Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 17.07.2019 18:17

kulka53 napisał(a):Najfajniej jest w bąbelkach :cool: .


Nawet w Polsce da radę.

IMG_9906.JPG


pzdr :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.07.2019 18:45

Jestem pod wielkim wrażeniem Waszych wakacji , ich kosztów w porównaniu z ilością odwiedzonych miejsc , mimo czasem nie do końca sprzyjających warunków :wink:
Pawle , nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się dotrzeć na tą wyspę ( chociaż Twoja rekomendacja zasiała ziarno wielkiej ciekawości ) , dlatego dziękuję za kolejną ciekawą relację . Jestem przekonany , że ta podróż zostanie dokończona i to przy pięknej pogodzie , ku Waszej i naszej przyjemności


Pozdrawiam
Piotr
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 22.07.2019 19:53

Również dziękuję za relację!

PS.
longtom napisał(a):Nawet w Polsce da radę. pzdr :wink:


To pewnie Tylicz?
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.07.2019 18:44

razpol napisał(a):To pewnie Tylicz?

Brawka :!: :)
Jan32
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 12.09.2018
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan32 » 01.08.2019 20:41

kulka53 napisał(a):
Jan32 napisał(a):A jak planujecie kursy promem, rezerwujecie z wyprzedzeniem przy dłuższych przeprawach, np. na Kretę bo wtedy jest taniej, czy też ceny są zależne tylko od sezonu i wygodniej nie wiązać się z terminami wypłynięć?

Nigdy jeszcze niczego nie rezerwowaliśmy.
Nie jest taniej, cennik jest ustalony na dany np rok, ceny są stałe niezależnie od wszystkiego, czyli i sezonu i pory dnia itp itd.
.
.
.
Jan32 napisał(a):No i czy boks dachowy znacznie podnosi cenę biletu i czy warto go zdjąć i schować do wnętrza samochodu na czas rejsu jeżeli już jesteśmy w temacie oszczędności w podróżowaniu?

Boks nie wpływa na cenę. Może wpłynąć jedynie na kolejność w załadunku na prom, albo miejsce gdzie zostanie się ustawionym - niektóre jednostki bowiem mają bardzo niskie pokłady gdzie wjadą wyłącznie osobówki.

Dzięki za dokładne wyjaśnienie tematu.
Było dokładnie tak jak opisujesz. Bilet na prom Pireus- Chania kupiony w kasie przed południem na prom nocny początkiem lipca kosztował 114 E za i dwie osoby i samochód z boksem 2.30 m wysokości- cena jak dla osobówki - nawet prosiłem panią by spojrzała na samochód czy mieści się w limicie- ta zapytała jeszcze starszej koleżanki czy aby na pewno, no i OK. :)
Ponieważ drogę powrotną planowałem przez wyspy Morza Jońskiego na Krecie rozeznałem możliwość kursu promem z Kissamos na Peloponez, niestety prom kursuje w sezonie tylko w środy a ceny mi nie potrafili określić odsyłając do strony internetowej przewoźnika. Stwierdziłem, że nie będziemy wiązać się terminem a i że taniej z pewnością nie będzie więc popłynęliśmy trasą Chania-Pireus nocnym promem za rzeczone 114 E i przejechaliśmy do Killini.
Tam prom na Zakynthos kosztował 48 E również bez względu na wysokość osobówki.
Dalej Prom na Kefalonię chyba 49 E a z Kefalonii na Lefkadę 51 E. Tu wieczorny kurs obsłużył chyba jedynie pięć osobówek i dwa busy a pasażerów było w sumie może dwudziestu.
Dzięki również za namiary na ciepłe źródełka w Grecji - drugi nocleg mieliśmy tam właśnie - super sprawa po dniu jazdy.
Wieczorna kąpiel w różnorakim towarzystwie była fajna, nocna z młodzieżą również - jak i poranna z dziadkami i babciami. W sumie możemy się zaliczać do każdej kategorii ;)
Pozdrawiam Ja
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.08.2019 12:15

Jan32 napisał(a):Dzięki za dokładne wyjaśnienie tematu.

You're welcome :cool:
Swoją drogą, całkiem przyzwoita eskapada. Kreta i 3 Jońskie to nie w kij dmuchał. Cały miesiąc trwał wyjazd czy 3 tygodnie?
Ten prom z Krety na Peloponez to jest fajna opcja ale niestety trzeba się ściśle wpasować z planem w ten konkretny dzień. Od kiedy pamiętam pływa tylko raz w tygodniu - za to przez Kithirę i Antikithirę na którą jeszcze kiedyś zamierzamy dotrzeć.
Fajnie że źródełko się spodobało :) , widzę że dobowy rozkład wiekowy użytkowników jest niezależny od pory roku :wink: .

Dzięki Wszystkim za wpisy :) , fajnie że wątek nie zamiera całkowicie na czas bezrelacyjny :cool:
Zdaje się że jeszcze nam zostało 5 tygodni do wyjazdu... przynajmniej taki jest plan. A pomysłu na konkretne miejsca wciąż nie ma :roll: , bo może jeszcze jeden bliższy wypadzik w międzyczasie nastąpi.

Pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.08.2019 13:49

kulka53 napisał(a):
Dzięki Wszystkim za wpisy :) , fajnie że wątek nie zamiera całkowicie na czas bezrelacyjny :cool:
Zdaje się że jeszcze nam zostało 5 tygodni do wyjazdu... przynajmniej taki jest plan. A pomysłu na konkretne miejsca wciąż nie ma :roll: , bo może jeszcze jeden bliższy wypadzik w międzyczasie nastąpi.

Pozdrawiam


Oj, na pewno znajdziesz Pawle ze trzy fajne wyspy :)
Z takim doświadczeniem 'greckim" :)

:papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.08.2019 18:01

tony montana napisał(a):ze trzy fajne wyspy :)

Wybór wciąż mamy spory :cool:
W trzech tygodniach pobytu przypuszczam że jak się postaramy i wszystko dobrze pójdzie to więcej niż trzy wysepki upchniemy :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.08.2019 18:25

kulka53 napisał(a):W trzech tygodniach pobytu przypuszczam że jak się postaramy i wszystko dobrze pójdzie to więcej niż trzy wysepki upchniemy :lol:

Nie wątpię, sądząc po poprzednich podróżach. :wink: :lol:
Ja bardzo dziękuję za cały ten fantastyczny wątek - z którego, choć się prawie nie ujawniam, intensywnie korzystam. :smo:
:papa:
Jan32
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 12.09.2018
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan32 » 03.08.2019 22:00

kulka53 napisał(a):Swoją drogą, całkiem przyzwoita eskapada. Kreta i 3 Jońskie to nie w kij dmuchał. Cały miesiąc trwał wyjazd czy 3 tygodnie?

Dokładnie to 22 dni. Kretę wschodnią i środkową zwiedziliśmy dwa lata temu w kwietniu, teraz przyszedł czas na część zachodnią. Zwiedziliśmy wąwóz Samaria, który wiosną jest nieudostępniony, no i przede wszystkim wybrzeże ze szczególnym uwzględnieniem ładnych plaż - z ponownym przejściem wąwozu palmowego przy plaży Preveli.
W drodze powrotnej była jeszcze Tirana "by night" i wczesnym rankiem, rejs do Parku Blini po jeziorze zaporowym Komani, dzień plażowy na pograniczu Albanii i Czarnogóry oraz Banja Luka nocą i po świcie.
Noclegi tradycyjnie w samochodzie, staruszek na LPG, tak że koszty promów stanowiły równą połowę budżetu. ;)
Pozdrawiam Ja
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-GR,maj19-podróż niedokońc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.08.2019 13:15

Mikromir napisał(a):Ja bardzo dziękuję za cały ten fantastyczny wątek - z którego, choć się prawie nie ujawniam, intensywnie korzystam. :smo:

Dzięki :oops:
Były chwile słabości i zwątpienia w sens jego kontynuacji (powodowane m.in. brakiem czasu i kłopotami z umieszczaniem zdjęć na kolejnych serwerach, obawy że poznikają), ale jakoś to przemogliśmy :) . I choć w obecnej dobie rozwoju techniki wszelakiej tego typu relacje nieco staroświeckie się wydają to jak widać mogą się jeszcze przydać a i dla nas są wartościowe bo przypominają fajnie spędzone chwile :) .

Jan32 napisał(a):Dokładnie to 22 dni.

No to musiały być dość intensywne dni :cool: , zwłaszcza że jeszcze to i owo po drodze się widziało.
Noclegi w samochodzie 8O , nie znałem Państwa z tej strony :cool: :wink: .
Fakt, to mocno obniża koszty wakacji, można sobie wtedy trochę promami popływać :wink: .

A na Preveli to sam chętnie bym się wybrał, to miejsce zapada w pamięć 8O .

Jakaś relacyjka może?

Pozdrawiam
mihal501
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) mihal501 » 08.08.2019 12:09

Witajcie, jestem tu nowy i jadę drugi raz do Chorwacji. Śpię w Okrug Gornij. Prosiłbym o krótka poradę co oprócz Trogiru i Splitu warte jest obejrzenia w okolicy? Jestem 10 dni.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.08.2019 13:05

Chyba pomyliłeś wątki.....
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.09.2019 10:23

Hej, hej, DDW = 0 8O
Nadszedł TEN dzień :idea:
Po raz 15 wyjeżdżamy do Grecji, po raz pierwszy od 6 lat na dłużej niż 2 tygodnie. Plany... są :) , realizacja, wiadomo - będzie zależeć od warunków, promów, chęci i pewnie jeszcze paru innych rzeczy :wink: .
3majcie kciuki....
Do zobaczenia po (mam nadzieję szczęśliwym) powrocie.
:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.09.2019 10:24

kulka53 napisał(a):Hej, hej, DDW = 0 8O
Nadszedł TEN dzień :idea:
Po raz 15 wyjeżdżamy do Grecji, po raz pierwszy od 6 lat na dłużej niż 2 tygodnie. Plany... są :) , realizacja, wiadomo - będzie zależeć od warunków, promów, chęci i pewnie jeszcze paru innych rzeczy :wink: .
3majcie kciuki....
Do zobaczenia po (mam nadzieję szczęśliwym) powrocie.
:papa:

Miłej zabawy :oczko_usmiech: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 701
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone