Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 10:35

knam napisał(a):dobrze to już przrabialiśmy do momentu że w polskim sądzie na rozprawie nie przyznaje się do kierowania i sprawa ucicha na 3 lata przy założeniu że kasztan nie złapie Cię, natomiast ciekawe jest to co dzieje się po tym czasie, bo kolega który widać że ma najwięcej rzeczowych informacji czyli pääkäyttäjä potwierdza w screenie że przedawnienie następuje po 3 latach i w mojej ocenie każda próba egzekucji/nękania dołkami po tym czasie to jest nic innego jak nadużycie z ich strony w polsce przy takiej sytuacji nie wahał bym się chwili tylko 231 kk i prokurator.

raz jeszcze do wszystkich myślicieli i najmądrzejszych ludzi na tym forum którzy będą pisać o braniu na klatę itd jest jeszcze coś takiego jak PRAWO i to prawo musi działać w obie strony oni mogą się domagać zapłacenia mandatu a ja mogę się bronić


Ręce opadają. Czy ty może jesteś na 1 roku prawa ? :)
231 ? :)
Zapłać ten mandat, bo z twoją wiedzą to będzie cię to kosztowało 3x tyle.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.08.2019 10:37

alechandro napisał(a):Ja za przekroczenie prędkości o 20 km/h o 5 rano w terenie zabudowanym dostałem 50 E
Coraz więcej wiosek i miasteczek stawia ograniczenia 30 kmh od 22:00 do 6:00 i dość bezpośrednio za tablicą stoi radar.
I nie chodzi o bezpieczeństwo.
Oni (mieszkańcy) chcą po prostu spać we względnej ciszy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 10:41

Wiem bo nie jechałem szybko ale nie dyskutowałem tylko zapłaciłem aby mieć spokój, potraktowałem to jako koszt urlopu :wink:
knam
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) knam » 20.08.2019 10:54

pääkäyttäjä napisał(a):Austriackie prawo nie rozdziela sprawy na właściciela pojazdu i tego, kto kierował. Ten sam argument wniosłem przed polskim sądem - zostało mi wyłożone austriackie prawo o ruchu drogowym do wglądu - ono nie daje możliwości kombinowania.

Nie płacisz, idziesz przed polski sąd, mówisz "to nie ja", sprawa wraca z taką informacją do Austrii. Sędzia nie będzie dochodził i pytał, jak było naprawdę.

Nie ma się co nad tym spuszczać ani tępić gościa za brak refleksji. Generalnie, po jego odmowie to Austriacy będą musieli mu udowodnić winę. No chyba, że gość nie stawi się na wysłuchaniu orzeczenia...


no i ok rozumiem, to co w takim razie jesli zadzwonię tam albo napiszę odpowiedź że ja byłem tylko wynajmującym kierowcą był mój kolega z ukrainy który jechał tam z nami będą dalej mnie ścigać przy następnej kontroli czy nie ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 10:56

8O 8O 8O 8O 8O 8O
Ty już lepie przestań zadawać pytania...zaorałeś tym cały system.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 10:57

Nie będą. Kolega z Ukrainy załatwi sprawę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 11:36

knam napisał(a):no i ok rozumiem, to co w takim razie jesli zadzwonię tam albo napiszę odpowiedź że ja byłem tylko wynajmującym kierowcą był mój kolega z ukrainy który jechał tam z nami będą dalej mnie ścigać przy następnej kontroli czy nie ?


Kto wynajął auto? Ty? No to Ty jesteś winnym... swoją drogą, zwalać na innych - masz łeb i tupet. Austriacka policja będzie ścigać właściciela pojazdu lub osobę wynajmującą. Napiszę jeszcze raz - ich prawo nie rozróżnia, kto kierował a kto był właścicielem. Poza tym, przez telefon nic Ci nie powiedzą - zaproszą do siebie.

iWKad22.jpg


Aha - gdy sprawa jest już w Polsce, to z Austriakami na chwilę obecną nie ma o czym gadać. Oni teraz czekają na decyzję Twoją i sądu. Potem, jak przypadkiem skontrolują Cię w Austrii i wypłynie, że Cię szukają, to będzie nieprzyjemnie.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 20.08.2019 11:44

Kolega z Rosji,Czeczenii i Uzbekistanu to patent jaki stosuje mój kolega Niemiec.
Tyle ze on pisze ze auto od niego pożyczył klient któremu się zepsuł samochód i jest to bardzo dobry i uczciwy człowiek.
Wy już w kolejnym temacie jak dzieci we mgle...
Policja austriacka ma podłączenie online do bazy policji niemieckiej i szwajcarskiej.
To już nawet było 20 lat temu wiec jeśli jesteś poszukiwany w tych krajach to skontaktują się z oficerem dyżurnym w celu weryfikacji :mrgreen:
Jechałem pod Wiedniem z kolega który nie zapłacił grzywny w Monachium i został zatrzymany na terenie AT :oczko_usmiech:
Wasze dysputy i dyskusje dot płatności do 200€
sa śmieszne bo adwokat w Wiedniu kosztuje 1500€.
W każdym z 3 krajów które są powyżej jadąc autem miałem przyjemność pożegnać się z pasażerem a sprawy dotyczyły głupot małej wartośći ale jednak przyklepanych przez sady.
Polaku masz płacić mandaty i nawet nie myśleć ze jest dziś dla ciebie inne wyjście :papa:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.08.2019 11:45

Tu chyba chodzi też o to, że Austria nie zbiednieje, jeśli nie ściągnie z niego mandatu.
plywanie-pontonem-w-chorwacji-t14035-7650.html#p1886148
Takie podejście. Obawiam się, że nieuleczalne.

Ale nie wiem dlaczego jestem przekonany (co nie znaczy, że się nie mylę), że wśród swoich znajomych często używa słów "honor, odwaga itp." :? :|
knam
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) knam » 20.08.2019 13:01

to nie jest kwestia tupetu i zwalania na innych bo jak juz wyzej pisalem nie pamietam kto z nas jechal tym autem dokładnie w tym miejscu, chyba nie myślisz ze znam adres i numer prawa jazdy kolegi z ukrainy na pamiec zeby podac go kasztanom bez jego wiedzy o tym .
Chodzi mi poprostu o to czy to by zakończyło sprawe ale skoro mówisz ze u nich to wszystko jedno kto kierowal a kto jest posiadaczem w danej chwili auta to sie odemnie nie odczapią

off top odnośnie winiety na skuter wodny jeśli kolegę bobooo to interesuje to jeżdżę od 3 lat na chorwacje ze skuterem i nie kupiłem winiety ani razu z prostego powodu, za pierwszym razem odbiłem się od drzwi w kapitanacie i ich olałem
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 20.08.2019 13:07

knam napisał(a):... nie pamietam kto z nas jechal tym autem dokładnie w tym miejscu, ....


Poważnie? Jak można nie pamiętać kto prowadził auto? To ilu Ty tam masz kierowców? Bo jak Was dwóch to chyba nie problem pamiętać kto gdzie się przesiadał.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.08.2019 13:10

toomas napisał(a):To ilu Ty tam masz kierowców? Bo jak Was dwóch to chyba nie problem pamiętać kto gdzie się przesiadał.
Czasami warto przed aktywnym wejściem do dyskusji zapoznać się z całością. Wtedy dowiedziałbyś się ilu było kierowców.
:?
MrM
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 23.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrM » 20.08.2019 13:17

Jako osoba wynajmująca powinieneś mieć większą wiedzę na temat tego kiedy i komu udostępniasz pojazd. Jeżeli nie jesteś w stanie ustalić kto kierował, to problem spada na Ciebie - jako wynajmującego - odpowiedzialnego za pojazd.

Sugerowałbym, jak już zresztą ktoś tutaj prosił, zaprzestania używania określania Austryjaków "kasztanami"

Na temat podejscia do tematu winiety - szkoda słów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 13:44

Edit. Nie ma sensu się irytować.
knam
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) knam » 20.08.2019 14:25

Jalowa dyskusja sie robi reasumujac dla swietego spokoju lepiej mandaty od kasztanow placic dla swietego spokoju tylko dlatego ze bylo sie w tym czasie najemca samochodu a nie jego kierowca, chociaz bardzo intryguje mnie jak moga mi uprzykrzyc zycie po 3 letnim okresie przedawnienia aczkolwiek austria to dziwny kraj wiec wszystko mozliwe, ktos wyzej napisal ze wzieli go na dolek po 4-5 latach od otrzymania mandatu co dla mnie jest jakims absurdem, moze gosc byl agresywny, chamski nie wazne, ja mam dobre doswiadczenia z austriacka policja jak sie do nich mowi grzecznie i po niemiecku to nie ma problemu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone