Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 05.10.2019 13:47

Minęły już 4 tygodnie jak mi pstryknął fotoradar w nocy między Wiedniem a Gratzem a mandatu jeszcze nie ma. Za to kolega ma ciekawą sytuację. Może ktoś się z tym spotkał i coś wie o co może chodzić?
Otóż w tym roku pod koniec maja, wieczorem, raz koło Wiednia a raz koło Gratzu błysnął mu fotoradar. Za jakieś 2 tygodnie, jak wrócił do Polski, dostał mandat za pierwszy błysk i go niezwłocznie zapłacił. Minęło parę miesięcy i wczoraj dostał z Austrii pismo, że ma wskazać kto był kierowcą jego samochodu w czasie gdy radar błysnął mu drugi raz? Dziwne, za pierwszym razem go o to nie pytali tylko mandat i cześć a za drugim, nie ma mandatu tylko zapytanie kto kierował? Ktoś to może rozumie?
Będę wdzięczny za wszelkie wyjaśnienia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2019 09:36

Może za pierwszym razem dostał anonymverfugung czyli grzywna bez wskazywania obwinionego (brak identyfikacji, pozostaje się anonimowym). Za drugim razem dostał pewnie organstrafverfügungen - to po prostu mandat w trybie administracyjnym... Brak odpowiedzi w ciągu dwóch tygodni lub sprzeciw wobec nakazu zapłaty spowoduje skierowanie sprawy do sądu (na tyle na ile ja rozumiem austriackie przepisy).
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 06.10.2019 11:42

Katerina napisał(a):No, to już po mnie :roll: Co rok, to ograniczenia i korki. I to człowieka powstrzymywało, a przedwczoraj rozwinęłam się od Graz do Wiednia samego 130 mimo znaków, bo ruchu nie było :roll: O 15 tej.


No to koszt noclegu na przyszłoroczne wakacje poszedł... :)
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 06.10.2019 13:21

pääkäyttäjä napisał(a):Może za pierwszym razem dostał anonymverfugung czyli grzywna bez wskazywania obwinionego (brak identyfikacji, pozostaje się anonimowym). Za drugim razem dostał pewnie organstrafverfügungen - to po prostu mandat w trybie administracyjnym...

To by wyjaśniało sytuację, gdyby nie fakt że za drugim razem nie przyszedł mandat a tylko zapytanie o to kto kierował? Chyba, że to oznacza, że jak wskaże kto kierował, to dopiero wtedy dostanie mandat?
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 06.10.2019 15:12

kaeres napisał(a):
Joaszy92 napisał(a):Czy ktoś dostał już z tegorocznych wakacji ? Nam minęły 3 tygodnie i zaglądamy do skrzynki codziennie :D

Jeżeli pstryknęło w AT to 100%, że przyjdzie.

Więc najlepiej AT omijać ,co też czynię od dekady innym polecam.
Węgry mimo video monitoringu da się przejechać bez upominku, zwłaszcza jak się jedzie autobaną.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2019 15:45

Bodek1 napisał(a):Węgry mimo video monitoringu da się przejechać bez upominku, zwłaszcza jak się jedzie autobaną.

Pod warunkiem jazdy zgodnie z przepisami :wink:
mandat-za-granica-wegry-t13333-75.html
burkinafaso
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) burkinafaso » 08.10.2019 18:35

Dostałem w Austrii 2 mandaty po 55 euro za przekroczenie prędkości o 13 i 15 km/h. Przyszły do mnie listy z mandatem, niestety byłem wtedy nieobecny w domu. Kiedy otworzyłem skrzynkę po powrocie zobaczyłem, że termin minął 3 i 4 października do zapłacenia. Napisałem dzisiaj maila na komendy austryjackie na wskazany adres mailowy z zapytaniem czy mogę nadal zapłacić. Niestety nie uzyskałem wiadomości. I teraz mam pytanie co by najlepiej zrobić. Zapłacić wymaganą kwotę mimo upłynięcia terminu (na mandacie napisane, że wpłata po terminie nie zapobiegnie rozpoczęcia postępowania) czy poczekać na kolejne listy?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.10.2019 19:42

Ty tam lepiej zadzwoń... To pierwsze wezwania?
Atrapka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Atrapka » 08.10.2019 21:19

burkinafaso napisał(a):Dostałem w Austrii 2 mandaty po 55 euro za przekroczenie prędkości o 13 i 15 km/h. Przyszły do mnie listy z mandatem, niestety byłem wtedy nieobecny w domu. Kiedy otworzyłem skrzynkę po powrocie zobaczyłem, że termin minął 3 i 4 października do zapłacenia....

To mandat z Austrii nie przychodzi poleconym? A jak listonosz się pomyli i zostawi go pod innym adresem bo jest ostatni dzień w pracy i ma wszystko w d...?
burkinafaso
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) burkinafaso » 09.10.2019 13:07

pääkäyttäjä napisał(a):Ty tam lepiej zadzwoń... To pierwsze wezwania?


Pierwsze dopiero. Problem tylko z tym, że na mandacie napisane jest, że po upływie czasu opłacenie nie spowoduje wstrzymanie procesu krano-administracyjnego. Dlatego pytam, czy zapłacić mimo upływu czasu i będzie okej czy w takim razie pieniądze przepadną i nie placić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.10.2019 13:54

Co dokładnie masz napisane w nagłówku wezwania? W skrócie, jak zapłacisz po terminie, to oni pieniądze mogą Ci odesłać a sprawę albo wyślą ostatecznie do polskiego sądu albo dostaniesz kolejne wezwanie, na większą kwotę.
burkinafaso
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) burkinafaso » 09.10.2019 14:07

Wezwanie do zapłaty mam w nagłówku. Więc płacić mimo upływu czasu?
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 09.10.2019 14:50

burkinafaso napisał(a):Wezwanie do zapłaty mam w nagłówku. Więc płacić mimo upływu czasu?

Zapłać. Tak będzie najlepiej. Nawet jak odsetki nalicza, to i tak będą mniejsze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.10.2019 16:19

Austriacy nie naliczaja odsetek. Kara z każdym kolejnym wezwaniem jest wyższa o XX euro. Po skierowaniu do polskiego sądu, placisz tyle, ile chcieli Austriacy.
burkinafaso
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) burkinafaso » 09.10.2019 16:33

pääkäyttäjä napisał(a):Austriacy nie naliczaja odsetek. Kara z każdym kolejnym wezwaniem jest wyższa o XX euro. Po skierowaniu do polskiego sądu, placisz tyle, ile chcieli Austriacy.


To mówisz żeby zapłacić? Zanim nie prześlą kolejnego listu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 71
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone