Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na nartach... w cyrku (i nie tylko)

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.02.2018 10:02

maslinka napisał(a): (270 km tras) kosztowało 255 euro, a w całym Salzburgerlandzie i w kilku ośrodkach w Tyrolu (2800 km tras ;)) - 272 euro.

Faktycznie różnica niewielka, więc warto chyba skorzystać z tej szerszej oferty
maslinka napisał(a): narciarstwo to drogi sport

I to mnie chyba odstrasza od tego sportu :oczko_usmiech: :wink: Oczywiście żartuję, bo już od lat planuję naukę jazdy na nartach. Kiedyś trochę jeździłam, ale to było z 15 lat temu, więc nie wiem czy cokolwiek jeszcze pamiętam.
Tak jak patrzę na relacje narciarzy z naszego forum, to mam wielką ochotę ponownie spróbować, ale nie wiem kiedy to dojdzie do skutku... :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 22.02.2018 18:54

maslinka napisał(a):To fakt :D
My po prostu kiepsko trafiliśmy. Mieliśmy wtedy we Włoszech temperatury -15, -20 (w 2012 roku, to już kawał czasu 8O) i 3 dni ładne, 3 słabe, czyli austriacki standard ;) Tak jak w tym roku.

Cześć Agnieszko
Na pogodę nie mamy wpływu. Kiedyś podczas pobytu we Włoszech sześc dni pięknego słońca, ale o 9 rano na wysokości powyżej 3000 metrów temperatura w okolicy minus 30 stopni, w południe około minus 15-20 stopni. Ciężko się jeździ w takich temperaturach.
Pozdrawiam
Rafał
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.02.2018 20:00

maslinka napisał(a):6 lutego (wtorek): Kitzbühel - ciąg dalszy i wieczór w Zell am See

Wychodzi słońce i od razu wszystko wygląda piękniej. Biało-niebieski świat :D:

Obrazek



Na tym zdjęciu to schronisko (o ile to schronisko) wygląda na zakopane w śniegu

Potter napisał(a):Zell am See :hearts: .... Tam się zaczęła moja przygoda i zauroczenie nartami w Austri....
Klimatyczne miasteczko, prawda Maslinka ?



Ja niewiele mogę powiedzieć o Zell am See, ponieważ byłem tam tylko na godzinę i to w lato :)
Ale jezioro fajnie położone no nie? :)

:papa: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.02.2018 20:37

Potter napisał(a):Ja widzę jeden zasadniczy plus dodatni :wink: Włoch. Jest tam więcej dni słonecznych. Chociaż oczywiscie i tu zdarzają się wyjątki :papa: .

Nam zawsze muszą się trafić wyjątkowe warunki ;)

agata26061 napisał(a):Tak jak patrzę na relacje narciarzy z naszego forum, to mam wielką ochotę ponownie spróbować, ale nie wiem kiedy to dojdzie do skutku... :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Jeśli masz ochotę, to już dużo :D Powoli, małymi kroczkami...

klopot napisał(a):Cześć Agnieszko
Na pogodę nie mamy wpływu. Kiedyś podczas pobytu we Włoszech sześc dni pięknego słońca, ale o 9 rano na wysokości powyżej 3000 metrów temperatura w okolicy minus 30 stopni, w południe około minus 15-20 stopni. Ciężko się jeździ w takich temperaturach.
Pozdrawiam
Rafał

Cześć Rafał :)
Ano ciężko. Ale wolę mróz (nawet największy) i słonko niż brak widoczności i jazdę we mgle :roll:

tony montana napisał(a):Na tym zdjęciu to schronisko (o ile to schronisko) wygląda na zakopane w śniegu

O dziwo to nie było ani schronisko, ani knajpka. Jakaś szopa ;)

tony montana napisał(a):Ale jezioro fajnie położone no nie? :)

Fajnie! :D Latem też musi być tam pięknie.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.02.2018 21:31

maslinka napisał(a):Tak jak patrzę na relacje narciarzy z naszego forum, to mam wielką ochotę ponownie spróbować, ale nie wiem kiedy to dojdzie do skutku... :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Jeśli masz ochotę, to już dużo :D Powoli, małymi kroczkami...
[/quote]
W tym roku już pewnie nie dam rady, bo zima się kończy (mam nadzieję 8O :roll: ), ale w przyszłym może jakieś postępy poczynię.
Póki co, z chęcią pooglądam Wasze zmagania na nartach :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.02.2018 21:36

agata26061 napisał(a):W tym roku już pewnie nie dam rady, bo zima się kończy (mam nadzieję 8O :roll: ), ale w przyszłym może jakieś postępy poczynię.

Zima ma trwać ponoć przynajmniej do końca marca :mrgreen: Jeszcze zdążysz :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.02.2018 22:05

maslinka napisał(a):
agata26061 napisał(a):W tym roku już pewnie nie dam rady, bo zima się kończy (mam nadzieję 8O :roll: ), ale w przyszłym może jakieś postępy poczynię.

Zima ma trwać ponoć przynajmniej do końca marca :mrgreen: Jeszcze zdążysz :oczko_usmiech:

No, to mnie pocieszyłaś :roll: ale może faktycznie spróbuję. Co prawda na żaden wyjazd raczej liczyć nie mogę, ale 4 km od mojego domu stok funkcjonuje, więc może się odważę ;) :oczko_usmiech:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 23.02.2018 06:56

Stok 4 km od domu 8O ??? I nie jeździć ???
Nie skomentuję bo mnie admin zbanuje :lol: ...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.02.2018 08:13

He co hm co bym z córką dał dla tych 4 km...my na Kaszubach (70 km od nas)mamy pseudo stoki. Niestety reszta za daleko a tu ceny kosmiczne- zjazd 25 sekundowy 2.5 zł:(
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 23.02.2018 09:01

Potter napisał(a):Stok 4 km od domu 8O ??? I nie jeździć ???
Nie skomentuję bo mnie admin zbanuje :lol: ...

Tak wyszło. Jakoś nigdy mnie do tego nie ciągnęło. Co roku obiecuję sobie, że w końcu spróbuję i tak mi jakoś to ucieka ;)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 23.02.2018 09:30

agata26061 napisał(a):
Potter napisał(a):Stok 4 km od domu 8O ??? I nie jeździć ???
Nie skomentuję bo mnie admin zbanuje :lol: ...

Tak wyszło. Jakoś nigdy mnie do tego nie ciągnęło. Co roku obiecuję sobie, że w końcu spróbuję i tak mi jakoś to ucieka ;)

Właśnie marcowe narciarstwo jest najfajniejsze. Stok jest zmrożony,a słoneczko lekko grzeje. Jeżdżąc już kiedyś bardzo szybko sobie przypomnisz,a przy dzisiejszej narcie carvingowej nauka postępuje dość szybko ( oczywiście zachowując zdrowy rozsądek ). Życzę szybkiego powrotu. :papa: Pozwól nartom jechać i nie walcz z górą. :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 23.02.2018 09:41

Bratwojciech napisał(a):
agata26061 napisał(a):
Potter napisał(a):Stok 4 km od domu 8O ??? I nie jeździć ???
Nie skomentuję bo mnie admin zbanuje :lol: ...

Tak wyszło. Jakoś nigdy mnie do tego nie ciągnęło. Co roku obiecuję sobie, że w końcu spróbuję i tak mi jakoś to ucieka ;)

Właśnie marcowe narciarstwo jest najfajniejsze. Stok jest zmrożony,a słoneczko lekko grzeje. Jeżdżąc już kiedyś bardzo szybko sobie przypomnisz,a przy dzisiejszej narcie carvingowej nauka postępuje dość szybko ( oczywiście zachowując zdrowy rozsądek ). Życzę szybkiego powrotu. :papa: Pozwól nartom jechać i nie walcz z górą. :D

Dzięki za motywację, może coś z tego będzie ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.02.2018 10:07

Co do nauki jazdy na nartach to akurat moim zdaniem jazda początkującego na oblodzonym stoku jest nie najlepszym pomysłem:(. Córka tak niestety chwilowo się zniechęciła trafiając na mega trudne warunki (zaliczyła niezłego dzwona z siatką z powodu oblodzenia). Osobiście wolimy świeży puszek na stoku:). Nam na lodzie trudniej kontrolować narty, hamować itp ale, że jestem w temacie laikiem mogę się mylić:)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.02.2018 16:26

Ja też uwielbiam marcowe narciarstwo. Nie przeszkadzają mi muldy i wiosenny śnieg. Dla początkujących jest świetny - nie pozwala rozwinąć zabójczych prędkości ;)

Agata, trzymam kciuki za Twój powrót na deski! :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 23.02.2018 22:58

maslinka napisał(a):Agata, trzymam kciuki za Twój powrót na deski! :D

Właśnie siostra dziś namawia mnie na niedzielne "szusowanie". Dumnie brzmi ta nazwa w moim przypadku, bo może na jakąś oślą łączkę na początek się wybiorę...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na nartach... w cyrku (i nie tylko) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone