Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piraraq
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 10.07.2012
Re: Pomoc drogowa - Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 31.05.2013 16:53

Też wybieram się do Chorwacji Laguną II tylko w benzynie na szczęście ;-) Ale jeżeli ma ktoś namiary na "nie drogiego" holownika w razie draki to byłbym zobowiązany :]
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 14.06.2013 21:38

Czy ktoś może polecić solidnego mechanika w okolicach Jelsy? Najlepiej jak by był znawvca VAG.
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 17.07.2013 15:37

Może ktoś polecić mechanika na Istrii ?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Bardzo dobry mechanik samochodowy Chorwacja ZAGRZEB

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 17.07.2013 15:55

PolDor napisał(a):Bardzo polecam!

AUTO CIK Zagreb
Utovec 13, Markusevec
tel. 01 45 74 974
kom 098 28 99 11
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Mieliśmy z bratem wypadek w majówkę. Bez AC. Tragedia. W AUTO CIK potraktowali nas z życzliwością, tanio wymienili nam maskę, światła i chłodnice na nowe! Wyklepali dodatkowo stare jakieś stłuczenia, dolali oleju, odwieźli nas do hostelu. I mimo święta zrobili auto w 2 dni. No po prostu słów mi brak. Jeżeli rozwalicie się gdzieś tam w okolicy to zdecydowanie polecam. Właściwie samochód po naprawie wyglądał lepiej niż przed wypadkiem i nasz ojciec (którego furę skasowaliśmy) wielce był zadowolony :D

foty:

http://w601.wrzuta.pl/obraz/1RnwFjmSadP/auto_cik_zagreb



:D :D :D
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 23.07.2013 11:34

Kolega nie jest mechanikiem ale ma dobrze wyposażony warsztat i chętnie pożyczy narzędzi do naprawy.
(lubi polskie piwo)

Miejscowość Cunski (Cres). Wjazd do miejscowości jadąc od M. Losinj, pierwszy dom po prawej stronie.
(Powiedzieć, że jest się kolegą polaka co naprawiał tam Mercedesa czarnego :mrgreen: )
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009
Re: Pomoc drogowa - Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 05.08.2013 23:46

spri napisał(a):...jeżdżę dość skomplikowanym autem (Laguna II i jeszcze w dieslu...) które jest po prostu przeładowane elektroniką...

Hehe, przeładowane elektroniką? W 2000r. było przeładowane, dziś jest skromnie zelektronizowane.
Poczytaj forum RLKP i np. forum Passata i porównaj ilość awarii jakie nękają te samochody.
Daniel_M
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.08.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel_M » 08.08.2013 17:14

Josko Bulic napisał(a):Na obżeżach Splita w dżelnici Sirobuja(kierunek do Omiśa) jest dobri automechanik mojego pszijaciela.Pośada i lawete. Auto servis Marko ulica Kralja Stjepana Drżislava b.b.Telefon=0038521375-015 i komurka=0038598775-196.Kolega muwi da jest barzo dobri i ucztywi a specijalizuje sie w niemeckich samochodach.Pozdrawliam :D



Witam wszystkich. Właśnie jestem w Chorwacji, pech chciał, że w Splicie uszkodzeniu uległ mój alternator. Auto było na chodzie, tylko brak ładowania, więc zajechałem do MARKO. Niestety zadowolony nie jestem. Uszkodzenie polegało na tym, że ładowanie wynosiło coś ponad 12v, a powinno być ponad 14v. Auto odebrałem kolejnego dnia naprawione(ładowanie 13,74, ale kontrolka już się nie świeci). Naprawa kosztowała 1310 kun, ale nie dowiedziałem się co konkretnie uległo uszkodzeniu i jakie elementy (i czy aby na pewno) zostały wymienione. Usterka dotyczyła bmw e46. Na koszt naprawy można przymknąć oko będąc 1300km od domu, ale mechanik nie powiedział że przy okazji zagiął drzwi kierowcy oraz uszkodził listwę na drzwiach. Nie oglądałem auta po odbiorze, dopiero przy kolejnym postoju zwróciłem na to uwagę. Wróciłem i chciałem 100 euro(myślę że faktyczny koszt wyprostowania drzwi, polakierowania i wymiany listwy byłby większy. Ostatecznie po pokazaniu fotki z dnia poprzedniego jak auto wyglądało 2h przed przyjazdem do niego(że nie było uszkodzenia) dał mi 50 euro. Stwierdziłem, że lepsze to niż nic i z braku czasu na ewentualne ceregiele z lokalną policją pojechałem dalej i liczę że alternator nie zrobi psikusa w drodze powrotnej. Z usługi nie jestem zadowolony przez to, że nie powiedział o uszkodzeniu przy odbiorze auta i nie zaproponował rozwiązania(musiałem zawracać z drogi i tracić czas). Dodam, że po polsku się nie dogadacie, raczej "migowym angielskim". Na plus możliwość płatności kartą. Pozdrawiam i wracam na plażę.
Vivacia
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vivacia » 01.09.2013 18:22

Hej
A czy ktoś z Was zna może namiary na mechanika zajmującego się LPG?
Jesteśmy pod Porecem, pojutrze ruszamy do Dalmacji. Na Słowenii wysiadł nam gaz - już wcześniej coś świrował, ale teraz w ogóle nie chce nam się auto na gaz przełączyć, odrzuca go. A wolałabym, abyśmy nie musieli przebyć całej drogi powrotnej na benzynie :)
michadar
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) michadar » 05.09.2013 21:17

Nie dotyczy mechaników, ale może się przydać.
W drodze do CRO padła mi listwa zapłonowa, jakoś dojechałem na trzech cylindrach, w Omiś za mostem w kierunku Splitu po prawej stronie znalazłem sklep motoryzacyjny, zamówiłem listwę, cena ok 500 zł ( w PL około 300 ), na następny dzień była do odbioru, płatność kartą.
MaggieMay
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 21.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaggieMay » 08.09.2013 12:01

Hej, przed Splitem na panelu od Gazu zapaliła mi się kontrolka Check enginee. Goście z zakładu w kraju, gdzie był zakładany gaz do auta mówili, że to być może tylko Czas na serwis, ale należało sprawdzić. Podjechałam do Salonu Hyundai po prawej stronie Jadrańskiej magistaralii tuż przed Splitem (adres PSC Hyundai Kaštela, Ivana Pavla II 1A, 21212 Kaštel Sućurac, tuż za stacją benzynową OMV) i chociaż Saab to nie Hyundai, zadzwonili do znajomego gazownika, ten po typie jednostki centralnej instalacji gazowej ZENIT podał namiary na serwis w Zagrzebiu. Dalej mechanik z warsztatu Hyundai zadzwonił do Zagrzebia i tam dostał namiary na serwis w Splicie po czym zadzwonił do tego serwisu i potwierdził, że mogę podjechać. W międzyczasie jego koledzy wymienili mi bezpiecznik od gazu za free. Miłemu i uczynnemu mechanikowi zostawiłam w podziękowaniu 20 kun na piwo, po czym podjechałam do serwisu w Splicie - podaję pełne namiary znalezione w sieci - Elektromehanika Tonći Dužević, Lovreć, Sv. Liberana 55, Post code, City: HR-21000 Split, Phone: +385 (21) 33 26 43. Gdybyście musieli tam dojechać - wjazd jest od głównej ulicy. Gość z zakładu zdiagnozował instalację gazową od ręki, potwierdził komunikat Time for service, zmienił ustawienia i mogłam jechać dalej. Stawka za diagnozę jak w kraju - 100 kun. Polecam wszystkim podróżnym zarówno uczynny serwis Hyundai'a jak i gazownika w Splicie :D .
Obyście nie mieli okazji do nich zaglądać, ale jeśli już, pozdrówcie ode mnie uczynnych i miłych gości :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.09.2013 12:10

MaggieMay napisał(a):Hej, przed Splitem na panelu od Gazu zapaliła mi się kontrolka Check enginee. Goście z zakładu w kraju, gdzie był zakładany gaz do auta mówili, że to być może tylko Czas na serwis, ale należało sprawdzić. Podjechałam do Salonu Hyundai po prawej stronie Jadrańskiej magistaralii tuż przed Splitem (adres PSC Hyundai Kaštela, Ivana Pavla II 1A, 21212 Kaštel Sućurac, tuż za stacją benzynową OMV) i chociaż Saab to nie Hyundai, zadzwonili do znajomego gazownika, ten po typie jednostki centralnej instalacji gazowej ZENIT podał namiary na serwis w Zagrzebiu. Dalej mechanik z warsztatu Hyundai zadzwonił do Zagrzebia i tam dostał namiary na serwis w Splicie po czym zadzwonił do tego serwisu i potwierdził, że mogę podjechać. W międzyczasie jego koledzy wymienili mi bezpiecznik od gazu za free. Miłemu i uczynnemu mechanikowi zostawiłam w podziękowaniu 20 kun na piwo, po czym podjechałam do serwisu w Splicie - podaję pełne namiary znalezione w sieci - Elektromehanika Tonći Dužević, Lovreć, Sv. Liberana 55, Post code, City: HR-21000 Split, Phone: +385 (21) 33 26 43. Gdybyście musieli tam dojechać - wjazd jest od głównej ulicy. Gość z zakładu zdiagnozował instalację gazową od ręki, potwierdził komunikat Time for service, zmienił ustawienia i mogłam jechać dalej. Stawka za diagnozę jak w kraju - 100 kun. Polecam wszystkim podróżnym zarówno uczynny serwis Hyundai'a jak i gazownika w Splicie :D .
Obyście nie mieli okazji do nich zaglądać, ale jeśli już, pozdrówcie ode mnie uczynnych i miłych gości :papa:

To nie może być prawda bo nie współgra z komercją, drożyzną i ogólnym dziadostwem w Chorwacji... :lol: :lol:
MaggieMay
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 21.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaggieMay » 08.09.2013 12:42

Vivacia napisał(a):Hej
A czy ktoś z Was zna może namiary na mechanika zajmującego się LPG?
Jesteśmy pod Porecem, pojutrze ruszamy do Dalmacji. Na Słowenii wysiadł nam gaz - już wcześniej coś świrował, ale teraz w ogóle nie chce nam się auto na gaz przełączyć, odrzuca go. A wolałabym, abyśmy nie musieli przebyć całej drogi powrotnej na benzynie :)


Jeśli wysiadł Wam gaz, to przeczytajcie moją relację i jeszcze jedno - sprawdźcie poziom płynu chłodniczego. Mi też wysiadł gaz pod Szybenikiem, ale ja z płynem obeznana, więc na tę awarię sama znalazłam sposób, bo płyn wożę ze sobą :D . Życzę powodzenia :papa:
jjamm
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jjamm » 14.09.2013 10:07

Witam
Awaria wystąpiła po zjechaniu z promu z Korculi na półwyspie Pelješac. Renault dojechało do miejscowości Potomje a my mieliśmy jeszcze 180km jazdy. Rozpadła się obudowa termostatu w 2,2dCi i nie było co łatać.
1) Diagnostyka i ustalenie czy w Chorwacji serwis Renault posiada ową część trwało 2h,
2) Sprowadzenie części z Rijeki przez Zagrzeb trwało 2dni i kosztowało 200kun,
3) Część kosztowała 500kun (dla porównania w ASO w Polsce kosztuje 330zł),
4) Płyn chłodniczy (tak aby auto w Polsce mogło jeździć 80kun za litr)
4) Naprawa i inne potrzebne około 300kun.
Razem zapłaciliśmy 1300kun.
Musieliśmy (!) dojechać do Makarskiej tego samego dnia i mechanik zorganizował nam taxi (tanio nie było) ale przypilnował aby był rachunek za transport. Dodatkowo oferował w przystępnej cenie nocleg z własnym dojazdem.
Namiar:
AUTOMECHANICAR
50244 Potomje
telefon:
00 385 98 243 491
(serwis znajduje się w głębi w uliczce bezpośrednio za stacją benzynową)
PS: Dziękuję Konradowi i Justynie z PL za pomoc w odebraniu auta z półwyspu Pelješac.
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 14.09.2013 14:01

witam-moze troszke nie w temacie,zaliczylem awarie auta-mechanik w polsce zle ustawil zbieznosc,po przyjezdzie na polwysep Peljesac 1700km okazalo sie ze zezarlo mi opony od wewnatrz,zaczalem szukac wulkanizacji-w trakcie wycieczki do Dubrownika,kilka km za miastem jest miejscowosc Kupari-polecam odwiedzic zatoke umarlych hoteli i jest tam przy glownej drodze niedrogi (hmmmm :) ) wulkanizator,obrocil mi opony i wywazyl kola za 90 kun za 2 sztuki,szybko i sympatycznie,wiec polecam :)
rudi2891
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 27.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudi2891 » 13.01.2014 20:26

Witam.Też miałem problem z autem Audi A4 1.9.Byłem w Omisiu i stamtąd pojechaliśmy w okolice Makarskiej na górę Św.Jerzego 1762mnpm.Auto dostało swoje podczas wjazdu i od tamtej pory zauważyłem że leje się ropa z pod auta.Oczywiście dopiero po powrocie na kwaterę.Trochę grzebię przy autach i bałem się żeby to nie była pompa.Niestety to było z pompy!!! :evil: Pan u którego mieliśmy pokój podesłał mnie do miejscowego mechaniora w Omisiu,ale tez zobaczył co jest i stwierdził że tego nie zrobi.Podał mi namiary do Splitu do derwisu Boscha a było to piątek po południu.W sobotę wbiłem adres w nawi i pojechałem.Trasa około 40km a wskazówka od paliwa spadała w oczach.Zajechałem na miejsce już około 7 rano a na dzwich opisane że w soboty nie czynne!!!!!!!!!!!!!Myślę sobie krurr i tak dalej!!!!!!!!! :evil: W niedzielę mieliśmy wracać do domu i jest problem.Jako że ten serwis był na podwórku obok domu właściciela poczekałem do 8.Wyszedł starszy pan,jakoś mu wytłumaczyłem,pokazałem co boli moje auto.Pan powiedział że za chwilę syn przyjedzie i coś poradzi.I tak było.Dla wtajemniczonych wymiana dwóch uszczelek na pompie paliwa,podpięcie kompa przed i po wymianie.wyregulowanie pompy trwało jakieś 20min i kosztowało 391 kun,czyli jakieś 240zł.W PL bym zapłacił max 100zł.Ale i tak byłem szczęśliwy że to zrobił,i tylko to było do roboty.Tak więc podaję namiary.Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku 8-18 sobota niedziela nie czynne.Raczej zajmuje się dieslami,czyli mompy,wtryski itp.Warsztat porządnie wyposażony,nie jak u "pana Kazia z sąsiectwa".
BOSCH SERVIS JURIC
Miasto.Split
Ulica:Krešimirova 8
Telefon:021 / 24 7304
Fax:021 / 247 304
Kontakt osoba:Damir Jurić
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone