Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Między morzem a górami: Czerwcówka 2023

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.03.2012 18:55

longtom napisał(a):Też lubię te ptaki. :D

Ja tam się cieszyłem, że nie obrócił nagle swojego dzioba w moją stronę. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.03.2012 00:19

Franz napisał(a):Ja tam się cieszyłem, że nie obrócił nagle swojego dzioba w moją stronę. ;)


Strusie aż tak długich szyi nie mają :lol:


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.03.2012 13:55

piotrf napisał(a):Strusie aż tak długich szyi nie mają :lol:

Ile wynosi średnica Ziemi? ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.03.2012 14:36

Franz napisał(a):
piotrf napisał(a):Strusie aż tak długich szyi nie mają :lol:

Ile wynosi średnica Ziemi? ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


To jakieś podchwytliwe pytanie?

:wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.03.2012 15:19

Jacek S napisał(a):
Franz napisał(a):
piotrf napisał(a):Strusie aż tak długich szyi nie mają :lol:

Ile wynosi średnica Ziemi? ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


To jakieś podchwytliwe pytanie?

:wink:


No przecież to proste : wystarczy od długości szyi strusia odjąć to , co wystaje z obydwu stron :roll:

:lol:

Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.03.2012 00:17

Jacek S napisał(a):To jakieś podchwytliwe pytanie?

:wink:

Piotr dobrze wiedział, o co pytam. ;)

piotrf napisał(a):No przecież to proste : wystarczy od długości szyi strusia odjąć to , co wystaje z obydwu stron :roll:

:lol:

I mówisz, że tego, co wystaje, już by nie starczyło, by sięgnąć do mnie? OK, czuję się uspokojony. :P

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.03.2012 16:18

Dzień trzeci

Budzik wyrywa mnie z objęć snu o 6:00. Wstać od razu? Czy jeszcze chwilkę podrzemać, usiłując połapać rozbiegające się w popłochu senne fantazje? Przez chwilę walczą we mnie dwie skrajne postawy. Ech, jak ja lubię spać! Ale jednak nie po to tu przyjechałem. Spać mogę przecież w domu. Trzeba będzie wstać. Chyba że... świat za oknem usprawiedliwi błogie lenistwo. Sprawdźmy zatem, jak ten świat wygląda. Unoszę się na łokciu i zerkam przez szybę. Oj! Koniec! Precz, śnie! Natychmiast! Wyskakuję ze śpiwora i łapię za aparat - takiej chwili nie mógłbym sobie darować. Oblany czerwienią słońca wstającego właśnie zza Velebitu - Pag.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 30.03.2012 19:06

Pag... i serce mocniej zabiło na widok tej kupy kamieni.. :) ślicznie
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.04.2012 13:50

helen napisał(a):Pag... i serce mocniej zabiło na widok tej kupy kamieni.. :) ślicznie

Kupa kamieni o świcie. ;)

Wkrótce zmieni się barwa oraz kąt widzenia, ale wciąż będzie Pag.

Pozdrawiam,
Wojtek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 01.04.2012 14:08

No to usiądę sobie i popatrzę jeszcze... :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.04.2012 19:32

helen napisał(a):No to usiądę sobie i popatrzę jeszcze... :)

Będzie mi bardzo miło. :)

P.S. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: wygląda na to, że jednak Madera przed Macedonią.

Pozdrawiam,
Wojtek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 01.04.2012 21:58

Franz napisał(a):
helen napisał(a):No to usiądę sobie i popatrzę jeszcze... :)

Będzie mi bardzo miło. :)

P.S. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: wygląda na to, że jednak Madera przed Macedonią.

Pozdrawiam,
Wojtek



Jupiiii :nice:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.04.2012 16:06

Sesja zakończona - mogę ścielić samochód i pakować plecak, po czym wyjeżdżam na drogę, którą wczoraj ostrożnie zjeżdżałem w dół. W górę jest odrobinę trudniej - za szybko po tych kamolach nie chcę, a za wolno ryzykuję, że silnik zgaśnie. Jakoś znajduję złoty środek i po chwili mijam tego grata po prawej, a wkrótce jestem już blisko szosy, gdzie stan drogi się wyraźnie poprawia. Teraz już w mig do Jadranki i za moment widać mój przystanek autobusowy. Parkuję tuż przy nim, wkładam buciory i ruszam w trasę. Trochę późno się zrobiło - dochodzi za kwadrans siódma - i już wiem, co mnie czeka. Powietrze stoi w bezruchu i lada moment upał weźmie mnie w swoje czułe objęcia. Czułe, nie czułe - na pewno gorąco mnie uściska. Na razie korzystam jednak z faktu, że przez jakiś czas będę szedł w strefie cienia.

Szeroka kamienista droga - o ile nie jest to przesadny eufemizm - okolona z obu stron murkami, nachylona jest z początku bardzo łagodnie. Później gradient nieco rośnie, ale nie jest źle - szlak zakręca w lewo, prowadząc skośnie po zboczu. Murki, które na samym początku wykonane były z wyjątkową starannością, wyżej już przybierają typowy charakter suhozidu, czyli luźno ułożonych kamieni, z grubsza tylko dopasowanych do siebie i oczywiście, bez żadnej zaprawy. Towarzyszą mi po jednej czy drugiej stronie, potem zupełnie zanikają, a kiedy i pośród niskich krzewów coraz więcej przerw się tworzy, w dole znów przykuwa uwagę mój poranny towarzysz - Pag.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.04.2012 16:06

Właściwie, rozdzielam spojrzenia wyłącznie pomiędzy wyboisty trakt, którym się poruszam, a niezmiennie przepiękny widok nieodległej wyspy z jej surowym obliczem. Mówi się o księżycowym krajobrazie Pagu - mnie on jakoś bardziej z Marsem się kojarzy, zapewne z uwagi na barwę, dodatkowo podkreślaną czerwoną dominantą porannego blasku. Obserwuję promy kursujące pomiędzy wyspą a stałym lądem - na idealnie spokojnej tafli wody pozostaje długi, wąski ogon, bardzo powoli zmierzający w przeciwległe strony.

Wkrótce osiągam wysokość pierwszych niewielkich kulminacji terenu, a wokół kamienistego traktu znów więcej roślinności - Pag chwilowo ginie z pola widzenia. Pod stopami oprócz mocno usadowionych, nieruchomych głazów, coraz więcej luźnych kamieni. Czuję potężniejąca falę ciepłego powietrza i widzę, jak zbliżam się do granicy mojej bezpiecznej strefy - kończy się cień... Jeszcze kilka kroków dzieli mnie od zalanego słonecznym blaskiem, bardzo łagodnie nachylonego, wielkiego tarasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 03.04.2012 16:47

Franz napisał(a):Właściwie, rozdzielam spojrzenia wyłącznie pomiędzy wyboisty trakt, którym się poruszam, a niezmiennie przepiękny widok nieodległej wyspy z jej surowym obliczem. Mówi się o księżycowym krajobrazie Pagu - mnie on jakoś bardziej z Marsem się kojarzy, zapewne z uwagi na barwę, dodatkowo podkreślaną czerwoną dominantą porannego blasku.


Franz napisał(a):Obrazek


Nie dla każdego to widoki :!:
Dzięki, że i nam było dane. :P

pzdr :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Między morzem a górami: Czerwcówka 2023 - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone