Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 25.04.2016 15:30

i to jest dowód ze warto być na tym forum:) tyle ciekawych rzeczy człowiek się dowie wieczorem jadę do Decathlonu po zakup-do czerwca wszak nie daleko.
Dzięki :) a tyle lat pływam z maską i rurką ciągle człowiek się uczy....
Pozdrawiam Jacek
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 30.05.2016 12:01

Witajcie
Wczoraj byłem w go-sporcie aby obadać płetwy. Wybrałem sobie dwie pary i nie wiedziałem za bardzo co ostatecznie wybrać.
Jedne maresa a drugie nie pamiętam jakiej firmy

- pierwsze płetwy dosyć długie pióra, dość sztywne
- drugie - krótsze pióro o kilka cm za to znacznie "miększe" i dodatkowo miały wtopione takie gumowe elementy

Możecie doradzić jakie wybrać ? Co dają np te gumowe wstawki w płetwie ? Zakładam, że te sztywniejsze, dłuższe są szybsze ale i wymagają więcej "mocy" ? :boss:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2016 15:02

giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 02.06.2016 16:15

Co do masek do nurkowania to nie wiem czy nie zapłaciłbyś mniej na straganach nad Jadranem matufo :papa:
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 02.06.2016 20:05

giba0909 napisał(a):Co do masek do nurkowania to nie wiem czy nie zapłaciłbyś mniej na straganach nad Jadranem matufo :papa:

nie no nie , na straganach sa maski No Name dla amatorow , a za 120 zl to juz mozna cos z Cresi kupic, no nie najlepsza , ale zawsze lepsza niz straganowa :idea: juz taka w miare ok maska Cresi Big Eyes evolution to okolo 199 zl , do tego rurka okolo 150 zl ( pamietajmy , ze rurke kupujemy zawsze sztywna, bez zadnych harmonijek) :D
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 03.06.2016 07:42

kobrat napisał(a):
giba0909 napisał(a):Co do masek do nurkowania to nie wiem czy nie zapłaciłbyś mniej na straganach nad Jadranem matufo :papa:

nie no nie , na straganach sa maski No Name dla amatorow , a za 120 zl to juz mozna cos z Cresi kupic, no nie najlepsza , ale zawsze lepsza niz straganowa :idea: juz taka w miare ok maska Cresi Big Eyes evolution to okolo 199 zl , do tego rurka okolo 150 zl ( pamietajmy , ze rurke kupujemy zawsze sztywna, bez zadnych harmonijek) :D

Aaa jeśli mówimy o profesjonalnym nurkowaniu to ja pasuję.... :|
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 03.06.2016 10:55

giba0909 napisał(a):
kobrat napisał(a):
giba0909 napisał(a):Co do masek do nurkowania to nie wiem czy nie zapłaciłbyś mniej na straganach nad Jadranem matufo :papa:

nie no nie , na straganach sa maski No Name dla amatorow , a za 120 zl to juz mozna cos z Cresi kupic, no nie najlepsza , ale zawsze lepsza niz straganowa :idea: juz taka w miare ok maska Cresi Big Eyes evolution to okolo 199 zl , do tego rurka okolo 150 zl ( pamietajmy , ze rurke kupujemy zawsze sztywna, bez zadnych harmonijek) :D

Aaa jeśli mówimy o profesjonalnym nurkowaniu to ja pasuję.... :|

o profesjonalnym nurkowaniu nie ma mowy jestem amator a co do zakupu masek w cro to wczoraj rozmawiałem z kolegą który był w zeszłył tednm roku i faktycznie wziął jedną maskę i 2 dokupywał jak giba0909 pisze na straganie i było taniej a maski też no name
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 03.06.2016 11:03

matufa napisał(a):
giba0909 napisał(a):
kobrat napisał(a):
giba0909 napisał(a):Co do masek do nurkowania to nie wiem czy nie zapłaciłbyś mniej na straganach nad Jadranem matufo :papa:

nie no nie , na straganach sa maski No Name dla amatorow , a za 120 zl to juz mozna cos z Cresi kupic, no nie najlepsza , ale zawsze lepsza niz straganowa :idea: juz taka w miare ok maska Cresi Big Eyes evolution to okolo 199 zl , do tego rurka okolo 150 zl ( pamietajmy , ze rurke kupujemy zawsze sztywna, bez zadnych harmonijek) :D

Aaa jeśli mówimy o profesjonalnym nurkowaniu to ja pasuję.... :|

o profesjonalnym nurkowaniu nie ma mowy jestem amator a co do zakupu masek w cro to wczoraj rozmawiałem z kolegą który był w zeszłył tednm roku i faktycznie wziął jedną maskę i 2 dokupywał jak giba0909 pisze na straganie i było taniej a maski też no name

Z tego co pamiętam to za przyzwoitą maskę z rurką dałem 3 lata temu w Primostenie 60 lub 80 kn. Służyła dwa sezony i zabieram ją znowu. Jak dla mnie amatora w zupełności wystarczy taka maska no name. 8)
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 03.06.2016 11:11

eh gdybym wiedział wcześniej to bym wstrzymał sie z zakupem a tak kupiłem 2 zestawy (dla siebie i córy)
Obrazek

no trudno przynajmniej mam już to z głowy
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 03.06.2016 11:19

matufa napisał(a):eh gdybym wiedział wcześniej to bym wstrzymał sie z zakupem a tak kupiłem 2 zestawy (dla siebie i córy)
Obrazek

no trudno przynajmniej mam już to z głowy

Nie ma tego złego...
Niech służą jak najdłużej :papa:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.06.2016 12:17

ja kupowałem chyba 7 lat temu zestaw na allegro chyba za 99 zeta z maską, fajka i płetwami. Słuzy mi do dnia dzisiejszego :)

No i tego typu zakupów podobnie jak namiot, krzesła czy kusza do łowiectwa podwodnego to nie wliczam

Ubezpieczenie, gaz do butli, żarcie z PL i inne wydatki na konkretny wyjazd to i owszem
Ostatnio edytowano 03.06.2016 12:20 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.06.2016 12:20

Nasze z Decathlona w jakiejś niewygórowanej wtedy cenie w tym roku będą w CRO 10 raz i dobrze się mają:) A używane dość sporo.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.06.2016 13:31

Beata W. napisał(a):Nasze z Decathlona w jakiejś niewygórowanej wtedy cenie w tym roku będą w CRO 10 raz i dobrze się mają:) A używane dość sporo.


Ja z pipidówy jestem i 10 temu o Decathlonie to nawet nie słyszałem ;)

Zakupy wakacyjne w tymże sklepie szykują się na następny weekend i coś czuje, że pod tysiak dobije

Jako, że to zakupy wieloletnie wliczać ich do tegorocznych wakcji nie będziemy :)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.06.2016 13:53

piotrulex napisał(a):
Beata W. napisał(a):Nasze z Decathlona w jakiejś niewygórowanej wtedy cenie w tym roku będą w CRO 10 raz i dobrze się mają:) A używane dość sporo.


Ja z pipidówy jestem i 10 temu o Decathlonie to nawet nie słyszałem ;)

Zakupy wakacyjne w tymże sklepie szykują się na następny weekend i coś czuje, że pod tysiak dobije

Jako, że to zakupy wieloletnie wliczać ich do tegorocznych wakcji nie będziemy :)


No pewnie, lepiej kupić coś dobrego raz na jakiś czas niż co roku jakiś chłam a potem się denerwować że rurka przecieka albo maska źle leży.
He he, my 10 lat temu w stolycy mieszkaliśmy to łatwiej było, ale teraz daliśmy dyla do prawie pipidówy :mrgreen:
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 04.06.2016 12:20

jezeli juz kupujecie maski NO NAME to bez zadnych zaworkow - bo przewaznie po jakims czasie nie trzymaja i przeciekaja. Najlepiej zrobic test, wciagajac powietrze nosem , maska bez paskow, i schylic glowe w dol , czy dobrze sie trzyma i nie przepuszcza powietrza
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone