Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arko77
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) arko77 » 12.08.2021 08:23

Cześć,

to mój pierwszy post na forum jak i pierwszy wyjazd do Cro :D

Mam prośbę o weryfikację czy wyznaczona przeze mnie trasa dobrze leci przez Słowenię żeby ominąć płatne drogi? Chcę się kierować na przejście Cvetlin, podobno dużo lepiej niż Macelj? Google na upartego prowadzi dookoła ale już wiem, że to błąd nawi więc rozbije sobie to na dwie mapy.

Będę jechał w poniedziałek, wtorek rano będziemy na granicy Slo-Cro ponieważ robimy pauzę w Ptuj.


Z góry dziękuję za pomoc
Załączniki:
mapa Slo-Cro.PNG
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2021 09:02

arko77 napisał(a):Cześć,

to mój pierwszy post na forum jak i pierwszy wyjazd do Cro :D

Mam prośbę o weryfikację czy wyznaczona przeze mnie trasa dobrze leci przez Słowenię żeby ominąć płatne drogi? Chcę się kierować na przejście Cvetlin, podobno dużo lepiej niż Macelj? Google na upartego prowadzi dookoła ale już wiem, że to błąd nawi więc rozbije sobie to na dwie mapy.

Będę jechał w poniedziałek, wtorek rano będziemy na granicy Slo-Cro ponieważ robimy pauzę w Ptuj.


Z góry dziękuję za pomoc

Dobra trasa
wojtekkos2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 12.08.2021 11:09

robertms napisał(a):
wojtekkos2 napisał(a):Jadę w niedzielę 22.08 na Krk. Zastanawiam się, czy wybrać trasę przez Maribor, Ljubljanę i przejście Rupa zamiast autostrady chorwackiej. Może ktoś zna tę trasę i może coś podpowiedzieć, zwłaszcza jaki jest ruch w niedzielę.


Jechałem parę lat temu, właśnie w niedzielę. Warto tak wykorzystać ich drogą winietę. W Słowenii luz, jadąc od strony Mariboru, możesz objechać Lubljane albo od północy, albo od południa. Po zjeździe w Postojna na Rupe kręte drogi, dość ciężko wyprzedzić, szczególnie, jak trafisz na auta z przyczepami, trochę spowalniają.

Od 15.08 Słowenia zaostrza zasady tranzytu dla C-19 - sprawdź na gov.pl


"Parę lat temu..." Obawiam się, że w tym roku mamy ogólnie wzmożony ruch w SLO i CRO i może nie być tak różowo.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 631
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 12.08.2021 22:51

arko77 napisał(a):Cześć,


Będę jechał w poniedziałek, wtorek rano będziemy na granicy Slo-Cro ponieważ robimy pauzę w Ptuj.


Z góry dziękuję za pomoc


A skąd startujesz i o której wyjazd? Może gdzieś Cię wypatrzę po drodze :papa: Ja też wyjeżdżam w poniedziałek, jadę na noc czyli ok 23 wyjazd, rano granica Slo-Cro też Cvetlin i nocleg na północy Cro w sprawdzonym hotelu Zagi. Środa po śniadaniu wyjazd na Peljesac.
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 13.08.2021 15:02

lukasz22i napisał(a):
arko77 napisał(a):Cześć,


Będę jechał w poniedziałek, wtorek rano będziemy na granicy Slo-Cro ponieważ robimy pauzę w Ptuj.


Z góry dziękuję za pomoc


A skąd startujesz i o której wyjazd? Może gdzieś Cię wypatrzę po drodze :papa: Ja też wyjeżdżam w poniedziałek, jadę na noc czyli ok 23 wyjazd, rano granica Slo-Cro też Cvetlin i nocleg na północy Cro w sprawdzonym hotelu Zagi. Środa po śniadaniu wyjazd na Peljesac.


Ja o 22 startuję , też w poniedziałek z Warszawy :). To sporo rodaków na trasie może być.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 631
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 14.08.2021 00:09

Masterjam napisał(a):
lukasz22i napisał(a):
arko77 napisał(a):Cześć,


Będę jechał w poniedziałek, wtorek rano będziemy na granicy Slo-Cro ponieważ robimy pauzę w Ptuj.


Z góry dziękuję za pomoc


A skąd startujesz i o której wyjazd? Może gdzieś Cię wypatrzę po drodze :papa: Ja też wyjeżdżam w poniedziałek, jadę na noc czyli ok 23 wyjazd, rano granica Slo-Cro też Cvetlin i nocleg na północy Cro w sprawdzonym hotelu Zagi. Środa po śniadaniu wyjazd na Peljesac.


Ja o 22 startuję , też w poniedziałek z Warszawy :). To sporo rodaków na trasie może być.


:hut: super, bezpiecznej drogi i udanego wypoczynku :papa:
walcherowicz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) walcherowicz » 14.08.2021 09:53

A jaka najlepsza trasa by z Wrocławia objechać ogólnie całą Słowenię, czyli jechać przez Węgry (przez Budapeszt to zbyt wiele km)?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2021 09:57

walcherowicz napisał(a):A jaka najlepsza trasa by z Wrocławia objechać ogólnie całą Słowenię, czyli jechać przez Węgry (przez Budapeszt to zbyt wiele km)?

Jest wątek i trasie przez Słowację i Węgry. :idea:
walcherowicz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) walcherowicz » 14.08.2021 10:14

Ma Pan rację, mój błąd. Ten temat tam będzie trafniejszy.
Pozdrawiam!
erdenebat
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) erdenebat » 14.08.2021 11:15

Cześć,

jechał ktoś z Was dziś lub wczoraj przez przejście Rogatec lub Cvetlin? Jak przebiegła odprawa i czy były duże korki?
Wojtas2010
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas2010 » 14.08.2021 11:19

Witam wszystkich.
Mam pytanie ustawiając trasę z Lenart do Cvetlin ustawiłem sobie unikaj opłat i google poprowadziło mnie tak. Pytanie czy ta trasa jest ok czy lepiej jechać przez Ptuj?

https://www.google.com/maps/dir/Lenart, ... m1!2b1!3e0

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2021 11:20

erdenebat napisał(a):Cześć,

jechał ktoś z Was dziś lub wczoraj przez przejście Rogatec lub Cvetlin? Jak przebiegła odprawa i czy były duże korki?

Cześć.
Czytaj :idea: ten wątek
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 14.08.2021 11:37

Wojtas2010 napisał(a):Witam wszystkich.
Mam pytanie ustawiając trasę z Lenart do Cvetlin ustawiłem sobie unikaj opłat i google poprowadziło mnie tak. Pytanie czy ta trasa jest ok czy lepiej jechać przez Ptuj?

https://www.google.com/maps/dir/Lenart, ... m1!2b1!3e0

Słoweńcy wpuścili Googla w maliny, że przejście w Cvetlin jest jakoby nieczynne, a Google teraz wpuszcza w maliny korzystających z ich nawigacji.
Jedź tak: https://www.google.com/maps/dir/Lenart, ... m1!2b1!3e0
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 14.08.2021 11:40

Najnowsze wieści ze Słowenii!
Słoweński rząd ogłosił, że od 23 sierpnia pasażerowie tranzytowi w celu wjazdu do kraju będą musieli przedstawić dowód, że zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19, że wyzdrowieli z choroby lub negatywny wynik testu.
LESIU811
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) LESIU811 » 15.08.2021 07:20

Wojtas2010 napisał(a):Witam wszystkich.
Mam pytanie ustawiając trasę z Lenart do Cvetlin ustawiłem sobie unikaj opłat i google poprowadziło mnie tak. Pytanie czy ta trasa jest ok czy lepiej jechać przez Ptuj?

https://www.google.com/maps/dir/Lenart, ... m1!2b1!3e0

Pozdrawiam

Ja przekraczałem granice w Cvetlin wczoraj o 1 w nocy w drodze do Cro. Na granicy byliśmy tylko my a na stronie HAK widziałem że w Macelj były duże korki. Pogranicznik zeskanował tylko jeden paszport i nas puścił. Na granicy austriacko-słowenskiej w Mureck nic nie sprawdzali.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 349
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone