Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubin - Sveti Filip i Jakov

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ksenia
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ksenia » 22.06.2010 20:36

Witam ostatnio napisałeś o wymianie pieniędzy że musiałeś jechać aż do Biogradu czy w Filipku nie było kantoru ,a może kurs tam był lepszy .Proszę o odpowiedź bo wyjeżdżam w piątek
artekkavs
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artekkavs » 22.06.2010 20:41

a do jakiego ośrodka jedziesz w sv f i j ? jaką trasą i skąd z Polski bedziesz jechać ?
ArletaPrzemek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArletaPrzemek » 22.06.2010 21:09

pięęęęęknie już się doczekać nie potrafimy wyjazdu.
player07
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) player07 » 22.06.2010 22:42

Na miejscu nie znalazłem kantoru, tylko bank. Wymieniłem raz Euro na Kuny w banku w Zadarze. Kasjerka spisała wszystkie moje dane z dowodu osobistego i nawet numery banknotów Euro jakie u nich zostawiłem. Moim zdaniem, zbyt daleko poszli z ostrożnością.
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 22.06.2010 22:56

ksenia napisał(a):Witam ostatnio napisałeś o wymianie pieniędzy że musiałeś jechać aż do Biogradu czy w Filipku nie było kantoru ,a może kurs tam był lepszy .Proszę o odpowiedź bo wyjeżdżam w piątek


A my wymienialiśmy w agencji turystycznej, jest ich tam kilka więc nie ma z tym problemu.
ksenia
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ksenia » 23.06.2010 08:45

a do jakiego ośrodka jedziesz w sv f i j ? jaką trasą i skąd z Polski bedziesz jechać ?

Nasze miejsce kwaterunku to Villa Smirna a trasa to Racibórz- Chałupki-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagrzeb -Sv.Filip i Jacov.Mam nadzieję że pogoda dopisze i nie będzie korków.

Pozostałym dzięki za odpowiedzi.
artekkavs
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artekkavs » 24.06.2010 07:21

ksenia napisał(a):a do jakiego ośrodka jedziesz w sv f i j ? jaką trasą i skąd z Polski bedziesz jechać ?

Nasze miejsce kwaterunku to Villa Smirna a trasa to Racibórz- Chałupki-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagrzeb -Sv.Filip i Jacov.Mam nadzieję że pogoda dopisze i nie będzie korków.

Pozostałym dzięki za odpowiedzi.


A masz może mioejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć?
Ja się szykuje z robieniem takiej listy, żeby wszystko było gotowe jak przyjadę i żeby bez sensu nie tracic czasu na szukanie miejsc do odwiedzenia w pobliżu s fij.
ksenia
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ksenia » 24.06.2010 07:57

Plany są ale nie szczegółowe .na pewno rejs do PN Kornati,Zadar -wodne organy,Nim -błotne plaże,może jeszcze Pag.Mały statek podwodny wypływający z SF I J oraz Biogradu też fajna atrakcja dla dzieci Wodospady Krka zachęcające a po drodze jezioro Vransko i Śibenik.Wieża widokowa opisana w tym temacie zaliczona będzie na pewno a w drodze powrotnej Obrovac i Maslenica.Wszystko zależy od pogody i dzieciaków .Jak masz jeszcze jakieś inne miejsca to napisz idę pakować walizki POZDRAWIAM !!!
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 24.06.2010 11:07

artekkavs napisał(a):A masz może mioejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć?
Ja się szykuje z robieniem takiej listy, żeby wszystko było gotowe jak przyjadę i żeby bez sensu nie tracic czasu na szukanie miejsc do odwiedzenia w pobliżu s fij.


Już pierwszy post w tym wątku załatwia wszystko a dalej tez trochę jest: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=281 ... sc&start=0
artekkavs
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artekkavs » 24.06.2010 11:10

Kurcze już nie mogę się doczekać.
My jedziemy z małym (9 miesięcy) dopiero na początku września, więc jeszcze sporo czasu.
Teraz właśnie zbieram informacje o miejscach, które warto zobaczyć.
Jak coś wymyślę ciekawego to dam znać :lol:
titus.ok
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 24.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) titus.ok » 24.05.2011 15:01

Witam!
Byłem w Sv. Filipie w sierpniu 2010. Spędziłem dwa tygodnie w ośrodku Croatia. Moim zdaniem to jest super miejsce, szczególnie jeśli ktoś jedzie z dziećmi. Warunki ok, zgodne z ofertą, nawet dostaliśmy większy apartament od zarezerwowanego. Sklepy, kantor, restauracje - wszystko na miejscu. Dobre miejsce do wypadów: rejs po Parku Narodowym Kornati (260-280 kun) - warto skorzystać. Inne miejsca:Nin (piaszczysta plaża), Plitwice, Krka, i koniecznie Trogir. W tym roku też zastanawialiśmy się nad tym miejscem ale w końcu wybór padł na Marusici niedaleko Omisu. Może ktoś tam z Was był i może coś napisać?
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.[/b]
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 20.09.2011 16:33

titus.ok napisał(a):Witam!
Byłem w Sv. Filipie w sierpniu 2010. Spędziłem dwa tygodnie w ośrodku Croatia. Moim zdaniem to jest super miejsce, szczególnie jeśli ktoś jedzie z dziećmi. Warunki ok, zgodne z ofertą, nawet dostaliśmy większy apartament od zarezerwowanego. Sklepy, kantor, restauracje - wszystko na miejscu. Dobre miejsce do wypadów: rejs po Parku Narodowym Kornati (260-280 kun) - warto skorzystać. Inne miejsca:Nin (piaszczysta plaża), Plitwice, Krka, i koniecznie Trogir. W tym roku też zastanawialiśmy się nad tym miejscem ale w końcu wybór padł na Marusici niedaleko Omisu. Może ktoś tam z Was był i może coś napisać?
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.[/b]
potwierdzam.
Sv. Filip i Jakov to bardzo fajne miasteczko dla rodzin z dziećmi. Byłem dwa razy w Albie (2010 i 2011). Dobry pkt wypadowy do Zadaru, Nin, Trogiru, Splitu, Sibenika, Kninu, Klisu, Kornati i wysp Pasman i Ugljan. Zwiedziliśmy te wszystkie miejsca prze dwa ostatnie lata.

Miasteczko ciche i spokojne, sporo knajpek, wszystko z w zasięgu ręki. Atrakcje dla dzieci (wesołe miasteczko, przejażdżki samochodami), wspaniałe lody u Turka mówiącego po Polsku :D

Alba też jest hotelem na poziomie. Na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy, jak zobaczymy coś nowego w najbliższych latach - mój synek po dwóch pobytach w Albie (a czterech w Cro) chce znowu tam jechać.
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 24.09.2012 11:00

Artur, witam również z Lubina. Świetna opowieść i przydatne wskazówki (trasa oraz ceny). Mógłbyś mi na maila trochę się bardziej rozpisać na temat samej trasy? Chodzi mi konkretnie o więcej miejscowości, przez które przejeżdżałeś. Co z korkami? Co z tankowaniem? W przyszłym roku również wybieram się do Chorwacji (po raz pierwszy), bo pogoda w PL zaczyna mnie lekko mówiąc (pisząc) irytować. Na 4 lata spędzone na polskim morzem tylko raz trafiliśmy w 100% słońce... :evil:
Proszę jeszcze raz o wskazówki jak jechać, aby nie stać. Będę planował wyjazd w lipcu-sierpniu na Dalmację (gdzieś koło Makarskiej). Pozdrawiam, Norbert.

Czy to prawda, że im dalej na południe tym cieplej i pogoda w 200% słoneczna? Tak mi powiedział kolega, który był na północy Chorwacji i miał pogodę w kratkę... 8O
titus.ok
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 24.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) titus.ok » 24.09.2012 23:12

W tym roku odwiedziłem Vinisce koło Mariny. Super miejsce na urlop z dziećmi. Spokojna wioska ale jest wszystko co trzeba: kilka fajnych knajpek, dwa markety, lodziarnia i swięty spokój. Polecam. Może w 2013 wrócę do Sv. Filipa. Tylko co mógłbym jeszcze zobaczyć w tym rejonie. Trzy razy byłem w Środkowej Dalmacji i chyba widziałem prawie wszystko. Wyspy, parki, wycieczki statkiem, miasta i miasteczka a mojemu synowi najbardziej podobało się na stadionie Hajduka... :mrgreen:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lubin - Sveti Filip i Jakov - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone