Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mimice 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008
Mimice 2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 12.07.2008 23:30

No już chyba najwyższy czas napisać kilka zdań z relacji wyjazdu do Mimic.
Wyjazd z Legnicy 25.06.2008 r. godz. 16:00. Ja, żonka, syn 15 lat i córcia 4 lata. Wyjeżdżamy Oplem Omega combi.
Trasa: Kamienna Góra, Lubawka, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb i dalej autostradą do jej końca do Sestanovca.
W Czechach rozpetała się taka burza - myślałem, że już jest koniec świata i nie zobaczymy Chorwacji. Pioruny trzaskały, że aż w aucie było czuć jak podłoga się trzęsie. Drzewa łamały się jak zapałki. Nawigacja "zwariowała" i z mapa zjechaliśmy z trasy. Brak jakichkolwiek oznak życia tylko góry i spływajaca lawina błota z nasypów górskich. Jeszcze takiej nawałnicy nie widziałem w swoim życiu. 8O
Jak dojechaliśmy do głównej trasy to tylko karetki i straże pożarne. Korki na drogach kilometrowe. Kierowcy z tirów i mieszkańcy miejscowości pomogli przejechać jakimiś polnymi drogami omijając pozwalane na trasę drzewa i pozrywane linie wysokiego napięcia. Normalny SZOK :o
Kilka dobrych godzin straciliśmy na wyjazd z Czech. Po drodze jeszcze burza z gradobiciem i znów czekanie pod dachem jakiejś małej stacji paliw.
Po wyjeździe z Czech droga przez Austrię spokojna bez żadnych niespodzianek. Jedynie skończył się gaz i nie miałem, gdzie zatankować. Dopiero na 105,5 km autostrady po prawej stronie stacja z LPG. Trzeba tylko samemu tankować. Oczywiście nigdy tego nie robiłem i nie wiedziałem jak się do tego zabrać. Po namowie małżonki pracownik tej stacji z wielką łaską zatankował nam samochód. No i dalej w trasę.
Trasa czysta i mało samochodów to można było spokojnie jechać. Po dojechaniu do granicy Chorwackiej mały korek 30 minut stania. Małe zainteresowanie służb granicznych na pojazdy osobowe z turystami. Np. na cztery paszporty pieczątkę przybili wtylko w jednym, nie sprawdzano kto jedzie a już nie było mowy o sprawdzaniu co przewozimy.
Dalej wjechaliśmy na autostradę i do samego Sestanovca. Po zjechaniu z niej kierowaliśmy się na Omiś i po drodze przepiękne widoki z drogi na Adriatyk. Po chwili już byliśmy w Mimicach. :la:
Na miejscu byliśmy o godz. 15:30.
Mimice mała ale bardzo urocza i spokojna miejscowość. Jedyny chyba tylko minus to to, że jest trochę stromo przy zjeżdżaniu do apartamentów i na plażę. Ale można się przyzwyczaić.
Po zajęciu apartamentu MARIJA przy Prilaz Moru 4 u bardzo gościnnej gospodyni rozpakowywanie bagaży, krótki odpoczynek po podróży i zaraz potem oczywiście szybkie zwiedzenie pobliskiego rejonu z plażą.
Plaża super z małymi kamyczkami i krystalicznie czystą wodą. Nurkowanie w tak czystej wodzie pozwoliło na oglądanie przepięknych ryb i wyławianiu pieknych muszli. Jeżowców nie ma. Tzn. są ale dopiero na głębokiej wodzie 8-10 metrów - widać je dokładnie podczas nurkowania.
Podczas naszego pobytu dzień przebiegał następująco:
pobudka około 8:00 - 8:30, sniadanie, szybka kawka i na plażę. Temperatura około 35 stopni. Woda w morzu bardzo ciepła. Po plażowaniu około 14:00 obiad. W niektóre dni po południu wracaliśmy na plażę lub też planowaliśmy wycieczki np. do Omisia, Baśki Vody lub innych pobliskich mniejszych miejscowości i w góry. Kilka wieczorów spędziliśmy w pobliskiej konobie, gdzie gospodarz serwował pyszne ryby z grila do tego wino lub piwo. Ceny bardzo przystępne. Pomógł nawet w załatwieniu dobrej rakiji po 40 kuna za litr, którą przywieźliśmy do kraju.
Przy markecie tuż obok znajduje się pizzernia, gdzie można sobie również dobrze pojeść i popić w dobrej cenie.
Obok jest również stragan z owocami i warzywami. sprzedaje to Mario z rodziną. Można się z nim szybko zaprzyjaźnić i potargować.
Na plaży jest także mini bar w którym zakupić można lody, piwo, kawę ciepłą i mrożoną, desery itp. Ceny również do zniesienia.
Bym zapomniał przy plaży w starej części Mimic obok portu jest również mała knajpka. Nie chodzilismy tam ponieważ zajęta przez tubylców grających w karty. Jedynie raz w przelocie na lodach.
Czas szybko leciał i zbliżał się koniec dobrego. Kilka dni przed wyjazdem zaplanowaliśmy w powrotnej drodze zwiedzenie Jezior Plitvickich.
W przeddzień wyjadu ważniejsze rzeczy spakowane. Noc już mniej spokojna z myślami o powrocie.
Rano w dniu wyjazdu po śniadaniu i kawie nastąpił czas na pożegnanie się z gospodynią :oops: Wymiana telefonów no i oczywiście zaproszenie na przyszły rok.
Analizując cały pobyt w Mimicach jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni.
W powrotnej drodze postój i zwiedzanie Jezior Plitvickich 4 godziny. Nie dało rady zwiedzać więcej - córcia padała z nóg.
No i nadszedł czas powrotu do domu. Droga przebiegła bez problemów i dotarliśmy do Legnicy. A tam zimno. Cholera człowiek zdążył przywyknąć do wysokiej temperatury.
To chyba w telegraficznym skrócie by było na tyle.
Mam kilka fotek z cenami w knajpkach. Po obróbce wkleję.
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych wakacji :papa:
coti
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 18.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) coti » 13.07.2008 06:04

Wszyscy czekamy na fotorelacje :)
pozdrawiam :papa:
YoanaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) YoanaK » 13.07.2008 06:34

Witajcie w domu Kombiaczki :)
Cieszę się, że Mimice przypadły do gustu :)
Nam do wyjazdu zostało jeszcze.... 23 dni :roll:
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 13.07.2008 10:33

coti napisał(a):Wszyscy czekamy na fotorelacje :)
pozdrawiam :papa:


witam coti
część fotografii z Mimic jest na forum - chorwacja w naszym obiektywie - Mimice 2008
Pozdrawiam
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 13.07.2008 10:42

kombiaczek napisał(a):No Małe zainteresowanie służb granicznych na pojazdy osobowe z turystami. Np. na cztery paszporty pieczątkę przybili wtylko w jednym, nie sprawdzano kto jedzie a już nie było mowy o sprawdzaniu co przewozimy.
Dalej wjechaliśmy na autostradę i do samego Sestanovca.


Ten podkreślony fragment mnie ...zaciekawia :o - wynika, że nie doświadczyliście traumy korków ani przed tunelami ani gdzielkolwiek indziej na autostradzie w Chorwacji.
Z kalendarza wynika jednak, że był to zapewne czwartek...?
Zastanawiam się czy w piątek może mnie spotkac tyle samo szczęścia...? Bo czytając wątki o trasach i korkach mam wrażenie, że zamiast nastawiać się na pokonanie X kilometrów i planować trasę/postoje/tankowania itp, powinniśmy się nastawić na jakiś extremalny 8O "SURVIVAL" w czasie podrózy. Przyznam, że przeraża mnie to. :(

PS Nie spaliście nigdzie po drodze?
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 13.07.2008 10:43

YoanaK napisał(a):Witajcie w domu Kombiaczki :)
Cieszę się, że Mimice przypadły do gustu :)
Nam do wyjazdu zostało jeszcze.... 23 dni :roll:


Witam serdecznie Wrocławiaków :papa:
Mimice podobały się nam bardzo. Zazdroszczę Wam, że za kilkanaście dni wyjazd. My już kilka dni w domu a już się stęskniliśmy za Cro. Odliczanie zaczete. Mam nadzieję i życzę aby czas na wakacjach nie zleciał tak szybko jak czas oczekiwania na wyjazd.
YoanaK - jak Ci się podobają moje fotki na forum :?: :roll:
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 13.07.2008 10:48

jotem napisał(a):
kombiaczek napisał(a):No Małe zainteresowanie służb granicznych na pojazdy osobowe z turystami. Np. na cztery paszporty pieczątkę przybili wtylko w jednym, nie sprawdzano kto jedzie a już nie było mowy o sprawdzaniu co przewozimy.
Dalej wjechaliśmy na autostradę i do samego Sestanovca.


Ten podkreślony fragment mnie ...zaciekawia :o - wynika, że nie doświadczyliście traumy korków ani przed tunelami ani gdzielkolwiek indziej na autostradzie w Chorwacji.
Z kalendarza wynika jednak, że był to zapewne czwartek...?
Zastanawiam się czy w piątek może mnie spotkac tyle samo szczęścia...? Bo czytając wątki o trasach i korkach mam wrażenie, że zamiast nastawiać się na pokonanie X kilometrów i planować trasę/postoje/tankowania itp, powinniśmy się nastawić na jakiś extremalny 8O "SURVIVAL" w czasie podrózy. Przyznam, że
przeraża mnie to. :(

PS Nie spaliście nigdzie po drodze?


Witam jotem
Zgadza się był to czwartek. Po droze czysto, żadnych korków, płynna jazda ( no czywiście oprócz fatalnej jazdy przez Czechy ). Zrelacji innych osób wynika, że piątki no i wekendy sa troczę bardziej obciążone na trasie. Trzeba liczyć się z postojami w korkach. Mam nadzieję, że to Was nie spotka.
Po drodze nie spaliśmy tzn. ja nie spałem. Rodzinka a zwłaszcza dzieci chrapały smacznie. Ja robiłem jedynie krótkie postoje co 100-150 km na papieroska i wyprostowanie prawej dolnej kończyny - troczę drętwiała. Jakoś sobie poradziłem. Podczas drogi 4 redbule i dwie kawy.
YoanaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) YoanaK » 13.07.2008 11:10

Kombiaczek nie widziałam wcześniej fotek, gapa ze mnie :oops:
Teraz obejrzałam, fajowe są :)
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 13.07.2008 11:13

do wyjazdu 17 godzin :) Mimice "Lara"
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 13.07.2008 11:34

YoanaK napisał(a):Kombiaczek nie widziałam wcześniej fotek, gapa ze mnie :oops:
Teraz obejrzałam, fajowe są :)


Cieszę się, że podobają się fotki. Na bierzaco będę trochę dokładał ciekawych zdjęć tylko muszę je obrobić.
Bedę czekał na Twoje wrażenia i ciekawe fotki. Myślę, że po tych wakacjach będzie więcej na forum.
Pozdrawiam :wink:
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 13.07.2008 11:38

adam11 napisał(a):do wyjazdu 17 godzin :) Mimice "Lara"


adam11 ale Ci dobrze. Zobacz co się dzieje za oknem. Cała Polska płacze na Twój odjazd :cry:
Powodzonka i udanych wakacji w Cro.
Będę czekał na relacje no i oczywiście na fotki.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 13.07.2008 11:49

U mnie błękit na niebie i upał....
ale też udanych wakacji życzę!
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 13.07.2008 12:26

Cenniki z lokali w Mimicach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to na deserek :wink:

Obrazek

c.d.n.
Hirek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hirek » 16.07.2008 12:41

YoanaK napisał(a):Kombiaczek nie widziałam wcześniej fotek, gapa ze mnie :oops:
Teraz obejrzałam, fajowe są :)

Cześć
Pierwszy raz jestem na tym forum i pierwszy raz wybieram się do Chorwacji.
Będę w Larus-M z rodziną (tzn. żona i 12 letni syn) w dniach 14-26.08.2008r.
Jeśli ktoś wybiera się w tym samym czasie do Larus-M to proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Hirek
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 16.07.2008 13:26

kombiaczek
Czy podzielisz się namiarem na ten apartman?
W tym roku Kvarner, ale za rok chętnie wrócę do Dalmacji.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone