Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mlini czy warto ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sparwo
Autostopowicz
Mlini czy warto ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sparwo » 07.07.2017 12:32

Cześć,

razem z dziewczyną udało nam się kupić tani lot do Dubrownika 20 lipca powrót 27 lipca.
Teraz oczywiście zastanawiamy się co dalej :) i tutaj potrzebujemy Waszej pomoc :papa:
Z racji tego, że w Dubrowniku jest drogo wymyśliłem, żeby udać się do Mlini i tu mam parę pytań. Zależy nam na ładnej plaży i na zwiedzaniu.

1. W Dubrowniku lądujemy 21:30, jak z lotniska dostać się Mlini ? Czytałem, że jeżdżą autobusy ale nie mogę znaleźć dokładnej rozpiski i czy o tej godzinie w ogóle kursują.
2. Czy w Mlini jest dużo restauracji ?
3. Czy jest tam jakiś supermarket, żeby zrobić zakupy ?
4. Jak z kwaterami ? Polecacie coś ?
5. Jak okolica Mlini ? Czy jest co zwiedzać ?
6. Czytałem, że z Mlini można dostać się na jakieś wyspy, które są niedaleko ?
7. Czy jest tam jakaś wypożyczalnia samochodów ?
8. Czy plaża w Mlini jest czysta ?

Czy to ogólnie dobry pomysł czy polecacie inna miejscowość?
pyton
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 07.07.2017 22:55

Udanych wakacji życzę.
Ad. 1 http://www.libertasdubrovnik.com/ras/01 ... 293534.pdf
Wejdź na stronę lotniska i tam zobaczysz, że są transporty do Dubrownika, ale nie w tych godzinach. Jak to wygląda w rzeczywistości nie wiem. Ostatecznym rozwiązaniem jest marsz wzdłuż drogi do Cavtat.
Jeżeli o tej porze przylatujecie to (wg mnie) miejscówka powinna być wcześniej przyklepana, a nie szukanie w ciemno. Jeżeli tak, to wynajmujący za niewielką opłatą (tak sądzę) przywiezie i odwiezie w offsecie :wink:
Ad. 2 Kilka
Ad. 3 Może nie supermarket ale z głodu nie umrzecie :wink:
Ad. 4 Tam gdzie byłem było ok, ale ja nie polecam (a szwagier był baaaardzo zadowolony). Kwestia oczekiwań :roll:
Ad. 5 Dubrownik :!: :!: :!:
Ad. 6 Co/gdzie czytałeś :?:
Ad. 7 Nie wiem (miałem własny), wydaje mi się, że raczej nie.
Ad. 8 Są kubły na śmieci, ale czy jest czysta tego nie wiem :roll: , to zależy od korzystających :oczko_usmiech:

A tak ogólnie (wg mnie) to bardzo dobry pomysł :papa:
sparwo
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) sparwo » 08.07.2017 16:04

Dzięki za odpowiedź :)

6. "Z Mlini można popłynąć na okoliczne wyspy korzystając z promu. Do pobliskich wysp i miejscowości organizowanych jest wiele wycieczek." - wyczytałem na dubrownikchorwacja. pl/mlini.html (bez spacji bo linków nie mogę wstawiać)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.07.2017 17:07

Jest cały wątek o Mlini. Poszukaj przy użyciu wyszukiwarki.
Jest też zeszłoroczna piękna relacja z Mlini: "Gdzie te młyny w Mlini...
mapex2608
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 08.07.2017 21:12

Jesteśmy akurat w Mlinii i tak:
Ad 1 Tutaj jest strona przewoźnika. http://www.libertasdubrovnik.hr/ras/01- ... 293534.pdf. Bilety kupujesz u kierowcy. Stateczki z Cavtat o tej porze raczej nie pływają.
Ad 2. Restauracje i knajpki są wzdłuż deptaku, taniej jest przy głównej drodze, w Konzumie ( market) też są knajpki.
Ad 3. Bardzo popularnym jest Konzum. Dość duży market z butikami itp. Na samym dole jest market spożywczy. https://goo.gl/maps/jofRcxfSteo
Ad 4. Nie wypowiem się, mieszkamy w Hotelu Astarea.
Ad 5. Sam Cavtat, Mlini , Kupari tzw zatokę opuszczonych hoteli z czasów jedynie słusznych......Dubrovnik. Można wykupić wycieczkę na 3 wyspy.... tutaj możesz kupić wycieczkę statkami https://goo.gl/maps/eAqBHoB445L2
Ad 6 ------
Ad 7 W Hotelu Astarea jest taki punkt, w samym Mlinii też widziałem parę punktów.
Ad 8. Przy hotelu plaża jest czysta, na pozostałych plażach również. wskazane obuwie do wody.
pyton
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 08.07.2017 23:09

mapex2608 napisał(a):Jesteśmy akurat w Mlinii i tak:
Ad 3. Bardzo popularnym jest Konzum. Dość duży market z butikami itp. Na samym dole jest market spożywczy. https://goo.gl/maps/jofRcxfSteo

No to się pozmieniało
khalessi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) khalessi » 10.07.2017 15:48

sparwo napisał(a):1. W Dubrowniku lądujemy 21:30, jak z lotniska dostać się Mlini ? Czytałem, że jeżdżą autobusy ale nie mogę znaleźć dokładnej rozpiski i czy o tej godzinie w ogóle kursują.

Nie lądujecie w Dubrowniku a w oddalonym o 20 km Moscic :) w Połowie drogi do Dubrovnika jest Mlini. Jeżedzą autobusy ale niestety te łączące lotnisko i Mlini o 21 godzinie już nie kursują.
Pozostaje ci Taxi - my zapłaciliśmy 200 kuna za przewoz do Mlini, są też transfery które można wcześniej na necie zamówić , nam oferował Booking 10€ od osoby... albo mozesz wynjąć auto - wypożyczalnia samochodów jest na terenie lotniska, wychodzisz z budynku lotniska i jakies 30 metrów prosto i masz caaaały rząd budek róznych firm wynajmujących auta. Polecam jednak poszperać po necie i wynając auto wcześnieji tylko je odebrać. ( my tak zrobiliśmy dzięki czemu wszystko trwało 10 minut)
sparwo napisał(a):2. Czy w Mlini jest dużo restauracji ?

powiedziałabym że sporo :) wiadomo że wszystko zależy od waszej kieszeni i możliwosci finansowych. Osobiście polecamy dwie które u nas mają nr 1! Konoba Lanterna tuż przy porcie :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: oraz restauracja Flamingo tuż przy głównej drodze... obłęd Tu i Tu :D

sparwo napisał(a):3. Czy jest tam jakiś market, żeby zrobić zakupy ?

Prym wiedzie Konzum w Srebreno, ale bez auta pozostaje mi tylko życzyć powodzenia! da się ale nie należy to do przyjemnosci. ostały się w Mlini też mniejsze sklepiki, nawet piekarnia - równiez bezpośrednio przy Jordance.

sparwo napisał(a):4. Jak z kwaterami ? coś ?
wczoraj wyjeżdzając widziałam dwa rózne miejsca z tabliczkami FREE wiec coś tam by się znalazło ale o 22 ? może być naprawdę ciężko, macie wciaż trochę czasu, google maps pokazuje kwatery, booking, trivago czy coś tam jeszcze SZUKAJCIE !
sparwo napisał(a):5. Jak okolica Mlini ? Czy jest co zwiedzać ?

Samo mlini jest urocze, w pobliżu Cavtat, Dubrovnik z większych i sławnych miejscowości. jak na 7 dni te 2 powinny wam wystarczyć. Do kazdego z tych miast można dostać się autobusem, mozna też wodną taxówką co szczerze polecamy mimo swojej ceny :)
sparwo napisał(a):6. Czytałem, że z Mlini można dostać się na jakieś wyspy, które są niedaleko ?
Si, w samym Mlini przy porcie są bodaj 3 stoliki, przy kazdym siedzi miły pan lub pani starajacy się uzmysłowić tobie że tylko ich wycieczka jest naj naj :D warto się skusić :)
sparwo napisał(a):7. Czy jest tam jakaś wypożyczalnia samochodów ?
patrz punkt 1, wyporzyczalnei jest przy lotnisku
sparwo napisał(a):8. Czy plaża w Mlini jest czysta ?
Plaż jest kilka, wszytskie są czyste i oferują dla każdego coś innego :) my z racji podeszłego wieku ha ha ha ha :twisted: :twisted: potrzebowaliśmy ciszy i spokoju, dlatego jeżdzilismy na plażę do PLAT, wioseczka 3 km od Mlini :papa:

sparwo napisał(a):Czy to ogólnie dobry pomysł czy polecacie inna miejscowość?

FANTASTYCZNY pomysł :) bawcie się dobrze !
khalessi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) khalessi » 10.07.2017 15:52

mapex2608 napisał(a):Jesteśmy akurat w Mlinii

:D My mieliśmy się okazję poznać w Cavtat wczoraj :mrgreen: jestem ciekawa czy dotarliście do Plitvice i czy udało się Wam zwiedzić :?: :!: mam nadzieję że właśnie tam jesteście i wciąż zwiedzacie :hut: :hut:

Pozdrowionka :)
mapex2608
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mapex2608 » 10.07.2017 18:46

khalessi napisał(a):
mapex2608 napisał(a):Jesteśmy akurat w Mlinii

:D My mieliśmy się okazję poznać w Cavtat wczoraj :mrgreen: jestem ciekawa czy dotarliście do Plitvice i czy udało się Wam zwiedzić :?: :!: mam nadzieję że właśnie tam jesteście i wciąż zwiedzacie :hut: :hut:

Pozdrowionka :)

Bardzo nam miło że mieliśmy te okazję. Do 12 lipca rana jesteśmy w hotelu, po sniadaniu wyruszamy w kierunku plitwickich. Na miejscu zobaczymy czy zostaniemy na noc, czy pojedziemy do domu. Pozdrawiamy serdecznie. :papa:
khalessi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) khalessi » 17.07.2017 22:13

mapex2608 napisał(a):Bardzo nam miło że mieliśmy te okazję. Do 12 lipca rana jesteśmy w hotelu, po sniadaniu wyruszamy w kierunku plitwickich. Na miejscu zobaczymy czy zostaniemy na noc, czy pojedziemy do domu. Pozdrawiamy serdecznie. :papa:

Nam też było miło :hut: ok mój mężczyzna słowa z naszej rozmowy nie zrozumiał ale na koniec stwierdził że my Polacy jestesmy fajni :mrgreen: :oczko_usmiech: bo sto tysiecy niemców spotkalismy przez cały okres i nikt nie zagadał a wy byliście bodaj już trzecią rodziną którą przez ten tydzień "poznaliśmy" i zamieniliśmy kilka słów :mrgreen: :mrgreen:

no i jak dotarliście do Plitvice ? 8) 8)
edyta1989
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) edyta1989 » 23.07.2017 19:14

Drodzy czy ktoś z Was podróżował komunikacją miejską z Mlini do Dubrownika? Jak wygląda dojazd? Czy w ogóle jest taka opcja?
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.07.2017 19:20

Kursują autobusy. Przystanek przy Jadrance.
khalessi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) khalessi » 26.07.2017 16:09

edyta1989 napisał(a):Drodzy czy ktoś z Was podróżował komunikacją miejską z Mlini do Dubrownika? Jak wygląda dojazd? Czy w ogóle jest taka opcja?

wygląda to tak że autobusy przy odrobinie szczęscia kursują co 10-15 minut a przy mniejszym szczesciu co pół godziny :smo:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019