Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MICha88
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MICha88 » 22.07.2021 08:05

Wczoraj (21.07 ok 20) przekraczaliśmy granice w Cvetlin. Mieliśmy kontrolę dowodów i paszportów covidowych wszystkich osób w samochodzie (sami dorośli).

Droga bez większych problemów, jedynie dla tylnych pasażerów mocno męczące są ciągle zakręty na trasie.

Pozostałe granice autostradowe - Gorzyczki (PL), Mikulov(CZ), Mureck (A) - bez kontroli jakiejkolwiek

Dziś Plitvice a wieczorem Trogir.
Dobrego wypoczynku!
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 22.07.2021 08:13

Czy w ostatnich dniach jechał ktoś przez Ormoż -Varażdin? Większość wpisów dotyczy Cvetlin a ja się wybieram w niedzielę i nie wiem czy nic się nie zmieniło. Dochodzą do mnie jakieś sprzeczne informacje jakoby wstrzymano ruch na niektórych "mniejszych" granicach na Istrii - chyba, że ktoś próbował na przejściu dla lokalsów to dlatego go odesłali na inne przejście. :roll:
wojtekkos2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekkos2 » 22.07.2021 09:10

jorzin napisał(a):Dzisiaj przejechaliśmy przez Cvetlin wracając do Polski. Pusto w obie strony. Bez żadnych problemów, wszystko normalnie otwarte jak zawsze. Nam nawet dowodów nie sprawdzali, a znajomym z auta za nami tylko jeden zeskanowali. Dowody przejrzał celnik na przejściu w Murecku, ale nic więcej nie chciał. Teraz jedziemy na nocleg do Czech.
Tankowanie wczoraj w Zadarze 10,30 kun. Dzisiaj w Ptuj 1,29 euro, a w Murecku było 1,17. Przy autostradzie w Austrii około 1,62 euro. :papa:

Benzyna czy diesel?
arr2rr
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) arr2rr » 22.07.2021 10:00

na stronie policija.si

macie info o czynnych przejściach granicznych z CRO
Niestety nie mogę tu zamieścić linku ze względu na... cyt. "zbyt krótki staż" :-)

pozdr
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 22.07.2021 18:07

arr2rr napisał(a):na stronie policija.si

macie info o czynnych przejściach granicznych z CRO
Niestety nie mogę tu zamieścić linku ze względu na... cyt. "zbyt krótki staż" :-)

pozdr



https://www.policija.si/eng/areas-of-wo ... -crossings
jorzin
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorzin » 22.07.2021 21:13

wojtekkos2 napisał(a):
Benzyna czy diesel?


Diesel
sarniak11
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) sarniak11 » 22.07.2021 21:15

Witam, jutro lece na Cro , dlaczego z okolicy Spielfield jedziecie na Mureck-potem Cvetlin ?
Mi navi prowadzi od spielfield w dół, obok Mariboru i potem na przejście w Rogatec??

Ktoredy sprawdzone???
jorzin
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorzin » 22.07.2021 21:23

sarniak11 napisał(a):Witam, jutro lece na Cro , dlaczego z okolicy Spielfield jedziecie na Mureck-potem Cvetlin ?
Mi navi prowadzi od spielfield w dół, obok Mariboru i potem na przejście w Rogatec??

Ktoredy sprawdzone???


Bo od kilku dni mapy Google w ogóle nie uwzględniają (a przynajmniej do wczoraj nie uwzględniały) przejścia w Cvetlinie. Ja osobiście zawsze jeździłem mureck-lenart-ptuj, wiec troche z tego powodu, że znam trasę i wiem ze jest ok. Wczoraj przejeżdżaliśmy przez Cvetlin i zerowy ruch, wiec mogę polecić. Rogatec nie znam, wiec się nie wypowiem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2021 21:54

Według mnie to dobrze że GM nie prowadzi przez Cvetlin, ruch tam powinien być przez to sporo mniejszy.
sarniak11
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) sarniak11 » 22.07.2021 21:57

Ok cali zjechać na Spielfield, potem mureck - lenart- ptuj- cvetlin ? A jak tamtędy droga ? Kreta , waska , co.chwile wioski czy się leci spoko??:)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 22.07.2021 22:03

sarniak11 napisał(a):Ok cali zjechać na Spielfield, potem mureck - lenart- ptuj- cvetlin ? A jak tamtędy droga ? Kreta , waska , co.chwile wioski czy się leci spoko??:)

Leci się bardzo spoko. :idea:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.07.2021 00:00

sarniak11 napisał(a):Witam, jutro lece na Cro , dlaczego z okolicy Spielfield jedziecie na Mureck-potem Cvetlin ?
Mi navi prowadzi od spielfield w dół, obok Mariboru i potem na przejście w Rogatec??

Ktoredy sprawdzone???

I tak właśnie powinieneś jechać. Nie rozumiem, po co ze Spielfeld jechać na Mureck - przecież to robienie dodatkowych km, w dodatku po gorszych drogach.

Šentilj-Pesnica-Maribor-Rogatec-Durmanec.
wildthink
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildthink » 23.07.2021 10:16

Marsallah napisał(a):
sarniak11 napisał(a):Witam, jutro lece na Cro , dlaczego z okolicy Spielfield jedziecie na Mureck-potem Cvetlin ?
Mi navi prowadzi od spielfield w dół, obok Mariboru i potem na przejście w Rogatec??

Ktoredy sprawdzone???

I tak właśnie powinieneś jechać. Nie rozumiem, po co ze Spielfeld jechać na Mureck - przecież to robienie dodatkowych km, w dodatku po gorszych drogach.

Šentilj-Pesnica-Maribor-Rogatec-Durmanec.


Czy trasa powinna wyglądać tak?
https://goo.gl/maps/tBXLoJNcp6D8SxoR8
Czy nie korkuje się zjazd 228 samochodami jadącymi główną trasą, bo na dzisiejszej mapie dużo już nie brakowało wg GM?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2021 11:56

To ta trasa ale o niej już była wielokrotnie mowa.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.07.2021 15:47

wildthink napisał(a):
zy trasa powinna wyglądać tak?
https://goo.gl/maps/tBXLoJNcp6D8SxoR8
Czy nie korkuje się zjazd 228 samochodami jadącymi główną trasą, bo na dzisiejszej mapie dużo już nie brakowało wg GM?

Z tym przejściem jest ciekawa sprawa, bo ja nim przejeżdżałem w poprzednia środę ok. godz. 18-tej i było kompletnie puste.
Ale mój syn nadjechał na nie o tej samej porze w ostatni piątek i na jego oczach całe przejście kompletnie się zakorkowało.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 341
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone