Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mlini czy warto ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sparwo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.07.2017
Mlini czy warto ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sparwo » 07.07.2017 12:32

Cześć,

razem z dziewczyną udało nam się kupić tani lot do Dubrownika 20 lipca powrót 27 lipca.
Teraz oczywiście zastanawiamy się co dalej :) i tutaj potrzebujemy Waszej pomoc :papa:
Z racji tego, że w Dubrowniku jest drogo wymyśliłem, żeby udać się do Mlini i tu mam parę pytań. Zależy nam na ładnej plaży i na zwiedzaniu.

1. W Dubrowniku lądujemy 21:30, jak z lotniska dostać się Mlini ? Czytałem, że jeżdżą autobusy ale nie mogę znaleźć dokładnej rozpiski i czy o tej godzinie w ogóle kursują.
2. Czy w Mlini jest dużo restauracji ?
3. Czy jest tam jakiś supermarket, żeby zrobić zakupy ?
4. Jak z kwaterami ? Polecacie coś ?
5. Jak okolica Mlini ? Czy jest co zwiedzać ?
6. Czytałem, że z Mlini można dostać się na jakieś wyspy, które są niedaleko ?
7. Czy jest tam jakaś wypożyczalnia samochodów ?
8. Czy plaża w Mlini jest czysta ?


Czy to ogólnie dobry pomysł czy polecacie inna miejscowość?
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 07.07.2017 22:55

Udanych wakacji życzę.
Ad. 1 http://www.libertasdubrovnik.com/ras/01 ... 293534.pdf
Wejdź na stronę lotniska i tam zobaczysz, że są transporty do Dubrownika, ale nie w tych godzinach. Jak to wygląda w rzeczywistości nie wiem. Ostatecznym rozwiązaniem jest marsz wzdłuż drogi do Cavtat.
Jeżeli o tej porze przylatujecie to (wg mnie) miejscówka powinna być wcześniej przyklepana, a nie szukanie w ciemno. Jeżeli tak, to wynajmujący za niewielką opłatą (tak sądzę) przywiezie i odwiezie w offsecie :wink:
Ad. 2 Kilka
Ad. 3 Może nie supermarket ale z głodu nie umrzecie :wink:
Ad. 4 Tam gdzie byłem było ok, ale ja nie polecam (a szwagier był baaaardzo zadowolony). Kwestia oczekiwań :roll:
Ad. 5 Dubrownik :!: :!: :!:
Ad. 6 Co/gdzie czytałeś :?:
Ad. 7 Nie wiem (miałem własny), wydaje mi się, że raczej nie.
Ad. 8 Są kubły na śmieci, ale czy jest czysta tego nie wiem :roll: , to zależy od korzystających :oczko_usmiech:

A tak ogólnie (wg mnie) to bardzo dobry pomysł :papa:
sparwo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sparwo » 08.07.2017 16:04

Dzięki za odpowiedź :)


6. "Z Mlini można popłynąć na okoliczne wyspy korzystając z promu. Do pobliskich wysp i miejscowości organizowanych jest wiele wycieczek." - wyczytałem na dubrownikchorwacja. pl/mlini.html (bez spacji bo linków nie mogę wstawiać)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.07.2017 17:07

Jest cały wątek o Mlini. Poszukaj przy użyciu wyszukiwarki.
Jest też zeszłoroczna piękna relacja z Mlini: "Gdzie te młyny w Mlini...
mapex2608
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 08.07.2017 21:12

Jesteśmy akurat w Mlinii i tak:
Ad 1 Tutaj jest strona przewoźnika. http://www.libertasdubrovnik.hr/ras/01- ... 293534.pdf. Bilety kupujesz u kierowcy. Stateczki z Cavtat o tej porze raczej nie pływają.
Ad 2. Restauracje i knajpki są wzdłuż deptaku, taniej jest przy głównej drodze, w Konzumie ( market) też są knajpki.
Ad 3. Bardzo popularnym jest Konzum. Dość duży market z butikami itp. Na samym dole jest market spożywczy. https://goo.gl/maps/jofRcxfSteo
Ad 4. Nie wypowiem się, mieszkamy w Hotelu Astarea.
Ad 5. Sam Cavtat, Mlini , Kupari tzw zatokę opuszczonych hoteli z czasów jedynie słusznych......Dubrovnik. Można wykupić wycieczkę na 3 wyspy.... tutaj możesz kupić wycieczkę statkami https://goo.gl/maps/eAqBHoB445L2
Ad 6 ------
Ad 7 W Hotelu Astarea jest taki punkt, w samym Mlinii też widziałem parę punktów.
Ad 8. Przy hotelu plaża jest czysta, na pozostałych plażach również. wskazane obuwie do wody.
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 08.07.2017 23:09

mapex2608 napisał(a):Jesteśmy akurat w Mlinii i tak:
Ad 3. Bardzo popularnym jest Konzum. Dość duży market z butikami itp. Na samym dole jest market spożywczy. https://goo.gl/maps/jofRcxfSteo

No to się pozmieniało
khalessi
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) khalessi » 10.07.2017 15:48

sparwo napisał(a):1. W Dubrowniku lądujemy 21:30, jak z lotniska dostać się Mlini ? Czytałem, że jeżdżą autobusy ale nie mogę znaleźć dokładnej rozpiski i czy o tej godzinie w ogóle kursują.


Nie lądujecie w Dubrowniku a w oddalonym o 20 km Moscic :) w Połowie drogi do Dubrovnika jest Mlini. Jeżedzą autobusy ale niestety te łączące lotnisko i Mlini o 21 godzinie już nie kursują.
Pozostaje ci Taxi - my zapłaciliśmy 200 kuna za przewoz do Mlini, są też transfery które można wcześniej na necie zamówić , nam oferował Booking 10€ od osoby... albo mozesz wynjąć auto - wypożyczalnia samochodów jest na terenie lotniska, wychodzisz z budynku lotniska i jakies 30 metrów prosto i masz caaaały rząd budek róznych firm wynajmujących auta. Polecam jednak poszperać po necie i wynając auto wcześnieji tylko je odebrać. ( my tak zrobiliśmy dzięki czemu wszystko trwało 10 minut)
sparwo napisał(a):2. Czy w Mlini jest dużo restauracji ?

powiedziałabym że sporo :) wiadomo że wszystko zależy od waszej kieszeni i możliwosci finansowych. Osobiście polecamy dwie które u nas mają nr 1! Konoba Lanterna tuż przy porcie :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: oraz restauracja Flamingo tuż przy głównej drodze... obłęd Tu i Tu :D

sparwo napisał(a):3. Czy jest tam jakiś market, żeby zrobić zakupy ?

Prym wiedzie Konzum w Srebreno, ale bez auta pozostaje mi tylko życzyć powodzenia! da się ale nie należy to do przyjemnosci. ostały się w Mlini też mniejsze sklepiki, nawet piekarnia - równiez bezpośrednio przy Jordance.

sparwo napisał(a):4. Jak z kwaterami ? coś ?
wczoraj wyjeżdzając widziałam dwa rózne miejsca z tabliczkami FREE wiec coś tam by się znalazło ale o 22 ? może być naprawdę ciężko, macie wciaż trochę czasu, google maps pokazuje kwatery, booking, trivago czy coś tam jeszcze SZUKAJCIE !
sparwo napisał(a):5. Jak okolica Mlini ? Czy jest co zwiedzać ?

Samo mlini jest urocze, w pobliżu Cavtat, Dubrovnik z większych i sławnych miejscowości. jak na 7 dni te 2 powinny wam wystarczyć. Do kazdego z tych miast można dostać się autobusem, mozna też wodną taxówką co szczerze polecamy mimo swojej ceny :)
sparwo napisał(a):6. Czytałem, że z Mlini można dostać się na jakieś wyspy, które są niedaleko ?
Si, w samym Mlini przy porcie są bodaj 3 stoliki, przy kazdym siedzi miły pan lub pani starajacy się uzmysłowić tobie że tylko ich wycieczka jest naj naj :D warto się skusić :)
sparwo napisał(a):7. Czy jest tam jakaś wypożyczalnia samochodów ?
patrz punkt 1, wyporzyczalnei jest przy lotnisku
sparwo napisał(a):8. Czy plaża w Mlini jest czysta ?
Plaż jest kilka, wszytskie są czyste i oferują dla każdego coś innego :) my z racji podeszłego wieku ha ha ha ha :twisted: :twisted: potrzebowaliśmy ciszy i spokoju, dlatego jeżdzilismy na plażę do PLAT, wioseczka 3 km od Mlini :papa:

sparwo napisał(a):Czy to ogólnie dobry pomysł czy polecacie inna miejscowość?

FANTASTYCZNY pomysł :) bawcie się dobrze !
khalessi
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) khalessi » 10.07.2017 15:52

mapex2608 napisał(a):Jesteśmy akurat w Mlinii


:D My mieliśmy się okazję poznać w Cavtat wczoraj :mrgreen: jestem ciekawa czy dotarliście do Plitvice i czy udało się Wam zwiedzić :?: :!: mam nadzieję że właśnie tam jesteście i wciąż zwiedzacie :hut: :hut:

Pozdrowionka :)
mapex2608
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 30.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 10.07.2017 18:46

khalessi napisał(a):
mapex2608 napisał(a):Jesteśmy akurat w Mlinii


:D My mieliśmy się okazję poznać w Cavtat wczoraj :mrgreen: jestem ciekawa czy dotarliście do Plitvice i czy udało się Wam zwiedzić :?: :!: mam nadzieję że właśnie tam jesteście i wciąż zwiedzacie :hut: :hut:

Pozdrowionka :)

Bardzo nam miło że mieliśmy te okazję. Do 12 lipca rana jesteśmy w hotelu, po sniadaniu wyruszamy w kierunku plitwickich. Na miejscu zobaczymy czy zostaniemy na noc, czy pojedziemy do domu. Pozdrawiamy serdecznie. :papa:
khalessi
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) khalessi » 17.07.2017 22:13

mapex2608 napisał(a):Bardzo nam miło że mieliśmy te okazję. Do 12 lipca rana jesteśmy w hotelu, po sniadaniu wyruszamy w kierunku plitwickich. Na miejscu zobaczymy czy zostaniemy na noc, czy pojedziemy do domu. Pozdrawiamy serdecznie. :papa:


Nam też było miło :hut: ok mój mężczyzna słowa z naszej rozmowy nie zrozumiał ale na koniec stwierdził że my Polacy jestesmy fajni :mrgreen: :oczko_usmiech: bo sto tysiecy niemców spotkalismy przez cały okres i nikt nie zagadał a wy byliście bodaj już trzecią rodziną którą przez ten tydzień "poznaliśmy" i zamieniliśmy kilka słów :mrgreen: :mrgreen:

no i jak dotarliście do Plitvice ? 8) 8)
edyta1989
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) edyta1989 » 23.07.2017 19:14

Drodzy czy ktoś z Was podróżował komunikacją miejską z Mlini do Dubrownika? Jak wygląda dojazd? Czy w ogóle jest taka opcja?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.07.2017 19:20

Kursują autobusy. Przystanek przy Jadrance.
khalessi
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 20.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) khalessi » 26.07.2017 16:09

edyta1989 napisał(a):Drodzy czy ktoś z Was podróżował komunikacją miejską z Mlini do Dubrownika? Jak wygląda dojazd? Czy w ogóle jest taka opcja?



wygląda to tak że autobusy przy odrobinie szczęscia kursują co 10-15 minut a przy mniejszym szczesciu co pół godziny :smo:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone