Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niezatapialny sen: Nurkowanie od A do Z. Lodowe ostatki.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.04.2012 14:31

Baron jest jednym z najpiękniejszych wraków na Adriatyku- jeżeli można tak powiedzieć o wraku.

Był zbudowany jako pasażerski parowiec dla austriackiej marynarki handlowej. Obsługiwał podróżnych przede wszystkim z basenu Adriatyku.

W 1914 roku napłynął na minę morską i zatonął. Jego długość wynosi 84 metry. Leży na głębokości 40m, jego górne elementy rozpoczynają się już na 28m a burta na 36m.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.04.2012 14:50

Oglądałem ostatnio program o nurkowaniu w kamieniołomach, gdzieś pod Krakowem i mam wrażenie, że w tym tłumie to widziałem chyba jakieś twarze z twoich relacji :)


Swoją drogą, fajne miejsce i chyba popularne, bo pomimo, że wyglądało na to, że jest zimno, to sporo grup tam się kręciło.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.04.2012 08:24

Jeżeli kamieniołom i to pod Krakowem, to musiało to być tutaj

Jest to bardzo popularne nurkowisko.
Zdarzyło mi się tam nawet spotkać ekipę z bazy z Hańczy, gdzie spędziłam kilka nurkowych dni... tak że jak widać, kilometry i odległość nurkom niestraszne.
W końcu jak wiadomo- odległość to tylko liczba ;)

Ja już jestem na etapie planowania wyjazdu na Istrię, nie dość, że pod wodą jest tam cała masa ciekawych rzeczy, to jeszcze sam fakt spędzenia majówki w Cro jest niesamowity :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.04.2012 08:35

Zgadza się. Antonow tam zdaje się jest zatopiony.

Zazdraszczam ci majówki, bo ja swoją w tym roku ... w plenerze spędzę, ale bliżej. Dużo bliżej :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 12.04.2012 09:43

weldon napisał(a):Zgadza się. Antonow tam zdaje się jest zatopiony.

Zazdraszczam ci majówki, bo ja swoją w tym roku ... w plenerze spędzę, ale bliżej. Dużo bliżej :)

Ale do granicy daleko mieć nie będziesz. 8O
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.04.2012 09:48

Zdaje się, że będę jakoś tak okrakiem na granicy siedział ;)

Ale bardziej z głową w chmurach, niż pod wodą :D
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 12.04.2012 16:55

Jak zwykle połknąłem ciurkiem Twoją relację. Poruszasz takie struny, że nie można się oderwać od przewracania strony za stroną. Ledwie ochłonąłem po narciarskich wyczynach a tu taka bomba. Nie miałem okazji wcześniej pozachwycać się przepięknymi zdjęciami od Hańczy poczynając po podlodowe widoki. Wspaniała przygoda i mogę tylko achy i ochy tu wylać.
Próbowałem kiedyś nurkownia w Chorwacji. Pochwalę się, że mam za sobą przeszło trzy minutowe zejście na jakieś metr pięćdziesiąt. Nie dziwię się, że tak ciągnie cię do wody. Moje trzy minuty do dzisiaj rozpamiętuję. To jest niesamowite uczucie móc oddychać pod wodą jak ryba. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

Obrazek


Obrazek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.04.2012 20:26

tadeusz2 napisał(a):Obrazek

Czy to jest typowy, letni, strój nurka?

Coś czuje, że pozostanę fanem twojego nurkowania, Roxi i będę ci duuużo wierniej towarzyszył przez cały czas :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 12.04.2012 20:41

weldon napisał(a):
tadeusz2 napisał(a):Obrazek

Czy to jest typowy, letni, strój nurka?

Coś czuje, że pozostanę fanem twojego nurkowania, Roxi i będę ci duuużo wierniej towarzyszył przez cały czas :D


Do półtorej metra nie trzeba :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.04.2012 09:27

tadeusz2 napisał(a):Jak zwykle połknąłem ciurkiem Twoją relację. Poruszasz takie struny, że nie można się oderwać od przewracania strony za stroną. Ledwie ochłonąłem po narciarskich wyczynach a tu taka bomba. Nie miałem okazji wcześniej pozachwycać się przepięknymi zdjęciami od Hańczy poczynając po podlodowe widoki. Wspaniała przygoda i mogę tylko achy i ochy tu wylać.


Dzięki za miłe słowa :)
Aż się cieplej na sercu robi, jak się komuś spodoba, to co napiszę, pokażę...
Przygotowuję się teraz do nurkowego wyjazdu na Istrię, mało jest o nurkowych chorwackich klimatach na forum i informacji muszę szukać po innych stronkach... dlatego na pewno opiszę i pokażę co i jak, może się komuś przyda ;)

tadeusz2 napisał(a):Próbowałem kiedyś nurkownia w Chorwacji. Pochwalę się, że mam za sobą przeszło trzy minutowe zejście na jakieś metr pięćdziesiąt. Nie dziwię się, że tak ciągnie cię do wody. Moje trzy minuty do dzisiaj rozpamiętuję. To jest niesamowite uczucie móc oddychać pod wodą jak ryba.


No to pierwsze kroki masz już za sobą, teraz tylko trzeba pójść dalej ;)
Ja pierwszy oddech pod wodą wzięłam na basenie. Usiadłam na dnie i tsssssss.... i byłam stracona. :lol:

tadeusz2 napisał(a):Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.


Dzięki :)

weldon napisał(a):Czy to jest typowy, letni, strój nurka?

Coś czuje, że pozostanę fanem twojego nurkowania, Roxi i będę ci duuużo wierniej towarzyszył przez cały czas :D


:lol:
:twisted:

Z napisał(a):Do półtorej metra nie trzeba :D


Do półtorej metra w piance, w tak ciepłej wodzie można zawału z ciepła dostać... więc strój jak najbardziej prawidłowy :)

Serdecznie pozdrawiam.
Rosół
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rosół » 21.04.2012 10:48

No cóż, też zawsze marzyłem żeby Barona obnurkować ;)
Mam nadzieję, że na majówce się uda :D
Zwłaszcza po tak zachęcającym opisie.

Pozdrawiam i do zobaczenia na Baronie ;)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 21.04.2012 12:23

Roxi napisał(a):
weldon napisał(a):Czy to jest typowy, letni, strój nurka?

Coś czuje, że pozostanę fanem twojego nurkowania, Roxi i będę ci duuużo wierniej towarzyszył przez cały czas :D


:lol:


Jak Piotr taki bystrzacha, to ja siędę sobie obok niego. :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.05.2012 11:54

11. Chorwacja, Rovinj

29 kwiecień- 5 maj: Majówka w Chorwacji

Kilka dni i kilka pięknych nurkowań.

W szczegóły będę wdawać się później, teraz tylko powiem, że wrak Barona Gautscha jest magiczny, a groty Bagnole nieziemskie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Serdecznie pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 20.03.2013 11:28 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 11.05.2012 11:59

To sobie nurknę z Tobą. :D
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 11.05.2012 22:42

roxi luknij sobie :D

mielismy fajne spotkanie, dobrze ze znajomi filmowali

KLIK
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Niezatapialny sen: Nurkowanie od A do Z. Lodowe ostatki. - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone