Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maska i rurka - co i jak?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 13.06.2016 14:24

Ja mam rurkę model 1996 :) . Sprawdza się doskonale :). Bez żadnych zaworów i bez harmonijki. Standardowa maska Cressi również bez zaworków.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.06.2016 14:43

witia napisał(a): Standardowa maska Cressi również bez zaworków.


Eeeee maska bez zaworków się nie liczy! :twisted: :oczko_usmiech:
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 13.06.2016 14:48

Roxi napisał(a):
witia napisał(a): Standardowa maska Cressi również bez zaworków.


Eeeee maska bez zaworków się nie liczy! :twisted: :oczko_usmiech:


Zwłaszcza, że woda słona aż skręca :) Ja odziedziczyłem suchą fajkę TUSA z dwoma zaworami po płetwonurku, który przeskoczył na lepszy sprzęt. Dostałem też płetwy dłuuugie na kilometr i twarde jak stal :P Szybko się pływa, ale nóg nie czuć po wyjściu z wody :mrgreen:
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 13.06.2016 15:26

Roxi napisał(a):
witia napisał(a): Standardowa maska Cressi również bez zaworków.


Eeeee maska bez zaworków się nie liczy! :twisted: :oczko_usmiech:


I tego się właśnie obawiałem :) . Chyba sobie spróbuję zamontować jakieś zaworki :) . Do wyjazdu jeszcze 4 tygodnie. Może zdążę :)
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 13.06.2016 16:51

witia napisał(a):Ja mam rurkę model 1996 :) . Sprawdza się doskonale :). Bez żadnych zaworów i bez harmonijki. Standardowa maska Cressi również bez zaworków.

i taki sprzet jest najlepszy
modytom
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) modytom » 13.06.2016 17:35

Czyli nie ma sensu bawić w tej cenie w cuda z Lidla, tylko brać bez udziwnień z Decathlona?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.06.2016 08:38

modytom napisał(a):Czyli nie ma sensu bawić w tej cenie w cuda z Lidla, tylko brać bez udziwnień z Decathlona?


Maskę brać taką, żeby po przyłożeniu do twarzy, nie zakładaniu paska na głowę i wciągnięciu powietrza nosem trzymała się na twarzy i nie odpadała. Z miękkim silikonem- pomacaj i przymierz w lidlu, pomacaj i przymierz w decathlonie... możesz też pomacać i przymierzyć w jakimś centrum nurkowym, wtedy zobaczysz jaka jest różnica. Kolor jak kto woli, ja preferuję czarne bo nie ma bocznych refleksów.

Fajkę brać taką, żeby miała na górze nakładkę po to aby woda przy każdej fali nie wpadała do środka i zaworek na dole, żeby się z niej łatwo wodę wydmuchiwało.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.06.2016 14:32

Czy testował ktoś tę maskę, którą ostatnio reklamują?

Warto nabyć easybreath?
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 15.06.2016 14:43

Ja, w ubiegłym roku. Maska rewelacja!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2016 14:45

walp napisał(a):Czy testował ktoś tę maskę, którą ostatnio reklamują?

Warto nabyć easybreath?

Kolego może byśmy tak użyli "szukajki" , bo ktoś już testował :oczko_usmiech: :mrgreen:
maska-i-rurka-co-i-jak-t36160.html
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 15.06.2016 15:11

walp napisał(a):Czy testował ktoś tę maskę, którą ostatnio reklamują?

Warto nabyć easybreath?


Tylko że w tym głębiej nie zanurkujesz. Nie wyrównasz ciśnienia i prawdopodobnie nacisk na twarz będzie trochę "dyskomfortowy".
Ale do snurkowania pewnie całkiem sympatyczna :) .
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.06.2016 15:16

dids76 napisał(a):Kolego może byśmy tak użyli "szukajki" , bo ktoś już testował :oczko_usmiech: :mrgreen:
maska-i-rurka-co-i-jak-t36160.html

Nawet nie przyszło mi do głowy, bo myślałem, że to zupełna nowość, dopiero wczoraj reklamę widziałem. :oops:
witia napisał(a):
walp napisał(a):Czy testował ktoś tę maskę, którą ostatnio reklamują?
Tylko że w tym głębiej nie zanurkujesz. Nie wyrównasz ciśnienia i prawdopodobnie nacisk na twarz będzie trochę "dyskomfortowy".
Ale do snurkowania pewnie całkiem sympatyczna :) .

Do snurkowania, bo głęboko to ja się boję. :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2016 17:09

witia napisał(a):
walp napisał(a):Czy testował ktoś tę maskę, którą ostatnio reklamują?

Warto nabyć easybreath?


. Nie wyrównasz ciśnienia i prawdopodobnie nacisk na twarz będzie trochę "dyskomfortowy".



Blisko, ale nie do końca. Wyrównuje się ciśnienie w uszach. Nie wyrównane ciśnienie w uszach może doprowadzić do pęknięcia błony bębenkowej, a w najlepszym wypadku do silnego bólu w uszach.
W pełnych maskach są specjalne noski (coś jak na okularach) i poprzez dociśnięcie maski do twarzy jest możliwość "przedmuchania" nosa, w tej masce nosków nie widzę, więc może być problem, ale do pływania po powierzchni w zupelności wystarczy. :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2016 17:18

walp napisał(a):Nawet nie przyszło mi do głowy, bo myślałem, że to zupełna nowość, dopiero wczoraj reklamę widziałem. :oops:


Ktoś tu kiedyś ją bardzo chwalił i na próbę kupiłem, jestem z niej bardzo zadowolony. Żona w tym roku sobie kupiła drugą dla siebie.
Do snurkowania bardzo wygodna, oddychasz nosem, nie ma słonej wody w ustach i co najważniejsze nie paruje :oczko_usmiech: :mrgreen:
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 15.06.2016 17:50

dids76 napisał(a):
walp napisał(a):Nawet nie przyszło mi do głowy, bo myślałem, że to zupełna nowość, dopiero wczoraj reklamę widziałem. :oops:


Ktoś tu kiedyś ją bardzo chwalił i na próbę kupiłem, jestem z niej bardzo zadowolony. Żona w tym roku sobie kupiła drugą dla siebie.
Do snurkowania bardzo wygodna, oddychasz nosem, nie ma słonej wody w ustach i co najważniejsze nie paruje :oczko_usmiech: :mrgreen:


Rewelka. Już za kilka dni będzie nam służyć trzeci sezon :)
DSC04454.JPG

92.jpg

89.jpg

zatem do snurkowania polecam serdecznie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone