Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.09.2012 10:41

tony montana napisał(a):Być w stolicy Francji i nie zobaczyć w knajpie meczu Repry Francji - skandal.


Franz napisał(a):Dopuściłem w moim przypadku do takiego skandalu. ;)


No wiesz? Wstydziłbyś się Wojtku ;)
Może przy następnej okazji? ;)


tony montana napisał(a):Powroty są fajne (tym bardziej, jeśli nie widziało się w konkretnym miejscu wszystkiego, co trzeba i można), ale fajnie też jest poznawać nowe miejsca - ja np nie było nigdzie poza Paryżem we Francji, co jest dużym skandalem wg mnie i zdecydowanie będę musiał to zmienić :)


Franz napisał(a):Zdecydowanie! :lol:
Może któraś z moich francuskich relacji Cię zachęci...

Pozdrawiam,
Wojtek


Jak na razie to znam tylko tę "Mały Kraj - Francja", pozostałe przede mną. Mam co czytać zatem, dziękuję pięknie!

:)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.09.2012 10:42

morgana napisał(a):
tony montana napisał(a):A to nie pamiętam, gdzie to - ktoś ma jakiś pomysł?


Wieża Saint Jacques le Majeur, czyli wieża, która ostała się po gotyckim kościele św. Jakuba.
Całkiem niedaleko mieszkaliśmy i znaleźliśmy ją zupełnie przypadkiem podczas pierwszego wieczornego spaceru.

:)


Dziękuję bardzo!

Widzę, że wieczorem prezentuje się równie dobrze (jak nie lepiej)

pozdrowienia :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.09.2012 10:52

Pojechaliśmy metrem do La Defense - tam nie bardzo dało się co prawda "podglądać" jak żyją zwykli Francuzi, ale na pewno na godzinkę warto tam skoczyć, aby zobaczyć nieco inny świat, niż na codzień

Wysiadamy z metra

Obrazek

Obrazek

Jak widać, nie sami "bysnesmeni" są w tej dzielni ;)

Obrazek

Grande Arche - ogromny i przytłaczający

Obrazek

Obrazek

Jakoś ... podoba mi się to zdjęcie.. i tyle :)

Obrazek

Jak Paryż to trzeba popłynąć też stateczkiem po Sekwanie

Rejs o 20 (mieliśmy małe spóźnienie, ale któż darłby o to koty)

Obrazek

Tym bardziej, że wieża o każdej pełnej godzinie mieni się światełkami

Obrazek

Obrazek

20.45 - Notre Dame

Obrazek

Obrazek

Île de la Cité za nami (bardzo słabe zdjęcia nadchodzą, no cóż, innych nie mam ;) )

Obrazek


21.11 - chyba jakoś zaraz będziemy zawracać

Obrazek

Obrazek

21.31 - Tour Eiffel świeci!

Obrazek

Adieu!
Ostatnio edytowano 26.09.2012 16:28 przez tony montana, łącznie edytowano 3 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.09.2012 10:59

Co nam zostało? Niewiele w sumie, bo większość czasu wykorzystaliśmy snując się bez celu, jak ja to lubię najbardziej. Kamieniczki, uliczki, kawiarenki, sklepiki, podglądanie życia Francuzów.

Budynek Montparnasse

Obrazek

Ogrody Luksemburskie

Obrazek

Obrazek

Trochę sztuki wśród dzisiejszego powszechnie akceptowanego (niestety) chamstwa ;(

Obrazek

Obrazek

Le saviez vous ... man? ;) Odrobina techniki na wystawie popularnej francuskiej marki ;)

Obrazek

i jeszcze jednej ... też francuskiej

Obrazek

----------------------------------------------------------------------

No i co? To byłoby na tyle z Paryża nie? :)

Ewentualnie pożegnajmy się z piękną kopułą budowli

Obrazek

No, może skoczmy jeszcze do Moulin ;)

Obrazek

Obrazek

Albo do Lafayette

Obrazek

Adieu!

PS. Zapraszam zainteresowanych na ostatni weekendowy Berlino/Poczdam
Ostatnio edytowano 26.09.2012 16:29 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.09.2012 15:16

Kochany Pamiętniczku

Zainspirowany komentarzami kolegi Kaszubskiego, o tym, że można skoczyć sobie od nas do centrum A10 pod Berlinem, aby kupić proszki do prania ;) a przy okazji coś zobaczyć w samym Berlinie lub jego okolicach skoczyliśmy w ostatni weekend do Berlina. Dla mnie OSOBIŚCIE oczywiście wyjazd ten nie był wyjazdem zakupowym, jeno turystycznym (choć mega krótkim) :( więc zakupy w Realu w A10 (Wildau k. Berlina) oraz spacer po galerii handlowej były uciążliwą koniecznością i z niecierpliwością czekałem na słowa w rodzaju "nie ma żadnych promocji, a taką szmatkę mogę u nas kupić za 60 peelenów, a nie za 60 Oiro, spadamy stąd".

Jednak wcześniej musieliśmy kupić "na sklepie" parę Conversów (tańsze niż w PL) nazwanych na rachunku jako "freizeitschuhe Conv", LEGO i cały koszyk znaczy wózek ;) (bo były też zlecenia) chemii. Zadziwiające, że przy regałach z chemią kręcili się sami Polacy z błyszczącymi oczami wąchający płyny do płukania (dobra, ja też dwa powąchałem, bo zostałem zmuszony do selekcji końcowej - "ten czy ten"?)

Szczególnie serdecznie pozdrawiam wieloosobową rodzinę, która zajęła na długi czas teren 5 metrów
kwadratowych wydając z siebie liczne okrzyki zachwytu, pohukiwania, nawoływania i przeliczniki na manualnym kalkulatorze ;) :)

Niestety mało mi było dane poćwiczyć języka Mozarta i Bastiana Schweinsteigera, ponieważ
- zamawiając jedzenie w tureckiej restauracyjce z kebabem :) pan Turek od razu wyczuł, żem nie krajan Didiego Bohlena i Thomasa Andersa i zagaił do mnie po ... polsku ...mówił świetnie, naprawdę

Aż pochwaliłem go ... "na złość" po niemiecku ;)

- w hotelu, gdy szprechałem "czystą" niemiecczyzną "Ich habe ein Zimmer reserviert, fur zwei Erwachsene und zwei Kinder", na co urocza recepcjonistka odpowiedziała: "Könnten Sie mir Ihr ID zeigen?", na co pokazałem swe id, papieren, dokumente, a laska zgrabnie przeszła na polski ze szwargocącym nieco tylko akcentem...

Dobrze, że choć na kolacji we włoskiej knajpce 200 metrów od unser Hotelu turecka obsługa pożegnała nas staropolskim "Spasiba!" :)

No, ale wyprzedzam fakty - ok. 13 byliśmy przy A10. Zdjęcia pochodzą z momentu, w którym byłem zataskać chemię do fury ...

Obrazek

Obrazek


Jakoś po 17 padły jednak wspomniane słowa i "witaj przygodo"! ;) możemy jechać do hotelu! :)

Taką traską - http://goo.gl/maps/BKbYm (edit:poprawiłem link, bo był niewłaściwy) ponad 30 km, ale większość autostradą i trzypasmową obwodnicą ... wrrrr, jak ja im zazdroszczę..

Słów kilka o samym hotelu. Położony w IDEALNYM miejscu - jeszcze bardziej idealnym niż ten z maja 2011 (jest w tym wątku o tym na początku) ponieważ praktycznie na granicy dzielnic Kreuzberg (gdzie formalnie się znajduje) oraz Mitte (ścisłe centrum Berlina). Dość powiedzieć, że do Potsdamer Platz, ale także do Checkpoint Charlie było niecałe 10 minut piechotką ...

Cena (jakby kto pytał) baaardzo atrakcyjna (śniadanie w cenie), tylko za parking trochę kasują

Obrazek

Obrazek

AUF WIEDERSEHEN!
Ostatnio edytowano 26.09.2012 15:37 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.09.2012 15:22

Gut! :mrgreen:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.09.2012 15:28

tony montana napisał(a):Zainspirowany komentarzami kolegi Kaszubskiego, o tym, że można skoczyć sobie od nas do centrum A10 pod Berlinem, aby kupić proszki do prania ;)

Ponad 20 lat temu - podobnie zainspirowany - skoczyłem do Berlina kupić kamerę wideo. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 26.09.2012 15:30

tony montana napisał(a):... większość czasu wykorzystaliśmy snując się bez celu, jak ja to lubię najbardziej. Kamieniczki, uliczki, kawiarenki, sklepiki, podglądanie życia Francuzów.


O to, to :mrgreen: .
Ja również taki relaksik lubię najbardziej. Tylko nie zawsze chodzi o Francuzów :wink: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.09.2012 15:36

FUX

Ja, danke, sehr gut ;)

Franz

Heh :) Ja z 8 czy 10 lat temu (wtedy co się z Niemcem nie mogłem dogadać) kupiłem dwa kina domowe oraz aparacik, Canon, który niemiłosiernie zżerał baterie

Potter

A czyje jeśli nie Francuzów? ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.09.2012 15:54

No to można iść na miasto ... Jako, że zeszłoroczne wrażenia w czterodniowego Berlina świeże - można przejść się tak, przed siebie, bez zobowiązań, kierunki w mieście już znamy, mapy nie potrzebuję, pokręcimy się tylko po ścisłym centrum ....

Idziemy w kierunku Checkpoint Charlie

Ciekawa budowla "na Kreuzbergu", za nią kościół jak go pierwotnie nazwałem, który na porannym samotnym spacerze okazał się halą koncertową. Nie wiem jednak co to jest, mapy wujka g nie nazywają w żaden sposób tego "budynku" - to jest dokładnie tutaj http://goo.gl/maps/Xbmb3

Obrazek

Mijamy redakcje Die Zeit

Obrazek

I Idziemy dalej entlang Stresemannstraße, dochodząc do Misia (Berlin miastem misiów) przy Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung ;)

Obrazek

Za Ministerstwem Wirtschaftu kawałek prosto i skręcamy w prawo na tyły Martin Gropius Bau

Obrazek

Obrazek

Fasada Gropiusa

Obrazek

Front Gropiusa

Obrazek

A naprzeciwko mamy .... Izbę Deputowanych - to oni coś takiego mają prócz Reichstagu?

Obrazek

Aż dochodzimy do .... muru, przy którym znajduje się wystawa Topographie des Terrors 1933-1945

Obrazek

Zrobiłem tu sporo zdjęć, ale o tym kiedy indziej ....

Bis bald!
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 26.09.2012 17:58

tony montana napisał(a): Położony w IDEALNYM miejscu - jeszcze bardziej idealnym niż ten z maja 2011 (jest w tym wątku o tym na początku) ponieważ praktycznie na granicy dzielnic Kreuzberg (gdzie formalnie się znajduje) oraz Mitte (ścisłe centrum Berlina). Dość powiedzieć, że do Potsdamer Platz, ale także do Checkpoint Charlie było niecałe 10 minut piechotką ...
Oooooooo a ja potwierdzam :wink: gdyż ponieważ bowiem bo... też w nim nocowaliśmy.

pozdrawiam
:D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 26.09.2012 18:10

tony montana napisał(a):Potter

A czyje jeśli nie Francuzów? ;)


Chorwatów of course :lol: :!:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 26.09.2012 20:05

tony montana napisał(a):... jeśli poza Tymoną, Wojtkiem i Janem ktoś to w ogóle czyta ...

Czyta, czyta, ogląda ... tym bardziej , że kiedyś najpierw po dwóch, a później już po jednym Berlinie trochę się nachodził. 8)
Mam zamiar tam ponownie kiedyś wpaść ! ...
... tym bardziej, że obiecałem kogoś zabrać i pokazać Wyspę Muzeów. 8)

Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.09.2012 09:32

Tymona napisał(a):
tony montana napisał(a): Położony w IDEALNYM miejscu - jeszcze bardziej idealnym niż ten z maja 2011 (jest w tym wątku o tym na początku) ponieważ praktycznie na granicy dzielnic Kreuzberg (gdzie formalnie się znajduje) oraz Mitte (ścisłe centrum Berlina). Dość powiedzieć, że do Potsdamer Platz, ale także do Checkpoint Charlie było niecałe 10 minut piechotką ...
Oooooooo a ja potwierdzam :wink: gdyż ponieważ bowiem bo... też w nim nocowaliśmy.

pozdrawiam
:D


No właśnie, więc wiadomo, o co chodzi :)
A teraz rzeczywiście przypominam sobie z Twojej relacji i sprawdziłem nawet - jakoś tam wtedy zabrzmiało mi to "na bogato" Holiday Inn hohoho, a okazuje się, że jak mają zniżkę ostatniego dnia (albo pewnie dużo wcześniej) to z ponad 7 stów pierwotnie (np mają taka cenę teraz) robi się całkiem sympatyczna oferta


tony montana napisał(a):Potter

A czyje jeśli nie Francuzów?


Potter napisał(a):
Chorwatów of course


Ano tak, mogłem się domyślić, w końcu to chorwackie Forum 8O 8O :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.09.2012 09:33

mariusz-w napisał(a):
tony montana napisał(a):... jeśli poza Tymoną, Wojtkiem i Janem ktoś to w ogóle czyta ...

Czyta, czyta, ogląda ... tym bardziej , że kiedyś najpierw po dwóch, a później już po jednym Berlinie trochę się nachodził. 8)
Mam zamiar tam ponownie kiedyś wpaść ! ...
... tym bardziej, że obiecałem kogoś zabrać i pokazać Wyspę Muzeów. 8)

Pozdrawiam.


Jeśli ze wszystkimi Muzeami od środka to potrzebujecie mnóstwo czasu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone