Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.06.2012 11:46

Piękne, piękne zdjęcia Starego Miasta! :) Ech, czemu nie mam w jednym z tych mieszkanek lokum, do którego można pojechać sobie, ot tak, na trzy, cztery miesiące, niczym się nie przejmując. :)

8)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 19.06.2012 12:05

tony montana napisał(a):Piękne, piękne zdjęcia Starego Miasta! :) Ech, czemu nie mam w jednym z tych mieszkanek lokum, do którego można pojechać sobie, ot tak, na trzy, cztery miesiące, niczym się nie przejmując. :)

8)


W takim miejscu nietrudno jest zrobić ładne fotki. Może tylko kontrasty i miejscówki pod słońce utrudniają (uniemożliwiają) poprawne naświetlenie.

Ponoć życie zaczyna się dobrze po ... 50 i jak dowodzi powieść oparta na biografii "Pod słońcem Toskanii" wystarczy tylko bardzo chcieć by mieć. :) :) :)
A mi wystarczy, że mogę być w takich ciekawych miejscach. A tak niedawno przecież mało kto mógł być.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.06.2012 12:08

Lidia K napisał(a):
tony montana napisał(a):Piękne, piękne zdjęcia Starego Miasta! :) Ech, czemu nie mam w jednym z tych mieszkanek lokum, do którego można pojechać sobie, ot tak, na trzy, cztery miesiące, niczym się nie przejmując. :)

8)


W takim miejscu nietrudno jest zrobić ładne fotki. Może tylko kontrasty i miejscówki pod słońce utrudniają (uniemożliwiają) poprawne naświetlenie.

Ponoć życie zaczyna się dobrze po ... 50 i jak dowodzi powieść oparta na biografii "Pod słońcem Toskanii" wystarczy tylko bardzo chcieć by mieć. :) :) :)
A mi wystarczy, że mogę być w takich ciekawych miejscach. A tak niedawno przecież mało kto mógł być.


Ale bohaterka (przynajmniej Diane Lane w filmie) jeszcze 50 chyba nie miala :)

Generalnie wiem jednak, o czym mówisz - cieszmy się dzisiejszymi możliwościami i doceniajmy to, bo kiedyś nie było o tym mowy .. :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 19.06.2012 12:29

Frances Mayes (autorka) też nie miała 50 - tki.
Ale gdy zrealizowała marzenie miała dorosłą samodzielną córkę (20 + 20 = 40), można więc przyjąć, że była po 40 - tce.

tony montana napisał(a):Generalnie wiem jednak, o czym mówisz - cieszmy się dzisiejszymi możliwościami i doceniajmy to, bo kiedyś nie było o tym mowy .. :)


Dokładnie o to mi chodziło. :)
I korzystajmy z tych możliwości.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.06.2012 17:54

Siena c.d.

Dzwony kościoła św Katarzyny, bardzo blisko San Domenico.

Obrazek

Jest tu też sanktuarium świętej wzniesione na miejscu domu w którym się urodziła w 1347 roku i mieszkała jako dziecko, gdyż już w wieku 8 lat 8O wstąpiła do zakonu dominikanek. Jest ona patronką Sieny i całych Włoch, w ciągu swego 33-letniego życia zabiegała o pokój, miała wiele wizji, nakłoniła też ówczesnego papieża do przeniesienia stolicy papiestwa z Avinionu z powrotem do Rzymu. Sanktuarium było o tej porze zamknięte, szkoda... :? .

To idziemy dalej :idea:

Obrazek

Obrazek


Piazza Salimbeni i okolice.
W pałacu Salimbeni mieści się najstarszy, założony w 1472 r bank Monte dei Paschi di Siena, założony jako instytucja udzielająca pożyczek. Obecnie jest jednym z największych banków we Włoszech.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:14 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.06.2012 17:55

Siena położona jest na wzgórzach... czasem trzeba zdecydować, wchodzimy czy schodzimy :wink: .

Obrazek

Ale często też jest w miarę, albo całkiem płasko :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:14 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.06.2012 18:20

Pomimo wspomnianych przez Małgosię "zagrożeń" o czerwcowym braku czasu dla relacji, kolejne odcinki pokazują się regularnie :D. Dzięki temu mogę upajać się Toskanią 8) nawet bez odrobinki wina :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.06.2012 19:40

dangol napisał(a):Pomimo wspomnianych przez Małgosię "zagrożeń" o czerwcowym braku czasu dla relacji, kolejne odcinki pokazują się regularnie :D. Dzięki temu mogę upajać się Toskanią 8) nawet bez odrobinki wina :wink:

Pokazują się... jak to u nas :) . Staramy się :)

Małgosia rzeczywiście czerwiec ma trochę "wyjęty z życiorysu" , dlatego też nie możemy w tym czasie planować wyjazdów. Taki los tych zwykłych śmiertelników, którzy muszą pracować :wink: .

Na szczęście w weekend znalazła trochę czasu dla zdjęć i cd powoli powstaje by nie przeciągać relacji w nieskończoność.
Tak więc przerwy mam nadzieję nie będzie.... oprócz tej do kolejnych wakacji i być może kolejnej niebałkańskiej podróży :)

Pozdrawiam
babeczka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) babeczka » 19.06.2012 19:44

Nic dodać , nic ująć :D Jak zwykle świetnie się z Wami wędruje, Toskania piękna w Waszych obiektywach.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.06.2012 21:56

babeczka napisał(a):Jak zwykle świetnie się z Wami wędruje, Toskania piękna w Waszych obiektywach.

Witaj Babeczko :) , dawno Cię tu u nas nie było :wink:
To miło, że nam towarzyszysz w nie do końca komfortowym samochodowym życiu i zwiedzaniu w różnych warunkach pogodowych :)

A Toskania po prostu swój urok ma... zasługa naszych obiektywów nie jest tu dominująca :cool:

Pozdrawiam :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2012 08:01

2 maja, środa c.d.

Podeszliśmy sobie potem na oświetlony pełnym słońcem plac San Francesco. Stojący tu, również ogromny kościół o tej samej nazwie :wink: należał do franciszkanów do których wstąpił św Bernardyn, drugi po Katarzynie święty pochodzący ze Sieny. Wybitny mówca przeciwstawiający się wyzyskowi ubogich dał zaczątek odłamowi zakonu, nazwanego po jego śmierci bernardynami. Obok kościoła, w miejscu gdzie św Bernardyn wygłaszał nauki postawiono oratorium jego imienia, obecnie jest tu muzeum sztuki sakralnej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:15 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2012 08:02

Niestety, kościół też jest zamknięty :? , godziny sjesty nie są jak widać najlepsze do zwiedzania :roll: . Ale można wejść na dziedziniec dawnego klasztoru... jak się okazuje budynki należą obecnie do Uniwersytetu w Sienie i odbywają się tu normalne zajęcia :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz pójdziemy troszkę na południe i jak się okazuje, nieco w dół :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Piazza Provenanzo Salvani i kościół Santa Maria di Provenanze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten trójkątny domek bardzo się nam spodobał :) , zastanawialiśmy się jak wyglądają te narożne pokoje :cool:

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:16 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.06.2012 08:05

z jakiego korzystaliście przewodnika?
K.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.06.2012 08:20

Dziękuję za cudny spacer po Sienie :P .
Mnie się tam bardzo podobało :hearts:


Spacerowaliśmy po Sienie kilka godzin, ale i tak wpisałam ją na przyszłoroczną listę :wink: (już strasznie mi się ta lista rozrosła :roll: i rozjechała odległościowo :roll: )
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2012 08:40

Krystof napisał(a):z jakiego korzystaliście przewodnika?

Mieliśmy kilka...

Podstawowy - Pascal - Włochy, okazał się lepszy do większych miast
Drugi - Przewodniki Wiedzy i Życia - Florencja i Toskania - lepszy do mniejszych miejscowości
Też całkiem fajny - Global Rough Guide - Włochy

Poza tym:
Berlitz - Włochy
National Geographic - Włochy
Pascal - Toskania i Umbria

mysza73 napisał(a):Dziękuję za cudny spacer po Sienie :P .
Mnie się tam bardzo podobało :hearts:


Nam też... ale to dopiero początek spaceru 8O :wink:

My wstępną listę na za rok też już mamy... też sporą :)
Oby się tylko udało pojechać...

Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone