Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na Istrię: Graz- Klagenfurt-Ferlach- Ljubljana- KTOŚ ZNA ???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiewióreczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2010
na Istrię: Graz- Klagenfurt-Ferlach- Ljubljana- KTOŚ ZNA ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewióreczka » 27.07.2010 22:40

Ktos zna tę trasę???


hmmmmmmm to długie stanie nie nastraja mnie optymistycznie :roll: ...zwłaszcza ,że w foteliku zasiądzie 3,5 latek :roll: :roll: :roll:

ale mam pytanie...WAŻNE!!!! :wink: do tych co wielokrotnie i róznymi trasami jeździli:)
wyjeżdżamy w najbliższą sobote -31.07 ok 20 - jedziemy na ISTRIĘ:)...wiem wiem...dla wielu z Was to namiastka Chorwacji :wink:
i w związku z tym co czytam jak sie stoi jadąc Graz- Maribor....mam pytanie,czy ktoś jechał tak żeby ominąć ten zjazd i pokusił się o jazdę z Grazu na Klagenfurt a potem w dół na Ferlach -Trzić-Kranj-Ljubljana-Postojna!!!!
czy ktos zna te trase ??/godna polecenia?bo szczerze powiem troche niepokoi nas odcinek miedzy Ferlach a Trzić...taka jakas ta droga na mapie ..."trzeciorzedowa" 8) a i jakos żadnej mieściny na samej granicy nie zaznaczyli :oops:
bardzo prosze o radę....co robić ...co robic.... :?: :?: :?:
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005
Re: na Istrię: Graz- Klagenfurt-Ferlach- Ljubljana- KTOŚ ZNA

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 27.07.2010 23:04

wiewióreczka napisał(a):Ktos zna tę trasę???


Jechałem tak kiedyś, ale w drugim kierunku.


wiewióreczka napisał(a): jedziemy na ISTRIĘ:)...wiem wiem...dla wielu z Was to namiastka Chorwacji :wink:
i w związku z tym co czytam jak sie stoi jadąc Graz- Maribor....


Tam sie nie stoi, tam jest od austriackiej granicy po Postojną cały czas autostrada. Po wprowadzeniu winiet zanikło stanie na bramkach, jak jedziesz na Istrię to opłaci się kupic winietę słoweńską.

wiewióreczka napisał(a):mam pytanie,czy ktoś jechał tak żeby ominąć ten zjazd i pokusił się o jazdę z Grazu na Klagenfurt a potem w dół na Ferlach -Trzić-Kranj-Ljubljana-Postojna!!!!
czy ktos zna te trase ??/godna polecenia?bo szczerze powiem troche niepokoi nas odcinek miedzy Ferlach a Trzić...taka jakas ta droga na mapie ..."trzeciorzedowa" 8) a i jakos żadnej mieściny na samej granicy nie zaznaczyli :oops:
bardzo prosze o radę....co robić ...co robic.... :?: :?: :?:


Od stony Austrii dojazd autostradą, potem jest tunel Karawanken (dodatkowo płatny), między Jesenicami a Lublaną ZTCW kawałka autostrady jeszcze brakuje. Tunel Karawanken można objechać dla redukcji kosztów przez Ferlach i przełęcz Loibl (Lubelj).

ogólnie tej drogi nie zalecam, czhyba że dla pięknych widoków alpejskich (ale jak trafisz na mgłę i deszcz...).

Jeszcze jedna rada
Z Postojnej radzę się kierować na przejście Rupa i stamtąd przez tunel Ucka na Istrię (przez Koper nie radzę jechać - ruch weekendowy do Włoch to jeden stojący korek).
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 27.07.2010 23:19

Loibl Pass jest akurat najlepszą opcją przejazdu na skróty z okolic Klagenfurtu do Słowenii i Lublany, ponieważ jest to droga szybsza i wygodniejsza niż pozostałe, ale za to więcej aut nią jeździ.
Jesli ktoś ma więcej czasu i lubi zaliczyć ciekawe, widokowe trasy- polecam Seeberg Sattel- Jezersko, lub Eisenkappel- Solćava z przepiękną Logarską Doliną obok.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: na Istrię: Graz- Klagenfurt-Ferlach- Ljubljana- KTOŚ ZNA

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 27.07.2010 23:29

wiewióreczka napisał(a):...wiem wiem...dla wielu z Was to namiastka Chorwacji :wink:



polecam swoją relację
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=26040&highlight=

Istria jest PIĘKNA
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.07.2010 07:30

wiewióreczka,

Fajna droga z której się korzystało w drodze na Istrię jak były bramki opłat i niedokończone słoweńskie autostrady. Kiedyś jechało się przez centrum Lubljany i stało w małym korku, przeważnie wracając z Istri. Teraz jest tunel i swobodny przejazd. Od strony Austri jedzie się obwodnicą Klagenfurtu (ciasno), potem zwykłą drogą z pięknymi serpentynami ( przedsmak dróg w Cro) i zadaszeniami przeciwlawinowymi nad drogą, tunel a po wyjeździe patrz w prawo ten widok jest niesamowity. Potem zjazd zwykłą drogą i za m. Trzic wjazd na autostradę. W opłatach nic się nie zaostrzędzi a w kilometrach jest trochę więcej niż przejazd Graz-Maribor-Lubljana. Za to widoki są przednie.
Tunel jest darmowy, ale jest zakaz wjazdu z przyczepami (serpentyny i podjazdy po stronie Austrii).
W zależności gdzie jedziesz na Istri, też są różne warinty dojazdu.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.07.2010 07:34

jdubowski

Czytaj uważnie posty pytające ( wiewóreczka ) i odpowiadaj na temat bo wprowadzasz ludzi w błąd, a przy takiej ilości postów (twoich) na forum to nie wypada.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 28.07.2010 08:01

Polecam gorąco tę drogę !!! a zwłaszcza dojazd do granicy... wąska, ciasna droga w głębokim wąwozie wśród wysokich gór. Warto nawet zatrzuymac się jak będzie taka możliwość. A potem serpentynka zapierająca dech w piersiach (warto dla pamięci uwiecznić ten zjazd) i oczywiście niezapomniane wrażenia wyjazdu z wąwozu na słoneczną równinę Słowenii.
Wrażenia są niezapomniane - ja polecam gorąco !!!
wiewióreczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewióreczka » 28.07.2010 13:49

wielbiciel napisał(a):jdubowski

Czytaj uważnie posty pytające ( wiewóreczka ) i odpowiadaj na temat bo wprowadzasz ludzi w błąd, a przy takiej ilości postów (twoich) na forum to nie wypada.

no własnie....coś mi tu chyba jdubowski namieszał :wink: :wink: :wink:

my chcemy wcześniej zjechać z Klagenfurtu- NIE jechac na Jesenice tylko przez Ferlachi wskoczyć na tę droge od Jesenicy za Trzic(em)...wiec nie wiem czy ten Tunel Karawanken to jest na naszej trasie?czy na tej przez Jesenice??


wielbiciel napisał(a):wiewióreczka,

Fajna droga z której się korzystało w drodze na Istrię jak były bramki opłat i niedokończone słoweńskie autostrady. Kiedyś jechało się przez centrum Lubljany i stało w małym korku, przeważnie wracając z Istri. Teraz jest tunel i swobodny przejazd. Od strony Austri jedzie się obwodnicą Klagenfurtu (ciasno), potem zwykłą drogą z pięknymi serpentynami ( przedsmak dróg w Cro) i zadaszeniami przeciwlawinowymi nad drogą, tunel a po wyjeździe patrz w prawo ten widok jest niesamowity. Potem zjazd zwykłą drogą i za m. Trzic wjazd na autostradę. W opłatach nic się nie zaostrzędzi a w kilometrach jest trochę więcej niż przejazd Graz-Maribor-Lubljana. Za to widoki są przednie.
Tunel jest darmowy, ale jest zakaz wjazdu z przyczepami (serpentyny i podjazdy po stronie Austrii).
W zależności gdzie jedziesz na Istri, też są różne warinty dojazdu.


ooooooo tu jadąc palcem po mapie:) widzę,ze mówisz własnie o tej drodze o która mi chodzi :lol: :lol: :lol:
jedziemy bez przyczepy...wiec damy radę:0 czego się nie robi dla pieknych widoków 8)
jedziemy do FUNTANY-między Porećem a Rowinji....matko to już tylko 3 DNI!!!!! :mrgreen:
wiewióreczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewióreczka » 28.07.2010 19:30

Santosz....dziękuję ci pięknie za twoja fotorelację:)!!! super,ze Ci się chciało :lol: :lol: :lol:
z tej strony Istrii nie znałam,10 lat temu bylismy 2 tygodnie w Porecu,więc zjechaliśmy wszystko co mozliwe(no oprócz Umagu) z tamtej strony az po Pule....tak było pieknie i miło wspominamy,ze nadszedł czas znów tam się pojawić! Kawy mrozonej w Poreću nie zapomnę do końca zycia:) swoją na jej podobieństwo doprowadziłam juz do perfekcji....brakuje w niej tylko chorwackiego wakacyjnego klimatu :wink: .....a dla mnie najpiękniejsze na Istrii jest Rovinj :!: :!: :!: polecam na następny raz druga strone półwyspu:)))
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.07.2010 21:59

wiewióreczka

Jeżeli magę Ci coś zasugerować, to warto zjechać ze słoweńskiej autostrady przed Koprem zjazdem Ćmi kal drogą nr.208 w kierunku na Buzet gdzie na światłach skręcamy w prawo na Poreć i doliną rzeki (po lewej mijamy Motovun-warto zobaczyć) do celu. Sprawdzona trasa bezkorkowa (Koper się zatyka w soboty i niedziele).
Kiedyś się zapomniałem i wracając z Puli w ostatnią niedzielę sierpnia kiedy włosi kończą urlopy wjechałem w korek na A9 (miało być szybciej)jeszcze przed drogą nr.300 na Buje. Jak do niej dojechałem to zaraz dałem w prawą i kierunek Buzet. A tam na granicy zaspani celnicy zdziwieni że ktoś przyjechał. Było to w 2003roku. Od tego czasu tyko tędy wjeżdżam na Istrię bez względu gdzie jadę.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 29.07.2010 00:08

wiewióreczka napisał(a):Santosz....dziękuję ci pięknie za twoja fotorelację:)!!! super,ze Ci się chciało :lol: :lol: :lol:
z tej strony Istrii nie znałam,10 lat temu bylismy 2 tygodnie w Porecu,więc zjechaliśmy wszystko co mozliwe(no oprócz Umagu) z tamtej strony az po Pule....tak było pieknie i miło wspominamy,ze nadszedł czas znów tam się pojawić! Kawy mrozonej w Poreću nie zapomnę do końca zycia:) swoją na jej podobieństwo doprowadziłam juz do perfekcji....brakuje w niej tylko chorwackiego wakacyjnego klimatu :wink: .....a dla mnie najpiękniejsze na Istrii jest Rovinj :!: :!: :!: polecam na następny raz druga strone półwyspu:)))


Dzieki za opinie, wlasnie jestem w trakcie relacji z tegorocznych wojazy po Dalmacji a już mnie ciagnie wlasnie do Zachodniej czesci Istri i to wlasnie do Porecu
wiewióreczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewióreczka » 29.07.2010 11:35

czekam z niecierpliwością na relację z Dalmacji:)))
może ja się pokusze po powrocie do fotorelacji z zachodniej Istrii....żeby Ci narobić jeszcze większego "smaka" :devil: :devil: :devil:
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 29.07.2010 11:45

wielbiciel napisał(a):Czytaj uważnie posty pytające ( wiewóreczka ) i odpowiadaj na temat bo wprowadzasz ludzi w błąd, a przy takiej ilości postów (twoich) na forum to nie wypada.


Bije sie w piersi.
Zasugerowałem się zawartą w pytaniu sugestią szybkiej nocnej drogi do jazdy z dziećmi, co wydało mi się z gruntu sprzeczne z drogą przez Ferlach i Lubelj.
wiewióreczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewióreczka » 29.07.2010 12:04

jdubowski napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Czytaj uważnie posty pytające ( wiewóreczka ) i odpowiadaj na temat bo wprowadzasz ludzi w błąd, a przy takiej ilości postów (twoich) na forum to nie wypada.


Bije sie w piersi.
Zasugerowałem się zawartą w pytaniu sugestią szybkiej nocnej drogi do jazdy z dziećmi, co wydało mi się z gruntu sprzeczne z drogą przez Ferlach i Lubelj.

hmmmmm....i tym kajaniem;) znów mi namieszałeś;)....czy to znaczy,że tamta droga o której ja mówię nie jest szybsza :evil:

juz mam taki mętlik ,ze kompletnie nie wiem jak jechac! jak poczytałam wczoraj męzowi Wasze sugestie i relacje ....to powiedział- no to tamtędy nie jedziemy bo w nocy i tak z widoków nici 8) a jak takie serpentyny.....
fakt nie wpadłam na to,ze to noc bedzie :lol:
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 29.07.2010 13:22

wiewióreczka napisał(a):hmmmmm....i tym kajaniem;) znów mi namieszałeś;)....czy to znaczy,że tamta droga o której ja mówię nie jest szybsza :evil:

juz mam taki mętlik ,ze kompletnie nie wiem jak jechac! jak poczytałam wczoraj męzowi Wasze sugestie i relacje ....to powiedział- no to tamtędy nie jedziemy bo w nocy i tak z widoków nici 8) a jak takie serpentyny.....
fakt nie wpadłam na to,ze to noc bedzie :lol:


Jak chcesz jechać szybko na Istrię to z Grazu skręcasz na Maribor (autostrada A9, przechodzi w słoweńską autostradę A1), z Mariboru na Lublanę , dalej na Postojną, cały czas autostradą A1. W Postojnej zjezdżasz na drogę nr 6 i jedziesz na południe - ta droga przechodzi na granicy chorwackiej w autostradę A6, z której zjeźdżasz na A8 i przez tunel Ucka na Istrię.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
na Istrię: Graz- Klagenfurt-Ferlach- Ljubljana- KTOŚ ZNA ???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone