Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O tym jak to w czerwcu na Hvarze bywa...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.07.2017 16:19

Roxi napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Jak tam pięknie! :hearts:
Jeszcze równo miesiąc... :roll:


Czuję wszechogarniającą mnie zazdrość. :mrgreen:


Ja to Wam tego Uninurka zazdroszczę ;)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 18.07.2017 18:42

Roxi napisał(a):... zresztą jak się później okazało to był jeden z nielicznych punktów, które udało nam się odhaczyć. :D

czyli jest po co wracać :D
za rok w tym samym miejscu o tym samym czasie :?:
m@rek
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 18.07.2017 19:23

Roxi napisał(a):Wsiadamy do Uninurka i ruszamy w kierunku plaży z agawami.


Mmmm... plaża z agawami! 8O Jest piękna. Również moczyliśmy tam odwłoki - tylko kilkanaście dni przed Wami. :wink:
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 18.07.2017 22:46

Plaża z agawami! To kolejny raz, kiedy czytam o takich cudach widzianych tylko z morza. Chyba trzeba kupić kajak lub ponton. A wtedy wakacje w Cro. przybierają inny wymiar :P
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.07.2017 08:17

m@rek napisał(a):czyli jest po co wracać :D
za rok w tym samym miejscu o tym samym czasie :?:
m@rek


Jest po co wracać i... za rok w tym samym miejscu o tym samym czasie. :D

pawel silesia napisał(a):Mmmm... plaża z agawami! 8O Jest piękna. Również moczyliśmy tam odwłoki - tylko kilkanaście dni przed Wami. :wink:


Potwierdzam... piękna! :)

TomKinS napisał(a):Plaża z agawami! To kolejny raz, kiedy czytam o takich cudach widzianych tylko z morza. Chyba trzeba kupić kajak lub ponton. A wtedy wakacje w Cro. przybierają inny wymiar :P


Plaża z agawami jest dostępna także z lądu, więc nic straconego. ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.07.2017 10:31

25 czerwca, niedziela: O plaży z agawami.

Plaża z agawami znajduje się w okolicy Gromin Dolac. Wiele razy przepływaliśmy obok niej, ale jakoś nigdy nie postawiliśmy na niej stopy. Najwyższy czas to zmienić. Plaża została zapisana na liście "do odhaczenia" i udało nam się ją zaliczyć...jako jedną z nielicznych rzeczy z listy. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Agawy robią wrażenie.

Obrazek

Gumiak pierwszą wycieczkę znosi bardzo dzielnie. :)

Obrazek

Obrazek

Czas wracać.
Płyniemy sobie powolutku w niedużej odległości od brzegu i nagle widzimy, że ktoś nam macha. Oczywiście odpowiadamy na pozdrowienia... ogromnie się zdziwiliśmy, kiedy oprócz machania usłyszeliśmy jeszcze coś takiego: "pani Roxi, pani Roxi, uninurek". To przecież nasi croplowcy. :mrgreen:
Zamieniliśmy parę słów i nie mogliśmy uwierzyć w takie spotkanie. :)

W drodze powrotnej cumujemy jeszcze przy Bojanić Bad i idziemy na poszukiwanie Borko, u którego chcemy zamówić kolację.

Obrazek

Obrazek

Długo wspominaliśmy ucztę, którą przygotował nam rok temu (dzięki Tomku :)) i w tym roku kolacja u Borko była kolejną rzeczą na naszej liście.:hearts: Tak się złożyło, że na Lili poznaliśmy i Teresę i Leszka i Brygidę i Waldka, więc kolacja była zaplanowana na 6 osób.
Znalezienie najlepszego kucharza na Hvarze nie zajęło nam zbyt dużo czasu i nie mogło być inaczej... menu ustalaliśmy przy pysznym białym winie. :twisted:

Obrazek

To była bardzo fajna wycieczka, zrobiliśmy 38 kilometrów i na pokładzie spędziliśmy 3 godziny i 30 minut. :)

Obrazek

To jeszcze jednak nie koniec niedzielnych odcinków. ;)
Ostatnio edytowano 19.07.2017 11:54 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.07.2017 10:37

Podoba mi się ta plaża z agawami, dopisuję ją do tegorocznych miejsc, może odwiedzę? :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 19.07.2017 10:41

Plaża suuuper!
Tak sobie myślę, marzę i planuję: może uda się pojechać na Hvar w przyszłym roku? 9 razy w Chorwacji, ani razu na Hvarze, wstyd! :oops:
Chyba w 2014 roku prawie zarezerwowałam miejscówkę w Bojanic Bad. wciąż mam namiary... :wink:
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 19.07.2017 12:39

wspaniała relacja i piekne zdjęcia, ale miejsce na kampingu macie zawodowe ... wspaniałe :)


i tu pojawia się pytanie - czy na tym kempingu można pojawić się z przyczepą i czy ta wspaniała "Wasza" miejscówka nadaje sie do tego ?
właśnie czy na tym kampie są parcele czy poprostu miejsca nie wydzielone i jak tro działa - widzę że cennik prosty - za osobę tyle i basta plus prąd .. łatwo liczyć

pozdrawiam i czekam na ciag dalszy
:)
zuczek24
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 30.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuczek24 » 19.07.2017 13:10

Piękne zdjęcia!!!
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.07.2017 13:16

A ja czekam na tą kolację :lol:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 19.07.2017 13:51

Olo napisał(a):wspaniała relacja i piekne zdjęcia, ale miejsce na kampingu macie zawodowe ... wspaniałe :)


i tu pojawia się pytanie - czy na tym kempingu można pojawić się z przyczepą i czy ta wspaniała "Wasza" miejscówka nadaje sie do tego ?
właśnie czy na tym kampie są parcele czy poprostu miejsca nie wydzielone i jak tro działa - widzę że cennik prosty - za osobę tyle i basta plus prąd .. łatwo liczyć

pozdrawiam i czekam na ciag dalszy
:)


Zależy jaka przyczepa: pamiętaj o tunelu Pitve-Zavala :wink: po drodze do Jagodnej.

Byliśmy na Lili dwa razy i przyczep nie widziałam, poza jedną którą mieszkała tam na stałe. Miejscówki bezpośrednio nad klifem to już na pewno nie dla przyczepy. Lili raczej z namiotem.
Chyba, że coś się zmieniło...Roxi na pewno prostuje, bo my byliśmy tam w 2005 i 2009, a w 2014 z wizytą jednodniową :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.07.2017 14:17

beatabm napisał(a):Podoba mi się ta plaża z agawami, dopisuję ją do tegorocznych miejsc, może odwiedzę? :D


Polecam. Ładnie tam. :)

Magda O. napisał(a):Chyba w 2014 roku prawie zarezerwowałam miejscówkę w Bojanic Bad. wciąż mam namiary... :wink:


Bardzo dobry wybór. To znaczy jest tam trochę pod górkę, ale można się przyzwyczaić. :D

Olo napisał(a):i tu pojawia się pytanie - czy na tym kempingu można pojawić się z przyczepą i czy ta wspaniała "Wasza" miejscówka nadaje sie do tego ?
właśnie czy na tym kampie są parcele czy poprostu miejsca nie wydzielone i jak tro działa - widzę że cennik prosty - za osobę tyle i basta plus prąd .. łatwo liczyć


AniaJ. napisał(a):Byliśmy na Lili dwa razy i przyczep nie widziałam, poza jedną którą mieszkała tam na stałe. Miejscówki bezpośrednio nad klifem to już na pewno nie dla przyczepy. Lili raczej z namiotem.


O tunel Pitve bym się nie martwiła, przez tunel spokojnie przejeżdża duży dostawczy Mercedes. Od biedy na Lili można przyjechać szutrówką z Hvaru.
Przyczepa na kampie tak, ale trzeba liczyć się z tym, że wyjazd może sprawić trochę trudności, bo jest baaaardzo stromo. Nasz szaranik jest słaby na podjazdach i przy takim załadunku z jakim jedziemy do Cro, to zawsze przy wyjeździe trochę nam koła boksują. ;)
Jeżeli chodzi o "nasze" miejsce, to jest ono bardziej dla namiotów, w grę wchodzi ewentualnie VW w stylu T4. Takich przerobionych na ala campery T4 i T5 na Lili zawsze jest sporo.
Rok temu na Lili przyjechał jeden camper- byli rozłożeni w najwyższych partiach, ale w tym roku nie widzieliśmy tam ani jednego.

Na Lili nie ma ścisłych parcelek. Naturalnie można się zorientować gdzie leży granica danej miejscówki. ;)

zuczek24 napisał(a):Piękne zdjęcia!!!


Dzięki. :)

Beata W. napisał(a):A ja czekam na tą kolację :lol:


Kolacja zamówiona na środę. :)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 19.07.2017 14:25

ej Roxi
o winie w Bojanic mi powiedziałaś, ale o kolacji i super kucharzu juz nie :evil:
czyżby za rok trzeba tam wracać?
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 19.07.2017 15:08

Plaża z agawami piękna, fajnie sobie ją przypomnieć. Uninurek z nowym wyposażeniem prezentuje się bojowo ;).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
O tym jak to w czerwcu na Hvarze bywa... - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone