Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O tym jak to w czerwcu na Hvarze bywa...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.07.2017 11:46

to wskakujmy na ulepszonego i upiększonego Uninurka i płyńmy :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 17.07.2017 12:24

Kempingowa miejscówka super, z doświadczenia znajomych wiem, że ciężko taką trafić.
Fajnie, ale zwodujmy już Uninurka... ;)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.07.2017 19:03

Boszsz, ale się wynudziłam :mrgreen: :wink:

Pływadło gotowe, czekam na przygody :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.07.2017 19:39

beatabm napisał(a):to wskakujmy na ulepszonego i upiększonego Uninurka i płyńmy :D


Pierwsza wycieczka już przed nami. :)

Magda O. napisał(a):Kempingowa miejscówka super, z doświadczenia znajomych wiem, że ciężko taką trafić.
Fajnie, ale zwodujmy już Uninurka... ;)


Miejscówka marzenie- dosłownie. Jadąc na Lili o tym miejscu właśnie marzyłam. :hearts:
Uninurek już zwodowany i czeka na pierwsze dłuższe pływanie. :)

Katerina napisał(a):Boszsz, ale się wynudziłam :mrgreen: :wink:


No przecież mówiłam, że ta relacja to będą nudy i flaki z olejem. :twisted: :mrgreen:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 17.07.2017 19:58

Ja też, trochę spóźniony ale niezwykle zaciekawiony. Tym bardziej że wszystko wskazuje na to że w tym roku choć na jeden dzień się na hvarze pojawię:)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 17.07.2017 20:30

Melduję się i ja :) filmik jak zawsze superowy .Będę zaglądać.
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 17.07.2017 21:22

Wielką przyjemnością jest czytać Twoją relację, a zwłaszcza z miejsc ukochanych.
Pozdrawiam. Tomasz.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.07.2017 21:33

Filmik zacny, kolory wody też, czego chcieć więcej?
Szacunek za manualne zdolności A.

Będę oglądał! :)
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 17.07.2017 22:54

Widzę, że plaża w Gromin Dolac pod agawami odwiedzona :)
Pozdrawiam.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.07.2017 08:44

adrianek90 napisał(a):Ja też, trochę spóźniony ale niezwykle zaciekawiony. Tym bardziej że wszystko wskazuje na to że w tym roku choć na jeden dzień się na hvarze pojawię:)


Witam serdecznie. :)
Jeden dzień na Hvarze to stanowczo za mało ;), mam nadzieję, że Ci się spodoba.

andeo napisał(a):Melduję się i ja :) filmik jak zawsze superowy .Będę zaglądać.


Dzięki. :)

TomKinS napisał(a):Wielką przyjemnością jest czytać Twoją relację, a zwłaszcza z miejsc ukochanych.
Pozdrawiam. Tomasz.


Dzięki za miłe słowa. :)

tony montana napisał(a):Filmik zacny, kolory wody też, czego chcieć więcej?.
Szacunek za manualne zdolności A.


Hej Tony. :D
Fakt, potrafi takie rzeczy wyczarowywać. Czasami zajmuje mu to mnóstwo czasu, ale jak już robi, to robi. ;)

Damian78 napisał(a):Widzę, że plaża w Gromin Dolac pod agawami odwiedzona :)


Tak. Była na liście "do odhaczenia" i się udało... zresztą jak się później okazało to był jeden z nielicznych punktów, które udało nam się odhaczyć. :D
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 18.07.2017 08:58

Roxi napisał(a): Pierwsza wycieczka już przed nami. :)

Roxi napisał(a): Uninurek już zwodowany i czeka na pierwsze dłuższe pływanie. :)

I ...ile można czekać 8O :?:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.07.2017 10:27

krakusowa napisał(a):I ...ile można czekać 8O :?:


Już, już. :)

25 czerwca, niedziela: O pierwszych odwiedzinach na Šćedro.

Jak co rano zerkamy za płot i po pierwsze cieszymy oczy pięknym widokiem, a po drugie kontrolujemy poziom falowania Jadranu. ;)

Obrazek

Kilka dni przed naszym przyjazdem morze było jeziorem, bez jednej falki i było tak przez kilka dni. Niestety nic nie może wiecznie trwać i to dla nas Jadran zostawił te większe ( bywało, że były naprawdę bycze!) i mniejsze fale. Za to temperatura wody miło nas zaskoczyła, bo dochodziła nawet do 25 stopni. 8O Śmiało mogę powiedzieć, że jeszcze nigdy nie trafiłam na tak ciepłą wodę jak w tym roku. Nawet podczas nurkowania nie marzłam, a to zdarza się u mnie bardzo rzadko. ;)

Na pierwszą dłuższą wycieczkę postanowiliśmy wybrać się na Šćedro. Nie za blisko, nie za daleko… tak w sam raz. Żeby trochę urozmaicić wycieczkę zaliczyliśmy jeszcze Lukavci, czyli Mewie Wyspy … czyli dwa białe placki widziane z kampu. :D
Mewie Wyspy, to oczywiście nasza nazwa. Tak nam się one kojarzą i tak na nie mówimy. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pisklaki. :)

Obrazek

Stamtąd płyniemy prościutko na Šćedro, do zatoki Mostir (lub Moster)... oczywiście do baru na piwko. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę dodatkowych informacji o wyspie. Dodatkowych, bo trochę pisałam już o niej tutaj w 2015 i tutaj w 2016 ;).

” Nazwa Šćedro pochodzi ze starego słowiańskiego słowa Šćedrota, co oznacza: piękne lub wspaniałe. W czasach rzymskich wyspa znana była jako Tauris, pod administracją Austrii nosiła nazwę Torcola.

Na wyspie można zobaczyć częściowo dobrze zachowane ruiny klasztoru dominikańskiego. Mnisi dominikańscy opuścili klasztor około końca XVIII wieku. Prawdopodobnie z powodu częstych odwiedzin piratów.

Zaopatrzenie w wodę pochodzi z wód gruntowych, a dodatkowo woda deszczowa jest zbierana w cysternach. Ten sposób dostarczania wody był używany przez długi czas.

Przed II wojną światową Pave Kordić senior i jego żona Ljubica wyłożyli kamienne mury otaczające winnice i gaje oliwne na polach. Było to pracochłonne dzieło przy użyciu prostych narzędzi, większość pracy wykonywano rękami.
Rodzina Kordić mieszka na wyspie od początku XX wieku. Są jedyną rodziną, która żyje tam niemalże przez cały rok.”


Zanim jednak trafimy do zatoki Moster opływamy zatokę Lovisce, która jest znacznie bardziej komercyjna. Jest to zatoka z kotwicowiskiem, często odwiedzana przez jachty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla nas, wakacyjnych odludków bar w zatoce Moster jest idealny, lubimy jego leniwą atmosferę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Robimy jeszcze baaardzo krótki spacer w kierunku klasztoru. Dwa lata temu dosyć dokładnie go obeszliśmy, więc tym razem oglądamy go tylko z dołu, na szybko. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wsiadamy do Uninurka i ruszamy w kierunku plaży z agawami.

Obrazek

Oczywiście... ciąg dalszy nastąpi. :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.07.2017 10:38

Jak tam pięknie! :hearts:



Jeszcze równo miesiąc... :roll:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.07.2017 12:07

CROnikiCROpka napisał(a):Jak tam pięknie! :hearts:
Jeszcze równo miesiąc... :roll:


Czuję wszechogarniającą mnie zazdrość. :mrgreen:
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 18.07.2017 13:27

Przyłączam się do relacji. W przyszłym roku może wybiorę się na Hvar. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
O tym jak to w czerwcu na Hvarze bywa... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone