Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2019 06:53

marekkowalak napisał(a):
alechandro napisał(a):Nie jest brane pod uwagę, nie może być dwóch samochodów na zdjęciu.


Tak było jakiś czas temu.

Obecnie montowane fotoradary (również te z pętlą indukcyjną wtopioną w asfalt) potrafią mierzyć różne pasy ruchu niezależnie.


A to przepraszam za wprowadzanie w błąd, zwracam honor.

Mnie austriackie podejście do tematu się podoba, chciałbym aby w Polsce tak było to może zmieniłoby się coś na polskich drogach. Polacy mają już dobre drogi, jeżdżą coraz lepszymi, bezpieczniejszymi samochodami ale ludzi nadal sporo ginie na drogach przez głupotę i bezkarność debili. Austria to cywilizowany, zadbany kraj z którego powinniśmy czerpać jak najwięcej. Podobnie Szwedzi - nie ma zmiłuj dla idiotów drogowych.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 18.09.2019 09:25

Jak szybko mogę się spodziewać wezwania do zapłaty?
2 tygodnie temu nocą, na remontowanym odcinku autostrady koło Wiednia jadąc w sznurze pojazdów zobaczyłem błysk czerwonego światła jak mijałem stojący z boku fotoradar. Nie wiem czy to mi błysnęło czy któremuś z kolejnych autek ale zakładam że mi.
Swoją drogą jak jedzie kolumna pojazdów tym samym tempem około 90km na ograniczeniu do 80 to dlaczego jednemu błyśnie a drugiemu nie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2019 09:41

Radar błysnał obok Ciebie? Jak mijałeś go prawym pasem, to powinien błysnąć przed Tobą - z grubsza do 10 metrów...
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 18.09.2019 09:49

pääkäyttäjä napisał(a):Radar błysnał obok Ciebie? Jak mijałeś go prawym pasem, to powinien błysnąć przed Tobą - z grubsza do 10 metrów...

Mogło tak być. W nocy trudno to ocenić czy było 10 czy mniej albo więcej? Niech będzie, że 10m było.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.09.2019 09:53

Calapula napisał(a):(...)Swoją drogą jak jedzie kolumna pojazdów tym samym tempem około 90km na ograniczeniu do 80 to dlaczego jednemu błyśnie a drugiemu nie?
Bo istnieje coś takiego jak wartość progowa.
Przy 90,000 kmh nie błyśnie, a przy 90,001 już tak. Okiem różnicy nie zauważysz, elektroniką tak.
Te liczby to tylko przykładowo.
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 18.09.2019 10:46

Calapula napisał(a):Jak szybko mogę się spodziewać wezwania do zapłaty?
2 tygodnie temu nocą, na remontowanym odcinku autostrady koło Wiednia jadąc w sznurze pojazdów zobaczyłem błysk czerwonego światła jak mijałem stojący z boku fotoradar. Nie wiem czy to mi błysnęło czy któremuś z kolejnych autek ale zakładam że mi.
Swoją drogą jak jedzie kolumna pojazdów tym samym tempem około 90km na ograniczeniu do 80 to dlaczego jednemu błyśnie a drugiemu nie?

4 tygodnie czekałem na mandat z austrii, wysłany też na adres austriacki, bo tam jest auto zarejestrowane. Koledze, któremu radar strzelił koło grazu mandat do Polski przyszedł po 6 tygodniach. Ale że auto ma w liesiengu, to mandat najpierw dotarł do firmu liesiengowej a ta dopiero przeslala do niego, doliczajac 100 zl za zlokalizowanie właściciela i przesłanie mandatu.
Joaszy92
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 01.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joaszy92 » 18.09.2019 13:40

Czy ktoś dostał już z tegorocznych wakacji ? Nam minęły 3 tygodnie i zaglądamy do skrzynki codziennie :D
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 22.09.2019 11:34

jechałem z zepsutym sprzęgłem :)
Zona szukała, pamiątki wybierała a ja nie chciałem i dostałem :D
Załączniki:
71203856_373282653561471_5765823286541811712_n.jpg
wisienka1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka1 » 25.09.2019 10:21

Witam.
No mnie kurna bardziej boli...
Przed Wiedniem ograniczenie do 60, miałem 115...
Załączniki:
radaraustriaZmniejszone zdjęcia - 1.jpeg
Joaszy92
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 01.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joaszy92 » 25.09.2019 11:02

Z kiedy mandat ? 8O
wisienka1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka1 » 25.09.2019 15:13

Mandacik z 30.05.19 godz. 9.22 autostrada przed Wiedniem.
Przyszło dwa dni temu.... poleconym, za poświadczeniem odbioru...
Mój błąd - moja kara... I zapłacę...
Nie oceniajcie, bo mnie nie znacie...
Mój pierwszy mandat od DWUNASTU LAT.
A prawo jazdy mam pewnie dłużej niż niejeden z forumowiczów żyje na tym świecie...
dziękuję za "cenne uwagi" części forumowiczów...
Pozdrawiam
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.09.2019 20:18

wisienka1 napisał(a):Mandacik z 30.05.19 godz. 9.22 autostrada przed Wiedniem.
Przyszło dwa dni temu.... poleconym, za poświadczeniem odbioru...
Mój błąd - moja kara... I zapłacę...
Nie oceniajcie, bo mnie nie znacie...
Mój pierwszy mandat od DWUNASTU LAT.
A prawo jazdy mam pewnie dłużej niż niejeden z forumowiczów żyje na tym świecie...
dziękuję za "cenne uwagi" części forumowiczów...
Pozdrawiam

Spokojnie, nikt cię nie powiesi :) Zdarza się - ja też jechałem ostrożnie i w miarę przepisowo a się okazało, że jednak o 21 na 3 pasach przekroczyłem (miałem 101 na 80). W sumie to coś mi podpadające było, że miejscowi ( a że to środek tygodnia był po 22 więc ich wielu nie było) jadą tak jakoś dziwnie wolno :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 04.10.2019 00:27

No, to już po mnie :roll: Co rok, to ograniczenia i korki. I to człowieka powstrzymywało, a przedwczoraj rozwinęłam się od Graz do Wiednia samego 130 mimo znaków, bo ruchu nie było :roll: O 15 tej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2019 05:50

Katerina napisał(a):No, to już po mnie :roll: Co rok, to ograniczenia i korki. I to człowieka powstrzymywało, a przedwczoraj rozwinęłam się od Graz do Wiednia samego 130 mimo znaków, bo ruchu nie było :roll: O 15 tej.


No i?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.10.2019 12:42

Joaszy92 napisał(a):Czy ktoś dostał już z tegorocznych wakacji ? Nam minęły 3 tygodnie i zaglądamy do skrzynki codziennie :D

Jeżeli pstryknęło w AT to 100%, że przyjdzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone