Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O tym jak to w czerwcu na Hvarze bywa...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 19.07.2017 17:02

Roxi napisał(a):
Olo napisał(a):i tu pojawia się pytanie - czy na tym kempingu można pojawić się z przyczepą i czy ta wspaniała "Wasza" miejscówka nadaje sie do tego ?
właśnie czy na tym kampie są parcele czy poprostu miejsca nie wydzielone i jak tro działa - widzę że cennik prosty - za osobę tyle i basta plus prąd .. łatwo liczyć


AniaJ. napisał(a):Byliśmy na Lili dwa razy i przyczep nie widziałam, poza jedną którą mieszkała tam na stałe. Miejscówki bezpośrednio nad klifem to już na pewno nie dla przyczepy. Lili raczej z namiotem.


O tunel Pitve bym się nie martwiła, przez tunel spokojnie przejeżdża duży dostawczy Mercedes. Od biedy na Lili można przyjechać szutrówką z Hvaru.
Przyczepa na kampie tak, ale trzeba liczyć się z tym, że wyjazd może sprawić trochę trudności, bo jest baaaardzo stromo. Nasz szaranik jest słaby na podjazdach i przy takim załadunku z jakim jedziemy do Cro, to zawsze przy wyjeździe trochę nam koła boksują. ;)
Jeżeli chodzi o "nasze" miejsce, to jest ono bardziej dla namiotów, w grę wchodzi ewentualnie VW w stylu T4. Takich przerobionych na ala campery T4 i T5 na Lili zawsze jest sporo.
Rok temu na Lili przyjechał jeden camper- byli rozłożeni w najwyższych partiach, ale w tym roku nie widzieliśmy tam ani jednego.

Na Lili nie ma ścisłych parcelek. Naturalnie można się zorientować gdzie leży granica danej miejscówki. ;)


dziękuję za informacje - cóż trzeba będzie wrócić do korzeni i z namiotem sie wybrać ... to też opcja :)
ale to za rok w tym roku przyczepa jedzie na wakacje z nami - już jej obiecaliśmy i do połowy spakowaliśmy :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.07.2017 17:24

CROnikiCROpka napisał(a):
Roxi napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Jak tam pięknie! :hearts:
Jeszcze równo miesiąc... :roll:


Czuję wszechogarniającą mnie zazdrość. :mrgreen:


Ja to Wam tego Uninurka zazdroszczę ;)

Ja również zazdroszczę Uninurka, dzisiaj na plaży rozmawialiśmy z A. jak fajnie byłoby popływać takim sprzętem do dzikich i niedostępnych pieszo plaż :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 19.07.2017 20:17

Roxi, wyjątkowo pusta była plaża z agawami :) To chyba wina = zaleta czerwca. My byliśmy w lipcu (ok. 10 VII) to bywało, że na plaży naraz było około 20 dorosłych.
W "jaskini" pod agawą wypoczywała, a prawie jakby mieszkała :) chorwacka rodzinka z dzieciakami. Byli to miejscowi, którzy kąpali się (w sensie myli płynami i szamponami), golili i prali w Jadranie :) Trzeba przyznać, że słona woda się nie pieni ;)

Ale plaża rzeczywiście super :) i dojazd z lądu jest (dla nieposiadających pływadeł) :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.07.2017 21:05

borsalino4 napisał(a):ej Roxi
o winie w Bojanic mi powiedziałaś, ale o kolacji i super kucharzu juz nie :evil:
czyżby za rok trzeba tam wracać?


Będzie po co wracać. :D

Adek99 napisał(a):Plaża z agawami piękna, fajnie sobie ją przypomnieć. Uninurek z nowym wyposażeniem prezentuje się bojowo ;).


Prezentuje się bojowo, a to taki łagodny gumiak. ;)

Olo napisał(a):ale to za rok w tym roku przyczepa jedzie na wakacje z nami - już jej obiecaliśmy i do połowy spakowaliśmy :)


Jak już jej obiecaliście, to nie można tak zmieniać zdania z dnia na dzień. Obrazi się i tyle z tego będzie. :)

figusek napisał(a):Ja również zazdroszczę Uninurka, dzisiaj na plaży rozmawialiśmy z A. jak fajnie byłoby popływać takim sprzętem do dzikich i niedostępnych pieszo plaż :D


Pewnie dlatego, że mamy Uninurka, to jeździmy kolejny raz w to samo miejsce. Zawsze jest jakaś nowa plaża albo zatoczka do odwiedzenia i opływania.

Goniaa napisał(a):W "jaskini" pod agawą wypoczywała, a prawie jakby mieszkała :) chorwacka rodzinka z dzieciakami. Byli to miejscowi, którzy kąpali się (w sensie myli płynami i szamponami), golili i prali w Jadranie :) Trzeba przyznać, że słona woda się nie pieni ;)


Co Ty mówisz! 8O
Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić, jakoś tak nie bardzo... :roll:
Jedną z wielu zalet czerwcowej Chorwacji jest właśnie mniejsza ilość ludzi na plażach, w miasteczkach i na kampach. Bardzo się cieszę, że w tym roku nam ten czerwiec wypalił. :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.07.2017 22:52

Kochani, pewnie milion razy było to pytanie, ale walę prosto z mostu: jak z lądu na tą plażę z agawami się dostać? :hut:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 19.07.2017 23:26

Roxi napisał(a):
m@rek napisał(a):czyli jest po co wracać :D
za rok w tym samym miejscu o tym samym czasie :?:
m@rek
Jest po co wracać i... za rok w tym samym miejscu o tym samym czasie. :D

w takim razie może w przyszłym roku uda się spotkać na festiwalu :wink:
pozdrawiam
m@rek
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 20.07.2017 00:13

Jest czwartek a kolacji nie ma 8O
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 20.07.2017 07:45

słoma79 napisał(a):Jest czwartek a kolacji nie ma 8O

Nie ma, bo chodziło o środę 28 czerwca, a Roxi jest z relacją w niedzielę 25 czerwca :wink:
Do kolacji u Borko trzeba będzie pewnie poczekać jeszcze kilka odcinków :)
Warto jednak, bo i sama kolacja i atmosfera była przepyszna :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.07.2017 08:22

CROnikiCROpka napisał(a):Kochani, pewnie milion razy było to pytanie, ale walę prosto z mostu: jak z lądu na tą plażę z agawami się dostać? :hut:


Hmmm... ja to nie mam zielonego pojęcia, ale na pewno ktoś odpowie. 007man może pomoże? :)

m@rek napisał(a):w takim razie może w przyszłym roku uda się spotkać na festiwalu :wink:


Może. :)
Byliśmy w tym roku na festiwalu, ale stanowczo za wcześnie, bo około godziny 17. Wieczorem musiało tam być magicznie.

słoma79 napisał(a):Jest czwartek a kolacji nie ma 8O


:twisted: :mrgreen:

007man napisał(a):Nie ma, bo chodziło o środę 28 czerwca, a Roxi jest z relacją w niedzielę 25 czerwca :wink:


No właśnie. :oczko_usmiech:

007man napisał(a):Warto jednak, bo i sama kolacja i atmosfera była przepyszna :D


Tylko czy ja znajdę jakieś odpowiednie (normalne) zdjęcia?! :smo: :mrgreen:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 20.07.2017 08:39

CROnikiCROpka napisał(a):Kochani, pewnie milion razy było to pytanie, ale walę prosto z mostu: jak z lądu na tą plażę z agawami się dostać? :hut:

jedzie się w kierunku Gromin Dolac szutrowa droga. caaaly czas prosto. droga nie jest rewelacyjna ale od kilku tygodni lepsza, ponieważ jak pisałem niedawno byłem świadkiem jak maszyny tam pracowały nad poprawą nawierzchni
dojeżdża się do mikro placu. potem w prawo pieszo około 200 metrów w dół
nawigacje w telefonie można ustawić ma Cast Away
to chyba ta...
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.07.2017 08:40

25 czerwca, niedziela: O błyskawicach.

Tak. Błyskawice będą miały osobny odcinek w relacji. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widzieliśmy.
Siedzimy sobie spokojnie na leżaczkach, leniwie popijając winko, a tu nagle błysk. Jeden, drugi...dziesiąty, błyska tak z prawej strony, za drzewami.
Pytam A. czy widzi i co to jest, on mi na to, że ktoś chyba robi zdjęcia z lampą... taaaa już po chwili wiedzieliśmy, że to burza gdzieś w oddali daje taki pokaz. Na szczęście była na tyle daleko, że nie było słychać grzmotów, więc strachu większego też nie było. Gdyby to przyszło na Hvar, na kamp, to byłaby niezła masakra. 8O
Jedna błyskawica po drugiej, czasami równocześnie. Wzdłuż, w poprzek i na skos. Coś niesamowitego.
Najpierw podziwialiśmy to wszystko z poziomu kampu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale stwierdziliśmy, że lepiej będzie widać z dołu. :) Było już późno, ale zebraliśmy się w sobie i poszliśmy nad brzeg morza podziwiać spektakl, oczywiście z aparatem. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Musicie wybaczyć mi tą ilość zdjęć, ale wyglądało to niesamowicie... niebo od błyskawic było jasne. Nigdy czegoś takiego nie widziałam i zdecydowanie nie chciałabym zobaczyć z bliższej odległości. ;)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 20.07.2017 08:43

widziałem tę burzę z tarasu w apartamencie w Baska Voda
mam podobne odczucia ze ostatnio coś takiego widziałem jak byłem dzieckiem
myślałem jednak ze ona nad Hvarem była. ..
na drugi dzień moje dzieci pytaja; a dziś tez będzie taka burza?:)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 20.07.2017 08:58

Trochę mnie poniosło z tą kolacją...pewnie dlatego, że akurat byłem głodny :mrgreen: no nic poczekam na 28 :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 09:28

CROnikiCROpka napisał(a):Kochani, pewnie milion razy było to pytanie, ale walę prosto z mostu: jak z lądu na tą plażę z agawami się dostać? :hut:

Wszystkie znaki na niebie mówią,że to TA
https://www.google.pl/maps/@43.1273265, ... a=!3m1!1e3
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 20.07.2017 09:50

Jak Wam się udało takie zdjęcia zrobić... Super ujęcia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
O tym jak to w czerwcu na Hvarze bywa... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone