Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 09.08.2010 16:10

1. Jest drożej niż w Polsce i to dużo. Jak sądze jest to wina kiepskiego kursu PLN.
2. Plaża miejska to tragedia - lepiej zejdź z górki do plaży i kieruj się na prawo. Tam są fajniesze plaże. W kierunku Baśki.
3. Co do trasy - my jechaliśmy przez Wegry.

A co Zagrabackiej - to na początku ostro wnerwia śmieciarka o 3 rano ale później się przyzwyczailiśmy.
My jesteśmy (jeszcze) na Zagrabackiej 38 czyli bardziej w kierunku centrum.
Jinikao
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jinikao » 09.08.2010 21:30

Witam, mam pytanie ktore juz ktos w tym poscie zadal jednak nie bylo odpowiedzi. Gdzie moge zlapac jakies darmowe wi-fi sa jakies hot spoty?? Kawiarenka inter. mnie nie interesuje:) Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.08.2010 21:34

Ktoś się orientuje na jakiej dokładnie ulicy jest Villa Zvonko?
Pozdrav.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.08.2010 01:06

pawelli:

Jesli chodzi ci o tłumy na plaży, to mi to właśnie pasuje, bo nie lubię pustych plaż. Chodzi o to, czy na miejskiej jest w miarę czysto i czy nie ma za dużo skał - o wolne miejsce się nie martwię, bo jeszcze nie widziałem takiej plaży, na której by się nie znalazło - przecież 200 m.kw. nie potrzebuję :)

Jeśli zaś chodzi o trasę, to my jeździmy do Chorwacji przez Austrię, ale do tej pory w Słowenii jechaliśmy autostradami, a tym razem planujemy przez Mureck i Ptuj - chciałem wiedzieć, czy nie jest ona zbyt trudna czy źle oznakowana, bo wypadnie nam pewnie w samym środku nocy.
Darek S
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek S » 10.08.2010 12:03

Raul73 napisał(a):...Mam 3 pytania:
1. Jak jest z cenami produktów w sklepach? Czy są dużo droższe niż w Polsce?
2. Czy byliście na plaży miejskiej w Makarskiej i jak tam jest?
3. Jaką trasą jechaliście przez Słowenię?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.


Ad1. Jak już Pawelli napisał jest drożej niz u nas i opłaca się zrobić zakupy w Polsce w markecie i zawieść tam wszystko, bo przeciez kuchnie bedziesz miał. Nie moge dogrzebac się do jakiś paragonów ale średnio prawie połowę drożej trzeba zapłacić. Nie wiem dlaczego taka droga jest woda mineralna - za 1,5 litra trzeba zapłacić ok 6-7kun + doliczają jakies extra dodatki za butelki plastikowe. Warto wziąć ze dwie zgrzewki ulubionej. Mówię tu o sklepie Konzum - dużym biedronkopodobnym markecie jakies 250m w górę od Zagrebackiej. Na moje oko ze dwa razy droższa jest wędlina i żółte sery. Wszystko zależy jednak od zasobności portfela, bo jak komuś zbywa te 200zł na tygodniowych zakupach drożej to niech sobie głowy nie zawraca. Ja zabrałem podstawowe artykuły z Polski. Z tymi cenami jest wogóle dziwnie, bo w wiekszości małych sklepów zaokrąglają rachunek do wyższych kwot i nie wydają reszty - te kuny dzielą się na jakieś swoje "grosze", których ... nie ma. Benzyna 8,45kuny za litr - tu akurat sie nie zaoszczedzi bo nie ma jak. W miarę tani jest jedynie ...alkohol, ale trudno sie dziwić, bo co parę metrów, wprost z drzwi garażu wystaje bimbrownia, na tychże drzwiach napisane są ceny, stoja porozlewane w byle co przeróżne samogony i szafa gra:) Tego mojego gospodarza możesz zapytać skąd bierze może 60procentową rakiję, którą nas obdarował :)

Ad2. Jeśli na zatłoczonej plaży czujesz sie dobrze, to trafiłeś w sedno! Skał na plaży miejskiej jest mało, jest dość szeroka i wysypana grubym żwirem - karimata i klapki. Jak bedziesz miał szczęście to rano znajdziesz miejsce w cieniu pod rzedem platanów(bo na słońcu oczywiście zawsze znajdziesz miejsce, wtedy wystarczy zwykły parasol plażowy, trzeba wygrzebac sobie mały dołek i zasypać kamykami rurkę by się trzymało i jest OK). Tuz za plecami jest deptak ze straganami i głośną dyskotekową muzyką w barach. Zacisza trzeba szukać na prawo, aż za barem Makumba. Tam są urokliwe mikrozatoczki, w sam raz na indywidualne plazowanie no i cisza. Tak wogóle cała plaża jest bardzo ładna i czysta. Z bardzo wielu domów w Makarskiej widać morze, bo ich ułożenie przypomina mi ułożenie krzeseł w kinie - wszyscy musza widziec ekran:) Całkiem za plecami sa wysokie góry, pokryte makią.

Ad3 - jadę z Lublina, wiec przez Słowację i Węgry - nasza zdychająca nawigacja cudem dała radę przez rozkopany Budapeszt :)

PS. Pisałem o telewizorze bo miałem plazmowy z różnymi wejściami w tym HDMI, więc można sobie obejrzeć nagrany na kamerce film lub fotki - trzeba zabrac kabelki :)
Jak Ci się znudzi leżenie na plaży i zapragniesz adrenaliny to możesz skoczyć na linie bungee - dzwig stoi w tym roku na plaży lub polatac ze spadochronem za motorówką albo jeszcze lepiej na takim jakby skrzydle/latawcu - odjazdowy hardcore - tylko raz widziałem -ciągniete wysoko i bardzo szybko za motorówka, siedzi sie na wierzchu tego skrzydła i chyba rozpaczliwie modli, by sie nie zwaliło do wody- tak niestabilnie leci:), można nurkować, łowić rybki, próbować zaklepać choć jedną rozwrzeszczaną cykadę itp itd
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.08.2010 17:17

Witaj Darek.
Dzięki za cenne informacje. Z tego co piszesz, Makarska nie różni się za bardzo od Rovinja, a tam nam się bardzo podobało. Ceny podobne. Też zauwazyłęm, że zaokrąglają wszystkie sumy, ale o tym już kiedyś czytałęm na forum że to taki chorwacki zwyczaj i nie ma się co tym przejmować. Do butelek plastikowych jest doliczana kaucja - podobno można ją potem odzyskać, ale nie wiem jak (podobnie kiedyś w Niemczech płaciło się za piwo - 1 marka piwo + 1 marka puszka - jak oddałeś puszki, dostawałes zwrot).

Jeśli chodzi o plażę, to uwielbiam słońce i mógłbym leżeć na nim cały dzień, więc cienia szukać nie muszę. Ale z tych Twoich zakątków zacisznych może skorzystam :)

Mam jeszcze pytanko: jakie wyjazdy zaliczyliście z Makarskiej?
Vivika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vivika » 10.08.2010 18:12

Jinikao jestem wlasnie w Makarskiej, lokum mamy na Zadarskiej (za główną drogą, troszkę pod górkę, ale coś za coś;) W mieszkaniu zlapalismy internet w laptopie, takze jesli jest to dla Ciebie wazne, to tutaj jest :) Poza tym widziałam ostatnio kilkoro ludzi z laptopami kolo sklepu Konzum (chyba na ul. Zagrebackiej, ale glowy nie dam:) - wiec tam pewnie jest wi-fi.

Poza tym tak ogólnie super, tydzień temu było więcej turystów i na plazy tłoczno, ale teraz już się robi coraz fajniej :D
Jinikao
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jinikao » 10.08.2010 23:33

Dzieki wielkie Vivika. Ja jade dopiero 23 sierpnia i musze powiedizec ze ja licze na tlumy:) Lubie jak cos sie dzieje i teraz zaluje ze tak pozno jade, mam nadizeje ze nie wyludni sie do tego czasu. Bede mieszkal w dzielnicy Ratac.
Vivika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vivika » 11.08.2010 09:06

Jinikao, ale koniec sierpnia to najlepszy termin jaki moze byc :) Gwarantuję Ci, że w Makarskej pustek nie będzie :D ! Tak więc tylko się ciesz, że masz takie termin wyjazdu, ja byłam 2 lata temu z początkiem wrzesnia i wspominam świetnie Makarską, początek sierpnia oznacza duzo rodzin z dziećmi, koniec sierpnia juz lepiej. Jedyna uwaga - nie planuj powrotu na ostatni weekend sierpnia, bo na autostradach są wtedy ogromne, kilometrowe korki.... lepiej nie stać 10 godzin i wyjazd zaplanować na poczatek wrzesnia.
Darek S
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek S » 11.08.2010 12:04

Raul73 napisał(a):Witaj Darek.
...
Mam jeszcze pytanko: jakie wyjazdy zaliczyliście z Makarskiej?


Tak sie złożyło, że w zasadzie nigdzie się z Makarskiej nie ruszaliśmy poza dojazdami do plaży(Krvavica, Bratuś Baśka Voda) i kręceniem sie po okolicy. W planach był m.in Dubrownik, ale z powodu makabrycznego wtedy upału nie pojechalismy.
"Atrakcje" Makarskiej zupełnie wystarczały 8)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.08.2010 13:01

Darek S.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Twoje posty potwierdzają, że mój wybór miejsca wyjazdu na przyszły rok jest słuszny. Mam nadzieję że będę równie zadowolony jak ty.

Pozdrawiam.
Mystique
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mystique » 14.08.2010 19:35

Bocian, villa Zvonko znajduje się przy ulicy Zagrebačka 43. Pozdro :)
Ndrangheta
zbanowany
Posty: 404
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ndrangheta » 14.08.2010 19:50

:papa:
Ostatnio edytowano 13.11.2010 10:17 przez Ndrangheta, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.08.2010 20:21

Mystique napisał(a):Bocian, villa Zvonko znajduje się przy ulicy Zagrebačka 43. Pozdro :)

Hvala lipa.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.08.2010 21:06

Czy ktoś ostatnimi czasy mieszkał w Villi Zvonko w Makarskiej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone