiem inna.

Ja zdaje sobie sprawę jak to można odczytać... pytanie tylko teraz czy ryzyk fizyk i jchać i gdybać czy wybrać zjazd do M70 wcześniej i mieć w kieszeni jednak parę km i z głowy problem. Nic na siłe ja tylko to info wrzuciłem co o tym sobie myślicie wasza sprawa. Nadmienię tylko że to są informację z dwóch dość znanych kanałów YT z tamtego roku info i z wczoraj 28.04.2022.

Ale w pełni sezonu na przejściu autostradowym Letenye też są korki! Niewątpliwie mniejsze niż w Macelj, ale są!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 354
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone