Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niezatapialny sen: Nurkowanie od A do Z. Lodowe ostatki.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 24.05.2012 10:13

longtom napisał(a):
Roxi napisał(a):Popołudnie spędziliśmy w Porecu, ...


Już chciałem napisać, jakie ładne, nastrojowe zdjęcia Rovinja w popołudniowym słońcu. A tu się okazuje, że koło 14 je robiłaś.
Chyba z balansem bieli ma kłopot Twój aparat. (zimą też miałaś taki beżowy śnieg)

Ja bym zaryzykował tezę, że pewnie tak to wyglądało.

Obrazek

Sorry, znikam, serdeczne pzdr :wink:

A Rovinj w "promieniach zachodzącego słońca" bardzo ładny. :D


Dokładnie tak pomyślałam, że to późne popołudniowe zachodzące słoneczko. Zdjęcia zachwycają. Może taki był zamysł autora gdy dobierał nie automatyczny balans bieli. Czasami dodatkowa magenta mocno mi przeszkadza - pentax tak niestety ma ale w tym wypadku różowe chmurki mi pasują.
To jedno z tych które mogłyby za moim monitorem na ścianie wisieć.
Roxi napisał(a):
Obrazek



Aż trudno uwierzyć, że bujało :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.05.2012 10:21

Lidia K napisał(a):To jedno z tych które mogłyby za moim monitorem na ścianie wisieć.


To też jedno z moich ulubionych :)

Lidia K napisał(a):Aż trudno uwierzyć, że bujało :D


:)
Tutaj już był spokój.
Najgorzej było na otwartym morzu, później im bliżej lądu, tym fale były mniej uciążliwe ;)
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 24.05.2012 12:09

Nadrabiam zaległości forumowe, zaczęłam od nurkowania. Podobało mi się.

Pozdrawiam serdecznie
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.05.2012 21:26

Tak sobie pomyślałem, że ... pewnie masz takie coś w planach :D

Pozdrawiam
morphias
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2011
Roxi help!

Nieprzeczytany postnapisał(a) morphias » 29.05.2012 00:29

Witam, jestem dość początkującym cromaniakiem i dlatego mam mnóstwo pytań dotyczących przede wszystkim nurkowania w tym pięknym kraju jakim bez wątpienia jest Chorwacja, czy mógłbym prosić o jakiś kontakt mejlowy ew przez forum, albo miejsca gdzie mogę przedstawić listę pytań? oczywiście z góry dziękuję! :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 29.05.2012 09:08

Aguha napisał(a):Nadrabiam zaległości forumowe, zaczęłam od nurkowania. Podobało mi się.

Pozdrawiam serdecznie


W takim razie bardzo mi milo :)

weldon napisał(a):Tak sobie pomyślałem, że ... pewnie masz takie coś w planach


Oj takich planów to ja nie mam. Nie chcę za bardzo komentować tego artykułu, bo musiałabym wyrazić słowa krytyki ;)

morphias napisał(a):Witam, jestem dość początkującym cromaniakiem i dlatego mam mnóstwo pytań dotyczących przede wszystkim nurkowania w tym pięknym kraju jakim bez wątpienia jest Chorwacja, czy mógłbym prosić o jakiś kontakt mejlowy ew przez forum, albo miejsca gdzie mogę przedstawić listę pytań? oczywiście z góry dziękuję!


Witam serdecznie :)
Listę pytań spokojnie można przedstawić tutaj, może odpowiedzi jeszcze się komuś przydadzą.

Jak tylko skończę opisywać czwartkowe zwiedzanie, to zapraszam na nurkowanie w jaskiniach i grotach.
morphias
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2011
Lista pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) morphias » 29.05.2012 16:34

No i super no to jedziemy :)

1. Czy na wyspie Rab i okolicach dozwolone jest nurkowanie samodzielne? Tzn, nie tyle solo co kilku nurków ale nie z lokalnym Diving Centre?
2.Czy magiczne 40m to maksymalna dozwolona głębokość?
2a. jeśli tak to czy podczas ew. kontroli na wodzie są sprawdzane komputery w celu weryfikacji?
3.Czy w każdym DC można wykupić zezwolenie na nurkowanie w cro?
4.Czy oprócz bojki (bojki z oświetleniem w nocy) i ew. flagi DAN coś jeszcze potrzebne jest do oznaczenia miejsca nurkowania?


z góry dziękuję za odpowiedź
:wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Lista pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.05.2012 07:03

morphias napisał(a):No i super no to jedziemy :)


Jedziemy :lol:

morphias napisał(a):1. Czy na wyspie Rab i okolicach dozwolone jest nurkowanie samodzielne? Tzn, nie tyle solo co kilku nurków ale nie z lokalnym Diving Centre?


W Chorwacji można nurkować "samemu", ale wtedy trzeba mieć wykupione odpowiednie pozwolenie.

morphias napisał(a):2.Czy magiczne 40m to maksymalna dozwolona głębokość?
2a. jeśli tak to czy podczas ew. kontroli na wodzie są sprawdzane komputery w celu weryfikacji?


Magiczna głębokość 40m dotyczy nurkowania na powietrzu i rzeczywiście może się tak zdarzyć, że sprawdzą Ci komputer. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, ale Artur był kiedyś świadkiem, jak w Czarnogórze drapnęli nurków bez pozwolenia i skonfiskowali sprzęt.

morphias napisał(a):3.Czy w każdym DC można wykupić zezwolenie na nurkowanie w cro?


Pozwolenie można wykupić w kapitanacie portu i kosztuje 350 euro za rok.
Jeżeli nurkujesz z bazą nurkową, kupno pozwolenia oczywiście odpada.

morphias napisał(a):4.Czy oprócz bojki (bojki z oświetleniem w nocy) i ew. flagi DAN coś jeszcze potrzebne jest do oznaczenia miejsca nurkowania?


Takie zabezpieczenie powinno wystarczyć.

morphias napisał(a):z góry dziękuję za odpowiedź
:wink:


Proszę bardzo, mam nadzieję, że pomogłam.
Jeszcze wspomnę o tym, że w wielu miejscach jest zakaz nurkowania, dotyczy to wszystkich Parków Narodowych. Czasami można nawet nie wiedzieć, że już się jest na chronionym terenie.
Rosół
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Lista pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rosół » 30.05.2012 07:19

morphias napisał(a):
1. Czy na wyspie Rab i okolicach dozwolone jest nurkowanie samodzielne?
:wink:


Dodam jeszcze, że sporo terenów morskich jest wyłączonych z nurkowania, czyli po prostu jest tam zakaz nurkowania nawet dla posiadaczy indywidualnych pozwoleń.

Do terenów tych zaliczyć trzeba parki narodowe, szlaki wodne i miejsca połowów, więc trzeba mieć jeszcze wiedzę w tej materii.

No proszę, Roxi już to dopisała :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Lista pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 01.06.2012 13:15

Rosół napisał(a):No proszę, Roxi już to dopisała :wink:


Jak zawsze czujna i na posterunku :lol:


4 maj: Piątek- Banjol

W pobliżu Rovinj znajduje się malutka wysepka Banjol.
Pod wodą można natknąć się na cudowne jaskinie oraz tunele. Wszystkie te cuda można oglądać na głębokości od 5 do 15m, więc miejsce jak znalazł na luźne, przyjemne nurkowanie.

Banjole jest często określane jako najpiękniejsze miejsce do nurkowania w okolicy. Ściany grot pokryte są pięknymi, kolorowymi gąbkami. Praktycznie bez przerwy w nurkowaniu towarzyszą ławice ryb, często na dnie spotkać można skorpeny, trafia się też dużo krabów.

Gdzieś wyczytałam, że podczas nurkowania należy uważać na silne prądy. Tak się złożyło, że o tym jak silne mogą być prądy, przekonaliśmy się na własnej skórze ;)

Spotkanie w bazie i przygotowanie do wypłynięcia odbywało się bez komplikacji. Jedyne co mi się nie podobało, to fakt, że trzeba było się poubierać od góry do dołu i płynąć Ribem w pełnym sprzęcie.

Ciężko było się utrzymać jak podskakiwaliśmy na każdej fali, ale przynajmniej było śmiesznie, bo nie wiem dlaczego, ale tylko ja ześlizgiwałam się z krawędzi :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słodkiej wody nigdy dosyć :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hop do wody :)

Obrazek

Od razu można było wyczuć, że jest bardzo silny prąd. Trzeba było złapać się linki, poczekać przy niej na partnura i dopiero wtedy zacząć zanurzenie.

Obrazek

A to jak wyglądają podwodne groty i tunele pokażę w następnym odcinku :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Lista pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.06.2012 13:43

Roxi napisał(a):A to jak wyglądają podwodne groty i tunele pokażę w następnym odcinku :)


No nie :!: :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 01.06.2012 14:12

Trochę popływaliśmy...

Obrazek

Obrazek

Już po chwili znaleźliśmy pierwszą grotę.

Obrazek

Obrazek

Dopłynęliśmy do końca, obejrzeliśmy co było do oglądania i zawróciliśmy.

Obrazek

Obrazek

Po chwili trafiliśmy na tunele i tam mi się najbardziej podobało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzeba było jeszcze znaleźć drugą grotę.

Obrazek

Znaleźliśmy, ale tam mi się w ogóle nie podobało.

Obrazek

Obrazek

W środku panował niesamowity hałas, aż uszy chciało rozwalić :)
Na początku myślałam, że ktoś uderza butlą o sufit, ale okazało się, że to odgłos rozbijających się fal.
Nad nami była tafla wody, a nad nią sufit. Woda się rozbijała i niesamowicie huczało...

Tak czy siak, nie podobało mi się tam i chciałam jak najszybciej stamtąd uciec :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sufit:

Obrazek

Ufff...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest i skorpena... i to na ogórku :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nurkowanie powoli dobiegało końca.
Króciutki przystanek na 6m i można się było wynurzać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wynurzyliśmy się może z 15m od łodzi.
Wydawało sie, że machniemy kilka razy płetwami i już będziemy na miejscu. Okazało się, że prąd był tak silny, że machaliśmy płetwami jak szaleni, a do przodu posuwaliśmy się w tempie prawie że zerowym :roll:

:)

Obrazek

Obrazek

Wracamy cali i zdrowi z naszego ostatniego nurkowania w Chorwacji :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.06.2012 14:37

Roxi napisał(a):Trochę popływaliśmy...


Dzięki Tobie :!: :D

Ta meduza z "frędzelkami" najbardziej mi się podoba.

pzdr :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.06.2012 14:44

Roxi napisał(a):Obrazek


A ti-ti-ti-ti-malutki...


Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2012 15:09

Roxi-brawo.

Pozwolisz, że będę przemieszczał się na wodzie lub po lądzie.
Podwodne środowisko zostawiam pasjonatom i ....




rodowitym mieszkańcom głębin. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Niezatapialny sen: Nurkowanie od A do Z. Lodowe ostatki. - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone