Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2021 16:12

Patrząc na mapę to teraz także jest zakorkowane.
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 23.07.2021 19:11

Chris_M napisał(a):
wildthink napisał(a):
zy trasa powinna wyglądać tak?
https://goo.gl/maps/tBXLoJNcp6D8SxoR8
Czy nie korkuje się zjazd 228 samochodami jadącymi główną trasą, bo na dzisiejszej mapie dużo już nie brakowało wg GM?

Z tym przejściem jest ciekawa sprawa, bo ja nim przejeżdżałem w poprzednia środę ok. godz. 18-tej i było kompletnie puste.
Ale mój syn nadjechał na nie o tej samej porze w ostatni piątek i na jego oczach całe przejście kompletnie się zakorkowało.

Może to "zasługa" GM, że nie można wyznaczyć trasy przez Cvetlin
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 23.07.2021 19:17

No właśnie dlazego GM nie pokazuje drogi prze Cvetlin? Jeszcze kilka dni temu niebylo problemu. Jeszcze się raz upewnie jest otwarte ktoś potwierdza ? Jechał dziś
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 23.07.2021 20:25

Przed zjazdem na Ilz jest remont, trzeba się trzymać prawego pasa żeby go nie przejechać.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 23.07.2021 20:34

Dzięki za info. Jedziesz do czy z CRO?
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 23.07.2021 20:38

do CRO
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 23.07.2021 21:11

Tomy Lee napisał(a):Czy w ostatnich dniach jechał ktoś przez Ormoż -Varażdin? Większość wpisów dotyczy Cvetlin a ja się wybieram w niedzielę i nie wiem czy nic się nie zmieniło. Dochodzą do mnie jakieś sprzeczne informacje jakoby wstrzymano ruch na niektórych "mniejszych" granicach na Istrii - chyba, że ktoś próbował na przejściu dla lokalsów to dlatego go odesłali na inne przejście. :roll:

ja dziś przekraczałem to przejście. powiem tak, poszło ekspresem :) żona chyba nie zdążyła zredukować do jedynki...
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 24.07.2021 12:16

Cvetlin działa w obie strony. GM każe objeżdzać ale nie sugerujcie się tym.Właśnie wjechałam do słowenii.
Pusto, a macelji stoi.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 24.07.2021 14:11

Macelj stoi, bo oblegają go miłośnicy podróży w sobotę :lol:
Harmonista
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Harmonista » 24.07.2021 15:07

Czy te małe przejścia działają też w nocy? Będę przejeżdżał ok 4.00 i zastanawiam się czy wybrać drogę Trate - Cvetlin czy może bezpieczniejsza na noc jest z Gersdorf do Đurmanec?
wildthink
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildthink » 24.07.2021 16:57

Harmonista napisał(a):Czy te małe przejścia działają też w nocy? Będę przejeżdżał ok 4.00 i zastanawiam się czy wybrać drogę Trate - Cvetlin czy może bezpieczniejsza na noc jest z Gersdorf do Đurmanec?

Cvetlin (czyli Leskovec) czynny 24h
https://cromania.pl/korki-na-granicy-ch ... ak-ominac/
Też jadę o tej porze, mam zamiar kierować się na to właśnie przejście. Słowenię chcę objechać bokiem już od zjazdu w Ilz przez Mureck. Szerokiej drogi.
wildthink
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildthink » 24.07.2021 17:01

Marsallah napisał(a):Macelj stoi, bo oblegają go miłośnicy podróży w sobotę :lol:

Natomiast niedzielne poranki (4:00 - 6:00) zazwyczaj bywały dosyć przejezdne, ale teraz to do końca nie wiadomo.
Mago
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mago » 25.07.2021 14:04

Mam dwa pyt odnośnie trasy.
Spanie mam w Słowenii w Jiršovci , czy zjeżdzać zjazdem 226 Gersdorf przez Mureck , Lenart, czy lepiej zjazdem 228 i potem Zgornje Partinje (to jest najkrótsza trasa).
Pyt 2 Potem kieruję się w Chorwacji do Ploce. Na które przejście z tego Jiršovci się mam kierować, aby tez potem szybko wjechać na autostradę w Cro. Przejeżdżać będę za 2 tyg z soboty na niedzielę rano. Dobrze kombinuje że powinno to być Cvetlin ?Pomoże ktoś?
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 25.07.2021 16:40

Pyt. nr 1 - ja jeździłam zawsze przez 226 Mureck Lenart i można pysznie zjeść w Sivej Czapli Trnovska vas 44, ale myślę, że i druga trasa jest ok. Różnica w czasie pewnie niewielka.

Pyt. nr 2 - ja zawsze jechałam przez Cvetlin (w tym roku też tak planuję) i wjazd na autostradę w Chorwacji na węźle Durmanec omijając płatne drogi w Słowenii.
Pozdrawiam
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 25.07.2021 18:25

marynamaj napisał(a):Pyt. nr 2 - ja zawsze jechałam przez Cvetlin (w tym roku też tak planuję) i wjazd na autostradę w Chorwacji na węźle Durmanec omijając płatne drogi w Słowenii.
Pozdrawiam


Czemu dopiero Durmanec? Jadac przez Cvetlin GM kieruje na autostradę chyba na pierwszy węzeł zaraz przy granicy. Polecacie czy lepiej dalej wjechać?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 342
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone