Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.06.2013 16:30

Po co pchacie się do Makarskiej i okolic skro tam drogo i tłoczno. Są inne miejscowości w cro zarówno pięknych, tańszych i bez tłumów. Po co Wam ten Sopot. Wszyscy tam się pchają. Ceny klitek kosztują tyle co ładne apartamenty w małych miejscowościach.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 13.06.2013 17:44

tommyl napisał(a):dzięki za odpowiedź, Makarske na mapie to znam, tyle że nie ma tam zaznaczonej sklepu rybnego... a bez chorwackiego ciężko w necie znaleźć



Dasz radę :mrgreen: znajdziesz jak już będziesz na miejscu. A jak nie to zapytasz Polaka jakiegoś. Bankowo w tym roku będzie nas tam tysiące :D
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 13.06.2013 20:51

darek1 napisał(a):Po co pchacie się do Makarskiej i okolic skro tam drogo i tłoczno. Są inne miejscowości w cro zarówno pięknych, tańszych i bez tłumów. Po co Wam ten Sopot. Wszyscy tam się pchają. Ceny klitek kosztują tyle co ładne apartamenty w małych miejscowościach.


Polemizowałbym w tym temacie.
Wysłałem w tym roku z 200 e-maili na całej riwierze - fakt że szukałem na 3 rodziny.
I najtaniej i najlepsze warunki znalazłem w Makarskiej. ;)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 13.06.2013 20:56

tommyl napisał(a):dzięki za odpowiedź, Makarske na mapie to znam, tyle że nie ma tam zaznaczonej sklepu rybnego... a bez chorwackiego ciężko w necie znaleźć


Nie ma tam niczego takiego.
Polcam wejść w google maps - i postawić ludzika na ulicy i trochę pojexdzić uliczkami Makarskiej.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 13.06.2013 21:47

pawelli napisał(a):
tommyl napisał(a):dzięki za odpowiedź, Makarske na mapie to znam, tyle że nie ma tam zaznaczonej sklepu rybnego... a bez chorwackiego ciężko w necie znaleźć


Nie ma tam niczego takiego.
Polcam wejść w google maps - i postawić ludzika na ulicy i trochę pojexdzić uliczkami Makarskiej.


dokładnie :mrgreen:
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 13.06.2013 21:54

Szukałem tak szukałem. Myślałem że ktoś pamięta. Będą wycieczki ranne do portu.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 13.06.2013 22:03

tommyl napisał(a):Szukałem tak szukałem. Myślałem że ktoś pamięta. Będą wycieczki ranne do portu.



a po co? Będą wozić Ci rybkę pod domek wołając ribe , ribe , ribe :D
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 14.06.2013 08:35

Niedzwiad napisał(a):
tommyl napisał(a):Szukałem tak szukałem. Myślałem że ktoś pamięta. Będą wycieczki ranne do portu.



a po co? Będą wozić Ci rybkę pod domek wołając ribe , ribe , ribe :D



poważnie tak tam jest - nie może być....
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 14.06.2013 08:49

Melanie napisał(a):A może polecicie jakąś miejscowość w pobliżu? Termin na przełomie lipca-sierpnia. Zależy nam na pięknej plży i wodzie, możliwie nie zatłoczonej <szczególnie rozwrzeszczanymi dziećmi> ;)



tak mogę Ci polecić miejscowość w okolicy o nazwie Brela :)

a o niej jest na tym portalu chyba najwięcej postów :)
Melanie
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 26.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melanie » 14.06.2013 11:09

Zauważyłam - tak właśnie planujemy ;) Zobaczymy co z tego wyjdzie ;))
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.06.2013 16:08

tommyl napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):
tommyl napisał(a):Szukałem tak szukałem. Myślałem że ktoś pamięta. Będą wycieczki ranne do portu.



a po co? Będą wozić Ci rybkę pod domek wołając ribe , ribe , ribe :D



poważnie tak tam jest - nie może być....



Ostatnio dzień w dzień rano ok 9tej budził nas odgłos z jadącego samochodu gdzie przez megafon darł się gość - ribe , ribe , ribe.. kto chciał kupić rybkę to schodził na dół i kupował. My raz tylko kupiliśmy bo jednak stołowaliśmy się w restauracjach. Drogo wyszło ale jak smacznie:) podają Ci do stołu rybkę , winko , i wcinasz podziwiasz widoki:) nam nic więcej nie trzeba. No i nie musisz zmywać garów tylko po zjedzeniu zabierają talerze i jest git)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 14.06.2013 21:28

W Hiszpanii też drą ryja : A riba, riba, riba, a riba, riba, riba
miquia
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) miquia » 21.06.2013 17:33

Witajcie Wszyscy cromaniacy i nie tylko. Zaglądam tu do Was już jakiś czas jednak dopiero teraz zabieram głos, nie mogłam się powstrzymać gdyż tydzień temu wróciliśmy właśnie z makarskiej (i już chcemy wracać). To były nasz najlepsze wakacje choć nie po raz pierwszy w Chorwacji i z pewnością nie ostatni może we wrześniu znów (byłoby super ale chyba tym razem do Puli). Zanim wybraliśmy miejsce gdzie pojedziemy czytaliśmy forum namietnie i padło na Tucepi, jednak po przyjeździe (pierwsze dni czerwca) okazało się że to nie dla nas, trochę wiało nudą i prawie wszystko pozamykane, wróciliśmy więc do Makarskiej i to był strzał w 10-tkę. Poszukiwaliśmy kwater w ciemno, na samym początku Makarskiej zjechaliśmy najbliżej plaży i na nóżkach w drogę, 3 pierwsze kwatery nas hmmm... nie zachwyciły (pierwsza z nich - właścicielem był Chorwat ożeniony z Polką i był wielce zdziwiony że nie damy zarobić Polce - dosłownie tak powiedział). Kwaterę znaleźliśmy tuż przy zejsciu na plażę jakieś 70 -100m od plaży, apartament nówka (klimatyzator z 2012r) wszystko nowe: łóżko, szafki, kuchnia, łazienka, balkon. REWELACJA!! i 33euro za 2os + dziecko 2,5roku. Stołowaliśmy się w restauracjach, bardzo różnych nam najbardziej odpowiadała "zmaj" na końcu portu (nie polecam mięs z grilla), ale kalmarki i rybka suuuper, makarony też. Lody oczywiście naprzeciwko promu. Przyznam że nie pływaliśmy autem na wyspy tylko jednodniową wycieczkę statkiem (na Hvar i Brać) taka przyjemność około 500kn dla 2os dziecko free. Autem byliśmy w Dubrowniku, koszmar ze znalezieniem miejsca do parkowania, ale wrażenia wspaniałe polecam kolejkę linową 188kn w obie strony 2os dziecko free zresztą większość wejść dziecko ma free takie do 3-4lat. Synkowi jednak najbardziej w Perle Adriatyku podobało się Akwarium w podziemiach twierdzy. Ja chyba najbardziej wspominam Mostar i wodospady Kravica. Byliśmy tez w Omiś na plaży i doszliśmy do wniosku że lepsze są kamyki, nic się nie przylepia, nie wpada do oczu i łatwo wszystko wyczyścić (zabawki, foremki, wiaderko, buty, ręczniki, etc.) Split obejrzeliśmy z samochodu więc się nie wypowiem, trochę żałuje że się nie zatrzymaliśmy ale było tak gorąco, junior zasnął strach było go budzić, innym razem. W większości czas spędzaliśmy na plaży omijając te najgorsze godziny (12-15), w Makarskiej po 10 czerwca częściej słyszy się język polski niż chorwacki:) nie wiem czy to dobrze czy źle;P

Nie wiem czy coś jeszcze mogę napisać trudno jest przelać mi na papier zachwyt nad Chorwacja i chorwatami, to chyba najmilsi ludzie i zawsze uśmiechnięci, nie wiem czy to klimat tak działa czy geny w każdym razie zazdroszczę.
Apartmani:
Nina i Ivo Glavina
ul.Kralja Petra Kresimira IV 55
Makarska
tel: 00385 21 612 146
email: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Przepraszam jeśli pisane jest zbyt chaotycznie i z literówkami.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 22.06.2013 08:21

Spoko , nie ma co przepraszać. I tak pewnie zaraz jakiś stróż pisowni forum Cię opier...li :D :D :D za pisownię rzecz jasna i błędy. Ludziom się po prostu nudzi i czepiają się o byle g...
Orchidea21
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Orchidea21 » 22.06.2013 09:08

Witam , byłam w tamtym roku w makarskiej było przepieknie! polecam!
a mam takie pytanie nie ogarniam tego forum jeszcze był ktos na Splicie bo za 2 tygodnie sie wybieramy. ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone