Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na Istrię: Graz- Klagenfurt-Ferlach- Ljubljana- KTOŚ ZNA ???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Frisco
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Frisco » 29.07.2010 13:39

Jak chcesz jechać szybko na Istrię to z Grazu skręcasz na Maribor (autostrada A9, przechodzi w słoweńską autostradę A1), z Mariboru na Lublanę , dalej na Postojną, cały czas autostradą A1. W Postojnej jedź dalej prosto A1 aż do Koper potem kawałek drogą nr 11 i wjedź na nową drogę ekspresową A9 która prowadzi wzdłuż całego wybrzeża Istrii. (platny most 14 Kn)

jechałem tak w czerwcu br. - super droga i nie płacisz dodatkowo za chorwckie odcinki a wykozystujesz maksymalnie Słoweńskie autostrady za które i tak płacisz Winetę
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 29.07.2010 13:54

Frisco napisał(a):Jak chcesz jechać szybko na Istrię to z Grazu skręcasz na Maribor (autostrada A9, przechodzi w słoweńską autostradę A1), z Mariboru na Lublanę , dalej na Postojną, cały czas autostradą A1. W Postojnej jedź dalej prosto A1 aż do Koper potem kawałek drogą nr 11 i wjedź na nową drogę ekspresową A9 która prowadzi wzdłuż całego wybrzeża Istrii. (platny most 14 Kn)

jechałem tak w czerwcu br. - super droga i nie płacisz dodatkowo za chorwckie odcinki a wykozystujesz maksymalnie Słoweńskie autostrady za które i tak płacisz Winetę

Też tak jechałem rok temu.
wiewióreczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewióreczka » 29.07.2010 19:49

dzięki serdeczne Panowie:))

a ten tunel Ućka nie stanowi wąskiego zakorkowanego gardła??
http://pl.wikipedia.org/wiki/U%C4%8Dka_%28tunel%29
dorobili do tej pory drugi pas,czy nadal jest jeden w każdą stronę??
ile kosztuje przejazd Ućką?
Ostatnio edytowano 29.07.2010 19:54 przez wiewióreczka, łącznie edytowano 2 razy
wiewióreczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewióreczka » 29.07.2010 19:52

Frisco napisał(a):W Postojnej jedź dalej prosto A1 aż do Koper potem kawałek drogą nr 11 i wjedź na nową drogę ekspresową A9 która prowadzi wzdłuż całego wybrzeża Istrii. (platny most 14 Kn)

dzięki...tyle,że była mowa,ze KOPER strasznie się korkuje....wiec pytam i pytam;)
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 29.07.2010 20:53

wiewióreczka napisał(a):a ten tunel Ućka nie stanowi wąskiego zakorkowanego gardła??
http://pl.wikipedia.org/wiki/U%C4%8Dka_%28tunel%29
dorobili do tej pory drugi pas,czy nadal jest jeden w każdą stronę??


Jakoś nie słychać o korkach w tym miejscu, zresztą "autostrada" na Istrii cała jest zbudowana w półprofilu, podobnie jak u nas odcinki S69 między Żywcem a Zwardoniem (jedna jezdnia). Tam nie ma aż tak dużego ruchu by się korkowało.

wiewióreczka napisał(a):ile kosztuje przejazd Ućką?


28 kun:
http://www.bina-istra.com/Default.aspx?sid=1895
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 29.07.2010 20:57

Frisco napisał(a): W Postojnej jedź dalej prosto A1 aż do Koper potem kawałek drogą nr 11 i wjedź na nową drogę ekspresową A9 która prowadzi wzdłuż całego wybrzeża Istrii. (platny most 14 Kn)

jechałem tak w czerwcu br. - super droga i nie płacisz dodatkowo za chorwckie odcinki a wykozystujesz maksymalnie Słoweńskie autostrady za które i tak płacisz Winetę


To jest dobra koncepcja jazdy w dzień powszedni, ale pewnej wrześniowej niedzieli przejechanie z punktu poboru tych 14kn do początku autostrady koło Koperu zajęło mi 4h, bo na drodze roiło się od samochodów z włoskimi tablicami rejestracyjnymi.
wiewióreczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewióreczka » 29.07.2010 21:41

jdubowski...bardzo ,bardzo dziękuję...zrehabilitowałeś się :wink: ....no to jedziemy przez Ućke:)) młody będzie zachwycony bo tunele to jest to co tygryski lubią najbardziej :lool:
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 29.07.2010 22:36

wiewióreczka napisał(a):czekam z niecierpliwością na relację z Dalmacji:)))
może ja się pokusze po powrocie do fotorelacji z zachodniej Istrii....żeby Ci narobić jeszcze większego "smaka" :devil: :devil: :devil:



własnie się pisze tu
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=572436#572436
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.07.2010 22:46

wieiwióreczka
Przez tunel Ućka oprócz walorów typu jedziemy przez tunel i 28kun nakładasz drogi. Licząc od Postojnej, Rijeka, tunel Ucka, Funtana wychodzi 145 km plus 28 kuna ponad 2,20 godz.
Przez Postojna-Koper-Funtana wychodzi 115km plus 14 w 1,3o godz.
Przez Buzet wychodzi Ci 120 km bez dodatkowych 1,45 godz.
Wybór należy do Ciebie.
Pa za tym jedziesz z małopolski nie podając dokładnie z jakiej miejscowości a to też jest ważne gdyż na Istrię jest blisko, po autostradach 90% . Ja z Tarn.Gór zawsze wyruszam o 7,30 rano i bez korków w Poreciu (990km) jestem przed 17 jeden kierowca (Bratysława, Graz, Maribor, Postojna, Buzet Poreć-parę postów wyżej to opisałem). Zresztą jestem zwolennikiem jazdy w dzień.
Dodatkowo nie masz korków po drodze, gdyż większość jeździ na noc by być rano na miejscu (np.szukanie kwater). Jak poczytasz forum to w korkach stoją ci co na granicy Słowenia-Chorwacja są w godzinach 4-6 rano.
Życzę Ci udanego wypoczynku, Istria ma swój klimat trochę inny niż Dalmacja.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 30.07.2010 10:33

wiewióreczka napisał(a):młody będzie zachwycony bo tunele to jest to co tygryski lubią najbardziej :lool:


A to przy okazji powrotu odwiedź może jaskinię w Postojnej, i dalej możesz przez Loiblpass wracać.
Jeszcze jedna uwaga - dzieci i serpentyny nie zawsze dobrze się wzajemnie znoszą w naturze, jak się wmiesza choroba lokomocyjna to bywa niefajnie...
wiewióreczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewióreczka » 30.07.2010 16:14

Wielbicielu :lol: :lol: dzięki ci za twoje wyliczenia- przekażę mężowi jak wróci:)).....a skąd w Małopolsce?- rzut beretem od Chyżnego :wink:

no i my musimy wyjechać na noc,żeby nam dziecko spało w aucie ,więc ok 20-21 ,w tamtym roku wyruszaliśmy coś koło 3 w nocy licząc ,że młody obudzony/przeniesiony w srodku nocy bedzie smacznie spał w aucie....a tu zonk!!! miał 2,5 roku i ani na sekunde nie zmrużył oka w obie strony do i z Włoch:evil: :evil: :evil: a przez korki jechaliśmy 14 godzin!!!

jdubowski- mój skarb na szczęście nie cierpi na chorobe lokomocyjną:)....

aaaaaaaaaaa już jutro wyjazd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jestem w trakcie pakowania :hut:
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 31.07.2010 22:36

wiewióreczka napisał(a):Wielbicielu :lol: :lol: dzięki ci za twoje wyliczenia- przekażę mężowi jak wróci:)).....a skąd w Małopolsce?- rzut beretem od Chyżnego :wink:

no i my musimy wyjechać na noc,żeby nam dziecko spało w aucie ,więc ok 20-21 ,w tamtym roku wyruszaliśmy coś koło 3 w nocy licząc ,że młody obudzony/przeniesiony w srodku nocy bedzie smacznie spał w aucie....a tu zonk!!! miał 2,5 roku i ani na sekunde nie zmrużył oka w obie strony do i z Włoch:evil: :evil: :evil: a przez korki jechaliśmy 14 godzin!!!

jdubowski- mój skarb na szczęście nie cierpi na chorobe lokomocyjną:)....

aaaaaaaaaaa już jutro wyjazd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jestem w trakcie pakowania :hut:



No to powodzonka i miłego urlopu.
wiewióreczka
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewióreczka » 03.08.2010 00:15

witam sie na goraco z Funtany:))
śpieszę donieść ,że korków nie było:)))
w związku z czym pojechaliśmy na Koper!! do granicy kolejka na 3 minuty ale spokojnie i płynnie -tylko rzut oka celnika na okładki paszportów i jazda dalej:))
pogoda marzenie,woda i apartament również:))
kawka mrożona w Porecu juz dzis zaliczona :!: :!: :!: :!: :!: od 10 lat receptura nie uległa zmianie..........miód w gębie!!!!
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004
Re: na Istrię: Graz- Klagenfurt-Ferlach- Ljubljana- KTOŚ ZNA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 09.06.2017 23:50

Odkopuję temat sprzed lat. 24.06 wybieram się w okolicę Opatiji no i myślę czy w praktyce dużo czasu nadłożę nie jadąc Wiedeń-Graz-Maribor-Lubljana (z winietami) tylko oszczędzając zarazem na SLO winietach i dodatkowo mając te piękne widoki za oknem (Wiedeń-Graz-Klagenfurt-Trżić - Kranj-Lubljana)?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: na Istrię: Graz- Klagenfurt-Ferlach- Ljubljana- KTOŚ ZNA

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.06.2017 09:37

Przemolo napisał(a):Odkopuję temat sprzed lat. 24.06 wybieram się w okolicę Opatiji no i myślę czy w praktyce dużo czasu nadłożę nie jadąc Wiedeń-Graz-Maribor-Lubljana (z winietami) tylko oszczędzając zarazem na SLO winietach i dodatkowo mając te piękne widoki za oknem (Wiedeń-Graz-Klagenfurt-Trżić - Kranj-Lubljana)?

na Istrię tędy widokowo będzie super, ale bez winiet jakos sobie nie wyobrażam, tzn nie że się nie da, ale jadąc w sobotę rano lokalnymi obok Ljubljany był naprawdę spory ruch i ciasno, jedynie pocieszenie, że korkowało sie również na obwodnicy
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
na Istrię: Graz- Klagenfurt-Ferlach- Ljubljana- KTOŚ ZNA ??? - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone