Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.07.2013 16:31

jarekm84 napisał(a):Któryś z kolegów forumowiczów pisał że lepiej organizować sobie wycieczki na własną rękę niż kupować je w lokalnych biurach.
Interesują mnie wycieczki Split + Trogir ktore juz wiem ze mozna smialo lokalnym busem bez popedzania przewodnika sobie zorganizowac wypić piwko w międzyczasie zamiast robić za kierowcę :),
ale jeszcze chcialbym zaliczyc Góry Biokovo, wodospady KRKa i Kanioning na Cetinie i chyba bez wykupienia ich w agencjach trudno to zorganizować? Ktoś może coś podpowiedzieć. Dzięki


Jak chcesz sączyć piwko na wycieczkach to pakujesz żonkę za kierownice a sam siorpiesz Bro hehehhe
jarekm84
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekm84 » 14.07.2013 19:18

hehe ona moze tylko siedziec za kierownica na parkingach bo nie ma prawka :) Chodzi o to ze na takie calodzienne eskapady nie wysaczyc browarka w tych upalach toz to mozna sie odwodnic, wole organizowac cos na wlasna reke niz z lokalnych biur, wtedy i ludzi i obyczaje mozna poznac taki bardziej spontan
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 16.07.2013 21:23

a mam takie pytanko z innej paki dotyczące Makarskiej ;)
idąc w stronę portu po lewej stronie jest pomnik takiej kobiety zamurowanej, czego to symbol wie ktoś może?
Nataliaxoxo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nataliaxoxo » 25.07.2013 20:15

Cześć Wszystkim :) Ja też wybieram się do Makarskiej w sierpniu i mam takie pytanko. Jedziemy w 2 pary, młodzi ludzie którzy chcą poszaleć ale też odpocząć czyli żeby wieczorkiem blisko było na jakąś imprezkę ale żeby znowu na plaży był kawałek miejsca tylko dla nas ( słyszałam że w Breli ją takie różne zatoczki) I teraz nie wiem czy szukać czegoś w Makarskiej czy w okolicach ?? Jak myślicie ? Jedziemy w ciemno :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 26.07.2013 08:27

Są w Makarskiej zatoczki - od strony Baskiej Vody
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 26.07.2013 11:35

Nataliaxoxo napisał(a):Cześć Wszystkim :) Ja też wybieram się do Makarskiej w sierpniu i mam takie pytanko. Jedziemy w 2 pary, młodzi ludzie którzy chcą poszaleć ale też odpocząć czyli żeby wieczorkiem blisko było na jakąś imprezkę ale żeby znowu na plaży był kawałek miejsca tylko dla nas ( słyszałam że w Breli ją takie różne zatoczki) I teraz nie wiem czy szukać czegoś w Makarskiej czy w okolicach ?? Jak myślicie ? Jedziemy w ciemno :)


Makarska na wypoczynek dla młodych jest jedną z lepszych miejscowości w Chorwacji :)
parę imprez w sezonie jest :)są różne zatoczki od strony Baśki i od strony Tucepi ;) wieczorem jest gdzie chodzić :roll: polecam :papa:
Nataliaxoxo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nataliaxoxo » 26.07.2013 15:51

Oki dzięki za odpowiedź :) A mówiłeś że jest jedną z lepszych. Byłeś może jeszcze w jakiś miejscowościach gdzie można znaleźć troszkę spokoju i wieczorne imprezy ( Chodzi mi bardziej o Chorwację środkową )
krzysiek1987
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek1987 » 27.07.2013 12:21

Witam wlasnie wrocilem z Makarskiej plusy to pogoda non stop gorąco, minus dużo ludzi plaże wypełnione na maxa i promenada, dobra opcja sa polaczenia autobusowe z Makarskiej do Splitu(50kun w jedna strone), Dubrovnik, Medjugorje, Trogir oraz można pojechac do splitu ze splitu do pltvickich jezor lepiej przyjechac tu poza sezonem wiekszy spokoj i tansze kwatery pozdrawiam
Wolti
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wolti » 30.07.2013 22:24

Witam
Czy moglibyście polecić lokalne biura podróży lub wypożyczalnie samochodów/skuterów? Jak wygląda komunikacja międzymiejska? Chcę sprawdzić czy organizacja wycieczek na miejscu nie wyjdzie taniej od tego co proponuje mój organizator. Wydaje mi się droga wycieczka do Parku Narodowego Jezior Plitwickich za 55 euro, gdzie wstęp wg wikipedii kosztuje 110 kun..
Pozdrawiam
aniulkaa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniulkaa » 30.07.2013 23:10

Kiedy w Makarskiej odbywa się Targ Rybny ?
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 30.07.2013 23:21

Witam
Mój pobyt z małżonką był w Lokvie Rogożnicy, owszem byliśmy np. autem w Omisiu, Makarskiej, lecz aby bez stresowo wypić piwko, czy winko, nie martwić się o parking, skorzystaliśmy z opcji przejazdu do ww miejscowości klimatyzowanym autobusem który kursuje na trasie Split-Makarska-Split. Ot taka mała frajda, szczególnie jak wyprzedzają się autobusy ;-) nad przepaścią kilkaset metrów w dół. Polecam jako alternatywę dla chętnych na spokojne zwiedzanie z degustacją.
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 31.07.2013 01:01

aniulkaa napisał(a):Kiedy w Makarskiej odbywa się Targ Rybny ?

końcem sierpnia a początkiem wrzesnia było to rano około godziny 10:30 ;)
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 31.07.2013 01:06

Nataliaxoxo napisał(a):Oki dzięki za odpowiedź :) A mówiłeś że jest jedną z lepszych. Byłeś może jeszcze w jakiś miejscowościach gdzie można znaleźć troszkę spokoju i wieczorne imprezy ( Chodzi mi bardziej o Chorwację środkową )

bardziej ruchliwe Split, Trogir, Baśka,Podgora, Tucepi ale jednak Makarska jest najlepsza ;)
na typowy spokój bez muzyki, mało ludzi polecam Klek na południu Chorwacji, ale jak dla młodych nuda pewna wieczorem :D
paru86
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 21.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) paru86 » 02.08.2013 09:41

Witam, może mi ktoś powiedzieć czy idąc za Makarską w stronę Tucepi są jakieś plaże ? Będę mieszkał w willi Bogumila i wiem że ładne plaże są w stronę tej plaży FKK a zastanawiam sie czy są w drugą strone.
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 02.08.2013 19:13

w stronę Tucepi znajdziecie nudist plaze :D a tak tak fajna scieżka brzegiem morza która biegnie do tej miejscowości :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone