Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 30.07.2015 11:18

Nikt nie wspomniał o jeszcze jednym, wg mnie ważnym , elemencie wyposażenia. Chodzi o balast, który bardzo ułatwia nurkowanie w zasolonym Adriatyku.
Zasolenie Adriatyku powoduje że siła wyporu jest tak duża że jej pokonanie dość intensywnego pracowania płetwami aby utrzymać się pod wodą, a to znacznie skraca czas zanurzenia. Ja stosuje 2 kostki balastu po 2 kg każda (waga ciała ok 100kg), powodują one że pływalność ma się porównywalną z tą w wodzie słodkiej i w związku z tym znacznie łatwiej i bez wysiłku jest się zanurzyć.
Z balastem jeden ruch płetw wystarczy aby zejść pod wodę i tam zostać praktycznie bez wysiłku, dopóki wystarczy powietrza.

Polecam, można popróbować używając do dociążenia się np kamienia :-)
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 30.07.2015 12:46

Absolutnie, ja używam w tym celu po prostu pas balastowy. No ale nie każdy nurkuje poza snurkowaniem.

Można użyć na szybko różnych rzeczy, byle to było bezpieczne. Jak jednak ktoś się zapali, to także proponuję kupić pas balastowy u nas, najprostsze nie są drogie a dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze, w razie jakichkolwiek komplikacji odpinamy go szybko i do góry....
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015
Zakup sprzętu do nurkowania (snorkelingu)

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 07.12.2015 09:01

Przeniosłem do właściwego działu
Ostatnio edytowano 07.12.2015 09:32 przez pablo_ns, łącznie edytowano 1 raz
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Zakup sprzętu do nurkowania (snorkelingu)

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.12.2015 09:28

Płetwy to nie wiem,
ale maskę mogę polecić z czystym sumieniem:
http://www.decathlon.pl/maska-easybreat ... 04664.html
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015
Zakup sprzętu do nurkowania (snorkelingu)

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 07.12.2015 09:31

Witam ponownie kolegów i koleżanki zwracam się do Was o pomoc w wyborze zestawu ABC do nurkowania (snorkelingu ). Na zestaw chce wydać 200 do 320 zł. Kompletnie się na tym nie znam, przeczytałem ze płetwy mają być kaloszowe oraz średniej twardości i na tym moja wiedza się kończy. Wstępnie podoba mi się taki zestaw http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5565411161. Zastanawiam się cz płetwy mają być krótkie czy długie. Proszę opinie osoby doświadczone wraz z argumentami. Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107743
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Zakup sprzętu do nurkowania (snorkelingu)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.12.2015 10:06

pablo_ns napisał(a):Przeniosłem do właściwego działu

Masz post we właściwym wątku :wink: :idea:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Zakup sprzętu do nurkowania (snorkelingu)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.12.2015 10:39

pablo_ns napisał(a): Kompletnie się na tym nie znam, przeczytałem ze płetwy mają być kaloszowe oraz średniej twardości i na tym moja wiedza się kończy.


Według mnie lepiej kupić płetwy na pasek i do tego zakładać buty.
Weź pod uwagę, że w Cro występuje przede wszystkim dno kamieniste i wtedy sobie spokojnie w butach wchodzisz po pas do wody i zakładasz płetwy. W przypadku takich kaloszowych, to idziesz do brzegu morza w butach, ściągasz je, zostawiasz gdzieś z boku i w płetwach tyłem wchodzisz do wody.
Dla mnie pierwszy sposób przyjemniejszy :)

Jeżeli chodzi o twardość, to przy miękkich płetwach trzeba się więcej namachać niż przy sztywnych, ale z kolei wkłada się w to trochę mniej siły :)
Trzeba znaleźć złoty środek... do snurkowania mogę np polecić coś takiego:

pletwy-mares-excel-plus.jpg
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 07.12.2015 11:28

Co myślicie o zestawie który wybrałem?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.12.2015 11:44

pablo_ns napisał(a):Co myślicie o zestawie który wybrałem?


Krótko i na temat:
Płetwy- radzę wziąć paskowe, a nie kaloszowe z przyczyn opisanych powyżej.
Fajka- Ok
Maska- radzę gdzieś wcześniej przymierzyć, bo może się okazać, że źle leży i cieknie.
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 07.12.2015 11:52

Płetwy krótkie czy długie ?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.12.2015 12:54

pablo_ns napisał(a):Płetwy krótkie czy długie ?


A co to znaczy krótkie czy długie?
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 07.12.2015 12:57

Widziałem na allegro różne długości pletw...
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 07.12.2015 14:40

Jeżeli to pierwsze płetwy,to radzę kupić krótkie i miękkie .Ja zdecydowanie wolę używać płetw kaloszowych,pływając w butach czuję dyskomfort,używam ich jedynie do nurkowania w kombinezonie.Bardzo cenie maski Aqualung,płetwy i fajka mogą być tańsze.
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 07.12.2015 17:04

przy wyborze płetw moja słuszna waga 120 kg nie ma znaczenia?
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 08.12.2015 00:42

Waga nie ma znaczenia,zresztą w każdych płetwach pewnie dasz rade,ale jeżeli nie chcesz schodzić zbyt głęboko to do rekreacyjnego pływania w krótszych będzie Ci łatwiej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone