Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mystique
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mystique » 04.09.2010 16:12

Bocian napisał(a):Czy ktoś ostatnimi czasy mieszkał w Villi Zvonko w Makarskiej?


Tak, ja mieszkałam tam w sierpniu.
kubisiek
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubisiek » 09.09.2010 14:48

W tym roku byłam z rodzinką w Chorwacji po raz pierwszy...
Zanim wybrałam miejsce długo czytałam forum.
Wybrałam Makarską i uważam, że to był strzał w dziesiątkę, i to premiowaną :-) ;-)

Przez biuro podróży Go Island Travel wykupiliśmy apartament Perica (przy Ante Starcevica, jest szyld apartmani "BEGIC") za 65E (chyba, bo nie pamiętam dokładnego rachunku) za dobę na 4 osoby.
Rewelacyjne warunki, blisko do plaży (choć z powrotem pod górkę). Jedyne maleńkie zastrzeżenie może mieć ktoś kto lubi spokój, bo tam go nie ma. Apartament jest pomiędzy dwoma głównymi ulicami Makarskiej, więc szum miasta jest słyszalny.
Nam nie przeszkadzał.
Ale szczerze... to jesteśmy tak zakochani w Chorwacji, że chyba znieślibyśmy wszystko ;-)

Po miejscu zrobiliśmy prawie 1000 km, ciągle nas nosiło ;-) chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej, żyć Chorwacją tak co by wystarczyło na kolejny rok...
Byliśmy w Splicie, zwiedziliśmy okoliczne miejscowości, popłynęliśmy na Hvar (Jelsa) i na Brac (Bol) a na koniec rozstawiliśmy sobie Dubrownik-najpiękniejsze miasto jakie widzieliśmy...
Chorwacja jest przecudna...
Jak trochę uspokoję emocję ;-) to może opiszę naszą podróż.

Pozdrawiam.
marcin64
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin64 » 10.09.2010 16:22

Dziś nad ranem wróciłem z Makarskiej. Mocno przeziębiony (wiatr w Makarskiej 2 dni temu + 13 godzin klimy w aucie), więc napiszę na razie tylko o kwaterze. Jechaliśmy w ciemno, lokum znaleźliśmy po ewakuacji z Igrane, właściwie z marszu... Maslinarska 20, Meri Batinić, niestety, nie mówi po angielsku, ale można się dogadać, tak czy owak... Apartman 3 sypialnie, jadalnia,kuchnia (właściwie aneks), łazienka wewnątrz i druga, tuż obok, na korytarzu (z pralką), TV (nie używaliśmy), co ważne - internet wifi przez całą dobę, parking (właściwie miejsce na upchnięcie dwóch aut, ale nie stały na ulicy). Ogólnie - żadne luksusy, miejsce dość głośne (okolica), bez klimatyzacji, ale czysto, sympatycznie, kuchnia dobrze wyposażona (denerwował brak czajnika - czy Chorwaci ich nie używają?), cena przystępna - za sześć dorosłych osób i dwójkę dzieci (2 i 2,5) płaciliśmy 70 euro za dobę. Co istotne, mieszkanie było na tyle duże i wygodne, że nie nikt sobie nie przeszkadzał, nawet wtedy, gdy wszyscy byli na miejscu.
Na pożegnanie - obdarowano nas dwoma butelkami rakiji (przypuszczam, że to lokalny zwyczaj...;-) )
Generalnie - polecam, jeśli ktoś jest zainteresowany, mam adres mailowy i numery telefonów, mogę podać.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 11.09.2010 12:54

Witam,
Widzę że byliśmy w Makarskiej w tym samym czasie, tyle że my na Maslinarskiej 11 (chyba bliżej w stronę centrum). Jeśli możesz to podeślij namiary na Waszą kwaterę, może masz jakieś fotki pokoi?
Osobiście uważam że Maslinarska to chyba najlepsza lokalizacja na apartament w Makarskiej, no i jeszcze Kralja Petra...
Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dzięki :)
Marek i Ania
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek i Ania » 17.09.2010 16:37

Dotarliśmy do Makarskiej. :)
Jako że to nasz pierwszy raz w Cro. to nie obeszło się bez przygód. Ale o tym kiedy indziej.
Mamy też pytanie odnośnie targu - czy jest on otwarty w sobotę?


A to widok z naszego balkonu.
Obrazek
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 17.09.2010 17:26

Mieszkacie w hotelu osejava ? :roll:
Marek i Ania
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek i Ania » 17.09.2010 19:16

Mieszkamy tuż obok Hotelu Osejava. Studia Lulic. :)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 28.10.2010 13:04

W celu odświeżenia wakacyjnych wspomnień (mam nadzieję że jeszcze coś pamiętacie) zwrócę się do Was z prośbą.
Jak wspomniałem wcześniej Maslinarska lub Kralja Petra ... to dla mnie optymalna lokalizacja kwater w Makarskiej.
Moja prośba jest następująca. Jeśli macie jakieś sprawdzone namiary kwater na jednej z tych ulic będę wdzięczny za info. Mój adres mailowy znajdziecie kilka postów wyżej.
Dzięki

Ps. Szczególnie liczę tutaj na autora wątku, jako znawcy i chyba częstego bywalca tych rejonów ;)
supernutka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 21.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) supernutka » 26.11.2010 21:33

Crokuski
Super podsumowałeś,skorzystamy jak najbardziej - dzięki
obi
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) obi » 06.06.2011 10:28

Mystique napisał(a):Bocian, villa Zvonko znajduje się przy ulicy Zagrebačka 43. Pozdro :)


Witam, 20 wyjeżdżamy do Villi Zvonko w Makarskiej - mam pytanie, czy w niej jest dostęp do jakiegoś darmowego wifi? Nie znalazłem nic na stronie biura i w googlach (czy ta willa ma swojąstronkęinternetową z dodatkowymi informacjami?)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 14.06.2011 06:59

Byłem obok - i "łapałem" niezbezpieczone wifi i całkiem przyzwoitym transferem.
Oprócz tego niedaleko jest kafejka (na przeciw Konzuma) i tam też jest net wifi - prosisz barmana o kod - i korzystasz.
Oczywiście zamów jakąś kawusię ;)
KOALKA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOALKA » 14.06.2011 13:39

obi napisał(a):
Mystique napisał(a):Bocian, villa Zvonko znajduje się przy ulicy Zagrebačka 43. Pozdro :)


Witam, 20 wyjeżdżamy do Villi Zvonko w Makarskiej - mam pytanie, czy w niej jest dostęp do jakiegoś darmowego wifi? Nie znalazłem nic na stronie biura i w googlach (czy ta willa ma swojąstronkęinternetową z dodatkowymi informacjami?)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź


witam serdecznie
My tez jedziemy do Zvonko w Makarskiej i też 20.06..... czyli pewnie się spotkamy na miejscu albo w autokarze...;)
Pozdrawiam Kasia
obi
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) obi » 16.06.2011 10:57

Dzięki za info, awaryjnie biorę modem usb blueconnecta bez simlocka więc jakiś internet powinienem ogarnąć, chociaż nie ukrywam liczę na wifi ;)
Nie mogę sobie pozwolić na totalny brak sieci, nawet na wakacjach i to niestety zawsze jest małym problemem.

A co do wyjazdu to miło mi poznać, ja jadę z grupą znajomych, w sumie jest nas 6 osób więc na pewno będzie wesoło przy chorwackim winie.

Zastanawiają mnie jeszcze ceny wycieczek na miejscu - z biura podróży wydają się dość drogie (do Splitu czy Dubrovnika) - czy ktoś z Was orientuję się jak wygląda transport chorwackim odpowiednikiem PKS? Ile to kosztuje, czy kursy są w miarę często itp. Wolę sam ustalać dzień takiej wycieczki, jej długość i miejsca zwiedzania...
KOALKA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOALKA » 16.06.2011 15:01

obi napisał(a):Dzięki za info, awaryjnie biorę modem usb blueconnecta bez simlocka więc jakiś internet powinienem ogarnąć, chociaż nie ukrywam liczę na wifi ;)
Nie mogę sobie pozwolić na totalny brak sieci, nawet na wakacjach i to niestety zawsze jest małym problemem.

A co do wyjazdu to miło mi poznać, ja jadę z grupą znajomych, w sumie jest nas 6 osób więc na pewno będzie wesoło przy chorwackim winie.

Zastanawiają mnie jeszcze ceny wycieczek na miejscu - z biura podróży wydają się dość drogie (do Splitu czy Dubrovnika) - czy ktoś z Was orientuję się jak wygląda transport chorwackim odpowiednikiem PKS? Ile to kosztuje, czy kursy są w miarę często itp. Wolę sam ustalać dzień takiej wycieczki, jej długość i miejsca zwiedzania...


czyli rozumiem że jedziecie też autokarem.....?? My jedziemy w 4 z Częstochowy w pon 8.30. Co do PKS z tego co się dowiedziałam jest i bez problemu można się przemieszczać tyle tylko że nie jest to wcale tanie. Wycieczki raczej wychodza tak samo albo taniej. Zresztą rozeznanie zrobi się na miejscu.
Kasia
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 16.06.2011 15:25

Hej - tu macie wyszukiwarkę połączeń "PKS" :wink:

http://www.autobusni-kolodvor.com/vozni_red.aspx
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone