Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 16.06.2011 14:28

polazna stanica - np. Makarska

dolazna stanica - np. Split

za datum - data która Was interesuje

i dana poslije - tu wpisujecie np. 20 dni do przodu.
Ostatnio edytowano 16.06.2011 14:38 przez Artur68, łącznie edytowano 1 raz
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 16.06.2011 14:37

obi, koalka - chorwackie "PKS"y, są czyste, klimatyzowane i z miłymi kierowcami - zawsze doradzą gdzie wysiąść itp.

Moim zdaniem, nie są wcale drogie.

Wycieczki indywidualne są o WIELE tańsze - same zalety:

1.Czasu macie ile chcecie ( oczywiście pomiędzy pierwszym i ostatnim kursem autokaru )
2.Zwiedzacie co chcecie i w czasie jaki Wam odpowiada.
3.Żadnej gonitwy po zabytkach i przerwy typu "godzinka czasu wolnego"
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 16.06.2011 15:03

Poszukałem "pamiątkowych" biletów.

Makarska - Split - jedna osoba w jedną stronę 2008 r. - 45 kun, czyli 27 pln.

Makarska - Omiś - jedna osoba w jedną stronę 2010 r. - 31 kun, czyli 18,6 pln.

Split - Trogir - jedna osoba w jedną stronę stateczkiem 2008 r. - 20 kun, czyli 12 pln.

Polecam zwiedzającym Split wycieczkę stateczkiem pływającym do Trogiru.
Warto przyjechać do Splitu wcześnie rano, popłynąć do Trogiru, poszwendać się po zakamarkach uliczek,zrobić mnóstwo fajnych fotek i wrócić do Splitu na dalsze zwiedzanie.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 16.06.2011 15:04

Rozkład "jazdy" stateczku :

http://www.buraline.com/
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 16.06.2011 22:17

Artur68 napisał(a):Poszukałem "pamiątkowych" biletów.

Makarska - Split - jedna osoba w jedną stronę 2008 r. - 45 kun, czyli 27 pln.

Makarska - Omiś - jedna osoba w jedną stronę 2010 r. - 31 kun, czyli 18,6 pln.

Split - Trogir - jedna osoba w jedną stronę stateczkiem 2008 r. - 20 kun, czyli 12 pln.

Polecam zwiedzającym Split wycieczkę stateczkiem pływającym do Trogiru.
Warto przyjechać do Splitu wcześnie rano, popłynąć do Trogiru, poszwendać się po zakamarkach uliczek,zrobić mnóstwo fajnych fotek i wrócić do Splitu na dalsze zwiedzanie.


Mam pytanko odnośnie stateczku Split - Trogir. Ile płynie się takim stateczkiem i czy z powrotem czeka na nas ten sam stateczek, czy polujemy na inny? I jeszcze jedno - czy jest sens łaczyć Trogir i Spli w jeden dzień?
Pozdrawiam
konosks
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 07.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) konosks » 16.06.2011 22:38

Witam serdecznie czy ktoś miał styczność z willą Darko w Makarskiej na ulicy Splickiej? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji od ludzi postronnych, a wykupiłem nocleg z biura właśnie w tym miejscu. Proszę mi pomóc:) pozdrawiam
gregorian
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregorian » 16.06.2011 23:15

konosks napisał(a):Witam serdecznie czy ktoś miał styczność z willą Darko w Makarskiej na ulicy Splickiej? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji od ludzi postronnych, a wykupiłem nocleg z biura właśnie w tym miejscu. Proszę mi pomóc:) pozdrawiam


Jakiś czas temu będąc na wakacjach w Makarskiej mieszkałem na ul. Splitskiej ale ogólnie willi nie kojarzę co prawda miałem przerwę około 4 lata i być może jest to obiekt nowo wybudowany. Ogólnie im wyżej w górę w kierunku masywu Biokovo tym zabudowa nowsza to oczywiście plus. Sama ulica Splitska to pewien kompromis pomiędzy odległością od morza, ceną i spokojem gwarnego życia. Niestety od plaży trzeba iść trochę pod górę ale to oczywiście na zdrowie. Coś tam udało mi się wygrzebać z przeglądarki jeśli oczywiście jest to ta willa. Na zdjęciach wygląda ok.
http://www.qtravel.pl/oskar/willa_darko ... iowa-39738
konosks
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 07.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) konosks » 17.06.2011 00:16

Zgadza się gregorian to właśnie ta willa:) dzięki za chęć pomocy:) właśnie chodzi o to czy ktoś już tam zagościł, bo ze zdjęć wygląda super ciekawe jak w rzeczywistości. Zgadza się, że do morza kawałek, ale jak na młode nogi to 2 razy dziennie nie powinno być problemu:) Pozdrawiam
obi
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) obi » 25.06.2011 10:22

Dojechaliśmy i chciałbym podzielić się wrażeniami:

1. Villa Zvonko:
- czysto
- ładne pokoje (ale bez ekstrawagancji)
- w miarę blisko do morza (droga powrotna pod górę to co innego :D )
- mamy 3 pokoje na górnym piętrze: wspólny taras, idealne rozwiązanie na 3 pary, dla osób które się nie znają niekoniecznie
- klimatyzacji brak, ale i tak większość czasu spędzamy poza domem
- brak dostępu do internetu (willa nie posiada wifi)
- z naszego piętra idealny widok na morze, z niższych niekoniecznie (raczej na ściany domów)

2. Makarska:
- ładnie, czysto, gorąco!
- piwo w sklepie 7-10 kun (są i droższe importowane, znane marki)
- piwo w knajpkach 12-18 kun (czy to w kawiarniach czy w barach na plaży)
- sporo sklepów (nie ma problemu z zaopatrzeniem się w coś do jedzenia, dmuchany materac czy ciuchy)
- kilka piekarni otwartych 24h (na bieżąco świeże wypieki na ciepło - polecam spróbować różne rodzaje burków)
- brak komunikacji miejskiej (przejście całego miasta w jedną stronę ok. 1h, od nas (niedaleko krańca) do centrum jakieś 20-25 min, z powrotem pod górkę 30-35 :D )
- bardzo czyste plaże, wszędzie kamienie lub żwirek (buty do wody obowiązkowe, nie czuć kamieni i nie grożą jeżowce - nie ma ich dużo, ale zawsze)
- kawiarnie z wifi dla klientów

3. Biuro podróży Gandalf (z niego mamy wycieczkę):
- całkiem wygodny autokar
- pozytywnie nastawieni kierowcy (chociaż dowieźli nas bodaj 4 h za wcześnie, mimo dodatkowych postojów w samej Chorwacji)
- przed wyjazdem: średni kontakt z pracownikami (po opłaceniu, a przed wyjazdem brak np. odp. na pytania dot. internetu - nawet jeśli nie wiedzieli co i jak, mogli odpisać)
- więcej napiszę po powrocie, póki co lekko na plus

4. Wycieczki:
- WYCIECZKA STATKIEM OBOWIĄZKOWA - POLECAM :D (rakija, wino, grilowane makrele w cenie)
- okazuje się, że wycieczki przez biuro wypadają taniej niż wykupione na miejscu (chyba, że wybrać opcję miejscowego pks, ale np. do Dubrownika różnica niewielka, a do Bośni bez przewodnika bym nie ryzykował...)

5. Internet:
- w kawiarniach
- w niektórych willach (wykrywam wifi, ale wszystkie mniej lub bardziej zabezpieczone)
- ja wykupiłem kartę Simpa Internet w T-mobile (sklep firmowy w centrum), kosztowała 20 kun, po rejestracji (okazania paszportu lub dowodu) dają aktualnie w promocji 500 MB transferu, przy czym miałem własny modem usb bez simlocka. Nastałem się w kolejce we wtorek tylko po to, by dowiedzieć się, że wszystkie karty wykupiono, a środą i czwartek zamknięte z powodu święta... w piątek dostałem jedną - ostatnią kartę, po około godzinnym staniu z samego rana w kolejce).

Jeśli ktoś ma pytania dot. MAkarskiej i Villi Zvonko proszę pisać posty - w wolnej chwili lub po powrocie napiszę co i jak.

Mam nadzieję, że informacje się przydadzą,

Pozdrawiam!
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.06.2011 12:51

Informacje super - na pewno się przydadzą.

Mam pytanie dotyczące drogi Makarska - Vrgorac - ktoś tu pisał że jest zamknięta. Czy wiesz coś na ten temat?
konosks
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 07.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) konosks » 09.08.2011 17:37

Chciałbym ponowić pytanko na temat Villi Darko znajdującej się bodajże na Splitskiej 53. W willi znajduje się bar "Oskar". Proszę o jakieś informację:) Pozdrawiam, Konrad
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011
Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 14.02.2012 18:30

W tym roku jadę do Makarskiej. Ciszę się z tego, że miasto tętni życiem, bo takiego miejsca szukam. Byłem w Biogradzie i Crkvenicy. Właśnie ruch, nocne życie, pełne konoby to jest to co nam najbardziej odpowiada.
Po powrocie opiszę wrażenia.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 14.02.2012 19:16

gemišt napisał(a):W tym roku jadę do Makarskiej. Ciszę się z tego, że miasto tętni życiem, bo takiego miejsca szukam. Byłem w Biogradzie i Crkvenicy. Właśnie ruch, nocne życie, pełne konoby to jest to co nam najbardziej odpowiada.
Po powrocie opiszę wrażenia.


Mam nadzieję, że napiszesz jak było wesoło :wink: , dziewuchy, buba buba :wink: itp. Uważaj na siebie :wink:
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010
Re: Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 14.02.2012 19:26

darek1 napisał(a):
gemišt napisał(a):W tym roku jadę do Makarskiej. Ciszę się z tego, że miasto tętni życiem, bo takiego miejsca szukam. Byłem w Biogradzie i Crkvenicy. Właśnie ruch, nocne życie, pełne konoby to jest to co nam najbardziej odpowiada.
Po powrocie opiszę wrażenia.


Mam nadzieję, że napiszesz jak było wesoło :wink: , dziewuchy, buba buba :wink: itp. Uważaj na siebie :wink:

Buba buba napewno opisze haha :wink:
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011
Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 14.02.2012 20:54

O dziewuchach nie napiszę, jadę z rodziną. Ale na opis wrażeń turystycznych i kulinarnych możecie liczyć! A mogę pojeść, oj mogę.... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone