Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 20.07.2010 11:52

:cry: Wróciliśmy :x

Zapraszam na gg 7913930 - zostaw nr. tel. - to się zdzwonimy i porozmawiamy.
mars2009
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars2009 » 20.07.2010 12:35

[quote="hajduczek"][/quote]

Niestety; "prawda w oczy kole" -
Nie mam zamiaru polemizować z ............................................................................................... myślę, że wystarczy.
Pozdrawiam prawdziwych Turystów.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 20.07.2010 12:38

Artur68 napisał(a)::cry: Wróciliśmy :x

Zapraszam na gg 7913930 - zostaw nr. tel. - to się zdzwonimy i porozmawiamy.


nie mam GG ....mam Skypa... ewentualnie meil .xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx....napisz mi swój nr.tel...to zadzwonię przy chwili czasu (teraz wybywam z domu :wink: )...dzięki ,że się odezwałeś


spiszę sobie pytania dotyczące biura :wink:
Ostatnio edytowano 22.07.2010 20:11 przez hajduczek, łącznie edytowano 1 raz
mars2009
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars2009 » 20.07.2010 13:07

hajduczek napisał(a):zamiar w razie czego zastosować.........więc nie rozumiem dlaczego mnie obrażasz..


Będziesz, wrócisz to zrozum .......... Gdzie ta obraza ???
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 20.07.2010 18:54

Artur68 napisał(a):pawelli - mieszkałem dokładnie na Zagrebackiej 38 - CISZA I SPOKÓJ - wczoraj wróciliśmy - jak się trochę ogarniemy ,to możemy odpowiedzieć na kilka pytań.
Pozdrawiamy


Czyli u Państwa Erceg - czylu tam gdzie jadę za tydzień :)
Odezwę sie do Ciebie na GG - to jakoś się zgadamy.
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 20.07.2010 19:35

Witam.
Byłem dwa tygodnie w Tucepi na przłomie czerwca i lipca, więc wybrałem się któregoś dnia do Splitu, w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na mały rekonesans po Makarskiej.

Jak dla mnie nie jest to miejscowość na wakacyjny wypoczynek, zbyt duże miasto, pewnie zależy w którym miejscu ma się kwaterę.
Natomiast Tucepi, tutaj z praktycznie każdego miejsca blisko do plaży.

W pewnym sensie zrozumiałem moich znajomych, którzy byłi w Makarskiej dwa lata temu i tak mi odradzali: "na Riverze Makarskiej wszędzie tylko nie do Makarskiej".
mystic
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mystic » 24.07.2010 08:33

witam. ja w tym roku bylem w Tucepi i rowniez ja polecam. wszedzie blisko do plazy. mi sie bardzo podobalo i pewnie tam wroce jeszcze z dziecmi. jezeli ktos lubi dlugo plywac a przy okazji sluchac muzyki i robic zdjecia to polecam sprzet z agamedii. firma z Tychow. tutaj jeden link http://allegro.pl/item1161202287_speedo ... olory.html ja kupilem i bardzo zadowolony jestem z mp3 i aparatu foto. pamietajcie zeby nie plywac statkiem Makarski Jadran. banda oszustow!! pozdrawiam :)
katarzynka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzynka » 25.07.2010 21:44

w sobote wrócilismy z grupa znajomych z Chorwacji, było jednym słowem super! najchętniej zostałabym tam juz na zawsze. mieszkalismy w Malej Dubie, do Makarskiej musielismy niestety dojezdzac ale jak najbardziej warto! Atmosfera nie do opisania! Jesli moge jeszcze cos dodac od siebie to polecam restauracje Tratoria Adriatik na Obala k Tomislava, przepyszne jedzenie i co najwazniejsze ekstra obsługa!!!! mam nadzieje ze bedzie mi jeszcze dane kiedys tam wrocic! pozdrawiam wszystkich!
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 30.07.2010 14:41

W przyszłym roku wybieramy się na Dalmację i nasz wybór padł na Makarską - dzięki temu tematowi, który własnie skończyłem czytać, wiem praktycznie wszystko na temat tej miejscowości. Crokuski zadał sobie naprawdę wiele trudu (i to dwuktrotnie), aby to wszystko napisać. Gdyby każda miejscowośc w Chorwacji była opisana tak jak tutaj, byłoby super! Facet rzeczowo, kulturalnie i szczegółowo opisał wszystko co potrzeba: wraz z odnośnikami, mapką i adresami, w dodatku pisząc w tytule wyraźnie: SUBIEKTYWNE! Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego Plumek próbuje wszystkie te informacje podważać, i to w mało kulturalny sposób, atakując faceta od samego początku, jeszcze żądając za coś tam przeprosin! Tym bardziej, że okazuje się, iż ta pani ma jakies apartamenty niedaleko Makarskiej, więc przyzwoitośc (że o zakazach antyreklamy nie wspomnę) nakazywałąby nie oczerniać tego miejsca, . Pomijając już fakt, że z tego co pani tu wypisuje, wynika że najlepszą miejscowością w tamtym regionie jest właśnie Makarska! Bo jeśli w każdej miejscowości jest promenada, statki wycieczkowe, starówka, plaża i piękne widoki, to wniosek nasuwa się jasny: najlepiej wybrać tę, w której jest to wszystko naraz, w największej ofercie i najbliżej! Po co jeździć samochodem szukać wieczorami rozrywki w Makarskiej (i nie móc napić się piwa, bo trzeba wrócić), skoro można tam dojśc pieszo kilka minut? Oczywiście trochę przejaskrawiam, ale naprawdę pani posty zachęciły mnie jeszcze bardziej do Makarskiej.

W tym roku byliśmy w Rovinj - też wiele osób na tym forum pisało, jakie to miasto jest zatłoczone itd. Okazało się, ze właśnie ta starówka tętniąca życiem do późnej nocy to było najlepsze co tam spotkaliśmy!! Z miejscem na plaży też nie było problemów, a byliśmy cały czas na miejskiej. Każdy oczywiście ma inne potrzeby, ale dla mnie spędzanie wieczorów w Chorwacji na grillowaniu na własnym tarasie za bardzo się nie uśmiecha - taras i grilla mam w domu. Wolę za to pospacerować do późna po mieście, wiedząc że coś tam się dzieje! Tego mi brakowało np. w Szczyrku - tam o 20tej miasto zasypia i jest nuda.
Oczywiście mój post też jest subiektywny, tym bardziej że w Makarskiej jeszcze nie byłem, ale coraz bardziej się do niej przekonuję. Okaże się za rok czy było warto, ale nasuwa mi się taka jedna uwaga: skoro wszyscy tutaj tłumaczą, że w Makarskiej jest pełno ludzi, to znaczy że po coś te tłumy tam jeżdżą i coś je tam przyciąga. A to oznacza że chyba warto. Tym bardziej że sporo użytkowników jeździ tam po kilka razy.
Jeszcze raz dzięki wielkie p. Crokuski za wyczerpujące informacje o tym mieście!
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.07.2010 15:28

Makarska, jak i każdy inny rejon, ma tyle samo wad co i zalet. Co dla jednego zaletą dla innego wadą. Stąd różne opinie i zdania. I chwała Bogu za to.
Mnie dla przykładu Makarska zupełnie nie pociąga. Hałas, gwar, tłumy ludzi mam na codzień mieszkając w centrum Poznania...no dobra, widoków takich nie mam :)

W wakacje szukam spokoju, ciszy, własnego tarasu a nie przepychania się po starówce. Może dlatego nie do końca podszedł mi, chwalony i kochany przez wielu, Primosten :)

Jeden lubi ciszę inny gwar, jeden Makarską inny Pejlesac z jego zakątkami. Każdy ma swoje miejsce.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 30.07.2010 19:35

Aldonka napisał(a):Makarska, jak i każdy inny rejon, ma tyle samo wad co i zalet. Co dla jednego zaletą dla innego wadą. Stąd różne opinie i zdania. I chwała Bogu za to.
Mnie dla przykładu Makarska zupełnie nie pociąga. Hałas, gwar, tłumy ludzi mam na codzień mieszkając w centrum Poznania...no dobra, widoków takich nie mam :)

W wakacje szukam spokoju, ciszy, własnego tarasu a nie przepychania się po starówce. Może dlatego nie do końca podszedł mi, chwalony i kochany przez wielu, Primosten :)

Jeden lubi ciszę inny gwar, jeden Makarską inny Pejlesac z jego zakątkami. Każdy ma swoje miejsce.


Oczywiście, popieram to co napisałas w zupełności. Dlatego pożądane na tym forum sa informacje sprawdzone, pewne i dokładne, zarówno pozytywne, jak i negatywne - już każdy sobie z tego wybierze coś dla siebie. Zupełnie niepotrzebne sa natomiast zmyślane mity i bajki, czy wręcz kłamstwa, jak np. to że jeśli się nie przyjdzie na plażę o 6tej, to później już nie ma miejsc. Facet zadał sobie wiele trudu, żeby zrobić rzetelny opis, przy okazji kilka takich mitów obalił - i za to należą mu się duże słowa podziękowania, a nie ataki i obrażanie. Właśnie czegoś takiego jak relacja Crokuski szukałem w necie na temat Makarskiej i żałuję, że czegoś takiego nie znalazłem na temat Rovinj przed swoim wyjazdem - chociaż i tak wiele się z tego forum dowiedziałem.
Darek S
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek S » 30.07.2010 23:14

Artur68 napisał(a):pawelli - mieszkałem dokładnie na Zagrebackiej 38 - CISZA I SPOKÓJ - wczoraj wróciliśmy - jak się trochę ogarniemy ,to możemy odpowiedzieć na kilka pytań.
Pozdrawiamy


O, to widzę , że Zagrebacka ma powodzenie - my mieszkaliśmy pod 78, również wróciliśmy. Było OK, ale na plażę jeździliśmy do Krvavicy przed Baska Woda. Miejska plaża Makarskiej była bardzo zatłoczona, a bardziej w prawo nie chciało sie nam chodzić w tym piekielnym upale , szczególnie spowrotem pod niezłą górkę, to jeździliśmy samochodem :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.07.2010 12:08

Darek S. - witam i pozdrawiam. Jak już dojdziesz do siebie po podróży i odpoczniesz trochę, to chciałbym cię prosić o opinię w sprawie Twojego apartamentu i ewentualnie polecenie go z jakimiś namiarami.
Darek S
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek S » 09.08.2010 13:28

Raul73 napisał(a):Darek S. - witam i pozdrawiam. Jak już dojdziesz do siebie po podróży i odpoczniesz trochę, to chciałbym cię prosić o opinię w sprawie Twojego apartamentu i ewentualnie polecenie go z jakimiś namiarami.


Mieszkałem na zagrebackiej 78 u p. Djuzel. Tu jest wszystko:
http://apartments-djuzel-makarska.com/eng/home_eng.html

Cena 55E za apatrament - sypialnia + kuchnia z dostawionym łózkiem i lazienka. Klima w tej cenie(bez niej 5 E mniej dziennie ) - bez niej masakra, bo z okolicznych domów dobiegały (nieliczne wprawdzie) biesiady i okna muszą być zamkniete - a to znaczy,że klima musi działać - chyba że ktos nie ceni sobie spokoju przed północą. W kuchni telewizor i klimatyzator. W telewizji chyba tylko jeden kanał po polsku(polonia), reszta to raczej islamopochodne z całodziennymi modłami. Gospodarz bardzo dba o czystość i dobrze mówi po angielsku. Z tego co zauwazyłem niestety najgłośniejsi byli Polacy - szczególnie młodzież, koloniści. Polaków jest najwiecej, praktycznie w każdym domu;) Do tego ok 3 rano codziennie jeżdzi śmieciarka - otwarte okna to mała pobudka. Cykad akurat nie było za wiele, bo siedzą głównie na piniach a ich na posesji nie ma. Poza tym fajne miejsce bo troszke na uboczu - ta Zagrebacka 78 jest na samym poczatku Makarskiej.
Do plaży jest ze 400m z niezłej górki ale oczywiście powrót wiadomy !, więc my jeżdziliśmy do Krwavicy lub Baśki Wody.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 09.08.2010 13:55

Witam Darek S.

Dzięki za te informacje. Apartament wygląda na fajny - cena też mi odpowiada. Co do hałasów, to nie ma problemu, bo raczej przed północa nie będziemy wracać do domu (tak jak w Rovinj) ale klima w Chorwacji to chyba podstawa. Telewizja w ogóle jest mi na wakacjach niepotrzebna (o ile nie ma ważnych meczów - chociaż półfinały MŚ w Rovinj oglądałem na mieście), więc to też nie gra roli. Najważniejsze że właściciel mówi po angielsku. Do plaży z tego co mówisz jest blisko - a po górach lubimy chodzić więc powinno nam się spodobać.
Mam 3 pytania:
1. Jak jest z cenami produktów w sklepach? Czy są dużo droższe niż w Polsce?
2. Czy byliście na plaży miejskiej w Makarskiej i jak tam jest?
3. Jaką trasą jechaliście przez Słowenię?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone