Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mali MPT ? :D Ante Matic

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.11.2010 13:16

Adam.B napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Ante Matić nigdy nie będzie taką legendą jak MPT.

Thompson - Legenda s Cikole :D


a Mpt nigdy nie będzie taką legendą jak Miso :) :D


Pełna zgoda - bo to dwie legendy :D :D

Jedna walczyła na froncie - druga straciła syna na froncie.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 22.11.2010 16:24

...ale pojechaliscie na tym forum w czasie mojej nieobecnosci. Joško czy ja ci czasamy nie tumaczile aktu slubu?? Zadzwnon jak bendziesz w Splicie, albo napisz swoj numer na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 22.11.2010 17:11

Widaje my sie da ja bilem w Kaśtelima z aktem szlubu,a ti mjeszkasz na Ćiovu koliko mi je poznato od pozostalich Cromanijaka kturi cie poznajom.Mam lekom skleroze i nie pamijentam ha ha.Moj mail to adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl bendzie mi barzo milo cie upoznacz.Pszigotuj my dvi knjige koje piszesz ako budu gotowe.Ćujemo se Leone pozdrawliam :D :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.11.2010 21:33

Josko Bulic napisał(a):Mkm czy Ty na prawde mislisz da som wszyski Horwati ustasze z druge wojne szwjatowe?Czongle pokazujesz Jasenowac i druga sratyszta ustasza kturi som czenszki czenżar dla Horwaciju do dnia dziszajszego,a o zbrodniach czetnikuw ani razu nie napisalesz?Sluchasz turbo-balkan-folk ,cali czas atakujesz MPT,piszesz same żle żeczy na rahunek Domowinskog rata a nibi jestesz milosznikem Horwacije,cosz my sie tutaj nie kleji .Może pomililesz forum nieszwiadomie?


No coś Ty Josko , wręcz przeciwnie , uważam , że zdecydowana większość Chorwatów to normalni ludzie , którzy chcą żyć w zgodzie i pokoju ze swoimi najbliższymi sąsiadami zza granicy ... Jednak nie mogę pogodzić się z opiniami , że to Serbowie za wszystko odpowiadają i są głównymi sprawcami strasznej wojny domowej na Bałkanach . Według mnie ,winy są równo rozłożone na każdą ze stron konfliktu . Największą odpowiedzialność ponoszą politycy : Tudjman , Milosevic i Izetbegovic . To oni ogłupili i wyzwolili w ludziach nienawiść i ksenofobię , która doprowadziła do tak wielkiej tragedii ... ludzi żyjących do tego czasu razem w pełnej zgodzie albo w poprawnych relacjach międzyludzkich .
Wiem , że historia Chorwacji z okresu drugiej wojny św. nie jest łatwa ani przyjemna dla Chorwatów ... Dlatego nie wolno dziś powracać do symboliki i retoryki z tamtych czasów , nawet gdy okres ten stanowił
odrodzenie się '' niepodległej '' Chorwacji .
A ten Wasz '' karabin '' z Cavoglave i całe to muzyczne zjawisko, nie podoba mi się i tyle ! ... Czy nie lepiej byłoby przypomnieć i pokazywać młodym Chorwatom zjawisko Bijelo Dugme ?? To jest prawdziwa muzyka , nie tylko dla wieśniaków i pasterzy .
Nic się nie bój , czetnikom też się jeszcze dostanie ... Niech no który tylko podskoczy:)

Na dobranoc kawałek '' wieśniaków '' ... :papa:
Ostatnio edytowano 22.11.2010 22:42 przez mkm, łącznie edytowano 1 raz
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.11.2010 22:24

Janusz Bajcer napisał(a):
Adam.B napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Ante Matić nigdy nie będzie taką legendą jak MPT.

Thompson - Legenda s Cikole :D


a Mpt nigdy nie będzie taką legendą jak Miso :) :D


Pełna zgoda - bo to dwie legendy :D :D

Jedna walczyła na froncie - druga straciła syna na froncie.


A trzecią będziesz Ty ... za '' nazi '' w Newcastle :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.11.2010 22:42

mkm napisał(a): Według mnie ,winy są równo rozłożone na każdą ze stron konfliktu .


Jasne - to tak, jak z II Wojną Światową. :wink:

A mnie się zawsze wydawało, że jednak większą winę ponosi ten, kto zaatakował, a nie ten który sie bronił.
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 22.11.2010 22:48

mkm - to tak jak u nas, tyle, że nie wszyscy chcą prawdy. Tylko te głowniejsze BCH, AL, AK, NSZ - a wojna w narodzie
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 22.11.2010 22:53

No i na startu wipowiadasz kolosalno blendnom teze da wina jest ruwna.Horwacija jest zostala zatakowane od strone zbuntowanich serbuw i muszeli smo sie bronić.Pszeczesz zrobili som balwan rewolucije .Oczewiszcie da potem dochodzi do aktuw pszemoczi i z Horwacke strone.Ale twoja teza, że wina jest po każdei ze stron takwa sama mnie denerwuje. To jest klamstwo .Marko jest patriotem a ne faszistom .Nic dziwnego da Ty nie rozumiesz oczim on szpiewa bo Ty nie jestesz Horwackim patriotom .Bijelo Dugme nije balkan+turbo*'+folk i ja tego nigdyie ne napisalem,a mlodziesz ktura slucha Marka jest fajna .Mi smo Domoljubi a nie prawicowi potwori kturi som zabijali w Jasenowcu .Polaci tesz majom o co sie zawstidzit z swoje historije.Sumie kadzy narud ma czarnom plame na sumieniu w historiji .
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.11.2010 22:58

Josko Bulic napisał(a): Marko jest patriotem a ne faszistom .Nic dziwnego da Ty nie rozumiesz oczim on szpiewa bo Ty nie jestesz Horwackim patriotom .


Nie musi się być chorwackim patriotą, żeby rozumieć, o czym śpiewa Marko.
Serdecznie pozdrawiam. :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.11.2010 23:17

Josko Bulic napisał(a):Marko jest patriotem a ne faszistom .Nic dziwnego da Ty nie rozumiesz oczim on szpiewa bo Ty nie jestesz Horwackim patriotom a mlodziesz ktura slucha Marka jest fajna .


Samo malo govorim hrvatski , ali mnogo razumim ... '' Oj Neretvo płyń z góry , nieś Serbów niebieskiemu Adriatykowi " ... Nie rozumię jeszcze, dlaczego ta fajna młodzież , na koncertach '' karabina '' skanduje ustaszowskie hasła ??
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.11.2010 23:19

"Zrozumieć" a zrozumieć to nie to samo i w tym przypadku zgadzam się z Josko w 100%.

Edit: Mkm, na mecze też chodzą kibice i kibole 8)
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 22.11.2010 23:21

mkm napisał(a): ... Jednak nie mogê pogodziæ siê z opiniami , ¿e to Serbowie za wszystko odpowiadaj± i s± g³ównymi sprawcami strasznej wojny domowej na Ba³kanach . Wed³ug mnie ,winy s± równo roz³o¿one na ka¿d± ze stron konfliktu . Najwiêksz± odpowiedzialno¶æ ponosz± politycy : Tudjman , Milosevic i Izetbegovic . To oni og³upili i wyzwolili w ludziach nienawi¶æ i ksenofobiê , która doprowadzi³a do tak wielkiej tragedii ... ludzi ¿yj±cych do tego czasu razem w pe³nej zgodzie albo w poprawnych relacjach miêdzyludzkich


Obrazek

Ha ha ha ha, kakva nevjerojatna kolicina gluposti, lazi i propagande, i sve to samo sa jednim ciljem: podjela krivnje na sve, iz razloga sto MKM ne moze vjerovati da su njegovi ljubljeni Srbi uopce krivi za bilo sto!

MKM - pokusaj gurnuti glavu jos malo dublje u pijesak! Sto dublje guras glavu, sve slabije ces vidjeti istinu, koja se tebi ocito ne svidja!

Ako gurnes glavu dovoljno duboko, Srbi ce ispasti nevine zrtve, protiv kojih se urotio citav svijet!

http://www.nacional.hr/clanak/89280/sch ... ideologije

http://www.hic.hr/dom/248/dom01.htm

http://www.velikasrbija.net/


Srpska Radikalna Stranka (cetnici - najjaca politicka stranka u Srbiji): VELIKA SRBIJA I DALJE NAS CILJ

Potpredsednik SRS Dragan Todorovic izjavio da je "Velika Srbija" i dalje cilj te stranke i da ce teziti da ga ostvare.

Takodje je izjavio da ce doci trenutak da se povrati Srpska krajina, Republika Srpska ujedini sa Srbijom kao i da se ostvare uslovi da gradjani Crne Gore ponovo budu zajedno sa svojom bracom iz Srbije.

"To je naša ideologija i nas cilj. Srpski radikali se ne odricu srpskih zemalja i ideologije koju je utemeljio nas predsednik doktor Vojislav Seselj"
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.11.2010 23:37

mkm napisał(a): Nie rozumię jeszcze, dlaczego ta fajna młodzież , na koncertach '' karabina '' skanduje ustaszowskie hasła ??


Byłeś na koncercie , słyszałeś :?:

Masz pretensje do Marko, że poszedł z karabinem na wojnę i m.in,, brał udział w wyzwalaniu Krainy i Knina :?:

Twoje poglądy ma MPT i na konflikt na Bałkanach znane są na forum od lat, nic nowego nie piszesz, natomiast z Twoich postów wychodzi jedno - Jugosławia była cacy i powinna pozostać jednym krajem jak za Tito.

Ale to se na vrati Pane MKM i musisz się z tym pogodzić.

Jeśli chodzi o Newcaste, spokojna twoja rozczochrana :wink:
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 22.11.2010 23:56

Janusz Bajcer napisał(a):Twoje pogl±dy ma MPT i na konflikt na Ba³kanach znane s± na forum od lat, nic nowego nie piszesz, natomiast z Twoich postów wychodzi jedno - Jugos³awia by³a cacy i powinna pozostaæ jednym krajem jak za Tito.


Ja "ne mogu vjerovati" da je samo Njemacka kriva zbog gradjanskog rata u Poljskoj 1939. godine! Krivi su razni politicari (najvise poljski), Hitler je najmanje kriv, jer poznato je da je Poljska napala i ugozila Njemacku.

Obrazek
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 23.11.2010 07:15

Admineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 8)


13. Dyskusje na tematy nie związane z profilem forum są dozwolone wyłącznie w "Hyde Parku".
14. Niedopuszczalne jest prezentowanie własnych poglądów politycznych, religijnych i światopoglądowych, jak też krytykowanie w jakiejkolwiek formie poglądów czy postaw innych osób.

Jakie związki ma ta dyskusja z "Kultura Chorwacka" 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Mali MPT ? :D Ante Matic - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone